Pitanja za ateiste???

Član
Učlanjen(a)
13.09.2012
Poruka
76
[font=&amp]неколико пута сам одговорио да атеистима. сада желим да вас питам нешто атеисти.
[/font]
аутор еволуционе хипотезе чарлса дарвина био верник у бога, човече.
б "порекло врста", у поглављу "тешкоће у еволуционој теорији," дарвин је написао,
"да претпоставимо да око, са свим својим јединственим објектима фокусирати на различитим удаљеностима, прескочите различитим количинама светлости и прилагођавање зрака могла настати кроз природне селекције, мислим да је то - признајем - апсурдно у највишем степену "

за почетак атеисти објасните ми оку - како је формирана око природном селекцијом?
///
пише о томе шта религија највећи научник 20. века - а. ајнштајн:
"наука без религије је инфериоран,
а религија без науке је слепа "

ајнштајнова ум морал у науци и моралу научника! олово где жеђ за славом, новцем итд. спрат,. да убије нравственността у науци.
Jош од првог теста атомске бомбе, е. ферми је рекао: "немојте ме нервира са својим кајањем! после свега - то је врхунски физике "

ова и сличне изјаве човечанства довела хирошиму и чернобилу! човечанство се сада суочава са новим изазовима - генетски инжењеринг, клонирање људи, па чак и компјутерска технологија! ово би могло да доведе до доведе до поробљавања и манипулације људске свести и личности! економска криза данашњи заправо праг морала.
то је морал на атеисте - новац?
///
чарлс дарвин: "зашто би било геолошки слој није пун прелазних врста?
можда ће ово бити најјачи приговор на моје еволуције, теорија " треба да се пита - зашто еволуција је тренутно "замрзнут"? суппосед средњи врсте / трпе еволуцију/ су на пута више "дипломаца" еволуције?!
///
александар опарин: "у покушају да реши проблем пастер самозачеће живота у негативном смислу...
он је доказао да је живот долази само из живота "

да се изјасни о томе, или је то јасно ... ?
///
ернест кахан:
"апсурдно и сулудо веровати да живи ћелија настаје сам од себе, али ја верујем у то, јер ја не могу да замислим ништа друго".

могу испада да еволуционисти верују бесмислице!
верујем у нешто - јер ја не могу да замислим ништа друго!
смејем или плачем?!
///
сер артур кит:
"еволуција је недоказан и недоказиви. али ми верујемо у њу, јер је једина алтернатива доктрини креације, ми не желимо да прихватимо. "

ово ти објасним да ја вас не разумем?
///
џон вотсон:
"еволуциона теорија опште прихваћена, не зато што је доказано, али пошто њена једина алтернатива - стварање, јасно је невероватно"


да ли сам добро разумео да је еволуција сурогат стварања?
///
професор штраус:
"најважнија ствар коју треба напоменути је да су прелазне форме измедју људи и других примата, бр. ове прелазне форме усвојена требало да се зове "
недостају јединице" светлуцање у његовом одсуству данас као и пре сто година ".

ћете срести некога стратус еволуциониста професору да ја обрукати ?!

...
ентони стендиш
"ова дефиниција (недостају јединице) доводи људе у заблуду, сугеришући да недостаје само једна карика у целом ланцу тачни и потпуни. уверљивије да кажем да су најважнији делови кола нису, зашто нису већина делова, тешко је рећи да ли је ланац "

чекајући коментарима еволуционистима часних???
 
Član
Učlanjen(a)
24.09.2010
Poruka
544
U nazivu teme pitanje postavljaš ateistima a u tekstu ga postavljaš evolucionistima. Da li, uopšte, znaš razliku između ateista i evolucionista?

Reći ću ti samo jednu stvar - izjednačavati današnju teoriju evolucije (a ne hipotezu, molim, nauči pojmove) sa Čarlsom Darvinom jednako je izjednačavanju današnje hirurgije sa Hipokratom.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.03.2010
Poruka
158
ова и сличне изјаве човечанства довела хирошиму и чернобилу! човечанство се сада суочава са новим изазовима - генетски инжењеринг, клонирање људи, па чак и компјутерска технологија! ово би могло да доведе до доведе до поробљавања и манипулације људске свести и личности! економска криза данашњи заправо праг морала.
то је морал на атеисте - новац?

Nemam komentar. Ovo je glupo. Moral svakog coveka zavisi od njegovog sistema vrednosti, a ne njegova verska pripadnost!
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Krum, zašto, pobogu, ovako šaraš tekst? Ako misliš da je tako interesantnije, varaš se. To je pomalo palanački. a ja ga nisam mogao ni čitati, jer me odbija njegova drečavost.
 
Član
Učlanjen(a)
13.09.2012
Poruka
76
U nazivu teme pitanje postavljaš ateistima a u tekstu ga postavljaš evolucionistima. Da li, uopšte, znaš razliku između ateista i evolucionista?

То све зависи од тога колико је особа прихвати Креацију.
Каже уколико хипотеза мајмуна - то подразумева атеизам.
Види да ли постоји Креацију Бог је теизам!
Атеиста је општији.

Reći ću ti samo jednu stvar - izjednačavati današnju teoriju evolucije (a ne hipotezu, molim, nauči pojmove) sa Čarlsom Darvinom jednako je izjednačavanju današnje hirurgije sa Hipokratom.

Мајмун теорија је хипотеза. Многи научници не могу да објасне.
Жак Монод - "Највећи проблем теорије еволуције је порекло генетског кода и механизми његовог преноса."

Џорџ Симпсон - "Одсуство прелазних органских облика није ограничен само на сисаре, али је универзалан феномен приметио палеонтолога"


Nemam komentar. Ovo je glupo. Moral svakog coveka zavisi od njegovog sistema vrednosti, a ne njegova verska pripadnost!

Е. Ферми: "Немојте ме нервира са својим кајањем! после свега - то је врхунски физике "

Мислите да сте наука је важнија од моралности?
Мислиш да прихвате различите покушаје људи само да имају новац у великим количинама?

Krum, zašto, pobogu, ovako šaraš tekst?

Ова реч није ми јасно - šaraš! Ја не знам шта то значи. Жао ми је, ја не говорим слободно српски језик.
Не могу да одговорим на ваше питање.

Ako misliš da je tako interesantnije, varaš se. To je pomalo palanački. a ja ga nisam mogao ni čitati, jer me odbija njegova drečavost.
Ја не мислим да је интересантно да се одговори на питање - "Ко је Исус Христос?"
Око пет милијарди људи верују у Иисуса. У Иисусу верују хришћани и муслимани.
Али то питање је постављено његов одговор.


Ја не чујем аргументе о писањима еволуционистима?
 
Poslednja izmena od urednika:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Prijatelji.
Smatram da je problem ateizma vise psiholoski problem jednog coveka, ateistima se prosto ne svidja Bozanski sistem vrednosti onako kako je opisan u bibliji.
To znam iz uglavnom svih razgovora sa ateistima.
Ovo je upravo objasnjeno u bibliji u opisu odredjene vrste ljudi koji imaju ovakav ateisticki model svog licnog sveta, i to u njihovim licnim recima koje je zabelezio biblijski pisac "JEDIMO I PIJMO JER CE MO SUTRA POMRETI"
U tom smislu materijalizam je osnova ateisticke filozofije.

Dakle, Hriscanin misli na svoju vecnu buducnost odricuci se svega onoga sto bi mu stajalo na putu tog ostvarenja, dok ateista razmislja o sadasnjem trenutku u kome ce zadovoljiti sve svoje zelje koje su proizvod licnog ega..
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Prijatelji.
Smatram da je problem ateizma vise psiholoski problem jednog coveka, ateistima se prosto ne svidja Bozanski sistem vrednosti onako kako je opisan u bibliji.
To znam iz uglavnom svih razgovora sa ateistima.
Ovo je upravo objasnjeno u bibliji u opisu odredjene vrste ljudi koji imaju ovakav ateisticki model svog licnog sveta, i to u njihovim licnim recima koje je zabelezio biblijski pisac "JEDIMO I PIJMO JER CE MO SUTRA POMRETI"
U tom smislu materijalizam je osnova ateisticke filozofije.

Dakle, Hriscanin misli na svoju vecnu buducnost odricuci se svega onoga sto bi mu stajalo na putu tog ostvarenja, dok ateista razmislja o sadasnjem trenutku u kome ce zadovoljiti sve svoje zelje koje su proizvod licnog ega..
Potpuno si u krivu i, naravno, potpuno si promašio sa svojom definicijom ateizma. A izgleda da ti ni poznavanje osnovnih filozovskih polazišta o poimanju svijeta, nije baš blisko. Materijalizam jeste osnova ateističke filozovije i ateističkog poimanja života i svijeta, ali ne materijalizam onakav kako ga ti shvataš i definišeš, nego filozovsko učenje, ili pravac, koji materiju smatra osnovom svega postojećeg. I ne radi se tu ni kakvom zadovoljavanju ličnog ega, nego o poimanju stvarnosti onakvom kakva ona stvarno jeste, bez idealizovanja i metafizičkog upliva.
 
Član
Učlanjen(a)
31.03.2010
Poruka
158
Prijatelji.
ateistima se prosto ne svidja Bozanski sistem vrednosti onako kako je opisan u bibliji.

Laodikeja, svaki covek ima svoj sistem vrednosti. A sta pise u Bibliju - "Ne sudite, da vam se ne sudi". Sa ovim komentarom ne mu razbiti taj amanet Hrista?

Ateisti nemaju problem sa religijom. To je van njihovog vidokruga. Problemi mogu da imaju samo oni koji zele da nametnu svoje stavove o neslaganju. Po mom iskustvu, vise problematicna su vernici.

Izvini, to je moje misljenje!

@Krume, ako kazes da je Bog stvorio coveka od gline, ti si vernik i da si u pravu. Ako kazes majmun - to znaci da si ateista?

Religija Bugari je Pravoslavije. Tradicionalno, nasi vladari su pravoslavni hriscani. Sve crkve idu na velike praznike. Reci mi kako su to bili cestiti nasi vladari kada su primili u nasem nebu da lete avionima da postavi bombe i ubijaju druge pravoslavne hriscane? Gde je bila njihova hriscanska savest kada nevini ljudi umiru? Hoce Bog kaznio ih znaju o djelu i sprovodi ga preko glave bugarskog naroda? Ja stidim njih. Idi do Nisa i vidi spomenike nevinim zrtvama NATO bombardovanja! Procitaj imena starih ljudi i dece. Oni koji su ubijali nevine ljude kako bi se prekraja po mapi na Balkanu u korist muslimana, takodje dosao iz hriscanskih zemalja.

Izvinjavam se moderatoru oko odstupanja od sustine teme!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
24.09.2010
Poruka
544
Prijatelji.
Smatram da je problem ateizma vise psiholoski problem jednog coveka, ateistima se prosto ne svidja Bozanski sistem vrednosti onako kako je opisan u bibliji.
To znam iz uglavnom svih razgovora sa ateistima.
Ovo je upravo objasnjeno u bibliji u opisu odredjene vrste ljudi koji imaju ovakav ateisticki model svog licnog sveta, i to u njihovim licnim recima koje je zabelezio biblijski pisac "JEDIMO I PIJMO JER CE MO SUTRA POMRETI"
U tom smislu materijalizam je osnova ateisticke filozofije.

Dakle, Hriscanin misli na svoju vecnu buducnost odricuci se svega onoga sto bi mu stajalo na putu tog ostvarenja, dok ateista razmislja o sadasnjem trenutku u kome ce zadovoljiti sve svoje zelje koje su proizvod licnog ega..

U pravu si u potpunosti Laodikeja,

Moja psiha, moj razum i moja ličnost, kao i psiha, razum i ličnost svakog ateiste imaju problem sa tim da slepo verujemo u jednu knjigu napisanu pre više od 2000 godina po kojoj je čovek nastao od blata, žena od čovekovog rebra a svi ostali misteriozno od Kaina i Abela. Ne dopuštaju nam da naš svetonazor baziramo na pažljivom biranju samo onih delova te iste knjige koji nam se sviđaju i njihovom slobodnom tumačenju i primenjivanju na sve moguće i nemoguće, iako to često nema nikakvog smisla te je najčešće dobijeni rezultat proizvod onog koji tumači a ne onog koji je pisao. Ne dopuštaju nam da delove te iste knjige koji nam se ne sviđaju objašnjavamo time da je isto uzeto van konteksta, ili da je onaj koji nam to proziva u nemogućnosti da shvati jer, eto, nije vernik, ili, jednostavno, da se pravimo da to ne postoji.

Moja psiha, moj razum i moja ličnost imaju problem da svet oko nas "objašnjavaju" Božijim čudima; da uveravaju ljude kako je molitva rešenje za sve, kako je ovaj život samo kratak prelaz ka onom "večnom", kako je hrišćanska religija ona prava a sve ostale su lažne.

Moja psiha, moj razum i moja ličnost imaju problem da veruju kako je Isus Hrist umro za oprost mojih greha, iako je isti Bog koji ne može umreti; a još više imaju problem sa tim da prihvate kako su svi moji grehovi oprošteni na račun nekog drugog pa ja mogu da radim šta god želim samo ako se pokajem.

Moja psiha, moj razum, i moja ličnost imaju problem da prihvataju "Boga" kao odgovor na sva pitanja o nastanku života i sveta oko nas. Umesto toga, ja biram učenje, istraživanje i verifikaciju onog što je dobijeno. Ja biram eksperimente, debate, kritike i rasprave otvorene za sve koji su željni znanja i napretka. Ja biram ljudska prava zasnovana na slobodi i socijalnoj odgovornosti, moral koji u centru ima dobrobit čoveka i čovečanstva i kojemu nije potrebna spoljna sankcija.

Sve želje su proizvod ličnosti, tako da je i ta vaša za večnim životom. Imati želje nije ništa loše, dok god njihovo ostvarivanje ne krši prava drugih osoba.

I jedno pitanje za Kruma Strašnog (a i ostale kreacioniste) - da li veruješ u gravitaciju?
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top