Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Korektno objašnjenje,jedina zameka ješto se proročki lanac sa čoveka bezakonja prebacuje na carstvo itime umesto doslovnih 3,5 godina pribegava 1260 godišnjem vremenu što je promašaj.

 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Korektno objašnjenje,jedina zameka ješto se proročki lanac sa čoveka bezakonja prebacuje na carstvo itime umesto doslovnih 3,5 godina pribegava 1260 godišnjem vremenu što je promašaj.[

1260 godina koji se spominju u otkrivenju 12 poglavlju - nikako ne mogu predstavljati bukvalno vreme od 1260 dana ili 3, 5 doslovnih godina, jer ako se uzme u obzir da je tako kako se tvrdi, ta tvrdnja se rusi u cinjenici da se u tom i takvom periodu ( od vremena Hristovog vaznesenja 31 godine pa do 34 - 35 godine nove ere ) nije dogodilo nikakvo vece progonstvo crkve, vec je crkva slobodno delovala u Jerusalimu.

Tekst sam govori u prilog tome:

HRISTOVO RODJENJE I NJEGOVO VAZNESENJE NA NEBO NAKON VASKRSENJA:

"И аждаха стајаше пред женом која шћаше да се породи, да јој прождере дијете кад роди.
И роди мушко, сина, који ће пасти све народе с палицом гвозденом; и дијете њезино би узето к Богу и пријестолу његову"

PROGONSTVO CRKVE:

"А жена утече у пустињу гдје имаше мјесто приправљено од Бога, да се онамо храни хиљаду и двјеста и шездесет дана" ( otkrivenje 12. 5 - 6 )

Dakle, ovo vreme moze biti samo prorocko, jer se u tom poglavlju nalaze prorocki elementi koji se ticu buducnosti koji se odnose na progonstvo vernih u periodu 1260 godina mracnog srednjeg veka koje je crkva provela u izgnanstvu - bezeci od progonstva od strane Rimske crkve i inkvizicije.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
1260 godina koji se spominju u otkrivenju 12 poglavlju - nikako ne mogu predstavljati bukvalno vreme od 1260 dana ili 3, 5 doslovnih godina, jer ako se uzme u obzir da je tako kako se tvrdi, ta tvrdnja se rusi u cinjenici da se u tom i takvom periodu ( od vremena Hristovog vaznesenja 31 godine pa do 34 - 35 godine nove ere ) nije dogodilo nikakvo vece progonstvo crkve, vec je crkva slobodno delovala u Jerusalimu.

Tekst sam govori u prilog tome:

HRISTOVO RODJENJE I NJEGOVO VAZNESENJE NA NEBO NAKON VASKRSENJA:

"И аждаха стајаше пред женом која шћаше да се породи, да јој прождере дијете кад роди.
И роди мушко, сина, који ће пасти све народе с палицом гвозденом; и дијете њезино би узето к Богу и пријестолу његову"

PROGONSTVO CRKVE:

"А жена утече у пустињу гдје имаше мјесто приправљено од Бога, да се онамо храни хиљаду и двјеста и шездесет дана" ( otkrivenje 12. 5 - 6 )

Dakle, ovo vreme moze biti samo prorocko, jer se u tom poglavlju nalaze prorocki elementi koji se ticu buducnosti koji se odnose na progonstvo vernih u periodu 1260 godina mracnog srednjeg veka koje je crkva provela u izgnanstvu - bezeci od progonstva od strane Rimske crkve i inkvizicije.

Mirko otvori ti temu o proročkim lancima ili je naslovi po svom ukusu i tamo ću ti pokazati da Jelenina škola ništa nevalja,neko je zove i pačijom.Ovu temu ovako lepu ostavi za uglednu ličnost i ako imaš šta o toj instituciji reći izvoli i ne spamuj temu.Hvala.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
To je bio samo moj odgovor na tvoj komentar.
Ovo što sam izneo je u potpunom skladu sa biblijskim kontekstom i nema veze sa onim što je pisala Ellen White.
Primetio sam da sve što nije u skladu sa tvojim mišljenjem pripisuješ Ellen White, umesto da sam upoređuješ u pismu i moliš se Bogu da ti on rasvetli.
U tom smislu lako je osuditi jer je to linija manjeg otpora, bez da se žrtvuje lično mišljenje a prihvati biblijsko.

Hvala tebi i pozdrav!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Овде је Тарамана много тога рекао, и чини ми се да нико и нема одговор. Где је нестао Слап?
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, nemoj hvaliti one koji se stavljaju na stranu lazi i hule na ono sto ne poznaju.

Stvarnoslapa je uklonio sam Gospod - to mi je licno otkrio jer sam se ja molio da tako bude, da mu Gospod ili otkrije istinu ili da bude po njegovoj volji uklonjen, i Gospod ga je sklonio - jer je to veliki bezakonik i hulnik, a sa Gospodom se ne treba igrati.

U vezi sa ovim napisacu ti samo nekoliko iskustava koji predstavljaju pouku za one koji se grubo ustaju protiv istine.

Prvi slucaj je vezan za jednu osobu sa kojom sam imao povremene diskusije o duhovnim pitanjima.
Ta osoba je bila vrlo otvorena za istinu.
Ona mi se pozalila da je njen bivsi momak maltretira, da joj preti silovanjem i fizickim napadima.
Predlozio sam joj da se u odredjeni sat odredjenog dana molimo kod svojih kuca za ovaj problem - sto je ona i ucinila.
Ja sam se usrdno molio da Bog zastiti ovu osobu, da njenog momka odvrati od svojih namera i da ga urazumi ako treba i izlivanjem njegovih sudova - ali da ga sacuva u zivotu.

Samo jedan ili dva dana nakon ovih molitava - ta osoba mi se javila i rekla da je taj njen bivsi momak doziveo saobracajnu nesrecu u kojoj je povredjen, da joj se javio i rekao joj da ga je Bog kaznio za njegovo postupanje prema njoj, da se kaje i da mu je zao.

Druga cetiri slucaja su vezani za odredjene ljude koji su vrsili fizicke napade na mene i jednog brata u delu i koji su se potpuno okrenuli protiv dela probudjenja i reforme koje se danas obavlja unutar Bozje crkve.

Prvi slucaj je slucaj jednog brata koji je u vise navrata vrsio fizicke napade na mene i brata u delu i nakon toga doziveo saobracajnu nesrecu vozeci bicikl i zavrsio u bolnici sa povredom noge.
I ako mu je nakon toga predoceno sa lubavlju da se ne igra sa Bozjom miloscu - on je nastavio i nakon toga po starom i doziveo i drugu nesrecu na isti nacin kao prethodni put, nakon cega se povukao.

Drugi slucaj je slucaj coveka - takodje brata koji je ustao potpuno protiv dela probudjenja i reforme i obilazeci crkve po nekim zemljama Evrope blatio i ruzio mene i ljude u delu.
Nedugo nakon toga sin mu je poginuo tako sto je na njega pao zid.

Treci slucaj je slucaj mog nekadasnjeg prijatelja iz kraja u kome zivim, koji je u vise navrata vrsio fizicke napade na mene, a u odredjenom trenutku njegova supruga od moje majke pozajmila odredjenu sumu novca koju on nije nikada vratio - grubo izjavivsi da to nece nikad uciniti, optuzivsi cak moju majku za kradju nekakvih njegovih stvari.
Moja majka se pozvala na Boga i njegov sud, sto je nedugo posle toga dovelo do toga da je pao sa skele na gradilistu na kome je radio i polomio ruku i zadobio druge povrede.
Takodje, dete koje je nakon toga dobio - rodilo se sa Daunovim sindromom, izgubio je posao, i danas sakuplja sekundarne sirovine da bi prehranio porodicu.

Cetvrti slucaj je slucaj jednog brata koji je bio u delu ali se okrenuo protiv njega i poceo javno po crkvama da prica protiv njega i brace.
Gospod mi je u to vreme u nocnom vidjenju i u par navrata u viziji pokazao da ce ovaj brat oboleti i da ce zavrsiti u postelji, i da ce mu autoritet rada u delu biti oduzet, ali da ce ga Bog ponovo podici za vesnika i propovednika kada se vrati u delo koje je napustio.

Ja sam mu licno izneo ova otkrivenja i sa ljubavlju ga pozvao da se vrati Bogu i ponovo bude sa bracom u sluzbi na koju je pozvan, sto je on grubo odbio i fakticki me izbacio iz stana.

Nedugo posle toga on je oboleo i legao u postelju, a njegova supruga je stalno prilikom moje posete plakala i govorila da se plasi da ce umreti.

Nakon toga - ovaj brat je ustao iz postelje ali je pokazivao znake poremecaja mentalnog zdravlja i sliku coveka koji je potpuno otisao od Boga.

Danas je to covek koji je svestan svega sto mu se dogodilo, ali ide nekim svojim nezavisnim putem.

Ovo su samo neki od slucajeva ljudi koji su grubo ustali da se bore protiv istine i ljudi koji rade u delu objave jevandjelja.

Bog jeste ljubav - vecna ljubav i milost, ali on je i sudija koji revnuje za svoje delo, i to cak cini iz ljubavi prema ljudskom rodu i njegovom spasenju.

Bog dopusta ne verovanje u skladu sa slobodnom voljom, ali kada ljudi odu toliko daleko do te mere da se javno bore protiv istine i vernih Bozjih slugu - tada Bog izliva sudove, sto se moze videti u prilozenim primerima.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Halo Laki.....jel ti dobro???
Čitaj malo Jova i vidi neke stvari i nije lepo što za Slapa kažeš da huli to je neistina.
Ti reč hula olako potežeš a što govor u jezicima proglašavate satanskim to nije hula....o čemu ti govoriš?
Nemoj se ti moliti za tuđu nevolju već za svoj razum.
Znam ja još takvih koji gledaju u dlan i govore šta će se kome desiti ili recimo postoje Adv.grupe znam osobe koji kad je neko bolestan oni mole da ga Bog što pre ukloni sa zemlje...šta vam je....to nije Božji posao uklanjanje već spasenje.

Reći ću ti da je Slap pošteniji od mnogih drugih i ne možeš mu u mom prisustvu prebaciti uklanjanje i hulu to Adv. čine.
Nije hula reći za onu nesreću od žene da je plagijator i šarlatan i obojica smo tu pod libelom a to tebi smeta jer ti želiš svakako progurati tu nesretnicu kao reč Hristovu i mamčiti naivne i ne naučene...nije ti to dobar posao.
Radi ono što ti je dato moli za ozravljenje svih bolesnika ne gledajući na naciju i veru a učenje prepusti onima kojima je to dato.

I mani se izlivanja sudova ..nemoj uvek pogrešno učiti....idi brate i moli za bolesne i raduj se u tom daru samo nemoj uskakati u učenje jer onda radiš kao holandska krava da 50 litara mleka i onda ritne(poučavaš neistinu) i sve prospe.
Sretno.

Mire,odgovor nemaju i tu svi staju,celi timovi dr.teologije se time bave i ništa.
Ja uvek na forumima pozivam da neko odgovori i još nisam čuo argument koji bi demantovao ono što rekoh po ovom pitanju samo im je neprijatno.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Mire, nemoj hvaliti one koji se stavljaju na stranu lazi i hule na ono sto ne poznaju.

Stvarnoslapa je uklonio sam Gospod - to mi je licno otkrio jer sam se ja molio da tako bude, da mu Gospod ili otkrije istinu ili da bude po njegovoj volji uklonjen, i Gospod ga je sklonio - jer je to veliki bezakonik i hulnik, a sa Gospodom se ne treba igrati.

U vezi sa ovim napisacu ti samo nekoliko iskustava koji predstavljaju pouku za one koji se grubo ustaju protiv istine.

Prvi slucaj je vezan za jednu osobu sa kojom sam imao povremene diskusije o duhovnim pitanjima.
Ta osoba je bila vrlo otvorena za istinu.
Ona mi se pozalila da je njen bivsi momak maltretira, da joj preti silovanjem i fizickim napadima.
Predlozio sam joj da se u odredjeni sat odredjenog dana molimo kod svojih kuca za ovaj problem - sto je ona i ucinila.
Ja sam se usrdno molio da Bog zastiti ovu osobu, da njenog momka odvrati od svojih namera i da ga urazumi ako treba i izlivanjem njegovih sudova - ali da ga sacuva u zivotu.

Samo jedan ili dva dana nakon ovih molitava - ta osoba mi se javila i rekla da je taj njen bivsi momak doziveo saobracajnu nesrecu u kojoj je povredjen, da joj se javio i rekao joj da ga je Bog kaznio za njegovo postupanje prema njoj, da se kaje i da mu je zao.

Druga cetiri slucaja su vezani za odredjene ljude koji su vrsili fizicke napade na mene i jednog brata u delu i koji su se potpuno okrenuli protiv dela probudjenja i reforme koje se danas obavlja unutar Bozje crkve.

Prvi slucaj je slucaj jednog brata koji je u vise navrata vrsio fizicke napade na mene i brata u delu i nakon toga doziveo saobracajnu nesrecu vozeci bicikl i zavrsio u bolnici sa povredom noge.
I ako mu je nakon toga predoceno sa lubavlju da se ne igra sa Bozjom miloscu - on je nastavio i nakon toga po starom i doziveo i drugu nesrecu na isti nacin kao prethodni put, nakon cega se povukao.

Drugi slucaj je slucaj coveka - takodje brata koji je ustao potpuno protiv dela probudjenja i reforme i obilazeci crkve po nekim zemljama Evrope blatio i ruzio mene i ljude u delu.
Nedugo nakon toga sin mu je poginuo tako sto je na njega pao zid.

Treci slucaj je slucaj mog nekadasnjeg prijatelja iz kraja u kome zivim, koji je u vise navrata vrsio fizicke napade na mene, a u odredjenom trenutku njegova supruga od moje majke pozajmila odredjenu sumu novca koju on nije nikada vratio - grubo izjavivsi da to nece nikad uciniti, optuzivsi cak moju majku za kradju nekakvih njegovih stvari.
Moja majka se pozvala na Boga i njegov sud, sto je nedugo posle toga dovelo do toga da je pao sa skele na gradilistu na kome je radio i polomio ruku i zadobio druge povrede.
Takodje, dete koje je nakon toga dobio - rodilo se sa Daunovim sindromom, izgubio je posao, i danas sakuplja sekundarne sirovine da bi prehranio porodicu.

Cetvrti slucaj je slucaj jednog brata koji je bio u delu ali se okrenuo protiv njega i poceo javno po crkvama da prica protiv njega i brace.
Gospod mi je u to vreme u nocnom vidjenju i u par navrata u viziji pokazao da ce ovaj brat oboleti i da ce zavrsiti u postelji, i da ce mu autoritet rada u delu biti oduzet, ali da ce ga Bog ponovo podici za vesnika i propovednika kada se vrati u delo koje je napustio.

Ja sam mu licno izneo ova otkrivenja i sa ljubavlju ga pozvao da se vrati Bogu i ponovo bude sa bracom u sluzbi na koju je pozvan, sto je on grubo odbio i fakticki me izbacio iz stana.

Nedugo posle toga on je oboleo i legao u postelju, a njegova supruga je stalno prilikom moje posete plakala i govorila da se plasi da ce umreti.

Nakon toga - ovaj brat je ustao iz postelje ali je pokazivao znake poremecaja mentalnog zdravlja i sliku coveka koji je potpuno otisao od Boga.

Danas je to covek koji je svestan svega sto mu se dogodilo, ali ide nekim svojim nezavisnim putem.

Ovo su samo neki od slucajeva ljudi koji su grubo ustali da se bore protiv istine i ljudi koji rade u delu objave jevandjelja.

Bog jeste ljubav - vecna ljubav i milost, ali on je i sudija koji revnuje za svoje delo, i to cak cini iz ljubavi prema ljudskom rodu i njegovom spasenju.

Bog dopusta ne verovanje u skladu sa slobodnom voljom, ali kada ljudi odu toliko daleko do te mere da se javno bore protiv istine i vernih Bozjih slugu - tada Bog izliva sudove, sto se moze videti u prilozenim primerima.

Nisam nikoga hvalio, nego samo primetio da je Taramana dosta toga napisao na sta nije bilo odgovora, i Slap nije odgovorio..
Najgore je kada se nadjes borac protiv Boga, samo se nadam da to nije ovde slucaj...

Taramana, Bog ne kažnjava ni zbog Laodikeje, niti zbog bilo kojeg coveka, već zbog naših reči, ako je to ovde slucaj, Laodikeja kaze da jeste, a ja to ne znam, Bog zna.

Ipak su ovo velike tvrdnje, sto Laodikeja kaze za Slapa(ko zna)..

Ja pazim šta govorim, jer kod mnogo reči mnogo je i greha..
Radije ću na ovo zacutati, jer ne znam...
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Tari, ostar si na recima, za drago ...to mi se svidja, znaci da ti je bolje.A sta recimo, da BOG zauzme neutralnu poziciju i kaze, radite sto hocete, sve sto napravite,napraviste sami sebi. Ja vam sve dadoh, a vi kako hocete. Imate svo znanje koje se pozeleti moze, samo ga trebate naci, tu je odmah do vas, samo ga trebate nuciti. Svaki od vas je mudar, al je mudar na stetu drugog. Odzivite ovo, pa da krenemo drugu partiju. Sedam kruga je malo, jer ce biti jos sedamdeset sedam. Pripremite svoje najvece strahove, pa da krenemo. Kolko li nas bi smelo krenuti....? __prpa, kad pogledas koliki put sledi i ne zivi ti se vise.A, sto se tice papstva, kad budu skinuli one pozlacene aljine, kad prestanu da se zabavljaju sa decacima i voze kadilacima sa kabrioletima, e onda cemo da pricamo o njima.Samo cisto sumnjam da su oni nesto uzviseniji od nas ostalih, mozda bi im bilo pametnije da za promenu oni pricaju o nama, malo.U svakom slucaju ne verujem da su vredni rasprave, sem ako u naslovu teme ne dodate, "Papstvo i njihovi grehovi, i opsta analiza kriminalne upletenosti".
---------------------------
Pitanje u naslovu teme:
---------------------------
Prostor gde se može čuti od kad datira papstvo.
Koja je svrha postojanja istog?
Ko je bio prvi poglavar-papa?
Da li je Papa poglavar svih Hrišćana?
Da li Papa sme biti oženjen?
---------------------------
Odgovori, po vidjenju laika.
---------------------------
Papstvo datira od deljenja originalnih Hriscana, kada su se podeli na dve struje.
Svrha je nastavak onoga sto oni misle da je ispravno, a moze biti i pokusaj destabilizacije originalne vere.
Ko zna ko je bio originalni poglavar i da li je u opste neko trebalo da bude originalan, ne zna se.
Papa moze da bude poglavar samo svojoj zeni i deci, a mozda ni to...
Papa moze da se zeni i sto puta, ako hoce, ali ne decacima.
---------------------------
Kraj raporta, Bazlik aut.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Taramana, pogresno predstavljas i Adventizam i mene.
Adventisti se nikada ne mole da Bog ucini zlo ljudima - vec upravo suprotno, za spasenje, isceljenje od bolesti..itd, i Bog daje iskustva u ovom pogledu koja su nebrojena u Adventizmu.

Ja sam u predhodnom komentaru opisujuci pojedine slucajeve - govorio o ljudima koji su ustali protiv Boga do te mere da su vrsili fizicke napade ili javno blatili istinu, i Bog na takve ljude izliva sudove.

Sto se tice Stvarnoslapa - njega je Bog uklonio i to odmah tog dana nakon moje molitve.
Ovo je ucinio i u nekim ranijim slucajevima.

Hula ili psovka - u biblijskom kontekstu predstavlja mnogo vise od onoga kako mi to shvatamo.
U bibliji najvecu hulu na Boga i Svetog Duha - predstavlja otvorena borba i nepokoravanje istini.

Da se razumemo - Bog postuje covekovu slobodnu volju izbora i nece kazniti ljude ako ne veruju u jevandjelje, oni ce na kraju biti osudjeni ako u ovom zivotu ostanu u tom stanju neverstva do kraja i takvi izadju na sud.

Za razliku od toga - ja sam u prethodnom komentaru govorio o ljudima koji vec u ovom zivotu primaju sudove, jer svojim licnim delima ustaju protiv istine do te mere da su spremni da se koriste svim dozovoljenim i nedozvoljenim sredstvima u toj borbi, cak i fizickim napadima.
 
Natrag
Top