Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Ako pogledate video gde Jovan Palvle II se predstavlja vrhovnikom svih religija i tamo u gomili vidimo indijance poglavice a Paja II je nad njim onda je on veći poglavica.
Ako su ,,pape,,Božje sluge ondaje Otkrivenje neistinito.
Zašto?
Zato što tamo piše da je 4 carstvo rimko i po raspadu dela tog carstva kaže za veliki grad koji je na tom carstvu lociran na sedam gora a morska je luka i zove se Vavilon. Razlog zašto je oslovljen Vavilonom nalazimo u onim HULNIM GLAVAMA kojestoluju utom gradu Vavilonu i odatle teče vino otpadništva od Boga.
Sad nazvati hulnu glavu svetom osobom nije u skladu sa Božjom reči i koliko puta upitah zapadno rimski klub da kažu na koga se to odnosi i znate šta oni kažu.....? Oni ĆUTE ...a razlog...pa kako da priznaju ? Izgubili bi novac i presto od zmije.

Tako svaka izjava da su hulne glave Božje sluge je suprotstavljanje Božjoj reči koja negira tu službu.
Recite mi koji je to veliki grad i luka morska na rimskom carstvu i prostire se na sedam gora i tamo stoluju neke hulne glave (oni što se uzvisuju i to im stoji na glavi) može li mi neko pomoći da otklonimo od onih ribljih glava tu optužbu?

Onih nekoliko nesretnika nisu više grešni od velikog dela sveta i oni ostali glumci su u istom kazanu NE ZBOG BORDELA već zbog mnogo gore stvari od toga a to je hula a to između ostalog znači glumiti Boga.I ne pismen narod(duhovno nepismen)kliče,gle,kakoje divan čovek...baš je dobar,aBog kaže hulne glave su najveće zlo i počijem sudu će belo odelo primiti platu po ljudskom ushićivanju glumcu ili po Božjem maču?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Čini mi se da ovakvim pristupom gajiš mržnju prema nekome koga si kategorisao kao leglo demonskih sila i kao ogorčenog neprijatelja. Reći ću ti da to baš i nije tako. To su ljudi koji u stvari nemaju loše namere a koje sticajem okolnosti i uticaja koji mi slabo razumemo pretvaraju se u nešta što ne bismo želeli. Institucija koja nosi epitete Vavilona ne mora bezuslovno da bude neprijatelj broj jedan već ima svoju ulogu u evolutivnoj izgradnji duhovnosti čoveka do momenta kada to bude prevaziđena metoda i od tog momenta postaje Vavilon koji treba odstraniti a sve do tada ima svoju pozitivnu ulogu bez obzira na negativnosti koje poseduje. Stih koji će da potvrdi ovu konstataciju nalazi se u Jeremija 51.7. Ozloglašeni Vavilon je zlatna čaša u ruci onoga od kog ste najmanje očekivali... u ruci Gospodnjoj. Ovde može da se postavi najmanje desetak podpitanja a prvo je .... zašto je Vavilon u ruci Gospodnjoj kojom je opio svu zemlju ? Sama ta činjenica koju pronalazimo u svetom pismu daje opravdanje samog postojanja te institucije sve do momenta kada postane beskorisna i prevaziđena i kada je treba odbaciti u cilju daljeg usavršavanja.

Ala ga sroči svaka mu čast..
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Ako pogledate video gde Jovan Palvle II se predstavlja vrhovnikom svih religija i tamo u gomili vidimo indijance poglavice a Paja II je nad njim onda je on veći poglavica.

Malo mi je smesno, svo vreme pricas o Papi kao o ''poglavici'' kad ono -eno ga sa indijancima :)

Nego, ovde je neko pricao o ekumenizmu, a eno ih vidimo tamo gde se udruzuju sa vesticama i vracevima..
Govorim ja svo vreme sta se radi, a onda kazu da ja ne znam sta je ekumenizam..
Na svetskom savezu crkava predsedava budisticki Svestenik, a oni kazu da ja ne znam, i da je ekumenizam vezan iskljucivo za Hriscansko jedinstvo.
''Svetski savez crkava'' je Hriscanska ekumenska organizacija, odakle onda njim predsedava budisticki svestenik???..
Izgovor im je kao ''medjureligijski dijalog''...
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Ako pogledate video gde Jovan Palvle II se predstavlja vrhovnikom svih religija i tamo u gomili vidimo indijance poglavice a Paja II je nad njim onda je on veći poglavica.
Ako su ,,pape,,Božje sluge ondaje Otkrivenje neistinito.
Zašto?
Zato što tamo piše da je 4 carstvo rimko i po raspadu dela tog carstva kaže za veliki grad koji je na tom carstvu lociran na sedam gora a morska je luka i zove se Vavilon. Razlog zašto je oslovljen Vavilonom nalazimo u onim HULNIM GLAVAMA kojestoluju utom gradu Vavilonu i odatle teče vino otpadništva od Boga.
Sad nazvati hulnu glavu svetom osobom nije u skladu sa Božjom reči i koliko puta upitah zapadno rimski klub da kažu na koga se to odnosi i znate šta oni kažu.....? Oni ĆUTE ...a razlog...pa kako da priznaju ? Izgubili bi novac i presto od zmije.

Tako svaka izjava da su hulne glave Božje sluge je suprotstavljanje Božjoj reči koja negira tu službu.
Recite mi koji je to veliki grad i luka morska na rimskom carstvu i prostire se na sedam gora i tamo stoluju neke hulne glave (oni što se uzvisuju i to im stoji na glavi) može li mi neko pomoći da otklonimo od onih ribljih glava tu optužbu?

Onih nekoliko nesretnika nisu više grešni od velikog dela sveta i oni ostali glumci su u istom kazanu NE ZBOG BORDELA već zbog mnogo gore stvari od toga a to je hula a to između ostalog znači glumiti Boga.I ne pismen narod(duhovno nepismen)kliče,gle,kakoje divan čovek...baš je dobar,aBog kaže hulne glave su najveće zlo i počijem sudu će belo odelo primiti platu po ljudskom ushićivanju glumcu ili po Božjem maču?


Dobro on je za tebe Paja , to neznači daje on isti kao one loše paje , on ima svoje ime koje je nosijo kroz svoj život ,i svaki katolik ga izgovara sa velkim poštovanjem. Imaš pravo svojeg mišljenja , daje to zverinjak , odakle potiče greh , ali ima i druga strana koja vjeruje daje sve to laž. Nemože se recimo optužiti moju sestru zbog hule koju činim ja . Tako se nemože uspoređivati Ivana Pavla II , sa nečijim nedjelima . Ivana Pavla II , je širijo vjeru u Krista i o njemu mislim sve naj ljepše , ne samo ja već većina čovječanstva , zato jedna molitva za IVANA

Molitva svetom Ivanu Pavlu II


Blagoslovi Crkvu koju si ljubio i kojoj si služio i koju si vodio, navodeći je odvažno putovima svijeta, da svima približi Isusa i sve približi Isusu.

Blagoslovi mlade koji su bili tvoja velika ljubav.


 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
. Stih koji će da potvrdi ovu konstataciju nalazi se u Jeremija 51.7. Ozloglašeni Vavilon je zlatna čaša u ruci onoga od kog ste najmanje očekivali... u ruci Gospodnjoj. Ovde može da se postavi najmanje desetak podpitanja a prvo je .... zašto je Vavilon u ruci Gospodnjoj kojom je opio svu zemlju ? Sama ta činjenica koju pronalazimo u svetom pismu daje opravdanje samog postojanja te institucije sve do momenta kada postane beskorisna i prevaziđena i kada je treba odbaciti u cilju daljeg usavršavanja.

Ala ga sroči svaka mu čast..

Lepo si sročio.
Vavilon kao GRAD za opijanje naroda nije što i vino bluda koje opija narode.Jedno je lepo a grad Rim a drugo je nauka koja odvaja od Boga.

Ekumenizam...ništa mračnije do sadnije izmišljeno. Inkvizicija je bila otvorena fizijatrija a sad se skriveno pritajila i čeka momenat dok gluma traje.Pre ih jevijalaa sad jojsami dolaze,ekonomičnije.

Sad mu je kasno za molitvu jer se za života rešava i razrešava.

Nisam čuo odgovor iznad...može li sad?

Recite mi koji je to veliki grad i luka morska na rimskom carstvu i prostire se na sedam gora i tamo stoluju neke hulne glave (oni što se uzvisuju i to im stoji na glavi) može li mi neko pomoći da otklonimo od onih ribljih glava tu optužbu?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Ne znam da li je ovo istina..
Papa ima rodjenog brata koji je adventista:

 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Ne znam da li je ovo istina..
Papa ima rodjenog brata koji je adventista:

Čim ima dima mora biti i neka tinjalica koja pravi dim .
Ako i ima nevidim ništa loše u tome , na ruci je pet prpti i svi različiti .
Njegovi roditelji su imali petero djece , pa tko zna kudje ko zaluto .
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Uopšte me nebi čudilo da nagovori predsednike da izađe u susret Jeleni i izglasaju PONOVO da je nedelja neradni dan.
Tako bi se neko radovao jer je ,,u pravu,,a to bi bila velika varka jer hram Božji nije SAD.
Onaj koji SEDA U HRAM taj menja a ko je seo u hram koji bezakonik da bi menjao....????
Rekoh da će se ta zajednica raspasti jer će biti IZNENAĐENI i pogubljeni kad se sve naopačke počne dešavati od onog kako uče.
Sad,nije mi jasno otkud Franji ono da je Jelena veca...zamisli imamo zajedničko mišljenje o dotičnoj.Ono što Franjo izjavi za Jelenu potpisujem i sad je zanimljivo kako će se sudariti dve pogrešne strane?
Ovde ne računam vernike već kreatore i vođe.
Da se ja pitam uvek bi one koji hoće krvoproliće zatvorio same i dao im noževe i posle sedam dana otključao pa ako izađe jedan ponuditi mu sledećeg a ako obojica izađu znači nema rata i niko neće stradati.Praktično:
Slobodana Miloševića,Franju Tuđamana, Aliju Izetbegovića i Kučana zatvoriti pa ko izađe pobednik je a svi narodi neka grickaju semenke i navijaju jer oni sa tim nemaju ništa.

Bilo kako bilo ništa ne može toliko posvađati narod koliko verski pokreti.
Vera je dobra ali plagijati i gluma su zlo.

,,Katolički biskupi podržali gejeve: Oni imaju talente koje mogu da ponude Crkvi

Tanjug | 13. oktobar 2014. 19:05 | Komentara: 17

Katolički biskupi pokazali su danas neviđenu otvorenost i prihvatanje načina živote katolika homoseksualaca i naveli da gejevi imaju talente koje mogu da ponude Crkvi





Sesija biskupa o porodičnim pitanjima


Katolički biskupi pokazali su danas neviđenu otvorenost i prihvatanje načina živote katolika homoseksualaca i naveli da gejevi imaju talente koje mogu da ponude Crkvi i da bi oni trebalo da bude prihvaćeni u društvu.

Biskupi su na vanrednom sinodu nedosmisleno uzeli u obzir stav pape Franje, čiji je komentar o homoseksualcima "ko sam ja da sudim", kako je navela agencija AP, "signal novog tona dobrodošlice" homoseksualcima u Crkvu.

Istovremeno, ukazuje AP, pogledi biskupa takođe odražavaju i poglede običnih katolika, koji su, u odgovorima na upitnik Vatikana uoči sesije o porodici, odbacili učenje Crkve o kontroli rađanja i homoseksualnosti kao zastarele i irelevantne.

Biskupi su rekli da "homoseksualci imaju da ponude talente i kvalitete", što je prvi put u suprotnosti sa 2.000 godina starom institucijom Katoličke crkve i njenog učenja da su homoseksulaci "suštinski poremećeni", prenosi agencija.

Sesija biskupa o porodičnim pitanjima odvijala se iza zatvorenih vrata i do sada, nijedna odluke nije objavljena, ali ton izveštaja je bio takav da je ukazivao o skoro revolucionarnom prihvatanju, a ne osudi homoseksualizma, naveo je AP.

Vanredna sesija o porodici pokrivala je različite oblasti, između ostalih i pitanje ulaska u novi brak rastavljenih osoba, koje je ranije podelilo Crkvu zbog stava o svetosti braka, ali se čini se da je papa Franja sklon blažem pristupu u odnosu na dalju lojalnost dogmama.,,


Novosti RS.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Адвентистичка пропаганда. Зато се у Америци сада католици (и сви хришћани) воде као терористи, као Ал каида. Ускоро ће се заиста јурити хришћани, ионако мржња према цркви расте. Тад ће се видети прави хришћани, не ови што пљују друге да би себе узвисили.


Adriane, cini mi se da nisi upoznat sa cinjenicama.

Prvo, u Americi katolici i protestanti borili su se jedni protiv drugih vekovima, zato to ono "SADA" nije ispravno.
Drugo, u Americi do sada niko "ne vodi kriscane da su teroristi", nego nazivaju se teroristima oni koji vrse atentate, podmecu bobme i slicno.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Malo mi je smesno, svo vreme pricas o Papi kao o ''poglavici'' kad ono -eno ga sa indijancima :)

Nego, ovde je neko pricao o ekumenizmu, a eno ih vidimo tamo gde se udruzuju sa vesticama i vracevima..
Govorim ja svo vreme sta se radi, a onda kazu da ja ne znam sta je ekumenizam..
Na svetskom savezu crkava predsedava budisticki Svestenik, a oni kazu da ja ne znam, i da je ekumenizam vezan iskljucivo za Hriscansko jedinstvo.
''Svetski savez crkava'' je Hriscanska ekumenska organizacija, odakle onda njim predsedava budisticki svestenik???..
Izgovor im je kao ''medjureligijski dijalog''...


U pravu si Mire, potpuno se slazem sa tvojom izjavom.
 
Natrag
Top