LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Evo sto kaze poznati hr novinar.

Tijekom stoljeća bilo je papa koji su otvarali ili zatvarali javne kuće u Rimu, ovisno o potrebama ili vlastitim pogledima na prostituciju.

To zasigurno negdje mozemo naci...ali eto ne da mi se sada...pa kako bi ovaj novinar sa reputacijom mogao lagati....a izvjestavati za HRT i poznate novine.....
Nema potrebe da to tražiš. Riječ je o ličnom odnosu pojedinih papa prema javnim kućama, pa su ih prema tome jedni odobravali a drugi zabranjivali. Dakle, nije ni ovdje riječ o bordelima koje su imale pape.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Evo sto kaze poznati hr novinar.

Tijekom stoljeća bilo je papa koji su otvarali ili zatvarali javne kuće u Rimu, ovisno o potrebama ili vlastitim pogledima na prostituciju.

To zasigurno negdje mozemo naci...ali eto ne da mi se sada...pa kako bi ovaj novinar sa reputacijom mogao lagati....a izvjestavati za HRT i poznate novine.....

"Novinar s reputacijom" koji se sam predstavio kao "brojač prezervativa i sladoleda". Nemoj se ti kainose lomiti opravdavajući insinuacije. Insinuacija pa što, briga te.
 
Član
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruka
978
Laodikeja je rekao da ima dvije knjige o tome sto su radili pape pa sigurno moze nesto citirati iz njih sto se tice ovog o cemu smo pisali.....
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Laodikeja je rekao da ima dvije knjige o tome sto su radili pape pa sigurno moze nesto citirati iz njih sto se tice ovog o cemu smo pisali.....

Laodikeja je obično u ovakvim prilikama kao dokaz citirao tebe ili tripu. Jednom je kao izvor naveo nekakav sajt "Magična zona". Pitaj ga za tu Magičnu zonu, stvarno je magična, sve može.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Pustite bordele...
Mene interesuje šta smeta sadašnjem poglavaru to što neko doslovno veruje Bibliji?
Interesuje me kako je stigla Tijara na glave tih ljudi čijom idejom?
Od kad do kad je Petar bio poglavar svih zajednica?

Odgvorit ću ti samo na prvo pitanje.
2. O tijari imaš na Wikipediji. Tijaru pape više ne nose. Papa Pavao VI je prodao svoju tijaru za izgradnju jednog rimskog sirotišta.

3. Možeš, ali moram pronaći, a možda možeš i sam.

4. To pitanje nisam razumjela.

Ne treba mi vikipedija već čijom idejom je ona Tijara stigla na glave poglavara?
Nisam našao gde piše ono što ste tvrdili da su sve pape bili mučenici...može li naslov tog dela da uporedim istorije papa?

Četvrto pitanje je prosto i glasi: Šta smeta ovom papi što se veruje u Biblijske reči onako kako piše?
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Otvarajući ovu temu zaista nisam mislio da odmah idu video klipovi to sam i sam mogao postaviti međutim to nije nikakvo rešenje i ne slažem se sa mnogim stvarima iz tih videa

Zašto ih onda nerijetko i sam stavljaš?

Ponudite znanje i nemojte molim vas deliti video klipove jer u njima nema odgovora na gornja pitanja.

Zar je tebi i sličnima zaista do istinitih i činjeničnih odgovora? Zašto uopće otvaraš temu o kojoj si na svim forumima, pa i na ovome, ispisao stranice i stranice teksta i iznio svoja potpuno jasna viđenja i tumačenja? Je li ti nakana preispitati svoja tumačenja, ili možda na njih navući neke druge?

Laodikeja onaj video o ratu protiv fundamentalista je OK.

Misliš li možda na papinu izjavu kako je "mentalna struktura fundamentalista nasilje u ime Boga"? Što je netočno i krivo u toj izjavi? Ne potvrđuje li tu papinu izjavu najtočniji i najispravniji kriterij: "Po plodovima ćete ih njihovim prepoznati"? Nije li upravo vjerska histerija u prvoj polovici 19. stoljeća među američkim protestantskim fundamentalistima iznjedrila histerične spodobe i histerične plodove? Valja reći kako je "iskra" zapaljena među engleskim protestantima, a onda je preskočila Ocean i kao "najzapaljivije" tlo zahvatila Ameriku.

- Joanna Southcott: Rođena i živjela u Engleskoj. Pridružuje se metodistima i sama se predstavlja kao proročica, objavljuje brojne pamflete u kojima su njene objave. Imala je ekstaze (isto kao i Ellen White) te je najavila brzi Kristaov dolazak. Vodila je unosan posao u prodaji svojih knjiga, opet kao Ellen White. Čudno, kako se čini, mnogi vodeći propovjednici u Engleskoj su joj vjerovali, a tisuće su postale njeni sljedbenici, tako da su u nekoliko godina brojali više od sto tisuća. Ona je samu sebe smatrala zaručnicom Jaganjca i proglasila, kada su joj bile šezdeset četiri godine, da je trudna s pravim Mesijom, kojeg nosi od 19. listopada 1814. Joanna Southcott tvrdila je da je pozvana "opečatiti" sto četrdeset i četiri tisuće Otk. 7,1-4. Ellen White je tvrdila da ima poruku za "pečaćenje" sto i četrdeset i četiri tisuće, znakom subote. Čini se da je Ellen White, nakon puno vremena, kopirala Joannu Southcott na razne načine. Joanna je umrla u svojoj samoobmani 27. 12. 1814., ali njeni sljedbenici nastavili su do 1831. pridržavati se židovske subote.

- Joseph Smith i Mormoni: Ovaj "prorok" i njegove vizije i objave su također dobro poznati. Smith je rođen 1805., a umro je 1844., iste godine kad je Ellen White počela primati objave. On je postao poznat u velikom religijskom buđenju, kao što je Ellen White u Adventnom pokretu 1843-1844. Kao i Ellen White bio je neobrazovan siromašan i nepoznat. Njegova "viđenja" i "objave" počele su 1823., kao i susreti i razgovori s anđelima. Drugi Kristov dolazak bio je blizu, tvrdio je, otuda i ime "Sveci posljednjeg dana." Njegovi sljedbenici su "sveci", a sve ostale Crkve su poganske ili bezbožničke. Sljedbenici Ellen White jednako tako su sveci, a sve ostale Crkve su "Babilon" i otpadnice. Što se tiče "darova" u crkvi Mormoni čak nadmašuju Adventiste. Osim što imaju proroka, oni imaju i apostolsku zadaću činjenja mnogih čuda, imaju dar jezika, i mogu pokazati mnoga proroštva koja su potpuno ispunjena. Oni također imaju novu Bibliju, novo Otkrivenje, oformili su potpuno novu zajednicu, neće imati ništa zajedničko s drugima, ali preobraćat će sve druge. Mormoni, isto kao i Adventisti sedmog dana koji tvrde da oni moraju biti istinita Crkva jer imaju živog proroka i progonjeni su, tvrde da oni imaju živog proroka i da su progonjeni tisuću puta više od Adventista. Smith i drugi bili su ubijeni, mnogi su premlaćeni, mazani katranom, napadani trulim jajima, kamenovani, maltretirani, otjerani izvan grada i izopćeni. Stoga oni moraju biti istinita crkva! Za usporedbu, Adventisti su u odnosu na Mormone pretrpjeli sitnicu. Adventisti zapravo i neznaju što je progon, a pokazuju se kao da jedva čekaju da se prikažu mučenicima.

- Eddy i Kršćanski Scijentisti: Gospođa Eddy je rođena 16. srpnja 1821. u New Hampshireu, a umrla je 3. prosinca 1910. kraj Bostona. Prema gospođi Eddy sve je samo um, duh, načelo. Nema osobnog Boga, nema đavla, nema anđela, nema grijeha, ni zla, ni bolesti, ni pakla, ni vječne kazne, ni izgubljenih duša. Isus je samo čovjek, nema uskrsnuća, ni drugog dolaska, nema dana suda, dijelovi Biblije samo su mitovi i zablude, Bog nikada ne odgovara na molitvu. Reklo bi se kako je ovo suprotnost onome što nalazimo kod Ellen White, ali obje proročice, s tako suprotnim teorijama, nalaze spremne sljedbenike. Sljedbenici i jedne i druge vjeruju svom vlastitom proroku s jednakom predanošću i spisima svake od njih kao nadahnutima i nepogrešivima. Ovi spisi su njihove Biblije, koje objašnjavaju ono što Božja Biblija govori.

- Charles T. Russell: Sam je sebe imenovao 'pastor' Russell. Russell je postavio brojne datume za dolazak kraja svijeta, posljednji je bio 1914. U listopadu iste godine rekao je: "Vremena pogana" bila bi ispunjena. Njegovi sljedbenici tvrde da je on bio najveći čovjek koji je živio od apostola i da je njegova vjerska zajednica jedina prava Crkva. Sve ostale su Babilon. Russell je živio u isto vrijeme kad i Ellen White i gospođa Eddy. Sljedbenici svakog od njih prihvatili su svog vođu kao jedinog nepogrešivog Božjeg proroka. Mogu li svi oni biti u pravu?

- Alexander Dowie: Dowie je bio još jedan zagovaratelj božanskog nadahnuća - drugi Ilija. Godinama je uživao široku popularnost. Tvrdilo se da je izveo na stotine čudesnih izlječenja. Privrženost i entuzijazam njegovih sljedbenika bili su bezgranični. Novac je pritjecao slobodno. Kao i svi ostali iz plejade "histeričara" bio je nekritičan i svojevoljan. Njegova riječ bila je zakon. Zahtijevao je strog vjerski život, nadmašujući čak i Ellen White.

- Ellen White: Puno je već o njoj rečeno, a sličnosti s ovima gore pokazane su u prikazu svakog od njih pojedinačno.

Mogu li svi ovi gore biti u pravu? Naravno da ne mogu. Ne samo da nisu svi oni u pravu, nego su svi oni gomila lažnih proroka prošlog stoljeća, koja je proizvela histeriju koja je u zraku i u ovim našim vremenima, pa i na ovom forumu

Posledica ne izučavanja Biblije se sad pokazuje i te će se u punoći nesreće pokazati nad nesretnim narodom koji će biti zaveden.

Ako je po plodovima prepoznavati, plodovi pokazuju upravo suprotno. Nesretnicima su postajali baš oni koji su se poveli za "izučavateljima Biblije". Kako ćete i danas prepoznati "izučavatelje Biblije"? To su oni koji vas uvjeravaju kako vi ne razumijete Božju riječ, i upravo su oni tu, od Boga poslani, da vam je predoče i protumače. Oni znaju "slušati Božju riječ", za razliku od vas, pa je onda oni jedino i znaju tumačiti. A tko su oni zapravo? Oni su najdrskiji skrvnitelji Božje riječi. Oni već u samom nastupu i svojoj "velikodušnoj" ponudi da vam protumače Božju riječ pogaze najvažniji element Božje riječi koji baš o ovome govori, pogledajmo:

1 Tim 3,14-15: Ovo ti pišem u nadi da ću ubrzo doći k tebi, a okasnim li, da znaš kako se treba vladati u kući Božjoj, koja je Crkva Boga živoga, stup i uporište istine.

"Izučavatelji Biblije" neće vam samo zatajiti ove Pavlove riječi, oni će se slomiti da vam Biblijom dokažu da je baš ta Crkva postala Kurva. Zamislite koja drskost. Svetim Pismom će nazivati ono što je upravo Kurva iznjedrila. Tu svoju tezu pokušavat će vam na sve moguće načine nametnuti. Čut ćete od njih: "netko je prepravljao spise, netko je izostavljao dijelove spisa, netko je spaljivao spise, netko je sakrivao spise itd". Tko je to činio? Pa Kurva, reći će vam oni. Zašto im je važno da vas najprije uvjere kako je Crkva već u 2. stoljeću otpala i postala Kurva? Vrlo jednostavno, tada ćete odbaciti i tumačenje koje dolazi od Kurve, i tek tada postajete prijemčljivi za njihova tumačenja. To je pozicija u kojoj oni vide svoju šansu da se pridruže plejadi "histeričara" (Joanni Southcott, Josephu Smithu, Eddy, Russellu, Dowiu i Ellen White) a vas pribroje onim milijunima nesretnika.

Imamo danas oko 1,5 milijardi tradicionalnih od kojih bar 90 posto nikad nije pročitalo Bibliju a ni jedan procenat je ne istražuje i to onaj čovek u belom zna.

Koja je ovo podvala!? Lavić kaže, "a ni jedan procenat je ne istražuje". Pa upravo su se Russell-ovi nazvali "Ozbiljni istraživači Biblije". Pogledajte, nisu oni obični istraživači Biblije, oni su "Ozbiljni istraživači Biblije". Lavić vam hoće reći da i vi trebate postati "ozbiljni istraživači Biblije". Naravno, ne upuštajte se sami u taj ozbiljan pothvat, najprije će vas Lavić uputiti u tajne tog važnog pothvata.

Lavić vam gore nije samo pokušao podvaliti da Bibliju krenete istraživati pod njegovim vodstvom, on vam podvaljuje još nešto. On vas hoće uvjeriti i uplašiti da vam nema spasa ako ne istražujete Bibliju. Naravno, ta teza je potpuno suprotna zdravom razumu, ali još gore, ona je suprotna onome što naučavaju Isus, njegovi apostoli i njegova Crkva. Potražite sva mjesta u Novom zavjetu gdje ljudi pitaju Isusa što im je činiti da baštine život vječni i kraljevstvo Božje. Nalazite li igdje da im Isus odgovara, "Istražujte Pismo"? Nigdje" Zašto onda Lavić inzistira na "ozbiljnom istraživanju Biblije"? Tko je Laviću ovo došapnuo ako to nije čuo od Isusa i apostola? Tko zna, ako je i postojao odgovor na ovo pitanje, otišao je u grob s Russell-om.

Biblija kakvu danas imate u rukama (protestantima nedostaje jedan dio) datira s konca 4. stoljeća. Dakle, sve da su htjeli "istraživati Bibliju", kršćani prva četiri stoljeća to naprosto nisu ni mogli. Božju riječ su slušali na svojim okupljanjima i Crkva koja je naviještala Evanđelje bila je jedina ovlaštena i tumačiti Božju riječ. Na koncu, biblijski spisi i jesu isključivo vlasništvo Crkve. Dodajmo ovome još neke važne elemente. 18 stoljeća od nastanka Crkve pismenost pučanstva mjeri se jednocifrenim postocima. Što je onda sa svim kršćanima koji su živjeli tih 18 stoljeća? Ako je uvjet spasenja "istraživanje Biblije", kako se uopće može spasiti 95% nepismenih kršćana? Zatim, tek polovicom 15. stoljeća imamo tiskarske strojeve. Rukom napisati jednu Bibliju bio je posao za jednog vještog pisara nekih 4-5 godina. Koliko vrijedi i koliko može koštati nešto za što je potreban petogodišnji rad jednog čovjeka? Što ako je netko i naučio čitati i pisati a nije mogao kupiti knjigu koja toliko vrijedi i košta? I da zaključim. Teza kako je jedan od uvjeta spasenja "istraživanje Biblije", zapravo je bogohulna. To bi značilo da nam je Bog postavio uvjet za spasenje koji u povjesti kršćana i kršćanstva baš nikako nije moglo zadovoljiti 95% ljudi, i to ne svojim nemarom i svojom krivicom. To je isto kao da nam Bog, kao uvjet spasenja, propiše da skočimo 30 metara udalj, ili da trčimo brzinom 150 km/h.

Naspram tog stoji znanje a ono broji jedna 40 miliona ljudi koji će zastupati Božju reč kako piše jer su so zemlji i ogromna manjina u odnosu na neznanje.

Odakle ti ovi podaci o "ozbiljnim istraživačima Biblije"?

Da bi se vladalo svetom treba SVE prevariti i to se čini tako što se ponudi onima što nisu hrišćani LJUBAV i LAŽNA SIGURNOST u ujedinjenju.

Laž je da se to nudi i laž je da bi netko nekoga prevario. Povijest pokazuje da su mnoge zaveli, prevarili i unesrećili baš oni koji su ljudima nudili rezultate svojih vlastitih "istraživanja Biblije".

Tako se dibija na kvantitetu koji je bitan za vladanje a tad će brojati skoro sedam milijardi te mase NEZNANJA i NEVERE naspram šačice MALOG STADA koje će DRŽATI ZAPOVESTI BOŽJE I VERU ISUSOVU kao što piše.
Zbog toga počinje vreme istrebljenja Božjih a gaženje Božje reči i to ći biti prvi uslov za život sa SVETOM gledano iz ,,verskog,, ugla.

Adventistička paranoja! Laviću je savršeno poznato kako je kombinacija paranoje i čovjekove taštine najsigurniji mehanizam za držanje masa u "histeričnoj hipnozi". Paranoja čovjeka uplaši, a da ne bi od straha crkao, onda dobije dozu "sedativa" koji ga uvjerava da su on i njegovi "Nebesnici", a svi ostali Babilonci. Pročitao je Lavić sve što je Jelena napisala.

Politički pogled će kasnije kad treći svetski rat bude pri traju i MNOŠTVO pobijenih jer se ujediniše u zlu biti uprt u verskog vođu koji će nuditi MIR i ujediniće sve osim preostalih šačicu vernika koje će teretiti za svo zlo koje ih snađe i juriće i njih da zatre a tad će Bog intervenisati i zemlja će se otvoriti i progutati vojsku tog vladara sveta.

Upravo kako gore rekoh. "Šačicu nebesnika" zvijer će zatirati, a onda će Bog intervenirati na strani nebesnika. Paranoja + sedativ.

Dakle, smisao teme je da opovrgne mnoge neistine o pastvu koje se plasiraju iz tog centra i pokaže da je to sve manipulacija i prevara kao najgori vid glume koja za poslediocu ima pogubljenje čovečanstva.

Meni se ipak čini da je smisao teme u tome da i ti tražiš svoje sljedbenike. Imali su ih Joanna Southcott, Joseph Smith, Eddy, Russell, Dowie i Ellen White, a po čemu si ti lošiji od njih.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Upozorenje!
Poštujte Pravilnik Foruma prilikom pisanja postova i vođenja rasprava! Ne vrijeđajte i ne omalovažavajte sagovornike u polemikama i postavljajte reference na kopirane tekstove u postovima!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Pustite bordele...
Mene interesuje šta smeta sadašnjem poglavaru to što neko doslovno veruje Bibliji?
Interesuje me kako je stigla Tijara na glave tih ljudi čijom idejom?
Od kad do kad je Petar bio poglavar svih zajednica?



Ne treba mi vikipedija već čijom idejom je ona Tijara stigla na glave poglavara?
Nisam našao gde piše ono što ste tvrdili da su sve pape bili mučenici...može li naslov tog dela da uporedim istorije papa?

Četvrto pitanje je prosto i glasi: Šta smeta ovom papi što se veruje u Biblijske reči onako kako piše?

Ako imas odgovore na ova pitanja, ja bi voleo da ih cujem?
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
NAMETNUTI celibat, ima li to neke veze sa onom izjavom koji ZABRANJUJU ženiti se?
Nije mi jasno kako se može tvrdioti da je apostol Petar bio prvi papa kad su pape tako oslovljavale tek od 4-og veka?
Ako je bio prvi biskup onda me interesuje spisak od njega pa nadalje ali i pre njega ko ga postavi biskupom?
Još bih zamolio od kad do kad je Petar vladao u Rimu kao biskup?

Ova tvoja pitanja, a i ona druga, zapravo su mješavina svega i svačega. Jedna od njih su suvišna, jer tražiš od drugih da ti odgovore na nešto što je jednako dostupno svakom pismenom čovjeku. Jedna od tih pitanja su toliko preširoka pa i odgovore na njih nije moguće dati u jednoj ovakvoj formi diskusije. Treća su opet nerazumljiva, a meni su najinteresantnija opet ona koja su "poluvješto manipulativna". Evo primjera jednog takvog manipulativnog pitanja:

Nije mi jasno kako se može tvrdioti da je apostol Petar bio prvi papa kad su pape tako oslovljavale tek od 4-og veka?

Vidiš, ni meni nije do kraja jasno čemu bi trebalo poslužiti ovo tvoje pitanje. Na prvu, reklo bi se da je sve jasno. Ti bi htio pokazati i dokazati da Petar, sve i da je bio na čelu Crkve u Rimu, nikako ne može biti papa, jer su se prvi put rimski biskupi papom nazvali tek u 4. stoljeću. Čak izgleda logično, a je li?

Probajmo odgovoriti na slijedeće pitanje: Kako se kršćanima mogu smatrati i zvati Isusovi apostoli, Petar i ostali koji na Dan Pedesetnice primaju Duha Svetoga, pa i oni koji se toga i narednih dana krstiše, kada znamo da se prvi put kršćanima prozvaše učenici u Antiohiji? (Dj 11,26). Ako Petra ne možemo smatrati i zvati papom, jednako tako svetog Petra i ostale apostole ne smijemo i ne možemo smatrati i zvati kršćanima. Lavić je već postavljanjem svog gornjeg pitanja, kako Petar može biti papa, odgovorio i na pitanje - kako Petar može biti kršćanin. Nije ovo nikakva novost, na tezu kako apostoli nisu uopće kršćani ja sam već naišao. Evo što kaže Miroljub Petrović:

Miroljub Petrović: Pod "prvim hriscanima" podrazumevam generaciju posle apostola, sastavljenu vecinom od ne-Jevreja (apostoli su bili Jevreji, a ne "hriscani"). O tom pocetku odvajanja prvih hriscana od izvorne nauke imas detaljnije u sjajnom predavanju sa donjeg linka:

Evo vidite kamo nas dovede ono Lavićevo pitanje. Odgovor na pitanje, je li ovo Lavićevo pitanje pametno, nesuvislo ili poluvješto manipulativno, ostavljam svakome da odgovori sam za sebe.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Ako imas odgovore na ova pitanja, ja bi voleo da ih cujem?

Mene interesuje šta smeta sadašnjem poglavaru to što neko doslovno veruje Bibliji?
Interesuje me kako je stigla Tijara na glave tih ljudi čijom idejom?
Od kad do kad je Petar bio poglavar svih zajednica?

Imam odgovore ali želeo bih čuti vaše mišljenje jer ako bi ja napisao odgovore bio bi to blog što i u uvodu rekoh.
Ovo je tema gde svako ko želi može reći šta ima od saznanja po ovom pitanju.
Da bi se odgovorilo na još mnoga pitanja potrebno je i malo istorijske pozadine ali i Biblijskihb tekstova.
Do tih težih pitanja još nismo stigli pa očekujem bar na ova konkretne odgovore od onih što drže da je papa poglavar Hristove zajednice ali i od onih koji imaju kontra-argumente da ponude svoje kako bi videli imamo li čvrstu podlogu za veličanje rimskog poglavara.

Ponoviću samo jedno pitanje jer vidim da su ljudi spremni sve pisati samo da ne pišu o temi jer im nije cilj da se otkrije ništa o papstvu već da se radi analiza sagovornika i piše o svemu drugom sem o temi.
Znate, kad učenika pitate konkretno pitanje ako nezna gradivo o svemu drugom će govoriti samo ne o pitanom kako bi progurao bilo šta kao validni odgovor ali to može proći samo u obdaništu ali ne i na forumu vernika.

To pitanje bar neka odgovore:
Od kad i čijom idejom stiže Tijara na glavu pagana?
Ozbiljan vernik sa lakoćom daje odgovore o svojoj veri, imamo li takvih u zapadno rimskoj zajednici to ćemo čuti iz odgovora, slušam:
 
Natrag
Top