Član
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruka
978
slap ni ne znam drukcije....mijenja temu.....on je flamer ne spamer lavicu....prvi papa je bio Jakov brat Gospodnji a ne Petar...vec u startu su se zeznuli....a k tome Petar je bio ozenjen...a ne brinite se ni ostale pape nisu bili bez zena...pa imali su bordele uz svoje palace...dokazano.....
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Ovde NIKO ni slovom dok Slap nije počeo pisati...

Prije nego li je Slap počeo pisati, postirao je Laodikeja. I što je napisao, koji argument priložio?
Zaraženo jelo iz adventističke kuhinje, po receptu Ellen White. :)


Zahvalan na tekstu.
Nije mi jasno kako jedni tvrde da je Petar kao apostol bio od-do godine poglavar SVIH Hrišćana a kasnije se svelo samo na jedan deo Hrišćana?
Drugo,svi znamo ke je sad poglavar, mene interesuje otkud Tijara na glavama papa?
Treće,mogu li dobiti izvor gde se može pročitati da su sve pape bile mučenici ja sam isčitao istoriju mnogih papa i ništa slično nisam našao mogu li dobiti naziv te knjige da pročitam?
Četvrto,što smeta ovom sadašnjem papi da neko veruje kako čita i kako je pisano?

Odgvorit ću ti samo na prvo pitanje. Sasvim sigurno da apostol Petar nije bio papa u današnjem smislu. Isto tako ni njegovi nasljednici. Ne zaboravimo da jesve do trećeg stoljeća bio žestok progon kršćana i da je zapravo teško govoriti o organizaciji Crkve, ali veza je postojala, sasvim sigurno.

Sveti Irenej, učenik svetog Polikarpa (koji je sâm bio učenik svetog Ivana apostola), u svojoj poznatoj obrani vjere, Protiv krivovjerja, piše: “S tom [rimskom] crkvom, zbog njezina višega porijekla, sve se druge crkve moraju složiti, dakle svi vjernici u čitavom svijetu, jer su vjerni baš po njoj posvuda sačuvali apostolsku predaju.

O Petrovom primatu postoji još bezbroj drugih dokaza, ali nam skučenost prostora brani da ih sve navedemo. Zato ćemo se ograničiti na samo neke. Tako se Petar često navodi prvi (Mt 10,1-4; Mk 3,16-19; Lk 6,14-16; Dj 1,13), ponekad Biblija spominje apostole kao “njegove [Petrove] drugove” (Lk 9,32), Petar govori u ime svih apostola (Mt 18,21; Mk 8,29; Lk 12,41; Iv 6,68-69), Petar je glavni protagonist u najdramatičnijim događajima (Mt 14,28-32; Mt 17,24-27; Mk 10,23-28; Iv 18,10), na Duhove Petar prvi među apostolima propovijeda okupljenom mnoštvu (Dj 2,14-40), njegovo je i prvo ozdravljenje pošto su se ispunili Duhom Svetim (Dj 3,6-7), anđeo naređuje ženama da “posebno Petru” reknu da je Gospodin uskrsnuo (Mk 16,7), Krist se najprije ukazao Petru (Lk 24,34), Petar je predsjedao sastanku na kojem je izabran Matija, nasljednik Judin (Dj 1,13-26), Petar je primio prve obraćenike (Dj 2,41), odredio prvu kaznu (Dj 5,1-11), izopćio prvog krivovjerca (Dj 8,18-23), predsjedao prvim koncilom u Jeruzalemu (Dj 15), proglasio prve dogmatske odluke (Dj 10,46-48; 15,7-11).

Primat su kasnije zadržali i nasljednici Petrove stolice, što je jasno iz mnogih crkvenih spisa. Tako primjerice četvrti papa Klement I. (90.-100.) naređuje Korintskoj crkvi da vrati smijenjeno vodstvo (dakle, iako je u to doba još bio živ sveti Ivan apostol, Korintska se crkva ipak obraća papi, a ne njemu, da presudi u sporu); papa Viktor I. (193.-203.) izopćuje crkvu u Maloj Aziji i tako dalje. Prvenstvo su Petrovog nasljednika potvrdili i koncili u Sardici (342.), Carigradu (381.), Efezu (431.), Kalcedonu (451.) i drugi. ( Katolik. hr - Sveti Petar i primat pape)

2. O tijari imaš na Wikipediji. Tijaru pape više ne nose. Papa Pavao VI je prodao svoju tijaru za izgradnju jednog rimskog sirotišta.

3. Možeš, ali moram pronaći, a možda možeš i sam.

4. To pitanje nisam razumjela.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
slap ni ne znam drukcije....mijenja temu.....on je flamer ne spamer lavicu....prvi papa je bio Jakov brat Gospodnji a ne Petar...vec u startu su se zeznuli....a k tome Petar je bio ozenjen...a ne brinite se ni ostale pape nisu bili bez zena...pa imali su bordele uz svoje palace...dokazano.....
Ko je, kada i kako dokazao da su pape imale svoje bordele? Ako imaš takav dokaz, prezentuj ga ovdje, da uvjeriš i one koji sumnjaju u takvu tvrdnju. Inače će ovo ostati kao obična insinuacija.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
slap ni ne znam drukcije....mijenja temu.....on je flamer ne spamer lavicu....prvi papa je bio Jakov brat Gospodnji a ne Petar...vec u startu su se zeznuli....a k tome Petar je bio ozenjen...a ne brinite se ni ostale pape nisu bili bez zena...pa imali su bordele uz svoje palace...dokazano.....

Meni uopće ne smeta što kainos ne piše o temi. Meni ne smeta ni što o meni piše. I ja ne tražim da se zbog toga obriše njegov, ili bilo čiji drugi, post zbog besmislenosti onoga što je napisano. Ali jedno ipak tražim. Tražim da se i meni dopusti da mogu "drskošću", bar jednakoj onoj kojom se iznosi, napadati i raskrinkavati laži.

Ko je, kada i kako dokazao da su pape imale svoje bordele? Ako imaš takav dokaz, prezentuj ga ovdje, da uvjeriš i one koji sumnjaju u takvu tvrdnju. Inače će ovo ostati kao obična insinuacija.

Adventistima reći da insinuiraju to je isto kao da muhi kažete da je dosadna.
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Meni uopće ne smeta što kainos ne piše o temi. Meni ne smeta ni što o meni piše. I ja ne tražim da se zbog toga obriše njegov, ili bilo čiji drugi, post zbog besmislenosti onoga što je napisano. Ali jedno ipak tražim. Tražim da se i meni dopusti da mogu "drskošću", bar jednakoj onoj kojom se iznosi, napadati i raskrinkavati laži.
Prvo, kainos piše o temi. Drugo, možeš "napadati i raskrinkavati laži", a da se držiš okvira zadate teme.
 
Član
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruka
978
slap je dokazao svoju drskost na mom forumu...a ni ovdje ne zaostaje....nego sto pise poznati hr. novinar Silvije Tomasevic....on ne samo da spominje pred kraj da su pape imale bordele...ipak on zivi u Rimu i ne bi lagao...nego i mladi katolici poznatiji kao Papa Boys isto slijede njegov primjer kad idu na skupove...vise o tome mozete procitati ovdje....


Dočekaju li mladići i djevojke, odgojeni u vjeri, brak bez seksualnog iskustva? Prema istraživanjima provedenima u Italiji, zemlji katolika u kojoj je i znatan utjecaj Vatikana i papa na cjelokupan život, djevojke imaju svoja prva seksualna iskustva sa 16 i manje godina, a slično i mladići. Među njima je, zasigurno, većina katolika, a mnogi odlaze i otići će na susrete s Papom. Ta mladež, “Papa boysi” kako ih se naziva još kada su odlazili na susrete s Ivanom Pavlom II. (prisjećam se kako su tako bili nazivani na Međunarodnom danu mladeži u jubilarnoj 2000. godini kada ih je na jednoj ravni pokraj Rima bilo dva milijuna), ima seksualne odnose i prije ulaska u brak.

Kada sam napisao, u jednom kratkom tekstu za web stranicu Večernjeg, kako će mladići koji će otići u Sydney na Međunarodne dane mladeži (od 16. do 20. srpnja) pratiti papu Benedikta XVI. moći uživati i u luksuznoj javnoj kući otvorenoj upravo za njih, bilo je i reakcija kako su to izmišljotine. Informaciju o javnoj kući, bordelu u Sydneyu, s nazivom “Xclusive”, sam dakako prenio s internet stranice Corriere della Sera, koji je opet prenio neku agenciju ili lokalni list u Sydneyu. Ni novinar Corrierea niti bilo kojeg drugog lista ne bi dobio novce za odlazak u Australiju pisati o bordelu. Zato postoje agencije i drugi listovi iz kojih se preuzimaju neke zanimljivosti i zbog toga se ne treba čuditi ili stvarati zaključke kako se sve prepisuje.

No, vratimo se pitanju jesu li potencijalni klijenti boredela upravo momci, pa i maloljetni, koji će iz cijelog svijeta doći u Australiju pratiti Papu. Voditeljica bordela Sindy s velikim zanimanjem gleda upravo na tu klijentelu, a za “Papa boyse” stiglo je i pojačanje u “Xclusive” djevojaka iz cijelog svijeta, prenio sam pisanje Corrierea. Organizacija mladih talijanskih katolika odmah je reagirala izjavom kako oni neće tražiti usluge bordela. Mnogima zasigurno neće biti potrebno, jer će imati u pratnji svoju djevojku ili će sklopiti prijateljstvo s nekom djevojkom iz drugog djela svijeta.

Na spomenutom Danu mladeži 2000. godine u Rimu, a tu sam bio, na poljani je poslije noći koju su mladi proveli u vrećama za spavanje čekajući dolazak Pape, ostalo više potrošenih prezervativa negoli papira u kojima su bili umotani sladoledi. Drugog dana su bili redovi pred ispovjedaonicama koje su bile postavljene kao bijeli šatori i mladići i djevojke su tijekom mise uzeli hostije.

Tijekom stoljeća bilo je papa koji su otvarali ili zatvarali javne kuće u Rimu, ovisno o potrebama ili vlastitim pogledima na prostituciju. U Italiji su javne kuće zabranjene tek 1958. i sada se ponovno raspravlja o njihovu otvaranju. Očevi su svoje sinove seksualno odgajali tako da su ih, za neki od rođendana, vodili u javnu kuću. Možda je bilo i onih koji su ujutro bili na misi, a predvečer u javnoj kući. Je li licemjernije pisati o otvaranju javne kuće koja računa i na klijentelu među “Papa boysima” ili pokrivati oči pred činjenicom kako i katolička mladež, rekao bih veći dio nje, ima seksualne odnose prije braka?

HTML:
http://blog.vecernji.hr/tomasevic/crkva-javne-kuce-i-seksualni-odnos-mladih-katolika-5109

slape ako se ikada pojavis na nekom mom forumu znaj da nisi pozeljan i da ces odmah biti baniran.....
 
Poslednja izmena od urednika:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
slap je dokazao svoju drskost na mom forumu...a ni ovdje ne zaostaje....nego sto pise poznati hr. novinar Silvije Tomasevic....on ne samo da spominje pred kraj da su pape imale bordele...ipak on zivi u Rimu i ne bi lagao...nego i mladi katolici poznatiji kao Papa Boys isto slijede njegov primjer kad idu na skupove...vise o tome mozete procitati ovdje....


Dočekaju li mladići i djevojke, odgojeni u vjeri, brak bez seksualnog iskustva? Prema istraživanjima provedenima u Italiji, zemlji katolika u kojoj je i znatan utjecaj Vatikana i papa na cjelokupan život, djevojke imaju svoja prva seksualna iskustva sa 16 i manje godina, a slično i mladići. Među njima je, zasigurno, većina katolika, a mnogi odlaze i otići će na susrete s Papom. Ta mladež, “Papa boysi” kako ih se naziva još kada su odlazili na susrete s Ivanom Pavlom II. (prisjećam se kako su tako bili nazivani na Međunarodnom danu mladeži u jubilarnoj 2000. godini kada ih je na jednoj ravni pokraj Rima bilo dva milijuna), ima seksualne odnose i prije ulaska u brak.

Kada sam napisao, u jednom kratkom tekstu za web stranicu Večernjeg, kako će mladići koji će otići u Sydney na Međunarodne dane mladeži (od 16. do 20. srpnja) pratiti papu Benedikta XVI. moći uživati i u luksuznoj javnoj kući otvorenoj upravo za njih, bilo je i reakcija kako su to izmišljotine. Informaciju o javnoj kući, bordelu u Sydneyu, s nazivom “Xclusive”, sam dakako prenio s internet stranice Corriere della Sera, koji je opet prenio neku agenciju ili lokalni list u Sydneyu. Ni novinar Corrierea niti bilo kojeg drugog lista ne bi dobio novce za odlazak u Australiju pisati o bordelu. Zato postoje agencije i drugi listovi iz kojih se preuzimaju neke zanimljivosti i zbog toga se ne treba čuditi ili stvarati zaključke kako se sve prepisuje.

No, vratimo se pitanju jesu li potencijalni klijenti boredela upravo momci, pa i maloljetni, koji će iz cijelog svijeta doći u Australiju pratiti Papu. Voditeljica bordela Sindy s velikim zanimanjem gleda upravo na tu klijentelu, a za “Papa boyse” stiglo je i pojačanje u “Xclusive” djevojaka iz cijelog svijeta, prenio sam pisanje Corrierea. Organizacija mladih talijanskih katolika odmah je reagirala izjavom kako oni neće tražiti usluge bordela. Mnogima zasigurno neće biti potrebno, jer će imati u pratnji svoju djevojku ili će sklopiti prijateljstvo s nekom djevojkom iz drugog djela svijeta.

Na spomenutom Danu mladeži 2000. godine u Rimu, a tu sam bio, na poljani je poslije noći koju su mladi proveli u vrećama za spavanje čekajući dolazak Pape, ostalo više potrošenih prezervativa negoli papira u kojima su bili umotani sladoledi. Drugog dana su bili redovi pred ispovjedaonicama koje su bile postavljene kao bijeli šatori i mladići i djevojke su tijekom mise uzeli hostije.

Tijekom stoljeća bilo je papa koji su otvarali ili zatvarali javne kuće u Rimu, ovisno o potrebama ili vlastitim pogledima na prostituciju. U Italiji su javne kuće zabranjene tek 1958. i sada se ponovno raspravlja o njihovu otvaranju. Očevi su svoje sinove seksualno odgajali tako da su ih, za neki od rođendana, vodili u javnu kuću. Možda je bilo i onih koji su ujutro bili na misi, a predvečer u javnoj kući. Je li licemjernije pisati o otvaranju javne kuće koja računa i na klijentelu među “Papa boysima” ili pokrivati oči pred činjenicom kako i katolička mladež, rekao bih veći dio nje, ima seksualne odnose prije braka?

HTML:
http://blog.vecernji.hr/tomasevic/crkva-javne-kuce-i-seksualni-odnos-mladih-katolika-5109

slape ako se ikada pojavis na nekom mom forumu znaj da nisi pozeljan i da ces odmah biti baniran.....
Nije dozvoljeno postavljanje živih linkova drugih sajtova na ovom forumu. Link prethodno postavi u HTML kod.
Nadalje, ovim postom nisi dokazao tvrdnju iznijetu u postu No.31 - da su pape imale svoje bordele. Ovdje je riječ o odnosu katoličke mladeži prema seksu, kao i odnosu papa prema bordelima u Italiji.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Uredniče, možete vi brisati moje postove, ali laži i insinuacije ostaju na forumu o kojemu vi vodite reda.
 
Član
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruka
978
Evo sto kaze poznati hr novinar.

Tijekom stoljeća bilo je papa koji su otvarali ili zatvarali javne kuće u Rimu, ovisno o potrebama ili vlastitim pogledima na prostituciju.

To zasigurno negdje mozemo naci...ali eto ne da mi se sada...pa kako bi ovaj novinar sa reputacijom mogao lagati....a izvjestavati za HRT i poznate novine.....
 
Natrag
Top