Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Evolucija nema veze sa velikom praskom, mesas biologiju i fiziku.
Nemam ja problem sa Ajnstajnovom jednacinom, to je prava nauka, i volim sto koristis ozbiljnu nauku da potvrdis price o zombijima ( ustajanje iz mrtvih ) Procitaj malo bolje sta sam te pitao.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Bog i nauka nisu u sukobu, jer je on tvorac svega sto nauka danas proucava i otkriva - jednom recju on je tvorac istinske nauke.
On je naucnik nad naucnicima, vrhunski razum, i on poznaje sve naucne discipline bolje od najvecih umova, jer je on stvorio sve sto nauka danas proucava i otkriva.
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Bog i nauka mozda nisu u sukobu, jer zavisi kako gledas na boga, ali nauka i biblija jesu, jer ozbiljan naucnik ce da se smeje coveku koji veruje u zombije, ali kad ja tebi iznesem naucne razloge zasto solarni sistem ne moze tek tako da se zaustavi jer bi ceo zivot nestao u sekundi ili zasto covek ne moze da prezivi 3 dana u stomaku ribe ti ces uvek reci, bog je to sredio, i onda nije ni cudo sto verujes u sve to.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2013
Poruka
44

Da se vratimo prema pravoj temi, neki kažu U Raju je lepo, ali u Paklu je Ekipa!
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Pa jel bi ti bilo lepse da provedes vecnost sa opustenim ljudima koji vole da se provode ili sa onima koji zele da se uvlace gazdi sve vreme i svadjaju se ko je bolji u tome ? :D
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Bog i nauka mozda nisu u sukobu, jer zavisi kako gledas na boga, ali nauka i biblija jesu, jer ozbiljan naucnik ce da se smeje coveku koji veruje u zombije, ali kad ja tebi iznesem naucne razloge zasto solarni sistem ne moze tek tako da se zaustavi jer bi ceo zivot nestao u sekundi ili zasto covek ne moze da prezivi 3 dana u stomaku ribe ti ces uvek reci, bog je to sredio, i onda nije ni cudo sto verujes u sve to.


Ja nisam napisao da Bog vaskrsenjem stvara zombije, vec da Bog moze da ucini nanovostvaranje, da coveka koji se nalazi u smrtnom stanju ponovo vrati u zivot, da covek bude isto sto je bio pre nego sto je umro.

Problem je u tome, sto mi cesto pojam Boga tvorca minimiziramo i stavljamo ispod tvorevine koju je stvorio, drugom recju - kao da tvorac ne moze da manipulise onim sto je stvorio po svojoj volji, vec da je on podlozan tome.
U tom smislu i sa stanovista covekovog misljenja - izgleda kao da je tvorac nemocan da kontrolise i upravlja onim sto je stvorio, i u tom pogledu kao da su priroda i zakoni u prirodi i kosmosu mocniji od samog tvorca koji ih je stvorio, i oni upravljaju njime a ne on njima.

To je potpuno pogresno, jer Bog koji je sve stvorio, ima moc i silu da sa onim sto je stvorio cini sta zeli, jer on ima silu kojom to cini.

Za nas koji gledamo ogranicenom ljudskom pameti je to mozda mitologija, ali za Boga to je uobicajena stvar.

Dakle, nije problem u Bogu nego u nama.
Mi koji kvazi naukom sudimo Bogu, u stvari sami sebe stavljamo na optuzenicku stolicu, jer sudimo drugima iz neznanja i sopstvene nesvesnosti realnosti koja je skrivena zbog nase nevere da u nju poverujemo.
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Kazes realnost koja je skrivena zbog nase nevere, pa cak i da poverujemo, to i dalje nije znanje, nego vera. Mesanje nauke i bilo koje religije je smesno, ti Ajnstajnovim jednacinama pokusavas da objasnis vracanje iz mrtvih, to samo pokazuje koliko nisi razumeo ono sta si sam kopirao u svoj post ( oko materije i energije ).
 
Član
Učlanjen(a)
08.09.2010
Poruka
242
Kazes realnost koja je skrivena zbog nase nevere, pa cak i da poverujemo, to i dalje nije znanje, nego vera. Mesanje nauke i bilo koje religije je smesno, ti Ajnstajnovim jednacinama pokusavas da objasnis vracanje iz mrtvih, to samo pokazuje koliko nisi razumeo ono sta si sam kopirao u svoj post ( oko materije i energije ).

Само редовно пери зубе!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Kada čovek poveruje, onda se Bog otkriva čoveku i progovara mu i sklanja zavesu skrivenog da čovek vidi realnost onakvu kakva ona jeste.
1+1=2 i to je cinjenica koju nije čovek stvorio, već Bog, a čovek je samo otkrio, što znači da tvorac nauke nije čovek nego Bog, a čovek samo putem nauke otkriva ono sto je skriveno, a time se otkriva sam tvorac, i tim otkrićem čovek postaje svestan njegovog postojanja - veruje, i kroz veru Bog progovara čoveku - putevi kako se otkriva Bog su različiti i isprepletani - ali uvek vode ka jednom izvoru a to je Bog, i ovaj put su mnogi naučnici u istoriji pronašli, proučavajući prirodu i svet koji ih okružuje.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top