Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Naravno, ima mnogo naucnika koji su vernici, ali ne mogu naukom da brane svoju veru, vera je slobodan izbor.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Ajde bre Ladokejac nemo se pravis blesav!da je sve bilo savrseno do greha Eve,Adama to je tacno,ali prilikom prinosenja zrtve Bogu avelj je zaklao (JAGNJE) sta mislis zasto je Bog odbio zrtvu kaina?????


Priča o Kainu i Avelju, onako kako je stvarno napisana.
Dakle, Adam i Eva su najureni iz Raja i sad Eva dobija prvog sina Kaina. Ta reč znači Posedovanje ili posesivnost-želja za posedovanjem stvari. Posle nekog vremena dobija i Avelja, ta reč znači Dah ili Disanje, pretpostavljam da se misli na Slobodno disanje. Onda njih dvojica prinose žrtve Bogu. Bogu se svidi Aveljevo jagnje, a Kainov kupus, repa i špinat se ne svidi (zna Bog šta valja). Onda je Kain bio ljubomoran i ubio je Avelje. Crkvena tumačenja koja nemaju veze sa istinom su vam verovatno poznata, ako nisu otiđite nedeljom do najbliže crkve pa ćete ih čuti. Podrešna tumačenje nekih New Age perjanica kao vegetarijanaca i sl. Su vam verovatno poznata, sa tim da sam dosta puta čuo pogrešnu priču da eto mesojedi ubijaju životinje, pa lakše ubiju i čoveka, međutim ta gospoda gube iz vida da je VEGETARIJANAC- ratar Kain ubio čobana Avelja. Kako ja to tumačim? To je alegorična priča koja ukazuje na prvobitni sukob ratara i stočara. Stočari su bili slobodni išli su kud su hteli, nisu imali pojam «ovo je moja njiva!» nego su se kretali po celoj zemlji. Kad su se ljudi počeli baviti ratarstvom počeli su da «poseduju» zemlju. Počeli su da je zagrađuju i tako su sputali slobodu stočara. Dakle Posedovanje je ubilo (slobodno) Disanje. Prosto od njihovih ograda i parcela stočari više nisu mogli DISATI.
Kom ova priča nije jasna neka se seti da i danas u 21 stoljeću često brat ubije brata ili komšiju za 1 metar njive, placa, parcele...To je naročito izraženo u južnoj Srbiji ali ni Vojvodina nije iznimka. Međutim ja još do sad nisam čuo da je neko ubio brata zbog praseta ili jagnjeta. I takve krađe stoke su se dešavale, ali ljudi prosto nisu agresivni kad im neko ukrade jagnje, jer će se ovca ojagnjiti opet i ljudska glava vredi više od stočne. Ali kad se radi o 20 cm njive to je čudo kako su ljudi agresivni, jer njiva ne može da poraste, a on treba da je ostavi sinu i zbog toga je spreman i da ubije.
Posedovanje (zemlje) je ubilo (slobodno) Disanje.

Copy/alternativa forum.

Bog u samom pocetku nije voleo vegetarijanca Kaina a vec Avelja mesojeda!!!!!!
A ti mislis da je on budala da ti odgovori na tvij post?pa odmah bi bilo jasno ko su u stvari vegeterijanci potomci(kajina)Vegeterijanac nikad nece shvatiti n(Kainovac)zasto je Bog zahtevao bas zaklanu zrtvu i to pecenu!?a pogotovo salo!a nikad za svu istoriju biblije nije trebao povrce i voce za zrtvu.Zasto je naredjivao da se zrtveno jagnje pojede posle ceremonije itd.


Pozdrav od Gere.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Naravno, ima mnogo naucnika koji su vernici, ali ne mogu naukom da brane svoju veru, vera je slobodan izbor.

Vera jeste slobodan izbor, ali vera daje jedini moguci odgovor na postanak svega, i vera nije u nikakvom sukobu sa naukom i moze se njom braniti, jer ne postoji nikakav sukob izmedju ISTINITIH naucnih cinjenica i onoga sto tvrdi biblija.

Namerno sam naglasio ISTINITIH, jer evolucionisti nisu bas moralni sto se toga tice, zato su mnogi naucnici odbacili evolucionisticku nauku, jer nisu zeleli da ucestvuju u dokazivanju necega nedozvoljenim sretstvima, ili pukom teoretisanju bez dokaza.

Za Geru

Ja nisam odgovorio na Wanhelsingov komentar, jer je napisao nesto sto je besmisleno.
Ja sam u prethodnim komentarima govorio o uslovima koji su vladali na zemlji pre pada u greh, i nakon pada.
Tako da nisam razumeo potpuno smisao onoga sto je napisao.
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Naucne cinjenice nemaju veze sa biblijom, kao sto sam vec kucao, zmije ne pricaju i solarni sistem se ne zaustavlja zato sto bi jednom sisaru to odgovaralo.
Ne postojhi evolucionisticka nauka, postoji samo nauka.
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Vera jeste slobodan izbor, ali vera daje jedini moguci odgovor na postanak svega, i vera nije u nikakvom sukobu sa naukom i moze se njom braniti, jer ne postoji nikakav sukob izmedju ISTINITIH naucnih cinjenica i onoga sto tvrdi biblija.

Namerno sam naglasio ISTINITIH, jer evolucionisti nisu bas moralni sto se toga tice, zato su mnogi naucnici odbacili evolucionisticku nauku, jer nisu zeleli da ucestvuju u dokazivanju necega nedozvoljenim sretstvima, ili pukom teoretisanju bez dokaza.

Za Geru

Ja nisam odgovorio na Wanhelsingov komentar, jer je napisao nesto sto je besmisleno.
Ja sam u prethodnim komentarima govorio o uslovima koji su vladali na zemlji pre pada u greh, i nakon pada.
Tako da nisam razumeo potpuno smisao onoga sto je napisao.
Pa nisi mi odgovorio zato sto nemas petlju bratko!jer nemas odgovora!Jedini je g¨Gero razumeo moj post.Ratari su ratari-vegetarijanci i do dandanas vegetarijanac je vegetarijanac koji ubija brata mesojeda za metar zemlje i danas to rade nasa braca po Hristu,samo toga nisu svesni.Niko ni
kad nije ubio brata za prase,za bilo koju zivotinju samo za pedalj zemlje.

Vegetarijanac je zlo!kazi mi gde i kad je Bog trazio za zrtvoprinosenje zelje?nikad nigde a samo Jagnje zasto?zato sto i sam Bog zna sta je ukusno.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Naucne cinjenice nemaju veze sa biblijom, kao sto sam vec kucao, zmije ne pricaju i solarni sistem se ne zaustavlja zato sto bi jednom sisaru to odgovaralo.
Ne postojhi evolucionisticka nauka, postoji samo nauka.

U bibliji jesu zapisana odredjena cuda koja su Bog ili pak djavo cinili, ali govoreci o samoj cinjenici nastanka svega, biblija nije u sukobu sa onim sto je zapisano u bibliji.

Postoji evolucionisticka - virus nauka koja se bavi teorijama, i prava kreacionisticka nauka koja otkriva tacnost biblijskih navoda.

Pa nisi mi odgovorio zato sto nemas petlju bratko!jer nemas odgovora!Jedini je g¨Gero razumeo moj post.Ratari su ratari-vegetarijanci i do dandanas vegetarijanac je vegetarijanac koji ubija brata mesojeda za metar zemlje i danas to rade nasa braca po Hristu,samo toga nisu svesni.Niko ni
kad nije ubio brata za prase,za bilo koju zivotinju samo za pedalj zemlje.

Vegetarijanac je zlo!kazi mi gde i kad je Bog trazio za zrtvoprinosenje zelje?nikad nigde a samo Jagnje zasto?zato sto i sam Bog zna sta je ukusno.


Kain je ubio Avelja jer Bog nije prihvatio njegovu zrtvu od plodova zemlje, a uzrok je bio sto nije poslusao Bozju zapovest da se prinose jaganjci kao zrtva za greh koji su u simbolici pretstavljali Hrista.

Taj dogadjaj nema veze sa jelom, niti sa onim sto si ti napisao.

Osim toga, Avelj je prineo jagnje a ne svinju, sto znaci da se hranio cistim zivotinjama koje je Bog odredio za ljudsku ishranu.

Bog je dao slobodnu volju kako ce se ko hraniti, u okvirima onoga sto je on odredio kao pogodne namirnice za ishranu - i od mesa i od plodova zemlje.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
U bibliji jesu zapisana odredjena cuda koja su Bog ili pak djavo cinili, ali govoreci o samoj cinjenici nastanka svega, biblija nije u sukobu sa onim sto je zapisano u bibliji.

Postoji evolucionisticka - virus nauka koja se bavi teorijama, i prava kreacionisticka nauka koja otkriva tacnost biblijskih navoda.

Stvrno je tuzno sto tako ljudi razmisljaju u 2013 godini, "kreacionisticka nauka" ( koja mora da odbaci svu nauku da bi odrzala svoj mit ) :D
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja tvrdim na osnovu biblije i naucnih saznanja, da se sve sto je zapisano u bibliji moze naucno dokazati, sva cuda, pojave, itd.
Recimo - cudo vaskrsenja, koje i nije cudo vec cista nauka o pretvaranju materije u energiju i energije u materiju sto je suprotan proces.
Takodje, sva druga cuda u bibliji mogu se naucno objasniti, a to potkreljujem necim sto se u nauci zove PERPETU MOBILE, koji je u fizici definisan kao princip po kome sve sto postoji mora da koristi energiju da bi postojalo, i nista sto postoji ne moze da funkcionise samo od sebe.

Dakle, sve - bukvalno sve sto nas okruzuje, svaka pojava oko nas, ili ona koja je zapisana u bibliji - ima svoj izvor, a to je Bog, koji energiju koristi u razlicite svrhe, prvenstveno za stvaranje, odrzavanje, izgradnju ili razgradjivanje, cinjenje odredjenih pojava, itd.

Mi ne poznajemo toliko stvari a postavljamo se kao da ih znamo, i donosimo zakljucke kao da smo spoznali sve tajne svemira.
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Ma sta mi naprica :) Kakve veze ima zakon pretvaranja energije u materiju sa vaskrsenjem mrtvih celija ? Ajde naucno mi dokazi da solarni sistem moze da se zaustavi ako jedan sisar to trazi ( u bibliji pise da se sunce zaustavi jer su mislili da sunce ide oko nas ), dokazi mi da covek moze da zivi u ribi 3 dana i tako dalje. Sve su to nebuloze i nemaju veze sa naukom.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ma sta mi naprica :) Kakve veze ima zakon pretvaranja energije u materiju sa vaskrsenjem mrtvih celija ? Ajde naucno mi dokazi da solarni sistem moze da se zaustavi ako jedan sisar to trazi ( u bibliji pise da se sunce zaustavi jer su mislili da sunce ide oko nas ), dokazi mi da covek moze da zivi u ribi 3 dana i tako dalje. Sve su to nebuloze i nemaju veze sa naukom.


Ako telo nakon smrti umire i pretvara se u prah, sto je pretvaranje materije u energiju, tada se moze dogoditi i suprotan proces, odnosno pretvaranje energije u materiju.
Zar to nije i ono sto govori evolucija, da se prilikom velikog praska energija - gasov..itd, pretvorila u materiju - planetu zemlju.

Takodje, ako se odredjena energija tretira na objekat kakav je planeta zemlja, ona moze da zaustavi rotaciju, i to je upravo Bog ucinio u bibliji.
To je slucaj i sa svim drugim pojavama i cudima.

Može li energija da se pretvori u materiju?


O
dgovor na ovo pitanje sadržan je u čuvenoj Ajnštajnovoj jednačini
E = mc2 , koja je utvrdila da je moguće pretvaranje materije (mase) u energije – i obrnuto. Tako kaže teorija, ali, u stvarnosti, za pretvaranje energije u materiju neophodni su posebni uslovi.

U smeru materija-energija poznati su nam razni primeri. Mnogi ogledi, pojave i procesi pokazali su nam kako od materije može da nastane svetlost, toplota i drugi vidovi energije. Tu spadaju i cepanje teških atomskih jezgara uranijuma (fisija) u nuklearnim centralama i spajanje lakih atoma u teže (fuzija) u zvezdama i nuklearnim bombama. Kidanje subatomskih veza oslobađa veliku količine energije koja se nalazi u samom srcu materije.

Međutim, pretvaranje energije u materiju manje je često i poznato, iako je takođe moguće. Uostalom, ono se već dogodilo u prirodi – pri nastanku vasione. U samom početku ona i nije bila ništa drugo do začuđujuća mešavina energije. Neposredno posle Velikog praska, sva materija i antimaterija koje danas postoje u vasioni rodile su se iz te energije.

Na našoj lestvici to su akceleratori čestica u kojima fizičari ponovo stvaraju uslove nalik onima s početka rađanja vasione, pri kojima od energije može da se dobije materija. Prvi uspesi u tom smislu postignuti su krajem 20. veka, a danas su postali uobičajeni. U ovim ogromnim uređajima, uz pomoć vrlo snažnih magnetnih i električnih polja, do vrlo velikih brzina ubrzavaju se naelektrisane čestice koje imaju masu. Zatim se, krećući se u suprotnim smerovima, upućuju da se čeono sudare. Energija koja se tom prilikom oslobađa od početnih čestica stvara neke nove – s većom masom! Znači da je materija nastala od energije koju su sadržavale prethodne čestice.

Radeći na linearnom akceleratoru u Stanfordu (SLAC) 1997. godine, dvadesetak stručnjaka pod vođstvom prinstonskog fizičara Kirka Mekdonalda, otišli su i korak dalje. Dobili su materiju iz čiste energije! Oni su sudarali snopove fotona takve snage da su od ovih čestica koje nemaju masu (ali imaju impuls), dobili čestice materije i antimaterije. Da bi to postigli, prvo su izuzetno jak laserski zrak usmerili na snop elektrona visoke energije. Tako su od vidljive svetlosti dobili gama zrake, odnosno visokoenergetske fotone. Posle toga su ove gama zrake ukrstili s fotonima iz lasera. Tek iz sudara ove dve vrste fotona rodili su se elektron-pozitron parovi – materija i antimaterija.

Ovaj ogled nije potvrdio samo Ajnštajnovu jednačinu, već i pretpostavku da su prilikom stvaranja vasione nastale iste količine materije i antimaterije – čestica antimaterije pozitron ima jednaku masu kao elektron, ali suprotno naelektrisanje. Šta se posle dogodilo s antimaterijom, odnosno kako se desilo da je materija sasvim prevlada antimateriju, pitanje je koje je nastavilo da muči stručnjake. Njihove nade sada su uprte u najsnažniji akcelerator na svetu LTC, koji posle raznih peripetija i jednogodišnjeg prekida ovih dana ponovo počinje s radom.

Izvor: opusteno rs
 
Natrag
Top