Otkrivena Isusova grobnica и "nova/najstarija Biblija"?

Evo koliko je Herinbot kontradiktoran.

Napisao Heri

Heri kaže da mu je Alah Bog i samo njega smatra za Boga.

5) Sura 3.3.
On tebi objavljuje Knjigu, pravu istinu, koja prethodne potvrđuje, a Tevrat i Indžil objavio je!

I sada Heri dolazi u protivrječnost sa Alahom i Šurom 3,3

Kuran je pun kontradikcija

Da Hero opet vidi

5) Sura 3.3.
On tebi objavljuje Knjigu, pravu istinu, koja prethodne potvrđuje, a Tevrat i Indžil objavio je!

Ako je Alah objavio Tevrat i Indzil (Toru i Evandjelje), zasto se onda pojedini odlomci krivotvore naknadno i time falsifikuje Bozja Rec??

Jer, ako je Allah objavio ove dve knjige, sto gornja sura potvrdjuje, ko ih je falsifikovao naknadno i ko je sebi uzeo pravo to da ucini? Zar Alah menja svoje misljenje kao npr. u vezi svoga Sina Isusa da je andjeo Gabriel navestio rodjenje Sina Bozjega, Isusa, te raspece i Uskrsnuce (srz Evandjelja) koja muslimani negiraju itd.? Kako je to moguce ako je Allah objavio Indzil i objavu potvrdjujete gornjom surom???!!!
Uostalom, i sa smjerom molitve umesto Jerusalima prema Mekki kada Jevreji nisu prihvatili islam, ocituje se nedoslednost.

svetlostistine

I Heri opet dobija lekciju.

[h=1]Ako je Isus bio Bog kako je mogao da se moli Bogu? Da li se Isus molio samom sebi?[/h]


Pitanje: Ako je Isus bio Bog kako je mogao da se moli Bogu? Da li se Isus molio samom sebi?

Odgovor:
Da bismo shvatili kako se Isus kao Bog na zemlji, moli svom Ocu na nebu, treba da razumemo da su večni Otac i večni Sin imali večni odnos pre nego što je Isus uzeo ljudski oblik. Molim vas da pročitate Jovan 5:19-27, posebno stih 23 gde Isus uči da je Otac poslao Sina (vidi takođe Jovan 15:10). Isus nije postao Božiji Sin onda kada se rodio u Vitlejemu. On je oduvek bio Sin Božiji od večne prošlosti, još uvek je i zauvek će biti.

Isaija 9:6 nam kaže da je Sin dat i da je Dete rođeno. Isus je oduvek bio deo Trojstva, zajedno sa Svetim Duhom. Trojstvo je oduvek postojalo, Bog Otac, Bog Sin i Bog Duh, ne tri Boga, već jedan Bog koji postoji u tri osobe. Isus je učio da su On i Otac jedno (Jovan 10:30), koje označava da su On i Otac isti u suštini i u srži. Otac, Sin i Sveti Duh tri podjednako ravne osobe koje postoje kao Bog. Ove tri osobe su imale, i uvek će imati večni odnos.

Kada je Isus, večni Sin Božiji, uzeo na sebe bezgrešno ljudsko telo on je takođe na sebe uzeo obličje sluge, odustajući od svoje nebeske slave (Filipljanima 2:5-11). Kao Bog čovek, on je morao da se nauči poslušnosti (Jevrejima 5:8) svom Ocu kada ga je Satana kušao, kada su ga ljudi optuživali, kada su ga njegovi odbacili, i na kraju raspeli. Njegove molitve njegovom nebeskom Ocu su bile molitve za snagu (Jovan 11:41-42) i mudrost (Marko 1:35, 6:46). Njegovo moljenje pokazuje njegovu zavisnost od njegovog Oca da bi kao čovek mogao da izvrši Očev plan za spasenje, kao što se vidi u Hristovoj prvosvešteničkoj molitvi u Jovanu 17. Njegovo moljenje pokazuje da se na kraju podčinio Očevoj volji, da ode na krst i plati cenu (smrt) zato što smo mi prekršili Božiji zakon (Matej 26:31-46). Naravno, on je ustao iz groba, i time obezbedio oproštenje i večni život za one koji se pokaju od greha i poveruju u njega kao Spasitelja.

Za Boga Sina nije problem da se obrati Bogu Ocu. Kao što smo već pomenuli, oni su imali večni odnos pre nego što je Hrist postao čovek. Ovaj odnos je pokazan u Evanđeljima da bismo mi mogli da vidimo kako je Sin Božiji u svojoj ljudskosti izvršio Očevu volju, i time otkupio spasenje njegove dece (Jovan 6:38). Hristova postojana potčinjenost njegovom nebeskom Ocu je bila osnaživana i fokusirana kroz njegov molitveni život. Hristov primer molitve je nešto što mi treba da sledimo.

Isus Hrist ništa manje nije bio Bog na zemlji zbog toga što se molio svom Ocu na nebesima.
On je pokazao kako je potrebno čak i neko sa bezgrešnom ljudskom prirodom da ima živ molitveni život da bi bio u stanju da ispuni Očevu volju. Isusovo moljenje Ocu je bila demonstracija njegovog odnosa u okviru Svetog Trojstva i primer za nas kako i mi moramo da se oslanjamo na Boga kroz molitvu za snagu i mudrost koje su nam potrebne. S obzirom da je Hrist, kao Bog čovek imao potrebu da ima živ molitveni život, tako treba da ga imaju i Hristovi sledbenici danas.

question. org

Dobro je rekao Heri da se treba klanjati Bogu.

[FONT=&quot]
I kad uze knjigu, četiri životinje i dvadeset i četiri starješine padoše pred jagnjetom, imajući svaki gusle, i zlatne čaše pune tamjana, koje su molitve svetijeh. Otkrivenje 5,8

Samo za Herija

[/FONT]​
"...gubavac moleći ga i na koljenima klećeći pred njim (Isusom)..." Marko 1,40 Isus ga ne kori.

"A kad vidje Isusa iz daleka, poteče i pokloni mu se". Marko 5,6 Isus ga ne kori.

" I gle, dođe jedan od starješina zborničkijeh po imenu Jair; i vidjevši ga pade pred noge njegove." Marko 5,22 Isus ga ne kori.

A žena uplašivši se drktaše, i znajući što joj se dogodi, dođe i kleče pred njim, i kaza mu svu istinu."Marko 5,33 Isus je ne kori.

Jer čuvši za nj žena što u njezinoj kćeri bijaše duh nečisti, dođe i pade k nogama njegovima. Marko 7,25 Isus je ne kori.

I kad iziđe na put, pritrča neko, i kleknuvši na koljena pred njim pitaše ga: učitelju blagi! šta mi treba činiti da dobijem život vječni? Marko 10,17 Isus ga ne kori.

I govoraše im o nauci svojoj: čuvajte se književnika koji idu u dugačkijem haljinama, i traže da im se klanja po ulicama..." Marko 12,38

Isus kori klanjanje ljudima.

Petar kori Kornilija.

I Petar ga podiže govoreći: ustani, i ja sam čovjek. Dela 10, 26

I reče mi: gle, nemoj, jer sam i ja sluga kao i ti i braća tvoja proroci i oni koji drže riječi proroštva knjige ove. Bogu se pokloni. Otkrivenje 22,9 Anđeo kori Jovana zato što mu se poklonio.

I padnuvši pred nogama njegovima poklonih mu se; i reče mi: gle, nemoj, ja sam sluga kao i ti i braća tvoja koja imaju svjedočanstvo Isusovo. Bogu se pokloni; jer je svjedočanstvo Isusovo Duh Proroštva. Otkrivenje 19,10 Isto anđeo kori Jovana.

I dvadeset i četiri starješine koje sjeđahu pred Bogom na prijestolima svojima, padoše na lica svoja i pokloniše se Bogu. Otkrivenje 11,16

I kad uze knjigu, četiri životinje i dvadeset ičetiri starješine padoše pred jagnjetom, imajući svaki gusle, i zlatne čaše pune tamjana, koje su molitve svetijeh. Otkrivenje 5, 8

;)

Tako da Kuran nije Božija riječ. Samo Biblija je. Nova Biblija koja je nađena neće oboriti jasnu činjenicu da je Isus Bog istiniti, vječni i jedini.



[h=1][/h]

 
Heri napisao
:shubbcks: Cin mucenja i zakivanja na krst je bio Prividjenje! :roll:

Odg.

od čega priviđenje? Pa Isus je i došao zbog žrtve i otkupa i spasenja. Kakva je ovo laž gore.

[h=1]Zašto je Isus morao da strada toliko mnogo?[/h]

Pitanje: Zašto je Isus morao da strada toliko mnogo?

Odgovor:
Isaija 52:14 izjavljuje: “Kako se mnogi začudiše Tebi, što beše nagrđen u licu mimo svakog čoveka, i u stasu mimo sinova čovečjih.

Isus je stradao najstaršnije moguće tokom suđenja, mučenja i raspeća (Matej 27; Marko 15; Luka 23; Jovan 19). I koliko god je njegovo fizičko stradanje bilo staršno, to je bilo ništa u poređenju sa duhovnim mučenjem kroz koji je prošao. Druga Korinćanima 5:21 kaže: “Onoga koji nije znao greha Bog je učinio grehom za nas, da mi u njemu postanemo pravednost Božija.” Isus je poneo težinu greha celog sveta na sebi (Prva Jovanova 2:2). Greh je bio taj koji je naterao Isusa da zavapi: “Bože moj, Bože moj, zašto me ostavi?” (Matej 27:46). Tako da, koliko god je Isusovo fizičko stradanje bilo brutalno, to je bilo ništa u poređenju sa tim da je morao da ponese sve naše grehe i umre da bi platio njihovu cenu (Rimljanima 5:8).

Isaija je prorekao Isusovo stradanje jasnim jezikom: “Prezren beše i odbačen između ljudi, bolnik i vičan bolestima, i kao jedan od koga svak zaklanja lice, prezren da Ga nizašta ne uzimasmo. A On bolesti naše nosi i nemoći naše uze na se, a mi mislišmo da je ranjen, da Ga Bog bije i muči. Ali On bi ranjen za naše prestupe, izbijen za naša bezakonja; kar beše na njemu našeg mira radi, i ranom njegovom mi se iscelismo.” (Isaija 53:3, 5).

Psalam 22:14-18 je drugi moćan pasus koji proriče stradanje Mesije: “Kao voda razlih se; rasuše se sve kosti moje; srce moje posta kao vosak, rastopilo se u meni. Sasuši se kao crep krepost moja, i jezik moj prionu za grlo, i u prah smrtni mećeš me. Opkoliše me psi mnogi; četa zlikovaca ide oko mene, probodoše ruke moje i noge moje. Mogao bih izbrojati sve kosti svoje. Oni gledaju, i od mene načiniše stvar za gledanje. Dele haljine moje među sobom, i za dolamu moju bacaju žreb.”

Zašto je Isus trebalo da strada toliko mnogo? Neki misle da je Isusovo fizičko mučenje bilo njegova kazna za naše grehe. Donekle, to je istina. U isto vreme, mučenje koje je Isus podneo više govori o ljudskoj mržnji i okrutnosti nego o Božijoj kazni za greh. Satanina apsolutna mržnja prema Bogu i Isusu je sigurno stajala iza nemilosrdnog mučenja i zlostavljanja. Strašno Isusovo stradanje je u krajnjoj liniji primer besa i mržnje koju grešan čovek oseća prema svetom Bogu (Rimljanima 3:10-18).

question. org
 
Samo se prisjecam da je u noci na kraju koje je izdan i uhapsen, dugo molio Boga (nicice, klanjao kao sto muslimani cine).
Не дао Бог да је клањао! Тако се моле хришћани по Исусовом узору, муслимани клањају по не знам којем узору пет пута дневно. Ми знамо како нам је Исус рекао да се МОЛИМО.
I Bog mu se odazvao!
Iskupio je njega ne umanjujuci njegovu spremnsot, ne umanjujuci zlocin njegovih protivnika, iskupio je tako sto ga je podigao na najvisi stepen, Sebi!

Abraham nije zaklao sina nego ovna! Bog je iskupio Abrahamovog sina ovnom, isusa Prividjenjem.

Cin mucenja i zakivanja na krst je bio Prividjenje!
Кажем ја, уопште се не ради о истим личностима, не знам о коме ти причаш. Мој Господ Исус Хрис није морао да буде искуљен из једног јединог разлога - Он је Искупитељ, Месија, Спаситељ. Њега нико не мора да искупи, него је Он искупио нас. Твој Исус је неки други, не знам о коме причаш.

То може бар са логиком да се објасни: Исус је Месија и Искупитељ, а Њега Бог искупљује - нелогично и неистинито.
Мој Бог није мађионичар да шаље привиђења за токо озбиљну ствар. А прича о Аврааму је преправљана од Мухамеда и његовог саветника, па је уместо Исака убачен Исмаил. Зато ти и избегаваш да убациш име сина ког је Авраам принео, јер ће бити очигледно. Пробирамо мало, нећемо све да показујемо?
Nalazim da je Kur'an bez sumnje Bozja Rijec, dok Biblija to svakako nije.

Како налазиш? На основу чега? `Ајде и да прихватим да нападаш Библију да је лажна на основу Курана, али на основу чега ти прихваташ Куран као истиниту књигу? Ја знам зашто верујем да је Библија реч Божија, то је много пута исписано. Али не видим како је та нелогична и контрадикторна књига (Куран) истинита?

Иначе, где су твоји цитати, уопште их нема?
 
Poslednja izmena:
Kao musliman sigurno nije klanjao, niti su se ljudi klanjali Njemu tako.

Kuran je pun kontradikcija

9) Po Kuranu kad se Isa (Isus) rodio on je vec pricao u kolevci rekavsi pritom da ce umreti.

Medjutim, takodje po Kuranu, Isa nije umro, nego je uznet na nebo, a neko drugi je na krstu razapet umesto njega.
Vidi ove dve sure:
Sura Merjem, ajet 33 "I nek je mir nada mnom na dan kad sam se rodio i na dan kad budem umro i na dan kad budem iz mrtvih ustao..."

Sura An-Nisa, ajet 157 "I zbog rijeci njihovih: "Mi smo ubili Mesiha, Isa, sina Merjemina, Allahova poslanika!" A nisu ga ubili ni raspeli, vec im se samo pricinilo."




svetlostistine

Kakav je ovo izraz "već im se samo pričinilo" pa ovo je notorna neistina. Nemam riječi.
 
I

Cin mucenja i zakivanja na krst je bio Prividjenje!

Osim toga hvala ti na objasnjenjima za istorijat o ratznim ljudima, ali vjeruj, to nije predmet moga posebnog interesovanja.
mene zanima Bozja Rijec, i nista vise.

Nalazim da je Kur'an bez sumnje Bozja Rijec, dok Biblija to svakako nije.
A da li si uspeo da za ovih 845 postova ubediš nekog Hrišćanina u ovo!?
Ako nisi onda ti džaba ovoliki silni postovi. Samo si izgubio vreme, živce i trud. Osim, naravno, ako si plaćen da propagiraš Islam! Onda ćeš morati još 6660 postova da napišeš na ovu temu.
 
Sura Merjem, ajet 33 "I nek je mir nada mnom na dan kad sam se rodio i na dan kad budem umro i na dan kad budem iz mrtvih ustao..."

Е, ова је сасвим довољна за све! Ништа ми не морамо више да додајемо, све се само рекло. Овде нема шта да објасне, нису лепо "наштеловали". Мада, по неком правилу они мењају реченице кад им затреба. То не пријављује, ја данас прочитао.
 
Е, ова је сасвим довољна за све! Ништа ми не морамо више да додајемо, све се само рекло. Овде нема шта да објасне, нису лепо "наштеловали". Мада, по неком правилу они мењају реченице кад им затреба. То не пријављује, ја данас прочитао.
Džabe si ovo pisao brate. Harry će ti odgovoriti da se to USTAJANJE IZ MRTVIH ne odnosi na uskrsenje posle 3 dana opisamo u Bibliji, nego da se to odnosi na vaskresenje Isino u Dženetu! - (جنّة).
Pa zar ga nisi upoznao!?
 
Zdravo braco bio sam malo otsutan pa nisam bio aktivan! da nebih sad na svimo postovima pritiskao (zahvalio se) zahvaljujem se svim ucesnicima 12-te strane.

Evo stavljam jedan link da vidite braco kako islam blati naseg Gospoda,i obmanjuje muslimane i ne Hriscane!!!a takodje zasto nas Harry ima misljenje koje pise ovde po forumu o nasem Gospodu Isusu Hristu.Procitajte obavezno!!!


http://www.google.com/url?sa=t&rct=...sg=AFQjCNHIZJke7zCoOtaYJ3WmVEhwSpiqAQ&cad=rja


Ja sam se zaprepastio kako oni razmislaju o nasem Gospodu,mnogo me podseca na talmut.

Pozdrav od Gere.
 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top