originalno Bozje seme

Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
@Sarrdy

Naravno, evolucija je promovisana od strane tradicionalno mocnih ateista. Ateisti su verovatno najbrojnija i najmocnija grupa u istoriji covecanstva. Ali tu nije kraj, promovisu i teoriju gravitacije i elektromagnetnu teoriju i ostale ateisticke teorije.
Posto si se dotakao aminokiselina i proteina i verovatnoce da se formira funkcionalan protein, ne bi bilo lose da se informises kako to funkcionise. Imas tri kratka videa, pa kad budes imao vremena odgledaj.

Some AMAZING facts about life! - YouTube

Sto se same kompleksnosti zivota i univerzuma tice i koliko je mala verovatnoca za tako nesto , zamisli koliko je jos manja da ima tvorca koji je jos komplikovaniji od svoje tvorevine.
I na kraju, da bi znao bilo sta o evoluciji i da bi mogao da iznosis stavove i kritike o ovoj teoriji, trebao bi da naucis nesto o njoj a ne da kopiras jeftine clanke autora sumnjivog morala i znanja. Ja sam se potrudio da saznam nesto o religiji i hriscanstvu pre nego sto sam poceo da iznosim svoja misljenja o tim temama.

P.S. evolucija nema veze sa ateizmom. To je naucna teorija. E sad sto opis realnosti u nauci nije isti kao u svetim skriptama, to govori dosta o istinitosti tvrdnji svetih skripti. Ranije je heliocentricni model planetarnog kretanja bio prst u oku crkvi.
A da li ti prihvataš evoluciju ili Tvorca ?
Jer bez mog saznanja na ovo pitanja, ja ne bih mogao nastaviti pravilnu kominikaciju sa tobom. Sigurno bih te u nečemu pogrešno razumeo.
Hvala
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
A da li ti prihvataš evoluciju ili Tvorca ?
Jer bez mog saznanja na ovo pitanja, ja ne bih mogao nastaviti pravilnu kominikaciju sa tobom. Sigurno bih te u nečemu pogrešno razumeo.
Hvala

Pa, valjda si zakljucio da prihvatam evoluciju. Ustalom, to nema veze sa tvorcem. Mnogo hriscana prihvata evoluciju. Ako si cuo za sudjenje u Doveru kad su pokusali da ubace inteligentni dizajn u skole, covek koji je raskrinkao njihov pokusaj Kenet Miler je vernik. Fransis Kolins, jedan od lidera projekta "Ljudski genom" je posveceni hriscanin. Rekao je i da nemamo nijedan fosil sam DNK je dovoljan dokaz evolucije. Cak je i objavio knjigu na tu temu.

The Language of God: A Scientist Presents Evidence for Belief - Wikipedia, the free encyclopedia

To pokusavam izmedju ostalog da kazem. Nije bitna evolucija za veru pojedinca. Samo moras da znas u sta verujes i u sta ne verujes. Teologiju poznajes, evoluciju ocigledno ne. Sugerisem da se informises, nista vise.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
I dalje samo racionalizujes genocid. Sto se svetog duha i inka tice, jel si cuo za male boginje i ostale infektivne bolesti. Mozes da imas svetog duha koliko god hoces ali ako ti imuni sistem nije adptiran, dzaba. Zato se tvoja rodjaka edukuje, da svestenici i popovi vise ne bi isterivali demone iz ljudii i spaljivali vestice (imas direktno naredjenje u bibliji, mrzi me sad da trazim).
Slazem se za smece. Treba ga izbaciti. Najbolji nacin je obrazovanje. Nije genocid.
ne racionalizujem nista,izvini ,s duznim postovanjem,ti pokusavas cesto da sviras jednu melodiju kao da orkestar ovisi o jednom zvuku.logika se ne svodi na nesto stose ne moze uklopiti u svaki koncept. ja sam ti dao cinioce a ti ih lose sabiras po svaku cenu.
sto se tice svetog Duha Bog i danas izgoni demone i cini cuda. oces lid a ih nabrojim ovdesamo na meni.
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
ne racionalizujem nista,izvini ,s duznim postovanjem,ti pokusavas cesto da sviras jednu melodiju kao da orkestar ovisi o jednom zvuku.logika se ne svodi na nesto stose ne moze uklopiti u svaki koncept. ja sam ti dao cinioce a ti ih lose sabiras po svaku cenu.
sto se tice svetog Duha Bog i danas izgoni demone i cini cuda. oces lid a ih nabrojim ovdesamo na meni.

Iz kakvog god konteksta i koncepta da izvlacis genocid, i dalje je genocid. Ako je neko ubijao svoju decu, nabolje resenje nije da nastavis da mu ubijas decu.
Ako insistiras, nabroj primere ali imaj na umu da svedocenja i anegdototalni primeri nemju veliku tezinu. Iste stvari moze da kaze i musliman i hindus i budista.
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
A da li ti prihvataš evoluciju ili Tvorca ?
Jer bez mog saznanja na ovo pitanja, ja ne bih mogao nastaviti pravilnu kominikaciju sa tobom. Sigurno bih te u nečemu pogrešno razumeo.
Hvala

rizicno ti je da postavljas to pitanje, ili tvorac ili evolucija, jer je nauka je dokazala da je evolucija cinjenica, tako da razne religije ispadaju odmah ako tako razmisljas
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
rizicno ti je da postavljas to pitanje, ili tvorac ili evolucija, jer je nauka je dokazala da je evolucija cinjenica, tako da razne religije ispadaju odmah ako tako razmisljas
Nema nauka JEDAN dokaz za evoluciju !
Ni da je život sam od sebe stvoren na Zemlji ni da smo mi ljudi od ameba preko majmuna evoluirali dovde.
Sve je to Tvorac napravio. I život i ljude ovakvi kakvi smo sada. Ništa tu nema između. Ni trunka.
I vi umesto da se svaki dan zahvaljujete Tvorcu, za Planetu, naše živote, Sunce, Mesec, zvezde, kišu, vetar, more, vodu ......, vi ga još negirate.

Pozdravljam te sa jednom lepom poslovicom.

,,Rani kuče, pa ćete ujede''.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
ccc :) idi javi tvom svim naucnicima ovog sveta koji prihvataju evoluciju kao cinjenicu, i javi bogu svom da pomesa sve fosile da bi izgledalo da smo svi nastali u isto vreme, a ne ovako kako ih je poredjao da izgleda da smo evoulirali, i da razdvoji fuziju na drugom hromozomu koji dokazuje zajednickog pretka sa majmunima.
Mislim da je vreme da prestanes da pricas o stvarima u koje se ne razumes
 
Učlanjen(a)
26.06.2012
Poruka
110
stopalodarvin.jpg

Otisci dinosaura i covjeka nadjeni zajedno !

[video=vimeo;18370659]http://vimeo.com/18370659[/video]

Kolaps satanizma, ateizma, darvinizma i budalizma

 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
da da, dobri stari argument o nadjenim otiscima coveka i dinosaurusa koji su i kreacionisti prestali da koriste, zanimljivo je to da je i taj argument stariji od dinosaurusa. Ljudi sigurno ne bi preziveli da su sve zivoinje koje su ikada zivele zivele u isto vreme, a i naravno nalazili bi te zivotinje i danas, i fosili bi stalno bili pomesani jedni sa drugima, to nikad ne vidimo, zdrav razum svakog normalnog coveka mu govori da covek ne bi mogao da prezivi pored cudovista koje su zivele na nebu i na zemlji u praistoriji, sreca pa i dokazi upucuju na jasan zakljucak
 
Natrag
Top