originalno Bozje seme

Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
jel si isao u skolu, ili si cas biologije imao u crkvi i ucio da je tvoja drugarica iz klupe nastala od necijeg rebra , jel citas bar jedan naucni sajt ili casopis ?
Aaaaaa sada je sve jasno.
Te dokaze iz klupica OŠ ili srednje, ostavi za neke druge. Ja ti nisam iz te priče, jer to su nebuloze.
Hvala
, pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
haha naravno da su nebuloze, jer ih podrzavaju dokazi, zaustavljanje sunca zbog jednog sisara iako se nasa planeta obrce oko njega nije nebuloza, nego se ljudi iz biblije salili, kao i pricajuce zmije, zivot u ribama po 3 dana i ostalo, to je daleko od nebuloza :D
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
AMIN, brate.

Samo bih još dodao par stvari:

Biblija je NAJJAČE oružje u borbi protiv sotone. I on to odlično zna !
Upravo zato i mi imamo ko zna koliko Hrišćanskih versih denominacija. Jer je sotona potakao njihove osnivače, starešine, glavešine,.... da izvrnu Božiju svetu reč. A kada ti kao vernik te crkve prihvatiš tu IZVRNUTU Božiju reč, prenosiš je drugima i sam je sprovodiš u svom svakodnevnom životu – Kako ćeš se onda spasiti !?
Em ti primenjuješ LAŽ u svom životu, em tu istu LAŽ učiš druge !!!
I sada za koga si ti ? (ne mislim na tebe brate mrsavkicu, već pričam globalno).

Dao si odličan primer IZVORSKE BISTRE VODE.
To je najzdravije piće za ljudski život. I sada ako ti tu dodaješ neke LJUDSKE prerađevine, samo ćeš pokvariti tu predivnu Božiju VODU.
Hvala na postu, pozdrav.
doista je tako.samo cesto govorim,da su ljudi nemocni jer su zatvoreni za Rec a otvoreni za crkvenu dogmu i u tom casu su lak plen satane. sam Isus je bez predrasuda rekao izraelskim vodjama ,vas otac je djavo! ko bi mogao to uisliti taj cas,a mozeli se sumnjati? slepac slepca ako vodi oba padaju u vodu. mora biti vise zudnje i odvojenosti za Hrista,a i za sopstvenu dusu i straha Gospodnjeg da dodje pocetak mudrosti. mir tebi i svima.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
nije vrsio genocide samo nad onima koji su ga vredjali, i mnoga deca su ginula u tim genocidima koja nikome nista nisu skrivila, naravno i mnogi su ginuli zbog zakona za koje danas ne bi dobio ni prekrsajnu prijavu
da se malo umesam...
obicno nevernik krivi Boga za sve.sumnja u njegovu savrsenu pravednost zaboravljajuc se da je covekov um i Bozja misao u razlici kao nebo od zemlej.
sad ako bi ti jednog dana ne daj Boze ako imas svoje dete gledao svoje dete kako lezi na semaforu mrtvo jer ga je zgazio nerazumni covek koji ne priznaje semafore,sta bi ti tu rekao,da li bi krivio organe vladti koje su taj semafor postavile ili nerazumnog vozaca?!
kada mi prolazimo kroz Bozji" semafor" Reci:ne cini to zbog toga i toga,i kada dodje nevolja da li smo u pravu sto grdimo Boga koji je postavio u nasu savest zapisan semafor"Rec?!
sta bi ti rekao da je Bog uzeo hitlera kao bebu,rekao bi zasto Bog ubija decu ako je dobri Bog. sada kada je isti odrastao i dosao u upliv samog satane(jer ko moze drugim duhom ubiti tolko tudje dece ),da li ti ne kazes ,zasto je Bog dopustio to,zar nije mogao spreciti to? eto ti ljudske mudrosti,koja gleda samo prizemnim ljudskim umom. mir tebi.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
da se malo umesam...
obicno nevernik krivi Boga za sve.sumnja u njegovu savrsenu pravednost zaboravljajuc se da je covekov um i Bozja misao u razlici kao nebo od zemlej.
sad ako bi ti jednog dana ne daj Boze ako imas svoje dete gledao svoje dete kako lezi na semaforu mrtvo jer ga je zgazio nerazumni covek koji ne priznaje semafore,sta bi ti tu rekao,da li bi krivio organe vladti koje su taj semafor postavile ili nerazumnog vozaca?!
kada mi prolazimo kroz Bozji" semafor" Reci:ne cini to zbog toga i toga,i kada dodje nevolja da li smo u pravu sto grdimo Boga koji je postavio u nasu savest zapisan semafor"Rec?!
sta bi ti rekao da je Bog uzeo hitlera kao bebu,rekao bi zasto Bog ubija decu ako je dobri Bog. sada kada je isti odrastao i dosao u upliv samog satane(jer ko moze drugim duhom ubiti tolko tudje dece ),da li ti ne kazes ,zasto je Bog dopustio to,zar nije mogao spreciti to? eto ti ljudske mudrosti,koja gleda samo prizemnim ljudskim umom. mir tebi.

Prava komparacija nije kazna vozaca nego kazna njegove dece. Mislim da vise nigde na planeti ne postoji slucaj da kaznjavas decu nekoga ko je pogresio. Nije problem da vozac bude kaznjen ali shvati, njegova deca nemaju nista sa tim! Nemoj da se ljutis ali ovo ti je bio jeftin pokusaj racionalizacije genocida.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Prava komparacija nije kazna vozaca nego kazna njegove dece. Mislim da vise nigde na planeti ne postoji slucaj da kaznjavas decu nekoga ko je pogresio. Nije problem da vozac bude kaznjen ali shvati, njegova deca nemaju nista sa tim! Nemoj da se ljutis ali ovo ti je bio jeftin pokusaj racionalizacije genocida.
malo podrobnosti. rekao sam sustinski da li je kriv postavljac semafora sa logicnom razumnim ciljem da niko ne strada,niti dete niti bilo ko,ili je krivac nerazumni vozac koji ne postuje semafor?!
ili jos jedna primerenost. ako zena ne bi cistila svoju kucu godinama od neminovog smeca,sta bi se desilo? ne bi mogla uci u nju niti izaci iz nje od gomile smeca. sta da se radi,nego da se smece spali,zar ne? svak sredjuje svoju kucu i smatra to uispravnim,a Bog kada sredjuje svoju kucu nije ispravan!
Bog je postavio sve dobro,ali ako mi ocemo preci granicu u svojoj odluci zato,onda moramo snositi i posledicu. mi se svi pozivamo na zakon drzave kad smoosteceni materijalno,atek kad bi duhovno bili osteceni da li bi se s pravom pozivali na pravednost? nisam cuo da neko od nevernika ne poteze to pitanje.zasto? zasto svak zna sto je pravo k sebi,a ka drugome to nece ciniti? u svakoj gradskoj guzvi gledao sam mada retko idem tamo k sodomi da kad dodje do zagusenja i semafor ne vazi,dolazi policajac i svima prija jer on postaje sada onaj koji uvodi red i ponovo arterija saobracajna pocne da funkcionise na zadovoljstvo svih. dotle su svi svirali jedni na druge i ljutili se,vicuc da je svak u pravu za sebe. razmisli malo.... mir tebi.
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
malo podrobnosti. rekao sam sustinski da li je kriv postavljac semafora sa logicnom razumnim ciljem da niko ne strada,niti dete niti bilo ko,ili je krivac nerazumni vozac koji ne postuje semafor?!
ili jos jedna primerenost. ako zena ne bi cistila svoju kucu godinama od neminovog smeca,sta bi se desilo? ne bi mogla uci u nju niti izaci iz nje od gomile smeca. sta da se radi,nego da se smece spali,zar ne? svak sredjuje svoju kucu i smatra to uispravnim,a Bog kada sredjuje svoju kucu nije ispravan!
Bog je postavio sve dobro,ali ako mi ocemo preci granicu u svojoj odluci zato,onda moramo snositi i posledicu. mi se svi pozivamo na zakon drzave kad smoosteceni materijalno,atek kad bi duhovno bili osteceni da li bi se s pravom pozivali na pravednost? nisam cuo da neko od nevernika ne poteze to pitanje.zasto? zasto svak zna sto je pravo k sebi,a ka drugome to nece ciniti? u svakoj gradskoj guzvi gledao sam mada retko idem tamo k sodomi da kad dodje do zagusenja i semafor ne vazi,dolazi policajac i svima prija jer on postaje sada onaj koji uvodi red i ponovo arterija saobracajna pocne da funkcionise na zadovoljstvo svih. dotle su svi svirali jedni na druge i ljutili se,vicuc da je svak u pravu za sebe. razmisli malo.... mir tebi.

Opet da ponovim, ako je krivac vocac neka posledice snosi on a ne njegova deca. U redu je spaliti smece i srediti kuce ali ne i spaliti decu te zene. I da budemo precizni, bog je postavio sve dobro samo ako hoces da otmes nekome zemlju i poubijas mu sve muske clanove, poubijas mu zene, poubijas musku decu a devojcice ostavis za sebe. Za takve stvari je bog postavio sve dobro. Sve za par hektara zemlje. Jel neko prosao na crveno? Ne, samo je ziveo na svojoj zemlji.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Opet da ponovim, ako je krivac vocac neka posledice snosi on a ne njegova deca. U redu je spaliti smece i srediti kuce ali ne i spaliti decu te zene. I da budemo precizni, bog je postavio sve dobro samo ako hoces da otmes nekome zemlju i poubijas mu sve muske clanove, poubijas mu zene, poubijas musku decu a devojcice ostavis za sebe. Za takve stvari je bog postavio sve dobro. Sve za par hektara zemlje. Jel neko prosao na crveno? Ne, samo je ziveo na svojoj zemlji.
akcenat nije ni postavljen u prispodobi na vozaca i njegovu decu,vec tudju decu koju on ubije ne postujuc semafor,a onda dali je fer kriviti postavljaca semafora sa ciljem da sve zastiti ili ubicu dece i nesavesnost?
drugo,sa duznim postovanjem mislim da covek se goji od onoga sto pojede. ako je to kvalitetna hrana od toga,ali i ako je nekvalitetna takodje se goji cak brze i pogibeljnije....

to sto si sagledao zvuci malo drugacije za tih par hektara zemlje. nije tu akcenat na zemlji,jedino kad se gleda bez Duha mudrosti...

sta bi ti rekao da su tvoju decu ubijali u egiptu a ti gazio blato i sve to bez valjanog razloga,samo zato sto kod Boga rastes u blagodati,sto je faraon zacrtao izraelskoj deci u misiru?!
i sad da si ti bio na mestu njih koji su ridali za decom i vikao Boze zasto,Boze pomagaj,aon dugo cuti,sta bi rekao? da Bog ne cuje?
vidisa Bog je kasnije rekao,da je cuo,pa zasto onda je cekao tolke dane i gledao tolku zadavljenu nisecenu neduznu decu izraela? Bog pise u svom Pismu ljudima na zemlji zasto je to cinio,cekajuc...Bog je nesto cekao,sta? da se NAVRSE GRESI AMOREJA! kakav paradoks rekao bi ti da su tvoja deca tebi otimana i secena nemilosrdno. a znas li koji su gresi amoreja? SOPSTVENU DECU SU KLALI I DAVALI SVOM BOGU A TAJ BOG JE BIO SATANA IZA IDOLA! strasno! sosptvenu decu. a izrael je gledao kako tudjini seku njihopvu decu. dali bi ti rekao da je topravda? sumnjam.da su tvoja deca nevino stradala? a vidis Bog je cutao i cekao,cutao i gledao. i onda je rekao,dosta! sta mi znamo prijatelju sta je pravda? kada su artukovica koji je preletao tih dana avionom u kucni zatvor u hrvatskoj u vestima takog najavili znas li sta su ljudi rekli oko mene da sam lud,jer sam rekao da nije dobro sto besno kazu da su oni u avionu i u vlasti bacili bi tog ubicu tolike poklane dece iz aviona da se raspukne. ali ja sam rekao Bozji je sud ne vas. i rekao sam,ako bi se taj covek pokajao Bog bi mu oprostio. sta,sad opet mislis da nije to istinski sud? milost Bozja je mislis u krivom u slucaju artukovica ako bi se hteo pokajati danas? kao sto vidis ljudi reaguju gnevno a Bog,Bog ceka. razmisli malo... iskljuci svoj um svoje misli.
 
Učlanjen(a)
26.06.2012
Poruka
110
Zemlju je Bog stvorio i ljude na njoj i dao im Smisao postojanja, a sve ti jasno i bukvalno pise u Svetom Pismu.

Nisu oni zivljeli na svojoj zemlji, vec na Bozijoj, i radili svakakve gadosti, potpuno izopaceni, sluzeci samo satani, i prijeteci da izopace i uniste sve ostale Ljude, i zato Bog preventivno intervenise, da Spasi ono sto je vrijedno za nastavak Zivota.

Ovako se to objasnjava u pravom kontekstu:

"Istrebljenje Hananejaca (Hetita, Amoreja...) je bilo uslovljeno njihovim nepokajanjem i nepokornošću.

Bog je tražio od Jevreja da istrebe Hananejce iz njihovih gradova upravo zbog njihovih nepokajanih greha, a ne zato što su Hananejci. Oni Hananejci koji su odbacili svoje grehe, bili su pošteđeni, kao što je, na primer, hananejka Rava koja je čak ušla u rodoslov cara Solomuna i Isusa Hrista kao njihova prabaka, ili kao što je bio slučaj sa Gavaonjanima koji su takodje bili Hananejci. Da Jevreji nisu smeli da gaje mržnju prema Hananejcima, najbolje se vidi iz opisa kako su sami Jevreji doživljavaju Božju nameru da istrebe Hananejce:

"A što si ostavio nekažnjene njihove grehe, nije bilo straha ni pred kim. Zamrzeo si drevne stanovnike svoje Svete zemlje jer su činili zlodela grozna u vradžbinama i obredima bezbožnim; okrutne ubice svoje dece, žderače utrobe na gozbama mesa ljudskog, posvećenike s krvava pira, roditelje ubice bića bespomoćnih, odlučio si uništiti rukama otaca naših.

Ipak si i njih poštedeo kao ljude, jer si im pred vojskom svojom poslao ose kao preteče da ih malo pomalo istrebe. Premda si ih mogao, kao bezbožnike, predati u boju rukama pravednika ili strašnim zverima ili ih strogom rečju najedanput zatrti, sudeći im malo pomalo, davao si mesta pokajanju. ...

A ti si milostiv svemu jer možeš sve i kroz prste gledaš na grehe ljudima da bi se pokajali. Jer ti ljubiš sva bića i ne mrziš ni jedno koje si stvorio. Jer da si štogod mrzeo, ne bi ga ni stvorio. ...

Ali ti štediš, jer sve je tvoje. Blago kažnjavaš prestupnike, koriš ih i opominješ za grehe njihove da se ostave zloće i da se uzdaju u tebe, Gospode!" Mudrosti Sol. 29,11; 28,3-10; 27,23-24.26; 28,2)

Za sve koji se odvrate od svojih greha, obećan je blagoslov. Sveto pismo proriče Božji blagoslov i nad Hamovim potomcima:

"U to će vreme biti pet gradova u zemlji egipatskoj koji će govoriti jezikom hananskim i zaklinjati se Gospodom nad vojskama... U to će vreme biti oltar Gospodnji usred zemlje egipatske, i spomenik Gospodnji na međi njezinoj.

I biće znak i svedočanstvo Gospodu nad vojskama, u zemlji egipatskoj. Kad stanu vikati ka Gospodu na nasilnike, On će im poslati spasitelja i kneza i izbaviće ih. I biće poznat Gospod Egipćanima, i poznaće Egipćani Gospoda u to vreme, i služiće Mu žrtvama i darovima.

I služiće Gospodu Egipćani s Asircima. Jer će ih blagosloviti Gospod nad vojskama govoreći: Da je blagosloven moj narod egipatski i asirski, delo ruku mojih, i nasledstvo moje, Izrailj. ... Jer će se dom moj zvati dom molitve svim narodima" (Isaija 19,18-25; 56,7)"

Evo i cinjenica vezano za Sodom i Gomora



Bog je tako djelovao na svojoj Zemlji Svetinje...

...a slicno ce djelovati na svoj Zemlji, svojim drugim dolaskom, da Spasi Pravednike i presudi Zlu.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
akcenat nije ni postavljen u prispodobi na vozaca i njegovu decu,vec tudju decu koju on ubije ne postujuc semafor,a onda dali je fer kriviti postavljaca semafora sa ciljem da sve zastiti ili ubicu dece i nesavesnost?
drugo,sa duznim postovanjem mislim da covek se goji od onoga sto pojede. ako je to kvalitetna hrana od toga,ali i ako je nekvalitetna takodje se goji cak brze i pogibeljnije....

to sto si sagledao zvuci malo drugacije za tih par hektara zemlje. nije tu akcenat na zemlji,jedino kad se gleda bez Duha mudrosti...

sta bi ti rekao da su tvoju decu ubijali u egiptu a ti gazio blato i sve to bez valjanog razloga,samo zato sto kod Boga rastes u blagodati,sto je faraon zacrtao izraelskoj deci u misiru?!
i sad da si ti bio na mestu njih koji su ridali za decom i vikao Boze zasto,Boze pomagaj,aon dugo cuti,sta bi rekao? da Bog ne cuje?
vidisa Bog je kasnije rekao,da je cuo,pa zasto onda je cekao tolke dane i gledao tolku zadavljenu nisecenu neduznu decu izraela? Bog pise u svom Pismu ljudima na zemlji zasto je to cinio,cekajuc...Bog je nesto cekao,sta? da se NAVRSE GRESI AMOREJA! kakav paradoks rekao bi ti da su tvoja deca tebi otimana i secena nemilosrdno. a znas li koji su gresi amoreja? SOPSTVENU DECU SU KLALI I DAVALI SVOM BOGU A TAJ BOG JE BIO SATANA IZA IDOLA! strasno! sosptvenu decu. a izrael je gledao kako tudjini seku njihopvu decu. dali bi ti rekao da je topravda? sumnjam.da su tvoja deca nevino stradala? a vidis Bog je cutao i cekao,cutao i gledao. i onda je rekao,dosta! sta mi znamo prijatelju sta je pravda? kada su artukovica koji je preletao tih dana avionom u kucni zatvor u hrvatskoj u vestima takog najavili znas li sta su ljudi rekli oko mene da sam lud,jer sam rekao da nije dobro sto besno kazu da su oni u avionu i u vlasti bacili bi tog ubicu tolike poklane dece iz aviona da se raspukne. ali ja sam rekao Bozji je sud ne vas. i rekao sam,ako bi se taj covek pokajao Bog bi mu oprostio. sta,sad opet mislis da nije to istinski sud? milost Bozja je mislis u krivom u slucaju artukovica ako bi se hteo pokajati danas? kao sto vidis ljudi reaguju gnevno a Bog,Bog ceka. razmisli malo... iskljuci svoj um svoje misli.


Uz duzno postovanje, ovo sto si napisao bi mi imalo smisla samo kad bih iskljucio um i misli.
Mogao je da ubije faraona a ne prvorodjenu decu u celom Egiptu. I ne samo to, po tvom tumacenju dozvolio je da se ubijaju i deca jevreja. Nije ni moralno ni milostivo. Po treci put ponavljam, konsekvence neka snose oni koji su pogresili a ne njihova deca.
Ono sto si napisao za Artukovica (ne znam ko je on) je jedna istinska demonstarcija koja pokazuje koliko je hriscanstvo nemoralno ( ne mislim da si ti licno nemoralan, ne poznajem te ali nemam razloga da mislim drugacije). Ne postoji koncept licne odgovornosti. Mozes da radis sta god hoces bez obzira sto ce drugi snositi posledice tvojih dela, oni nisu bitni, bitno je samo da se izvinis nebeskom tati i sve ce biti u redu. Pored drugi apsurdnih i natprirodnih teza u ovoj religiji, nemoral je najveci problem. Nemoj da mislis da te provociram, ovo pisem najiskrenije bez zelje da te uvredim.
 
Natrag
Top