Okultizam-spiritizam u Hrišćanstvu

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Nas kanon nije kanon Jevreja.

Jok nego babe Vange.

Hriscani imaju svoj kanon, a vi prihvatate septuagintu jer su je Hriscani citirali a u toj septuaginti su apokrifi koje vi takodje ne priznajete! I to je bezveze.

Onda se zapitaj zašto se samo SZ čitao (naravno do pisanja novog) dakle taj kanon je već bio prije.

To je bezveze argument, a zasniva se na onom sto je Hristos rekao nakon vaskrsenja - "jos se ne popeh k Ocu svome".

A kod vas je već bio kao duh Kasper. Puno gledaš crtane i to okultne.


Ma šta nam napriča.

Pa nije raj kod Oca na nebu!

Iz gluposti u još veću glupost.

Hristos je otisao u had,

Da u grob.

a potom u raj pre nego sto je vaskrsao,

A izašao iz groba, vama grob i jeste raj.

jer su i jedno i drugo mesto bili fizicki nerazdvojni!

Da kopali ovi ispod Sibira i našli ga.

Onda je i biblija okultna knjiga

Vaša nauka je okultna. Zato i nemate roda i Bog vam spaljuje idole i hramove.

er pominje zivot nakon smrti

A Solomon kaže da ga nema kao ni Isaija i David, a ti kažeš Biblija spominje život nakon smrti.

i Hristos je paganin kad navodi pagansku pricu o bogatasu i Lazaru.

A smisao je da ljudi kaže da ima zagrobni život, a nije smisao da nema spasenja nakon smrti i ako je to eto onako usput stavio kao glavno.

Promasujes smisao tih tekstova,

Svi kažu da su našli smisao stiha, čak i džihadisti kada skidaju glave.

Solomun govori kao bezboznik,

A ja mislio da smo svi mi bezbožnici. U jakog arg.

ponavljajuci reci bezboznika,

Zar nije svo Pismo od Boga dato. Ja zaboravio da vi pravosl. priznajete samo NZ i nešto što vam odg. iz SZ.

cak kaze da nema ni vaskrsa

Vidi stvarno reče da će ljudi za sve odg. što učine.

da se duh ne vraca gore ka Bogu nakon smrti!

A da to je onaj isti kao i kod životinja, pa jadne životinje kao duhovi lutaju po zemlji.


On negira sva verovanja, i kaze da nema nista..

I to je onda nadahnuće od Boga. U hoće te logika.

mi znamo da to nije tako.

I mi znamo iz crtanog filma duh Kasper.


To kažu i džihadisti.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Jok nego babe Vange.

Pa vas je kanon baba Vange, vi ste ga iseckali!

Onda se zapitaj zašto se samo SZ čitao (naravno do pisanja novog) dakle taj kanon je već bio prije.

Jeste bio kanon, ali taj kanon je sadrzao tkz. apokrife. Septuaginta je sadrzala apokrife a apostoli su iz nje citirali, u septuaginti imamo i knjigu makabejcima prvu imamo i knjigu Enohovu (citirana u NZ)!

Znaci da ste morali uzeti taj kanon jer su ga Hriscani priznavali, a vi ste ga iseckali!

"Rana crkva je od početka koristila Septuagintu, koja je sadržavala tekstove takozvanog "šireg kanona" koji su u vreme nastanka Septuaginte koristili Jevreji u Aleksandriji. Taj kanon se razlikuje od tzv. "užeg" ili palestinskog kanona, na osnovu kojeg je u periodu do trećeg veka posle Hrista nastao rabinski Jevrejski kanon. Ovaj kanon uključuje i knjige koje Katolički i Pravoslavni hrišćani nazivaju devterokanonskim."

-A kod vas je već bio kao duh Kasper.

-Ma šta nam napriča.

-Iz gluposti u još veću glupost.

-Da u grob.

-Vaša nauka je okultna.

Ti se ismejavas, i tvoji komentari su stoga bezvredni!

Ti si dragi moj Tripo oboren u svakom pogledu!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Pa vas je kanon baba Vange, vi ste ga iseckali!

Pošto niste imali nauku u ovim onda ste morali ugurati druge knjige, besmisleno je da pričaš o kanonu kada SPC ima Bibliju sa 66 knjiga. Pa su dobili naknadnu pamet da dodaju još knjiga. Imam i sa tim dodatim knjigama Pismo.

Jeste bio kanon, ali taj kanon je sadrzao tkz. apokrife. Septuaginta je sadrzala apokrife a apostoli su iz nje citirali,

I šta je citirano?

u septuaginti imamo i knjigu makabejcima prvu imamo i knjigu Enohovu (citirana u NZ)!

A gdje?

Znaci da ste morali uzeti taj kanon jer su ga Hriscani priznavali, a vi ste ga iseckali!

Rekao Mire.

"Rana crkva je od početka koristila Septuagintu, koja je sadržavala tekstove takozvanog "šireg kanona" koji su u vreme nastanka Septuaginte koristili Jevreji u Aleksandriji.

A gdje nađe Aleksandriju, pa tamo su bili najveći prevaranti sa starim spisima.

Taj kanon se razlikuje od tzv. "užeg" ili palestinskog kanona, na osnovu kojeg je u periodu do trećeg veka posle Hrista nastao rabinski Jevrejski kanon.

Zato nisu Jevreji nigdje koristili taj prošireni osim u Aleksandriji.

Ovaj kanon uključuje i knjige koje Katolički i Pravoslavni hrišćani nazivaju devterokanonskim."

A sami prevodi obje crkve nemaju te dodate knjige osim ovaj od prije nekoliko godina. Imam i Šarićevu Bibliju i sve SPC gdje nema, osim ovog od prije nekoliko god. znači naknadna pamet.

Ti se ismejavas, i tvoji komentari su stoga bezvredni!

Ti si dragi moj Tripo oboren u svakom pogledu!

Znači vjeruješ da je Isus bio duh kao Kasper.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Мајчица Матрона је говорила:
"Молите се,тражите,кајте се,Господ вас
неће оставити.Заштићујте се крстом,
молитвом,светом водицом,
чешћим причешћивањем.
Пред иконама нека горе кандила."


Klasična mješavina istine i magije.

Magija je ovo boldovano.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Pošto niste imali nauku u ovim onda ste morali ugurati druge knjige, besmisleno je da pričaš o kanonu kada SPC ima Bibliju sa 66 knjiga. Pa su dobili naknadnu pamet da dodaju još knjiga. Imam i sa tim dodatim knjigama Pismo.



I šta je citirano?



A gdje?



Rekao Mire.



A gdje nađe Aleksandriju, pa tamo su bili najveći prevaranti sa starim spisima.



Zato nisu Jevreji nigdje koristili taj prošireni osim u Aleksandriji.



A sami prevodi obje crkve nemaju te dodate knjige osim ovaj od prije nekoliko godina. Imam i Šarićevu Bibliju i sve SPC gdje nema, osim ovog od prije nekoliko god. znači naknadna pamet.



Znači vjeruješ da je Isus bio duh kao Kasper.

Cuj nemaju vise od 66 knjiga, sa kim ja razgovaram. Svejedno da i ne uzmemo makabejcima kao kanonsku, opet ona govori sta su jevreji verovali. To znaci da to nema veze sa mnogobostvom, vec opet sve vucemo od jevreja. Pukni od muke, sta da ti radim!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Cuj nemaju vise od 66 knjiga, sa kim ja razgovaram.

Pa što su štampali izdanja sa 66 knjiga?

Svejedno da i ne uzmemo makabejcima kao kanonsku, opet ona govori sta su jevreji verovali.

Pa ljudi vjeruju svašta, kakve veze ima da li su vjerovali Jevreji ili ne. Jevreji su vjerovali da čovjeku ne treba pomoći da se ne bi oskrnavili krvlju i da je svako uzimanje nečega u ruke bilo kršenje subote. Smisao je glavno mjerilo, a ne narod.

To znaci da to nema veze sa mnogobostvom,

Ima ako je isti smisao, a i samo učenje.

vec opet sve vucemo od jevreja. Pukni od muke, sta da ti radim!

:beee:
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Koja je razlika između pozivanja svetaca i odlaska kod vracara? Nikakva pravoslavci prizivaju svece ko i vracara iz En Dora. Spiritizam u hriscanstvu.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
KRSTITE SE KAD GOD STE U NEVOLjI: EVO KAKVE ZLE SILE KRSNO ZNAMENjE TERA OD ČOVEKA!

Još prvi Hrišćani su se osenjivali krsnim znakom, kao nadanje u pomoć Gospoda Isusa Hrista koji nas je spasao Svojim stradanjem na Krstu, i kao nepobedivo oružje protiv đavola.


Ali, pošto su oni duboko poštovali i voleli Gospoda Isusa Hrista, činili su to sa pažnjom i dužnim poštovanjem.

Ali, kako je slabila vera kod Hrišćana, tako su mnogi počeli nemarno da se krste. I time da čine veliki greh. Kada bi mnogi mogli da vide sebe kako se krste, iznenadili bi se, i možda zastideli. Kao da ih neko juri, kao da će se opeći, prolete rukom ispred sebe.

Evo zato jednog primera iz knjige blaženopočivšeg oca Gavrila iz manastira Raletinac kod Kragujevca, velikog misionara, o pravilnom krštenju:

Nedavno jedan čovek beše došao u crkvu na bogosluženje, i pri celivanju svetih ikona se neobično krstio: jako je prstima pritiskivao čelo i grudi, da mu je na čelu ostao otisak prstiju. Na moje pitanje zašto se tako krsti, odgovorio je:

– Nevolja me naučila.

Čista magija i spiritizam.

Izvor Beogradin.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
KRSTITE SE KAD GOD STE U NEVOLjI: EVO KAKVE ZLE SILE KRSNO ZNAMENjE TERA OD ČOVEKA!

Još prvi Hrišćani su se osenjivali krsnim znakom, kao nadanje u pomoć Gospoda Isusa Hrista koji nas je spasao Svojim stradanjem na Krstu, i kao nepobedivo oružje protiv đavola.


Ali, pošto su oni duboko poštovali i voleli Gospoda Isusa Hrista, činili su to sa pažnjom i dužnim poštovanjem.

Ali, kako je slabila vera kod Hrišćana, tako su mnogi počeli nemarno da se krste. I time da čine veliki greh. Kada bi mnogi mogli da vide sebe kako se krste, iznenadili bi se, i možda zastideli. Kao da ih neko juri, kao da će se opeći, prolete rukom ispred sebe.

Evo zato jednog primera iz knjige blaženopočivšeg oca Gavrila iz manastira Raletinac kod Kragujevca, velikog misionara, o pravilnom krštenju:

Nedavno jedan čovek beše došao u crkvu na bogosluženje, i pri celivanju svetih ikona se neobično krstio: jako je prstima pritiskivao čelo i grudi, da mu je na čelu ostao otisak prstiju. Na moje pitanje zašto se tako krsti, odgovorio je:

– Nevolja me naučila.

Čista magija i spiritizam.

Izvor Beogradin.
Da zivis u doba Starog Zaveta ti bi i judejske obrede koje je Bog zapovedio naprimer "skropljenje krvlju" nazvao "magijom", eto dokle tvoja ludost ide...
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Škropljenje krvlju je vezano za Svetinju nad Svetinjama, gde se krvlju jagnjeta prskala zavesa u Svetinji, što je simbolično predstavljalo Hristovu krv koja je preuzela grehe, i time su se ti gresi prenosili na zavesu u Svetinji, a jednom godišnje Svetinja se čistila u danu očišćenja.

To nema veze sa magijom, već sa planom spasenja.
 
Natrag
Top