Okultizam-spiritizam u Hrišćanstvu

Član
Učlanjen(a)
12.05.2013
Poruka
27
Apsolutno si u pravu ! Zamisli da si veterinar . Normalno je da bi bolesne svinje odvojio od zdravih zar ne ? Spalio, što se kaže u živome kreču.
Dvojica naucnika rešila da naprave klonove svoje rase . Jedan htede da ti budu stalno pod kontrolisanim uslovima, dok drugi htede da ih oslobodi da se sami razvijaju. Drugom je to uspelo samo delimicno jer je prvi imao moć da te klonovi ograniči time da budu smrtni.
Mi smo eksperiment ljudi, shvatite, nema tu ničeg svetog !
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
1.Prestao je da važi zakon, ali nije ukinut. Nije šija, nego je vrat.
Zakon nije prestao niti je ukinut, vec se "ispunio"!

A to znaci da su se prorocanski delovi zakona Ispunili na isusu, odnosno negativ je nasao pozitiv, kao kod fotografije, to se savrseno poklopilo!

A buduci da zakon nije dekalog ( i nema podele ), to se cela Tora na Hristu ispunila.

Ispunile su se cak i moralne zapovesti, jel ih je on odrzao!

To Pavle potvrdjuje kada kaze:


"I sta sad, hocemo li gresiti kad nismo pod zakonom nego pod blagodacu!? Boze sacuvaj!"

Ono sto ostaje jesu moralne zapovesti, njih je Hristos odrzao umesto nas, mi ne moramo da ih drzimo, ali ih drzimo, jel smo umrli grehu i oziveli u Hristu, postali smo novi ljudi, i nismo vise stari grssnici, tako ne zivimo u grehu!

Vi Pavla ne razumete, niti Hrista!


2. Bog će vječno da muči ljude, iako su oni griješili 30, 50, 70 nebitno koliko godina.

Ja to nisam nigde rekao!

Kao prvo vatra nije doslovna, i crkva ne uci da u duhovnom svetu postoji fizicka vatra, dakle nema przenja!

Drugo, crkveni oci nisu saglasni oko toga da li ce to stanje trajati vecno ili ce biti ograniceno..

Trece, pakao je beda i jad. Opisan je crvima, placem i skrgutom zuba, jel to nije fizicko stanje przenja, vec zalost!

Bog te ljude voli i to je vatra, ali oni su tu ljubav odbacili, i to ce da ih boli sto su odbaceni, pa ce to da ih przi..

Cetvrto, zemlja je vec pakao, pa niko ne kaze da je to toliko strasno, da ne moze izdrzati, tako nece biti ni u paklu neizdrzljivo, nije Bog sadista!

3. Subota se ne drži fizički, nego možeš da radiš i da je držiš.

"Otac moj sve do sad radi, pa radim i ja!

Jel to Bog krsi svoj zakon???

NE! Vec je subota stanje duha!


4. Mrtvima (fizički) se propovijedalo Jevanđelje.

Tako pise:

"Bog je spreman da sudi zivima i mrtvima"

"Zato se i mrtvima propovedi evandjelje, da prime sud po coveku telom a da duhom po Bogu zive.."


Buduci da je gore spomenuo "zive i mrtve", koji su "realni zivi i mrtvi", to je i u drugom stihu govorio o "bukvalno mrtvim i zivim ljudima", a ne kako vi pricate o nekim "duhovno mrtvim ljudima"!!!

5. Mrtvi mogu da se spase.

Bogatas i Lazar su ljudi iz starog zaveta, a do Hrista su svi mrtvi i pravedni i nepravedni isli na isto mesto, i nisu mogli biti spaseni (nisu mogli da prelaze), jel Hristova zrtva jos nije primenjena!

Nakon Hrista mogu da prelaze iz pakla u raj i da budu spaseni, jel se primenila Hristova zrtva na njih!

To kaze prica, i to uci crkva!


6. Duša je i smrtna i besmrtna. Zagrobni život.

Ja to nigde nisam rekao!

Dusa je "zivot", to i vi kazete da je znacenje te reci.

Dusa odnosno "zivot" zaista umire, i zato se u bibliji kaze da "Dusa umre"!

Medjutim, to se odnosi na "zemaljsko", "zivot se zavrsava na zemlji"!

Kada govorimo o nebeskom, onda kazemo da "Dusa zivi"(kompletan covek) i time mislimo na "zivot" - da se on nastavio!

To su samo narodski izrazi i nemaju veze sa teologijom!

Ni u Bibliji se izraz "dusa" se ne koristi kao strucan naziv za komponentu koja prezivljava, vec je to narodski izraz za "celog coveka"!

Svi mi svojoj zeni ili detetu kazemo "duso moja", a to ne znaci da je nesto van tela, vec da volimo tu osobu!


S druge strane "Duh", je strucan naziv i on je komponenta koja "zivi" unutar coveka, on napusta telo nakon smrti i vraca se Bogu, to kaze i biblija i crkva!

Sve ovo gore receno, je ucenje crkve, a ne moje!

7. Kod Saula je došao duh Samuila.

Lazes da crkva to uci, nisi dao dogmu crkve po tom pitanju i zvanican stav iz teoloske literature sa faxa!

A sa druge strane, ja sam citao da je to bio demon, tako pise u nekim crkvenim knjigama!


8. NIje gadost moliti se mrtvima, prizivati ih.

Gadost jeste "pitati mrtve", da ti pruze informacije o buducnosti i proslosti, zato sto oni nemaju to znanje!

To pripada Bogu, i zato je receno da je "gad onaj ko pita mrtve"!

On treba da pita Boga!

I to ne znaci da mrtvi nisu svesni!

9. Može se klanjati ljudima, ikonama i moštima, kipovima itd.

Klanjanje ljudima je izraz postovanja i to namerno izvrcete, narodski obicaj je bio da se zeni pa i domacinu poljubi ruka prilikom ulaska u dom, i taj obicaj se zadrzao u crkvi, kao i naklon!

Klanjanje ikoni, je slicno kao kada zena ljubi sliku svojeg sina, time ne misli da je njen sin u toj slici, i zato to nije idolopoklonstvo.

A sa druge strane Mojsije je podigao zmiju u pustinji koja je bila "predstava Hrista", dakle kipovi i slike tj. "predstave Hrista" nisu zabranjene, cak je Mojsiju receno "gledaj da sve nacinis prema slici koja ti je pokazana", dakle citav hram, kovceg, zavese, kadionica, posudje itd.. su bila "predstave i slike nebeskih stvarnosti" !!!

Dakle, Bog ima slike i predstave, i oltar posudje i nase slike su dozvoljene..


Što piše crvenim to su tvrdnje Mireta,a zelenom bojom Biblija.

To nisu moje tvrdnje, izvadio si ih van konteksta , izvrnuo, izmanipulisao i onda tvrdis da su moje.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Apsolutno si u pravu ! Zamisli da si veterinar . Normalno je da bi bolesne svinje odvojio od zdravih zar ne ? Spalio, što se kaže u živome kreču.
To je najlogicnija i najnormalnija stvar.
Nase drustvo je upravo zato i bolesno sto nema kazne za zlocince, i sto pustamo da takvi slobodno setaju ulicama i da kvare ono jos malo dobrih ljudi..
Dvojica naucnika rešila da naprave klonove svoje rase . Jedan htede da ti budu stalno pod kontrolisanim uslovima, dok drugi htede da ih oslobodi da se sami razvijaju. Drugom je to uspelo samo delimicno jer je prvi imao moć da te klonovi ograniči time da budu smrtni.
Mi smo eksperiment ljudi, shvatite, nema tu ničeg svetog !

Prvi je Bog, drugi je sotona.

Ali ograniciti i naciniti smrtnim, moras samo ako postoji tendencija da se ti klonovi odnosno rasa iskvare, tj. da eksperiment ne uspe.

Upravo je to Bog i ucinio kao sigurnosnu meru, o tome govori prica o postanju, postavio im je uslov i okidac za smrt, a to je bila njihova neposlusnost..

S druge strane, naucnik br. 2 ili sotona, svima daje besmrtnost i pusta ih da se bez kontrole razvijaju, sto vodi haosu...

E sad ti kazes nema niceg svetog "mi smo eksperiment", cak i da jesmo, ja ne sumnjam u dobrotu tog nekog koga mi nazivamo Bogom, jel nije njemu cilj da unisti svoju kreaciju, vec da je unapredi...
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, kakvi delovi zakona.

Zar nisi vise puta pisao da je zakon nedeljiv.

To bi znacilo po tvojim recima - DA JE SAV ZAKON ISPUNJEN, I DA KAO STO NE TREBAMO DA PRINOSIMO ZRTVE, ILI DA SE OBREZUJEMO, TAKO NE TREBAMO NI DA POSTUJEMO ZAPOVESTI "NE UBIJ, NE UKRADI, NE CINI PRELJUBE..itd, I SMEMO TO DA CINIMO"

Ti si otisao toliko daleko, da sam odredjujes sebi sta je ispunjeno a sta ne, i sam si sebi zakonodavac, i odlucujes sam za sebe sta ces drzati a sta ne.

To je ironicno smesno, i paradoksalno zalosno..
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Zakon nije prestao niti je ukinut, vec se "ispunio"!

A rekao si da je prestao. Citirao ti dva puta.


---------------------------------------------------------------------

Mire said: Znači ne mora da se drži. Kakva je ovo besmislica subota nije moralne prirode.

Mire napisao "Ono što prestaje je Dekalog".

''deset zapovesti ono sto PRESTAJE'' Evo šta je Mire napisao STRANA 8. tema dekalog ili Hristov zakon.

A sada kaže Zakon nije prestao. Zakon važi, a dekalog ne važi. E svašta.

A to znaci da su se prorocanski delovi zakona Ispunili na isusu, odnosno negativ je nasao pozitiv, kao kod fotografije, to se savrseno poklopilo!

A buduci da zakon nije dekalog ( i nema podele ), to se cela Tora na Hristu ispunila.

Čuj zakon nije dekalog, pa dekalog je dio zakona.

Kaže nema podjela, a dijeli dekalog na 9 koje treba držatzi i 1 koju ne treba.

To Pavle potvrdjuje kada kaze:

"I sta sad, hocemo li gresiti kad nismo pod zakonom nego pod blagodacu!? Boze sacuvaj!"

Ajd objasni ovo šta znači nismo POD ZAKONOM.

Ja to nisam nigde rekao!

Kao prvo vatra nije doslovna, i crkva ne uci da u duhovnom svetu postoji fizicka vatra, dakle nema przenja!

Drugo, crkveni oci nisu saglasni oko toga da li ce to stanje trajati vecno ili ce biti ograniceno..

vi oko ničega niste saglasni. kakve veze ima jel ima vatre ili ne, kod vas je vječno mučenje ljudi, a to je LAŽ.

Moraš da se prebaciš na formalne stvari jer i sam znaš da nema vječnog mučenja.

Dakle ne baviš se suštinom, nego formalnim stvarima ima vatre, nema vatre.

Da bi dokazao neistine da će vječno da se muče.

Ono sto ostaje jesu moralne zapovesti,

A sada si rekao da Dekalog ne važi. :roll: Pa šta je drugo Dekalog nego moralne zapov.

njih je Hristos odrzao umesto nas, mi ne moramo da ih drzimo, ali ih drzimo,

Znači ipak važe, ajd se ti dogovori sam sa sobom jel važe ili ne važe.

jel smo umrli grehu i oziveli u Hristu, postali smo novi ljudi, i nismo vise stari grssnici, tako ne zivimo u grehu!

A šta u SZ nisu postajali novi ljudi David i dr.

Trece, pakao je beda i jad. Opisan je crvima, placem i skrgutom zuba, jel to nije fizicko stanje przenja, vec zalost!

Pa i žalost je duhgovno stanje, ali u fizičkom tijelu.

Dakle ipak se vječno muče?

Cetvrto, zemlja je vec pakao, pa niko ne kaze da je to toliko strasno, da ne moze izdrzati, tako nece biti ni u paklu neizdrzljivo, nije Bog sadista!

U vašoj izokrenutoj predstavi jeste, jer će vječno da muči ljude.

"Otac moj sve do sad radi, pa radim i ja!

I kako to dkazuje da se subotom ne odmara. Tvoje formalno shvatanje subote je da ništa ne smiješ pipnuti rukom. Koji je posao Isus radio subotom?

Jel to Bog krsi svoj zakon???

NE! Vec je subota stanje duha!

Objašnjeno iznad.

Tako pise:

"Bog je spreman da sudi zivima i mrtvima"

sud nema veze sa propovijedanjem.

Kojim mrtvima sam dao bar 3-4 stiha.


"Zato se i mrtvima propovedi evandjelje, da prime sud po coveku telom a da duhom po Bogu zive.."

Kojim mrtvima sam dao.

Buduci da je gore spomenuo "zive i mrtve", koji su "realni zivi i mrtvi", to je i u drugom stihu govorio o "bukvalno mrtvim i zivim ljudima", a ne kako vi pricate o nekim "duhovno mrtvim ljudima"!!!

Nisi objasnio svrhu propovidjenja fiz. mrtvima. Kako da im se propo. kada ne znaju ništa.

Pa i mrtvi izalze na sud, ali kao živi, vaskrsli. Na izvršnu presudu.

Dakle mogu da se spase po tebi i Hitler i Staljin itd. nakon smrti.

Bogatas i Lazar su ljudi iz starog zaveta,

A šta mi nismo ljudi?

a do Hrista su svi mrtvi i pravedni i nepravedni isli na isto mesto, i nisu mogli biti spaseni (nisu mogli da prelaze), jel Hristova zrtva jos nije primenjena!

Fali dokaz iz Biblije.

Nakon Hrista mogu da prelaze iz pakla u raj i da budu spaseni, jel se primenila Hristova zrtva na njih!

Ovo ću da dam na FB svima da vide.


Pa priča kaže da nema prelaska
To kaze prica, i to uci crkva!


Pa priča kaže da nema prelaska tamo i ovima suprotno. Znači PC uči laž.

Ja to nigde nisam rekao!

Formalno ne, ali istiniski suštinski da.

Dusa je "zivot", to i vi kazete da je znacenje te reci.

I kako to dokazuje tvoje tvrdnje, kako shvataš bukvalno , pa ako piše da znači život, ne znači da je duhovno biće samostalno u odnsou na tijelo.

Dusa odnosno "zivot" zaista umire, i zato se u bibliji kaze da "Dusa umre"!

Kako je onda besmrtna? Ili ne umire ili umire?

Medjutim, to se odnosi na "zemaljsko", "zivot se zavrsava na zemlji"!

Ne nego na Marsu. I kako to doakzuje besmrtnu dušu?

Kada govorimo o nebeskom, onda kazemo da "Dusa zivi"(kompletan covek) i time mislimo na "zivot" - da se on nastavio!

Dokaza u Biblji 0 (NULA) pa jel umro ili nije umro? :beee::beee:

Kako sada i umro i nije umro.

To su samo narodski izrazi i nemaju veze sa teologijom!

Ja arg. NARODSKI izrazi. Znači da su lagali pisci Biblije kada su napisali da je čovjek duša.

Ali nisu nego teolozi Mireta.

Ni u Bibliji se izraz "dusa" se ne koristi kao strucan naziv za komponentu koja prezivljava, vec je to narodski izraz za "celog coveka"!

Znači da je to istina, a vi gvorite neistine.

Čuj komponentu, ajd objasni tu komponentu!

Svi mi svojoj zeni ili detetu kazemo "duso moja", a to ne znaci da je nesto van tela, vec da volimo tu osobu!

Znači da govoriš njoj. Ili po Miretu govorimo dijelu njoj? :beee::beee:

Ne govorimo cijeloj osobi po Miretu.

S druge strane "Duh", je strucan naziv i on je komponenta koja "zivi" unutar coveka, on napusta telo nakon smrti i vraca se Bogu, to kaze i biblija i crkva!

ne živi nego oživljava čovjeka, daje mu život. Žive samo osobe, da li stvroenja ili Bog, ali ne živi duh životni.

Nije on život, nego sila koja oživljava.

Sve ovo gore receno, je ucenje crkve, a ne moje!

I tvoje je ako ga usvajaš, a ono je lažno.

Lazes da crkva to uci, nisi dao dogmu crkve po tom pitanju i zvanican stav iz teoloske literature sa faxa!

A sada tražiš literaturu, a negdje ne tražiš. Šta znači vaši kvaziteolozi jedno pišu zvanično,a drugo nezvanično. Konfuzija.

Znam ja da ti voliš dogmu, a ne Bibliju.

A sa druge strane, ja sam citao da je to bio demon, tako pise u nekim crkvenim knjigama!

Opet konfuzija, u nekim demon, u nekim duh Samuila.

Gadost jeste "pitati mrtve", da ti pruze informacije o buducnosti i proslosti, zato sto oni nemaju to znanje!

To pripada Bogu, i zato je receno da je "gad onaj ko pita mrtve"!

On treba da pita Boga!

I to ne znaci da mrtvi nisu svesni!

Znači pitaj Solomona, Isaiju, Davida i Jova je su li svjesni?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Mire, kakvi delovi zakona.

Zar nisi vise puta pisao da je zakon nedeljiv.

To bi znacilo po tvojim recima - DA JE SAV ZAKON ISPUNJEN, I DA KAO STO NE TREBAMO DA PRINOSIMO ZRTVE, ILI DA SE OBREZUJEMO, TAKO NE TREBAMO NI DA POSTUJEMO ZAPOVESTI "NE UBIJ, NE UKRADI, NE CINI PRELJUBE..itd, I SMEMO TO DA CINIMO"

Ti si otisao toliko daleko, da sam odredjujes sebi sta je ispunjeno a sta ne, i sam si sebi zakonodavac, i odlucujes sam za sebe sta ces drzati a sta ne.

To je ironicno smesno, i paradoksalno zalosno..

Zakon jeste nedeljiv.

Ali postoje delovi zakona, u tom smislu sto su neki bili 'senke', i ukazivali su direktno na Hristov zivot i na njegovu zrtvu, i oni su se ispunili kao "prorocanstva", a sa druge strane , oni zakoni koji nisu bili senke, njih je Hristos "ispunio" tako sto ih je "odrzao"!

Tako se Tora u celosti "ispunila" na Hristu!

To Pavle i potvrdjuje kada kaze:

"Hocemo li da gresimo, posto NISMO VISE POD ZAKONOM vec pod blagodacu??? Boze sacuvaj!"

Pavle kaze da se sav zakon "ispunio" na Hristu, i da mi vise "nismo pod zakonskom obavezom"!

Hristos je odrzao "sve te zapovesti umesto nas"!

Ako se sav zakon nije ispunio na Hristu (kao sto ti tvrdis), onda Pavle ne bi mogao reci da mi "nismo vise pod zakonskom obavezom"!

Dakle, mi bismo jos uvek morali da drzimo delove zakona. I bili bismo pod zakonskom obavezom.

Ali dragi moj Laodikeja, mi stvarno vise nismo pod zakonom, jel taj zakon je "ispunjen" na Hristu!

Pavle kaze: "Hristos je svrsetak zakona, svakome koji veruje".

Taj zakon nas vise ne obavezuje, jer ga je Hristos odrzao umesto nas, i mi se spasavamo 'miloscu'!

Hristos to potvrdjuje kada kaze:

"Zakon i proroci su do Jovana, a od sad se propoveda dobra vest"

Dobra vest je vest o "milosti"...
To je prica da se mi vise ne spasavamo drzanjem zakona, vec se spasavamo iz milosti..

I sad posto je to tako, da li onda treba da nastavimo da gresimo, posto nema vise zakona???

To pita i Pavle!

Pa onaj koji je rodjen od Boga, i koji je zahvalan sto ga je Bog spasao, "iz ljubavi a ne iz moranja" ce drzati sve "Hristove zapovesti", naglasavam "Hristove", jer starih nema, jer su se na njemu ispunile.

Pavle kaze za zakon - "da je onaj stari [zakon] bio bez mane, ne bi se drugome trazilo mesta"!!!

-Postoji "drugi zakon"

Stari zakon je prosao, ali je Hristov zakon ostao!

Dekalog nije vecan, citaj sta pise Pavle za njega:

"ako je slavno ono sto prestaje, mnogo ce vise biti u slavi ono sto ostaje"..

Dekalog "prestaje" da vazi!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
A rekao si da je prestao. Citirao ti dva puta.


---------------------------------------------------------------------

Mire said: Znači ne mora da se drži. Kakva je ovo besmislica subota nije moralne prirode.

Mire napisao "Ono što prestaje je Dekalog".

''deset zapovesti ono sto PRESTAJE'' Evo šta je Mire napisao STRANA 8. tema dekalog ili Hristov zakon.

A sada kaže Zakon nije prestao. Zakon važi, a dekalog ne važi. E svašta.



Čuj zakon nije dekalog, pa dekalog je dio zakona.

Kaže nema podjela, a dijeli dekalog na 9 koje treba držatzi i 1 koju ne treba.



Ajd objasni ovo šta znači nismo POD ZAKONOM.



vi oko ničega niste saglasni. kakve veze ima jel ima vatre ili ne, kod vas je vječno mučenje ljudi, a to je LAŽ.

Moraš da se prebaciš na formalne stvari jer i sam znaš da nema vječnog mučenja.

Dakle ne baviš se suštinom, nego formalnim stvarima ima vatre, nema vatre.

Da bi dokazao neistine da će vječno da se muče.



A sada si rekao da Dekalog ne važi. :roll: Pa šta je drugo Dekalog nego moralne zapov.



Znači ipak važe, ajd se ti dogovori sam sa sobom jel važe ili ne važe.



A šta u SZ nisu postajali novi ljudi David i dr.



Pa i žalost je duhgovno stanje, ali u fizičkom tijelu.

Dakle ipak se vječno muče?



U vašoj izokrenutoj predstavi jeste, jer će vječno da muči ljude.



I kako to dkazuje da se subotom ne odmara. Tvoje formalno shvatanje subote je da ništa ne smiješ pipnuti rukom. Koji je posao Isus radio subotom?



Objašnjeno iznad.



sud nema veze sa propovijedanjem.

Kojim mrtvima sam dao bar 3-4 stiha.




Kojim mrtvima sam dao.



Nisi objasnio svrhu propovidjenja fiz. mrtvima. Kako da im se propo. kada ne znaju ništa.

Pa i mrtvi izalze na sud, ali kao živi, vaskrsli. Na izvršnu presudu.

Dakle mogu da se spase po tebi i Hitler i Staljin itd. nakon smrti.



A šta mi nismo ljudi?



Fali dokaz iz Biblije.



Ovo ću da dam na FB svima da vide.


Pa priča kaže da nema prelaska



Pa priča kaže da nema prelaska tamo i ovima suprotno. Znači PC uči laž.



Formalno ne, ali istiniski suštinski da.



I kako to dokazuje tvoje tvrdnje, kako shvataš bukvalno , pa ako piše da znači život, ne znači da je duhovno biće samostalno u odnsou na tijelo.



Kako je onda besmrtna? Ili ne umire ili umire?



Ne nego na Marsu. I kako to doakzuje besmrtnu dušu?



Dokaza u Biblji 0 (NULA) pa jel umro ili nije umro? :beee::beee:

Kako sada i umro i nije umro.



Ja arg. NARODSKI izrazi. Znači da su lagali pisci Biblije kada su napisali da je čovjek duša.

Ali nisu nego teolozi Mireta.



Znači da je to istina, a vi gvorite neistine.

Čuj komponentu, ajd objasni tu komponentu!



Znači da govoriš njoj. Ili po Miretu govorimo dijelu njoj? :beee::beee:

Ne govorimo cijeloj osobi po Miretu.



ne živi nego oživljava čovjeka, daje mu život. Žive samo osobe, da li stvroenja ili Bog, ali ne živi duh životni.

Nije on život, nego sila koja oživljava.



I tvoje je ako ga usvajaš, a ono je lažno.



A sada tražiš literaturu, a negdje ne tražiš. Šta znači vaši kvaziteolozi jedno pišu zvanično,a drugo nezvanično. Konfuzija.

Znam ja da ti voliš dogmu, a ne Bibliju.



Opet konfuzija, u nekim demon, u nekim duh Samuila.



Znači pitaj Solomona, Isaiju, Davida i Jova je su li svjesni?
Samo da te obavestim da nisam nista procitao. :)

Ne govorimo cijeloj osobi po Miretu.

Ipak sam procitao.

Ja nigde nisam rekao da dusa nije cela osoba!


Eto vidis kako si ti bezobrazan, pa mi pripisujes ono sto nisam rekao.

Kazi sad vredi li sa tobom pricati?

NE NE VREDI!

I necu vise da te citam!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
To bi znacilo po tvojim recima - DA JE SAV ZAKON ISPUNJEN, I DA.. NE TREBAMO NI DA POSTUJEMO ZAPOVESTI "NE UBIJ, NE UKRADI, NE CINI PRELJUBE"

Pa procitaj Pavla, i on ti kaze isto sto i ja gore, da je SAV ZAKON ISPUNJEN, i da se to odnosi i na zapovesti "ne ubij", "ne cini preljube".. itd...

"HOCEMO LI DA GRESIMO, POSTO NISMO VISE POD ZAKONOM vec pod blagodacu??? Boze sacuvaj!"

Ti bi optuzio i Pavla da ti ovde pise...
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, ne poznaješ TIPOLOGIJU.

Nisu deset zapovesti TIPOS ( nni jedna zapovest ), već je to obredni zakon koji je ukazivao na dolazak mesije Isusa Hrista, i njegovu žrtvu na krstu, i čija će žrtva u novom zavetu biti sredstvo opravdanja od kršenja deset zapovesti.

Dakle, promenjen je sistem opravdanja od kršenja deset zapovesti, a nisu promenjene ili tobože ukinute deset zapovesti.

Držanje SVIH deset zapovesti je u bibliji uslov spasenja, i kršenje jedne predstavlja greh.

To bi brate moj trebao da znaš, jer to se uči još na početku Hrišćanske nauke.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Pa procitaj Pavla, i on ti kaze isto sto i ja gore, da je SAV ZAKON ISPUNJEN, i da se to odnosi i na zapovesti "ne ubij", "ne cini preljube".. itd...

"HOCEMO LI DA GRESIMO, POSTO NISMO VISE POD ZAKONOM vec pod blagodacu??? Boze sacuvaj!"

Ti bi optuzio i Pavla da ti ovde pise...

Opet nisi objasnio, pod zakonom ne znači da ne treba držati zakon, nego ta osoba nije pod zakonom osude, upravo je to dokaz da se zakon drži.
 
Natrag
Top