NLO i Biblija -leteci tanjiri i vanzemaljci u Bibliji

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Dobro, mozes li ti ista napisati svojim recima, a da ne postavljas pripremljen materijal? I to jos prevedeno sa google prevodiocem , sto ne moze ni da se razume, ko turski da je...

To je odg. na "dokaze" koje je iznijela Antonija, ja profesionalno hvala Bogu mogu da razumijem i najgori rukopisvećinu, tako da mi ni ovo uglavnom nije problem. Nešto i ne razumijem, ali veći dio da. Suštinu naravno.

Zakrivljen horizont ne postoji, pa nema sta da ravnaju, sta izmisljas tu!

To ste govorili dok nisam dao video, a onda ste rekli da je to zbog paralakse, niste samo rekli da ne postoji, nego da se uopšte ne može vidjeti nikako. A ipak se vidi.

Zatim ste lupili glupost da se uračunava zakrivljanost kod aviona i brdova, a ja baš gle slučajno nađoh uputstvo za upravljanje brodovima i uputsvo za avione.

Glavno da si ti video brod ispod horizonta, a nisi ga video kako stoji "ukoso", a morao bi ako je zemlja okrugla!

Pa ti uvodiš svoje kriterijume, to sam već spomenuo. Ti nemaš razumnog odg. osim da ponavljaš ko papagaj.

To je tvoj kriterijum, tako može svako da nešto obori.

Ne moze stojati uspravno!
To moze samo na ravnoj zemlji!

:roll::warning::beee:
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Pa vi ste i kriterijum moralnosti promijenili, a da nećete u nauci, pa ste još izmsilili nove izraze da bi umanjili grijeh. Ko ono nije mješavina paganizma i hrišć. nego inkultu.

Kao ono nije kurva, nego je starleta. Pa to samo rade oni koji imaju cilj da sebe i druge svoje istomišljenike zavaravaju kako nije strašno to što rade.

Tako i SZ je nešto staro i prevaziđeno, iako u originalu ne stoji taj izraz.

Zato sam i pokrenuo temu promijena kriterijuma, a ovdje sam dao primjere kako to radite.

KO da je neko glup, pa će da nasjedne na te fore, ali neko i nasjedne.

Da li ti uopšte znaš šta je to? To su uradili i evolucionisti isto kao i vi.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Vi Mire nemate dokaza, vec teoretisete.

Dokazi i naucne cinjenice su mnogobrojne.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
To ste govorili dok nisam dao video, a onda ste rekli da je to zbog paralakse, niste samo rekli da ne postoji, nego da se uopšte ne može vidjeti nikako. A ipak se vidi.

Gde ti je paralaksa u kretanju zvezda :) ?
Nisi dokazao da postoji!

Zatim ste lupili glupost da se uračunava zakrivljanost kod aviona i brdova, a ja baš gle slučajno nađoh uputstvo za upravljanje brodovima i uputsvo za avione.

Pa jel se uracunava ili ne?


Evo kako ti vodis raspravu!

Opet pitam, ako ti vidis da je brod zasao ispod horizonta to znaci zakrivljenost (po tvojoj logici) , i on ispod horizonta zbog zakrivljene zemlje mora stojati "ukoso" pod uglom!

Zasto to ne vidis!?

Vi Mire nemate dokaza, vec teoretisete.

Dokazi i naucne cinjenice su mnogobrojne.

Kako ti mozes znati da mi nemamo dokaze kad nisi ni proverio???

Gde su tvoji dokazi:

1) Gde su ti slike/snimci okrugle zemlje iz svemira?

2) Gde ti je dokaz da je iko oplovio/obleteo zemlju u pravcu "sever - jug"???
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Gde ti je paralaksa u kretanju zvezda :) ?
Nisi dokazao da postoji!

Pa zato ti stalno ponavljam da si uveo svoje kriterijume tj. prihvatio te krit. ravnozemljaša.

Pa jel se uracunava ili ne?

Dao sam uputstva u kojem se jasno uračunava.

Evo kako ti vodis raspravu!

Opet pitam, ako ti vidis da je brod zasao ispod horizonta to znaci zakrivljenost (po tvojoj logici) , i on ispod horizonta zbog zakrivljene zemlje mora stojati "ukoso" pod uglom!

Zasto to ne vidis!?

Pa opet tvoj kriterijum, ti nemaš pojma kako se se manipuliše masama. Mijenjate kriterijume.

KO evolucionisti.

Kako ti mozes znati da mi nemamo dokaze kad nisi ni proverio???

Naravno da nemate, jer ste promijenili kriterijume.

Gde su tvoji dokazi:

1) Gde su ti slike/snimci okrugle zemlje iz svemira?

A gdje tebi kraj Zemlje? A da sada si uveo vojsku po čitavoj Zemlji koja ne da proći.

:roll:

2) Gde ti je dokaz da je iko oplovio/obleteo zemlju u pravcu "sever - jug"???

O tome sam dao prilog u ovim velikim tekstovima. Ko ti je kriv što ne čitaš.

Ja čitam.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Science
Spooky action at a record-breaking distance
Entangled particles remain linked over 746 miles apart

By Sophie Bushwick Yesterday at 11:36pm
earth-from-space-2.jpg

A Chinese satellite sent entangled photons to Earth-based observatories more than 700 miles apart.

NASA
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Pa zato ti stalno ponavljam da si uveo svoje kriterijume tj. prihvatio te krit. ravnozemljaša.

Koje bre kriterijume, gde ti je paralaksa u kretanju zvezda? Moras imati paralaksu!!!

Dao sam uputstva u kojem se jasno uračunava.

E vidis, znao sam ja da se uracunava, ali je tvoj problem sto i bez racunanja nemas problema prilikom letenja ili plovidbe!!!

Nedavno je bas jedan pilot pricao, kako je zalutao, otakazali mu instrumenti, pa je morao da uracunava zakrivljenost, to su slozeni proracuni, navodili su ga radio vezom, onda je izgubio vezu , i iznenadio se kada je bez obzira na sve stigao kuci bez uracunavanja!!!

Znaci zakrivljenosti nema, samo varaju ljude!

Pa opet tvoj kriterijum, ti nemaš pojma kako se se manipuliše masama. Mijenjate kriterijume.

Kakve bre kriterijume?
Odgovori na pitanje!?

Ako ti vidis da je brod zasao ispod horizonta to znaci da vidis zakrivljenost!

Zasto onda ne vidis da tvoj brod stoji "ukoso" pod uglom!

Ne mozes ti videti zakrivljenost i istovremeno tvrditi da ne vidis da brod stoji ukoso pod uglom, jer to nema smisla!

Ne mozes ti videti jedno a da drugo ne vidis!

Ako je zemlja okrugla, brod MORA STOJATI 'UKOSO POD UGLOM'!!!


Naravno da nemate, jer ste promijenili kriterijume.

Ma kakve bre kriterijume, nemoj mi tu prodavati fazone, nego odgovaraj na pitanja!

Nisam promenio pricu ni za m. , nego izvrdavas!

A gdje tebi kraj Zemlje? A da sada si uveo vojsku po čitavoj Zemlji koja ne da proći.

:roll:

Tvoje ismejavanje je glupavo, jer postoji sporazum o nicijoj zemlji, i to je zabranjena zona, koju cuva vojska 50 zemalja!

Samo specijalnim odobrenjem mozes proci, ako si predsednik , Papa ili princ. I to pod strogim nadzorom.

I sad se ti kao ismejavas, to nije istina!

Kazes gde je kraj?

Pa to je tek glupavo pitati!

Kao kad bi ja pitao gde je kraj vase lopte ili gde je kraj vaseg univerzuma?

Zasto mora da postoji kraj? I ako postoji kraj, to ne znaci da je to kraj krajeva.

I Bog je bezgranican, pa ga ne dovodimo u pitanje.

Tvoj um je verovatno ogranicen, ili se ti prosto ismejavas i rugas, a to je tek glupavo!

Zasto ja uopste sumnjam da ti ovo radis namerno?

O tome sam dao prilog u ovim velikim tekstovima. Ko ti je kriv što ne čitaš.

Gde ti je dokaz da je iko oplovio/obleteo zemlju u pravcu "sever - jug"???

Da citam to djubre?
Pa to je kao da citam turski a ne srpski.

Prvo sto nisi dao nista, a drugo, sto neces da ponovis svojim recima, i napises odgovore na sva pitanja, jel odgovora ni nemas.

Samo spamujes velikim tekstovima (koje nisi ni procitao), da bi ispalo kao da si ti nesto odgovorio!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Koje bre kriterijume, gde ti je paralaksa u kretanju zvezda? Moras imati paralaksu!!!

Pa naravno d ane znaš kakve kriterijume, ti uopšte nemaš pojma šta je kriterijum u naučnim istraživanjima, zato izmišljaš ovakve kriterijume.

E vidis, znao sam ja da se uracunava, ali je tvoj problem sto i bez racunanja nemas problema prilikom letenja ili plovidbe!!!

Znači da je zakrivljena. Problemi ili bezproblema nema veze sa ovim. Opet tvoj kriterijum.

Nedavno je bas jedan pilot pricao, kako je zalutao, otakazali mu instrumenti, pa je morao da uracunava zakrivljenost, to su slozeni proracuni, navodili su ga radio vezom, onda je izgubio vezu , i iznenadio se kada je bez obzira na sve stigao kuci bez uracunavanja!!!

Znaci zakrivljenosti nema, samo varaju ljude!

Ko d aja nisam navodio pilote koji dokazuju zakrivljenu Zemlju, sferičnu.

Kakve bre kriterijume?
Odgovori na pitanje!?

Nisi mi odg. na pitanje šta je sa druge strane zemljine ploče? Eto u kakvu besmislicu ti vjeruješ. Pa sama po sebi ravna Zemlja je besmislena.

Ako ti vidis da je brod zasao ispod horizonta to znaci da vidis zakrivljenost!

Zasto onda ne vidis da tvoj brod stoji "ukoso" pod uglom!

Ajd prvo nauči šta je kriterijum pa onda dođi raspravljati.

Ako ti vidis da je brod zasao ispod horizonta to znaci da vidis zakrivljenost!

Zasto onda ne vidis da tvoj brod stoji "ukoso" pod uglom!

Ne mozes ti videti zakrivljenost i istovremeno tvrditi da ne vidis da brod stoji ukoso pod uglom, jer to nema smisla!

Ne mozes ti videti jedno a da drugo ne vidis!

Ako je zemlja okrugla, brod MORA STOJATI 'UKOSO POD UGLOM'!!!

Pa to je tvoj kriterijum, mora tako, mora ovako, to radite ejr nemate dokaza u nauci, pa ste onda promijenili kriterijume.

Tvoje ismejavanje je glupavo, jer postoji sporazum o nicijoj zemlji, i to je zabranjena zona, koju cuva vojska 50 zemalja!

Pa eno sve se vidi vojska, na svakom metru. Kakve su ovo glupave teorije.

:roll:

Čuj sporazum. Ovo je gore od masona i iluminata.

Samo specijalnim odobrenjem mozes proci, ako si predsednik , Papa ili princ. I to pod strogim nadzorom.

I mason kao KOpernik. :beee:

I sad se ti kao ismejavas, to nije istina!

Šta mi je drugo ostalo. :roll:

Kazes gde je kraj?

Pa to je tek glupavo pitati!

Naravno da ću da pitam. Kakav providan izgovor, ne mogu da nađu kraj onda se hvataj za teoriju zavjere, postavili vojsku ko na granicama i patrole.

:roll::beee:

50 država u uroti. Stvarno LUD vjeruje svašta.

Kao kad bi ja pitao gde je kraj vase lopte ili gde je kraj vaseg univerzuma?

To nije isto.

Tvoj um je verovatno ogranicen, ili se ti prosto ismejavas i rugas, a to je tek glupavo!

Za vaše gluposti jeste ograničen, a to je baš pozitivno.

Gde ti je dokaz da je iko oplovio/obleteo zemlju u pravcu "sever - jug"???

Da citam to djubre?

A ono drugo ti nije đubre, pa moraš nešto pročitati da bi znao da je đubre.

Prvo sto nisi dao nista, a drugo, sto neces da ponovis svojim recima, i napises odgovore na sva pitanja, jel odgovora ni nemas.

Da je ništa oborio bi to.

Samo spamujes velikim tekstovima (koje nisi ni procitao), da bi ispalo kao da si ti nesto odgovorio!

:roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll:
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Koliko čovjek treba da isključi razum pa da vjeruje da se 50 drž. udružilo u urotu i postavile vojsku i ne daju nikome da prođu da bi održali 6-7 milijardi ljudi u uvjerenju da je Zemlja sferičnog oblika i na to troše ogromne pare.

Pa šta mi drugo ostaje nego :roll::roll::roll::roll::roll:

Ovo je vrh vrhova. :beee::beee::beee::beee::beee::beee::beee:

Ko da je ovo neka bitna tema za spasenje.

Dobro je napisao Solomon LUD vjeruje svašta.

Saće se neko spasiti ako vjeruje da je ravna ili nije.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Pa naravno d ane znaš kakve kriterijume, ti uopšte nemaš pojma šta je kriterijum u naučnim istraživanjima, zato izmišljaš ovakve kriterijume.

Haha, a ti znas sta je kriterijum :)
Isto tako znas sta je kriterijum u teologiji!

Boze mili , cuj kriterijumi u nauci!

A sta ja trebam u njihov kalup da uklapam svoje naucne postavke?

Pa ce oni da mi narede kako cu ja da mislim, kako da testiram, da eksperimenti budu u skladu sa njihovim vec unapred postavljenim kriterijumima, tako da ne mogu da dovedem u pitanje njihovu naucnu postavku!?

E svasta!

Znači da je zakrivljena. Problemi ili bezproblema nema veze sa ovim. Opet tvoj kriterijum.

Ajde ne lupaj, vama smeta kad ljudi misle, jel vi ne mislite!

Prihvatate naucne kriterijume, ne dovodite ih u pitanje, uklapate se u kalup, sve prihvatate zdravo za gotovo, jel nemate um!

Oni ce da vam kazu i sta da mislite i kako da mislite!

Pa onda im verujte , kad ste glupi!


A sta si ti oborio???

Ako pilot nema problema da dodje na odrediste bez proracunavanja zakrivljenosti, onda zakrivljenost ni ne postoji!

Ko d aja nisam navodio pilote koji dokazuju zakrivljenu Zemlju, sferičnu.

Uh uh, ma sve si ti dokazao, kako da ne!
Pa ti ni sebi nisi dokazao, ne znas ni sta si postavio! :)

Nisi mi odg. na pitanje šta je sa druge strane zemljine ploče? Eto u kakvu besmislicu ti vjeruješ. Pa sama po sebi ravna Zemlja je besmislena.

Ako je tebi to besmisleno, onda ti treba da ides na test inteligencije!

Ako je vas svemir konacan, onda nije besmisleno da zemljina ploca ima kraj!

Inteligentan covek to zna!

Na drugoj strani ploce je ledeni zid koji drzi vodu, iza tog zida nalazi se svod koji okruzuje zemlju, a iza svega toga nalazi se Bog.

Jel to tesko shvatiti???

Ja sam tebi odgovorio, ali ti meni nisi odgovorio - sta je na kraju tvog svemira!?

Ajde prvo nauci sta je kriterijum, pa onda dodji raspravljati.

Ajde ti prvo idi na test inteligencije, pa se onda javi sa rezultatima testa!

Pa to je tvoj kriterijum, mora tako, mora ovako, to radite ejr nemate dokaza u nauci, pa ste onda promijenili kriterijume.

Pa sigurno ja nisam budala da polazim od njihovih "naucnih kriterijuma" i od "izmisljenih postavki" i tako obaram njihovu pricu.

Sve su vesto uklopili, i "nazvali to naucnim cinjenicama" da njima odgovara!

Pa nisam ja budala da od toga polazim!
To nema veze sa naukom!

Da bi smo kriticki osmotrili neku teoriju, mi trebamo odbaciti sve na cemu se ta teorija zasniva i krenuti ispocetka analizirajuci svaki segment posebno!

Ti ovo nisi u stanju, jel ti nemas um!

Pa eno sve se vidi vojska, na svakom metru. Kakve su ovo glupave teorije...
50 država u uroti. Stvarno LUD vjeruje svašta.

Ako ti ne verujes, ti pokusaj kupiti kartu za anktarktik!

Sta se tu ludiras! Ko da smo mi ovo izmislili!!!
 
Natrag
Top