NLO i Biblija -leteci tanjiri i vanzemaljci u Bibliji

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Pa zato avioni idu neobičnim rutama, sada mi prijatelj priča da je iz Franfurta za Kalgari išao preko Holandije, Irske pa na Island i još malo sjevernije pa do Kanade.

I sta to treba da dokaze?
Ti ne znas ni sta pricas!

Nemam vremena, kucam 60 str. diplomskog za prijateljicu.

Pa naravno, eto sa kim razgovaram.
Nije bitno ni ako nemas dokaza,samo da kontriras. I istrcavas sa izjavama brze bolje da odgovoris nesto, makar to bilo i netacno, takav si!

Ti ga gubiš stalno na netačnim podacima.

Govoris a nisi ni proverio kontra dokaze, toliko o tvojim podacima...

Rekoh necu da gubim vreme na arogantne i ignorantne osobe, koji vrednuju svoju inteligenciju toliko da nipodastavaju sve druge i koji su toliko zaslepljeni ponosom da ne vide dalje od nosa..
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
I sta to treba da dokaze?
Ti ne znas ni sta pricas!

Da je Zemlja okrugla.

Pa naravno, eto sa kim razgovaram.
Nije bitno ni ako nemas dokaza,samo da kontriras.

Dao sam ti 10 dokaza, tražiš da ja gledam a ti nisi pogledao, samo si na jedno odg. toliko si našao na sajtovima.

Govoris a nisi ni proverio kontra dokaze, toliko o tvojim podacima...

Već sam odg. na azimutnu projekciju o kojoj ne znaš skoro ništa i da se ona mijenja i na rute aviona razvalio tvoju nauku.

Rekoh necu da gubim vreme na arogantne i ignorantne osobe, koji vrednuju svoju inteligenciju toliko da nipodastavaju sve druge i koji su toliko zaslepljeni ponosom da ne vide dalje od nosa..

Nećeš jer nemaš nijedan jedini dokaz. A ja sam ih dao barem 15.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Da je Zemlja okrugla.

Covece tebi noje dobro!

A kuda ces ti da ide nego preko holandije , irske i islanda???

Kako to dokazuje okruglu zemlju :) ?

Dao sam ti 10 dokaza, tražiš da ja gledam a ti nisi pogledao, samo si na jedno odg. toliko si našao na sajtovima.

Ja sam pogledao tvoj video, svi dokazi su ti oboreni od strane drugih ljudi, tako da ja to ne moram. Ali ti nisi pogledao i ne znas sta drugi kazu a tvrdis suprotno!

Razuman covek suceli argumente i sa jedne i sa druge strane pa onda donosi zakljucke, ali ti nisi razuman!

Već sam odg. na azimutnu projekciju o kojoj ne znaš skoro ništa i da se ona mijenja i na rute aviona razvalio tvoju nauku.

Kakve veze ima azimut?
Lupas, zato sto nisi proverio kontra dokaze.

Nećeš jer nemaš nijedan jedini dokaz. A ja sam ih dao barem 15.

Svi su oboreni, ako ja nisam pisao ovde, drugi su pisali i sve je oboreno.

Ja necu da obaram videe..
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Da vidimo što Biblija veli ?

(Psalam 93,1) Čvrsto stoji krug zemaljski, neće se poljuljati.
(Jošua 10,13) I stade sunce i zaustavi se mjesec sve dok se nije narod osvetio neprijateljima svojim. Ne piše li to u knjizi Pravednika? I stade sunce nasred neba i nije se nagnulo k zapadu gotovo cio dan.

Tripo sam tvrdiš da vjeruješ rječi Božjoj , a tumise sad nešto gadno kolebaš


Isus je sa naj višeg vrha vidijo krajeve zemlje:(Matej 4,8) Ðavao ga onda povede na goru vrlo visoku i pokaza mu sva kraljevstva svijeta i slavu njihovu

Da vidimo Biblijske citate o krugu
: (Job 26,10 )On je na vodi označio kružnicu gdje prestaje svjetlost i tmine počinju. Što znači hebrejski krug
(Izaija 40,22) On stoluje vrh kruga zemaljskoga kom su stanovnici poput skakavaca. Kao zastor nebesa je razastro, kao šator za stan razapeo.
(Price Solomunove 8,27)Kad je uređivao nebesa, ondje bijah; kad je razmjeravao krug nad bezdanom.Ako je vjerovati Bibliji Tripo ,a sam veliš daje nepogrešiva ,i istinita , čemu onda tolika nevjernost

Dali je itko obišao zemlju SJEVER JUG, nije niko niti će ikad .

Sve drevne civilizacije znale su da je zemlja ravna i nepomična. Danas naučnici kažu da su stanovnici drevnih civilizacija bili neuki i nesvesni, ali su ostvarili mnoge stvari koje mi danas nismo u stanju. Moje mišlfelje je dasu oni imali pravo znanje, dok mi danas nemamo znanje nego samo obrazovanje , ito ne svi samo neki.
Na pitanje zašto bi Biblija lagao o obliku zemlje imateli kakav logični odgovog?

Tripo ti ,i drugi vjerujete Bibliji ,i sami velite daje to istinita rječ Božja , onda zavas nebi trebalo biti dileme , Biblija kaže zemlja je okrugla ravna ploča.
Što mislite zašto nam skrivaju tvorca jer kada vas neko uči da ste samo evoluirana životinja na užarenom kamenu koji se okreće oko svoje ose 1600 km\h i oko sunca 107000 km\h , onda mi nismo od Boga stvoreni , nego smo mi tu naplanetu sasvim slučajno. Ali ako je Bog stvorijo zemlju kako piše u Bibliji i sunce, mjesec i sve oko nas je tu samo zbog nas, onda smo mi posebni i najkompleksnija kreacija tvorca. Tek treba da vidimo ko smo, zašto smo stvoreni i koji su naši dometi.


[raw]<iframe width="854" height="480" src="https://www.youtube.com/embed/_WCcqDlURfk" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>[/raw]
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
(Psalam 93,1) Čvrsto stoji krug zemaljski, neće se poljuljati.

Samo da napomenem, da zemlja jeste kruznog oblika, ali nije sfera. Drugacija rec na hebrejskom se koristi za "loptu"(sferu) a drugacija za "krug"!

To se najbolje vidi kod Isaije.

(Jošua 10,13) I stade sunce i zaustavi se mjesec sve dok se nije narod osvetio neprijateljima svojim. Ne piše li to u knjizi Pravednika? I stade sunce nasred neba i nije se nagnulo k zapadu gotovo cio dan.

Sunce se po modelu okrugle zemlje ne krece, pa zato ne moze ni da "stane"!

Sad ce Tripo reci "formalizam".

Naravno, ovo ne mora biti doslovno, ali tako pise!

(Matej 4,8) Ðavao ga onda povede na goru vrlo visoku i pokaza mu sva kraljevstva svijeta i slavu njihovu

Ovo je po modelu okrugle zemlje nemoguce!

Ne mozes videti celu zemlju sa jednog mesta ako je ona kugla..

Tripo ce reci - "formalizam"!

A zasto ga onda vodi na visoku goru ako to nije doslovno?


: (Job 26,10 )On je na vodi označio kružnicu gdje prestaje svjetlost i tmine počinju. Što znači hebrejski krug

Ovde je jos jasnije pokazano da je zemlja "okrugla ploca", a okolo nje je barijera..

(Izaija 40,22) On stoluje vrh kruga zemaljskoga kom su stanovnici poput skakavaca. Kao zastor nebesa je razastro, kao šator za stan razapeo.
(Price Solomunove 8,27)

I ovo se moze tumaciti da je zemlja okrugla ploca, slicna sneznoj kugli, onoj sto se prodrma pa u njoj pada sneg, a na vrhu je Bog...

Zastor koji je razapeo je svod!

Dali je itko obišao zemlju SJEVER JUG, nije niko niti će ikad .

Nije niko. Te price su lazne!

Zapravo, izvestaji moreplovaca govore da su oni u stvari dosli do ruba zemlje, i da je taj rub sacinjen od ledenog zida , koji okruzuje citavu zemlju. Danas se to krije, ali su oni o tome pisali..

Jedan od njih je 3 godine isao uz ivicu i nikada nije nasao ulaz kroz taj zid. Danas se to objasnjava pojmom anktarktika..

Pitanje je sta su oni pronasli, jer bukvalno sve mape starog sveta pokazuju zemlju kao krug okruzen ledom!!!

Nemoguce je da su oni kontinent zamenili barijerom!

Nesto drugo je u pitanju, cak je i Hitler tvrdio da je na anktarktiku pronasao "raj"!

Da li je?

Sve drevne civilizacije znale su da je zemlja ravna i nepomična. Danas naučnici kažu da su stanovnici drevnih civilizacija bili neuki i nesvesni, ali su ostvarili mnoge stvari koje mi danas nismo u stanju. Moje mišlfelje je dasu oni imali pravo znanje, dok mi danas nemamo znanje nego samo obrazovanje , ito ne svi samo neki.

Nisu oni neuki, bili su mnogo pametniji nego mi danas!

A hitler je pametniji od ovih sto se cerekaju!


Biblija kaže zemlja je okrugla ravna ploča.

Tako ispada bukvalnim tumacenjem stihova, oni koji veruju u globus, oni te reci uzimaju "simbolicno".

Što mislite zašto nam skrivaju tvorca jer kada vas neko uči da ste samo evoluirana životinja na užarenom kamenu koji se okreće oko svoje ose 1600 km\h i oko sunca 107000 km\h , onda mi nismo od Boga stvoreni , nego smo mi tu naplanetu sasvim slučajno. Ali ako je Bog stvorijo zemlju kako piše u Bibliji i sunce, mjesec i sve oko nas je tu samo zbog nas, onda smo mi posebni i najkompleksnija kreacija tvorca. Tek treba da vidimo ko smo, zašto smo stvoreni i koji su naši dometi.

Ako je zemlja okrugla ploca, zatvoren sistem sa nebeskim svodom, i ako planete ne postoje , onda nema ni evolucije, vec ostaje zastrasujuca cinjenica da je covek "stvoren" , da postoji na zemlji sa razlogom! Logicno bi bilo da to sakriju!

Inace, Kemtrejlsi, HARP sistemi i svi ostali nacinii "zagrevanja atmosfere" verovatno su onda povezani sa ravnom zemljom, i pokusajem "probijanja svoda", ako je ovo sve istina!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Samo da napomenem, da zemlja jeste kruznog oblika, ali nije sfera. Drugacija rec na hebrejskom se koristi za "loptu"(sferu) a drugacija za "krug"!

To se najbolje vidi kod Isaije.

Pa onda je i sfera. Jer je besmisleno da kažeš da nešto nije, a ne možeš da kažeš šta je.

Sunce se po modelu okrugle zemlje ne krece, pa zato ne moze ni da "stane"!

Sad ce Tripo reci "formalizam".

Naravno, ovo ne mora biti doslovno, ali tako pise!

Naravno da je formalizam. Imam odg. na sve ovo. Danas ću ih dati.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nije dat validan odgovor na pitanje.

Kada čovek dodje na ivicu ravne ploče, da li ce pasti u bezdan.

Šta je sa severnim i juznim polom,, ili pravolinijskim kretanjem sa jedne tačke i stizanjem na tu istu tačku u krug?

Nije zabeleženo da je neko pao sa ivice ravne ploče, već je stigao na isto mesto odakle je krenuo, što - da je u pitanju ravna ploča ne bi bio slučaj, već bi pao sa ivice u provaliju

Antonija.

Izraz Krug ne znači da zemlja nije okrugla, vec zato sto ona i jeste kružnog oblika, i iz kosmosa izgleda kao krug kada se gleda jedna polovina zemljine lopte.



Kažite vi nama - gde je Srbija na ovom prikazu zemlje iz kosmosa, pa ce mo poverovati da su SVI kontinenti na jednoj ravnoj ploči.



Zar ne vidite jasno da se kontinenti gube u polukružnici planete zemlje?

Smatram da je učenje o ravnoj zemlji mnogobožačkog porekla, naroda koji su gledali samo gore, i stvarali teorije o kosmičkim Bogovima, mitskim bićima, mitološkim stubovima, životinjama, vodama okeana, itd.. na kojima ta ravna ploča navodno stoji, a ispod koje se nalazi podzemni svet, had, jelisejska polja, pakao, bezdan, itd..



 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Dali je itko obišao zemlju SJEVER JUG, nije niko niti će ikad .

Sve drevne civilizacije znale su da je zemlja ravna i nepomična. Danas naučnici kažu da su stanovnici drevnih civilizacija bili neuki i nesvesni, ali su ostvarili mnoge stvari koje mi danas nismo u stanju. Moje mišlfelje je dasu oni imali pravo znanje, dok mi danas nemamo znanje nego samo obrazovanje , ito ne svi samo neki.

Drevne civilizacije su vjerovale svašta, što bo to bilo mjerilo.

Da vidimo što Biblija veli ?

(Psalam 93,1) Čvrsto stoji krug zemaljski, neće se poljuljati.
(Jošua 10,13) I stade sunce i zaustavi se mjesec sve dok se nije narod osvetio neprijateljima svojim. Ne piše li to u knjizi Pravednika? I stade sunce nasred neba i nije se nagnulo k zapadu gotovo cio dan.

Tripo sam tvrdiš da vjeruješ rječi Božjoj , a tumise sad nešto gadno kolebaš


Isus je sa naj višeg vrha vidijo krajeve zemlje:(Matej 4,8) Ðavao ga onda povede na goru vrlo visoku i pokaza mu sva kraljevstva svijeta i slavu njihovu

Da vidimo Biblijske citate o krugu
: (Job 26,10 )On je na vodi označio kružnicu gdje prestaje svjetlost i tmine počinju. Što znači hebrejski krug
(Izaija 40,22) On stoluje vrh kruga zemaljskoga kom su stanovnici poput skakavaca. Kao zastor nebesa je razastro, kao šator za stan razapeo.
(Price Solomunove 8,27)Kad je uređivao nebesa, ondje bijah; kad je razmjeravao krug nad bezdanom.Ako je vjerovati Bibliji Tripo ,a sam veliš daje nepogrešiva ,i istinita , čemu onda tolika nevjernost

Čekam prvo da se vi pokažete onda da vas poklopim.

Evo kako pogrešno shvatate stihove, pa gdje ti Sunce staje nasred Neba, kada znamo da se Zmlja okreće oko Sunca. Vi uopšte ne shvatate da je to pisano ljudsku perspektivu tj. njhovo shvatanje odnosa u prostoru.

Naravno da piše krug jer ljudi vide horizont kao krug. A to ne znači da je Zemlja ravna.

I da nije okrugla. Nije Biblija pisana za vaš formalni nivo. U BIbliji piše da je Bog svojom rukom stvorio Zemlju, pa vi mislite da je bukvalno rukom vajao našu planetu.
 
Natrag
Top