NLO i Biblija -leteci tanjiri i vanzemaljci u Bibliji

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Tako što je kraći put tuda, po tebi bi išli niže.

Avion je duzan da ide putanjom tako da mu na svakih nekoliko kilometara bude dostupan aerodrom za slucaj prinudnog sletanja..

Zato ide tom putanjom.

Ne moze preko mora ici drugom putanjom!

Pitaj nekog pilota nek ti objasni.

A cak i da ne ide zbog toga, to nije dokaz okrugle zemlje jel je na okrugloj ta ruta takodje duza!

Dakle nemas veze, samo istrcavas da brze bolje odgovoris!

A ono o putanji koja je duza na ravnoj zemlji sam oborio, nije duza vec ista razdaljna, jel je u pitanju ekvidistantna mapa. I kad proracunas razdaljinu na toj mapi, dodje mu na isto. I po toj mapi avion leti istom duzinom, istom brzinom i isti broj kilometara.

Dakle, nemas apsolutno nista do sad!

Gde je odgovor na stih?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Avion je duzan da ide putanjom tako da mu na svakih nekoliko kilometara bude dostupan aerodrom za slucaj prinudnog sletanja..

Zato ide tom putanjom.

Ide i jer je kraće, zat jesu neobične putanje. Osim toga prelazi dio okeana.

Gdje imaš na svakih nekoliko km aerodrom.

Ne moze preko mora ici drugom putanjom!

I to je dokaz da je Zemlja okrugla.

Pitaj nekog pilota nek ti objasni.

Pitaj ti one što sam dao link koji nisi ni pogledao čini mi se.

A cak i da ne ide zbog toga, to nije dokaz okrugle zemlje jel je na okrugloj ta ruta takodje duza!

Naravno da nije. Sada pitaj radio amatere zašto okreću antenu ka Sj. polu kada razg. sa nekim iz Aljaske.

Dakle nemas veze, samo istrcavas da brze bolje odgovoris!

Ti nemaš odg. na ono što sam dao. Čak sam ti oborio sa stručnjacima zašto idu avioni preko Dubaia za Pert.

A ono o putanji koja je duza na ravnoj zemlji sam oborio

Opet tvoje mišljenje ili bilo čije. Samo po sebi ne vrijedi ništa.

A ono o putanji koja je duza na ravnoj zemlji sam oborio, nije duza vec ista razdaljna, jel je u pitanju ekvidistantna mapa.

Naprotiv pitaj pilote abio bi trebao da ide oko 2000 km na čas. Ovako ide od 800 do 1200 otprilike.

Pa nisi ni znao da se azimutna mapa mijenja, a sada si nešto guglao o ekvidistantnoj mapi da se ovdje pokažeš kao imaš neko znanje.

I kad proracunas razdaljinu na toj mapi, dodje mu na isto. I po toj mapi avion leti istom duzinom, istom brzinom i isti broj kilometara.

Te računice sam već davao i obrio tvoju nauku. Piloti su rekli svoje.

I po toj mapi avion leti istom duzinom, istom brzinom i isti broj kilometara.

Netačno, današnje putanje po ravnoj Zemlji bi zahtijevale duplo veću brzinu aviona i skoro duplo vrijeme.

Dakle, nemas apsolutno nista do sad!

Gde je odgovor na stih?

Daću ga.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ide i jer je kraće, zat jesu neobične putanje. Osim toga prelazi dio okeana.

Tvrdoglavi covece jel teba da dajem pravila kojima se rukovode piloti tokom leta ovde?

Kazem lepo da je svaki pilot duzan da bude udaljen tacno odredjeni broj kilometara od sledeceg aerodroma predvidjenog za prinudno sletanje, ne sme da ide dalje inace mu je zabranjen let. To je strogo definisano!

Zato to nije dokaz okrugle zemlje, ma sta da si ti umislio.

Lupetas bidalastine, nemoguc si covek!

Gdje imaš na svakih nekoliko km aerodrom.

Ima svuda po kopnu, zato ne idu preko otvorenog mora direktno, vec idu preko kopna, preko engleske, irske, islanda. Zato mora ici na gore (ta ruta je obavezna), jel tu ima gde da sleti u slucaju da mu nesto otkaze..

Kad bi isao ovako kako ti zamisljas na dole, u slucaju kvara bi zavrsio na dnu okeana..

I to je dokaz da je Zemlja okrugla.

To nije dokaz da je zemlja kugla cak i da ne postoji TOS pravilo letenja, kako se naziva, jel putanja je opet duza na okrugloj zemlji nego inace..

Dakle birao bi kraci put i na okrugloj zemlji a ne bira, zato sto mora ici duzim putem zbog sigurnosti!

Ti meni duzim putem na okrugloj zemlji, dokazujes okruglu zemlju!!!

Ovo je van svake pameti!

Pitaj ti one što sam dao link koji nisi ni pogledao čini mi se.

Ja nisam pogledao?

Ja uvek proveravam , nisam ja kao ti da ne ceni sagovornike i tudje znanje, nego da lupeta, jel puca od ponosa!

Bas to sam pogledao i bas tamo i pise za pravila letenja TOS, i za taj tvoj navodni "duzi put" takodje grese jel "nije duzi put" vec isti!!!

Uzeli su dakle ekvadistantnu mapu, koja nije ni predvidjena da odrazava prave mere udaljenosti vec da bude u skladu sa ekvatorom, pa eto od oka je duzi put, svasta! Amateri!

Naravno da nije. Sada pitaj radio amatere zašto okreću antenu ka Sj. polu kada razg. sa nekim iz Aljaske.

Satelitske antene se ne usmeravaju prema nebu nikad! Zato sto nisu satelitske, vec hvataju signale podzemnih kablova i repetitora na zemlji, zato je svaka usmerena "na dole"!

Proveri pa ces videti da je tako, ako je usmeris prema nebu, neces uhvatiti nista, jel nema satelita!

Ni mobilni telefoni ne hvataju satelitske signale - GPS! Bez interneta on neradi! Vec se pozicioniranje zasniva na proracunu udaljenosti od repetitora na zemlji!!!

Drugo:

Amaterske radio antene takodje hvataju signale repetitora na zemlji, i zato sto "repetitora nema preko mora", zato sto je dugacka distanca, one se okrecu logicno ka zemaljskom repetitoru na severnom polu, jel on je blizi, a ne zato sto je zemlja okrugla!

Aljaska uopste nije naspram "sever - jug" smera, vec "istok -zapad" smera, tako da usmeravanje u smeru severa nema smisla na okrugloj zemlji!

Ti si se izgubio i u vremenu i u prostoru, ne znas ni gde je zapad, pa ti je usmeravanje prema severu dokaz okrugle zemlje!

Toliko lupas gluposti da to nije normalno!

Logicno bi bilo da usmeris antenu prema istoku jer ces tako doci do zapada, ako je zemlja okrugla!!!

Boze me sacuvaj ovakvog coveka!

Ti nemaš odg. na ono što sam dao. Čak sam ti oborio sa stručnjacima zašto idu avioni preko Dubaia za Pert.

JA SAM ODGOVOR DAO!

Idu preko Dubaija jer tu im je prinudno sletiste u slucaju opasnosti!

Opet tvoje mišljenje ili bilo čije. Samo po sebi ne vrijedi ništa.

JA NISTA SVOJE NISAM IZNEO!

Bolesno je koliko si ti arogantan i sujetan!

Naprotiv pitaj pilote abio bi trebao da ide oko 2000 km na čas. Ovako ide od 800 do 1200 otprilike.

VIDI KAKO NEMAS POJMA!

NE IDE UOPSTE 1200KM NA CAS!
KOJI TO AVION IDE 1200km/h :)

DOVOLJNO JE DA IDE 500KM NA CAS I PRELAZI TU RAZDALJINU ZA 14.5 SATI NA RAVNOJ ZEMLJI!

REKAO SAM RAZDALJINA NA MAPI JE ISTA!!!

Pa nisi ni znao da se azimutna mapa mijenja, a sada si nešto guglao o ekvidistantnoj mapi da se ovdje pokažeš kao imaš neko znanje.

Ja ne tvrdim da imam znanje o mapama, ja sam samo rekao da je ista razdaljina, i to nisam ja izmislio vec oni koji se time bave!

Dakle ista je razdaljina i na mapi ravne zemlje i na mapi okrugle!

Tvoj problem je sto ti nisi ni pogledao video sto sam dao, vec si arogantan i sujetan!

Plus nemas razuma, zato uvek na ovom forumu ispadnes smesan i ljudi ti se smeju.

Te računice sam već davao i obrio tvoju nauku. Piloti su rekli svoje.

Piloti nisu strucnjaci za mape.

Piloti su rekli da ako je tolika razdaljina da bi onda bilo nemoguce leteti, ali RAZDALJINA JE ISTA NA MAPI RAVNE ZEMLJE!

Netačno, današnje putanje po ravnoj Zemlji bi zahtijevale duplo veću brzinu aviona i skoro duplo vrijeme.

E to nije tacno, to su izmislili vasi amateri na tom sajtu!


Kad smislis :)
Treba ti vremena da izmanipulises!
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, napisao sam "da nije dat VALIDAN odgovor" i to i dalje smatram, jer odgovor koji si ti dao je besmislena teorija.

Evo tvog odgovora.

Ovo nije uopste smesno..

Smesnije je verovati da ljudi stoje naglavacke i nepadaju dole, zbog neke nevidljive sile zvane "gravitacija", koja ih drzi priljubljene uz zemlju. A zapravo nikad nije dokazana da postoji!


Ne mozemo pasti, jer po teoriji ravne zemlje, ona oko sebe ima ledeni zid koji je okruzuje, i na kraju tog zida je svod, koji ne mozes proci nikako.. Dakle nema padanja..

Zemlja je prosto zatvoren prostor, slicno sneznoj kugli, onoj sto kad prodrmas pada sneg u njoj...

Dakle, tvoje tvrdnje su čista teorija, jer realnost je sasvim drugačija - da nema nikakvog ledenog zida na kraju navodne ivice zemljine ploče, niti su ga ljudi do sada otkrili.
Svako ko je ikada brodom ili avionom putovao oko sveta, vratio se polukružno na mesto odakle je krenuo.
Zemlja je lopta, i nema nikakvih dokaza u prilog suprotnom.

Krećući se po zemljinoj lopti - ljudi ne idu na glavačke, jer u kosmosu ne postoje dimenzije gore - dole, levo - desno, odnosno - sve je konstantno.
Bilo u kom položaju da se čovek nađe, njemu je podnožje uvek dole, a uzglavlje gore.

Tako je i isto i sa hodanjem na planeti zemlji.

Da bi ovo proverio, uzmi jednu loptu, stanji na nju, i počni da hodaš ujedno obrčući loptu pod svojim nogama.
Videćeš da će tvoje telo uvek biti gore, a nećeš doći u poziciju ispod lopte, odnosno poda.

Tako je isto i sa onim sa suprotne strane lopte, odnosno zemljine kugle.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Tvrdoglavi covece jel teba da dajem pravila kojima se rukovode piloti tokom leta ovde?

Ne trebaš,
daj dokaz da je zemlja ravna ploča. Ne lupaj gluposti.

Kazem lepo da je svaki pilot duzan da bude udaljen tacno odredjeni broj kilometara od sledeceg aerodroma predvidjenog za prinudno sletanje, ne sme da ide dalje inace mu je zabranjen let. To je strogo definisano!


To ne obara dokaz da je Zemlja okrugla. Iz Brazila za Franc. ide preko okeana i nema baš puno aerodroma. Rute iz Franfu. do Kanade su zbog najbližeg puta.

Zato to nije dokaz okrugle zemlje, ma sta da si ti umislio.

Jeste.

Lupetas bidalastine, nemoguc si covek!

Ti lupetaš jer napadaš naučnu činjenicu.

Ima svuda po kopnu, zato ne idu preko otvorenog mora direktno, vec idu preko kopna, preko engleske, irske, islanda. Zato mora ici na gore (ta ruta je obavezna), jel tu ima gde da sleti u slucaju da mu nesto otkaze..

Jer je bliže. ide iz Brazila za Francu. preko okeana.

Kad bi isao ovako kako ti zamisljas na dole, u slucaju kvara bi zavrsio na dnu okeana..

Pa to ti zamišljaš. Pa i završio je er fransov iz Brazila za franc.


To nije dokaz da je zemlja kugla cak i da ne postoji TOS pravilo letenja, kako se naziva, jel putanja je opet duza na okrugloj zemlji nego inace..

Lupaš gluposti pa brodovi su išli prije 100 gdina sjevernijom stranom.

To je ruta i brodova većine.

Dakle birao bi kraci put i na okrugloj zemlji a ne bira, zato sto mora ici duzim putem zbog sigurnosti!

Ti meni duzim putem na okrugloj zemlji, dokazujes okruglu zemlju!!!

Ovo je van svake pameti!

Lupaš bezveze i ne znaš koliko bi avion trebao da ide ovim rutama na ravnoj Zemlji.

Ja nisam pogledao?

Niti si gdje putovao brodom, a vjerovatni ni avinom. Pa nemaš pojma o ovome. Ne znaš da je nautika faks upravo zbog mjerenja na okrugloj zemlji, ulazio sam na komandi most i gdje su oficiri mjere dužinu plovidbe. Da je po tebi vozili bi brod obični ljudi, misliš da je brod auto.

Ja uvek proveravam , nisam ja kao ti da ne ceni sagovornike i tudje znanje, nego da lupeta, jel puca od ponosa!

I kako to obara okruglu Zemlju? nikako.

Bas to sam pogledao i bas tamo i pise za pravila letenja TOS, i za taj tvoj navodni "duzi put" takodje grese jel "nije duzi put" vec isti!!!

Naravno da je kraći, ti očigledno nisi upućen ni u odnose kontinenata. Misliš da je zemlja ono što vidiš na mapi.

Uzeli su dakle ekvadistantnu mapu, koja nije ni predvidjena da odrazava prave mere udaljenosti vec da bude u skladu sa ekvatorom, pa eto od oka je duzi put, svasta! Amateri!

Pa sam naziv EKVI DISTANTNU mapu obara tvoju nauku.

Satelitske antene se ne usmeravaju prema nebu nikad! Zato sto nisu satelitske, vec hvataju signale podzemnih kablova i repetitora na zemlji, zato je svaka usmerena "na dole"!

Ko je to rekao, ja sam rekao u određenom pravcu.

Proveri pa ces videti da je tako, ako je usmeris prema nebu, neces uhvatiti nista, jel nema satelita!

Ni mobilni telefoni ne hvataju satelitske signale - GPS! Bez interneta on neradi! Vec se pozicioniranje zasniva na proracunu udaljenosti od repetitora na zemlji!!!

Ko je to rekao?


Drugo:

Amaterske radio antene takodje hvataju signale repetitora na zemlji, i zato sto "repetitora nema preko mora", zato sto je dugacka distanca, one se okrecu logicno ka zemaljskom repetitoru na severnom polu, jel on je blizi, a ne zato sto je zemlja okrugla!

Aljaska uopste nije naspram "sever - jug" smera, vec "istok -zapad" smera, tako da usmeravanje u smeru severa nema smisla na okrugloj zemlji!

vidi se da ne znaš realne odnose kontinenata. e baš svašta.

Pa moj frend je radio amater. He,he.

Ti si se izgubio i u vremenu i u prostoru, ne znas ni gde je zapad, pa ti je usmeravanje prema severu dokaz okrugle zemlje!

Pitaj mog frenda. Ha,ha,ha.

Logicno bi bilo da usmeris antenu prema istoku jer ces tako doci do zapada, ako je zemlja okrugla!!!

Logika Mire KOntraša. Ajd reci sa kojom državom bi se čuo da usmjeriš antenu ka Zapadu.


JA SAM ODGOVOR DAO!

Idu preko Dubaija jer tu im je prinudno sletiste u slucaju opasnosti!

To je jedan od razloga, a nisi čitao dalje šta kažu piloti.


VIDI KAKO NEMAS POJMA!

NE IDE UOPSTE 1200KM NA CAS!
KOJI TO AVION IDE 1200km/h :)

ti nisi ni znao koliko idu, idu skoro do 1000 u strašna greška.

DOVOLJNO JE DA IDE 500KM NA CAS I PRELAZI TU RAZDALJINU ZA 14.5 SATI NA RAVNOJ ZEMLJI!

REKAO SAM RAZDALJINA NA MAPI JE ISTA!!!

Najčešće idu 800 na sat.

Ja ne tvrdim da imam znanje o mapama, ja sam samo rekao da je ista razdaljina, i to nisam ja izmislio vec oni koji se time bave!

Ne može biti ista razdaljina, zato imaju drugačije rute.


Dakle ista je razdaljina i na mapi ravne zemlje i na mapi okrugle!

Ovo je hit godine.

Znači da je zemlja ravna i da nije ista je dužina. Kakve veze ima mapa, ovdje govorimo o realnim odnosima.

Tvoj problem je sto ti nisi ni pogledao video sto sam dao, vec si arogantan i sujetan!

I neću jer nisi ni ti pogledao niti smiješ da se uhvatiš za druge dokaze.

Plus nemas razuma, zato uvek na ovom forumu ispadnes smesan i ljudi ti se smeju.

Meni je drago da mi se svijet smije, jer ste vi rugači. Znaš kako je to opisano u Bibliji.

E to nije tacno, to su izmislili vasi amateri na tom sajtu!

Ha,ha :roll::roll::roll::roll: pa lik je radio amater.

Kad smislis :)
Treba ti vremena da izmanipulises!

Nemam vremena kucam diplo. rad.

Dakle, tvoje tvrdnje su čista teorija, jer realnost je sasvim drugačija - da nema nikakvog ledenog zida na kraju navodne ivice zemljine ploče, niti su ga ljudi do sada otkrili.
Svako ko je ikada brodom ili avionom putovao oko sveta, vratio se polukružno na mesto odakle je krenuo.
Zemlja je lopta, i nema nikakvih dokaza u prilog suprotnom.

Krećući se po zemljinoj lopti - ljudi ne idu na glavačke, jer u kosmosu ne postoje dimenzije gore - dole, levo - desno, odnosno - sve je konstantno.
Bilo u kom položaju da se čovek nađe, njemu je podnožje uvek dole, a uzglavlje gore.

Tako je i isto i sa hodanjem na planeti zemlji.

Da bi ovo proverio, uzmi jednu loptu, stanji na nju, i počni da hodaš ujedno obrčući loptu pod svojim nogama.
Videćeš da će tvoje telo uvek biti gore, a nećeš doći u poziciju ispod lopte, odnosno poda.

Tako je isto i sa onim sa suprotne strane lopte, odnosno zemljine kugle.

Pa vidiš da je njegovo shvatanje srednjovjekovno, shvatanje odnosa. Ovo djeca pitaju da li su ljudi na Juž. polu okrenuti naopačke.

Mire čak negira silu gravitacije, saće počet vjerovati u evoluciju i paganske budalaštine. U neke već vjeruje.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Laodikeja evo kakav je Mire sagovornik, krajnje neozbiljan. Kaže Zemlja nije ni okrugla ni ravna, a neće da kaže kakva je, jer zna bilo šta da kaže kojeg je oblika da bi lupio glupost.

I samo kontrira, da samo mi rekli da je ravna on bi dkazivao da je okrugla.

Zato MIre zastupa ravnu Zemlju. Koja glupost nad glupostima, dkazuje da nije okrugla, a ne smije reći kojeg je oblika, samo kaže da je zakrivljena. I to neki sagovornik.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Mire, napisao sam "da nije dat VALIDAN odgovor".

Naravno da je validan.

Dakle, tvoje tvrdnje su čista teorija, jer realnost je sasvim drugačija

I okrugla zemlja je teorija jel NEMA NI JEDNOG JEDINOG VALIDNOG DOKAZA DA JE ZEMLJA OKRUGLA!

- da nema nikakvog ledenog zida.. niti su ga ljudi do sada otkrili.

Naravno da su ga otkrili, citaj sta su pisali moreplovci koji su plovili tim vodama!

To je danas sakriveno i zaboravljeno, ti isti moreplovci su crtali mape sa ledenim zidom koji okruzuje zemlju!

Pre kopernika nisu postojale mape okrugle zemlje, sve su bile sa ledenim zidom oko citave zemlje..

A kopernik, to je ovaj mason :)

436px-Copernicus.jpg

Svako ko je ikada brodom ili avionom putovao oko sveta, vratio se polukružno na mesto odakle je krenuo.

:roll:

Gde ti je dokaz za to???

NIKO NIKADA NIJE OPLOVIO ZEMLJU!
NEMA DOKAZA DA JESTE!

A sto se tice aviona, oni ne smeju da lete preko anktarktika, zato to niko nikada nije uradio!

Zemlja je lopta, i nema nikakvih dokaza u prilog suprotnom.

NEMA DOKAZA DA JE LOPTA!

NI JEDNOG!

To je nedokaziva teorija isto kao i teorija ravne zemlje!

Krećući se po zemljinoj lopti - ljudi ne idu na glavačke, jer u kosmosu ne postoje dimenzije gore - dole, levo - desno, odnosno - sve je konstantno.

Jel ti mene zafrkavas!?

Jesi li ti u kosmosu ili si na zemlji???


Bilo u kom položaju da se čovek nađe, njemu je podnožje uvek dole, a uzglavlje gore.

Naravno, pa nece biti obrnuto.

To je iz tvoje perspektive, ali ne iz perspektive posmatraca, njemu postoji i "gore" i "dole"!

Pokusaj da hodas po plafonu, pasces!

Zato im treba gravitacija da bi objasnili kako oni na suprotnoj strani ne padaju!

Da bi ovo proverio, uzmi jednu loptu, stanji na nju, i počni da hodaš ujedno obrčući loptu pod svojim nogama.
Videćeš da će tvoje telo uvek biti gore, a nećeš doći u poziciju ispod lopte, odnosno poda.

:roll:

Sta hoces reci da ljudi stoje na zemlji dok se ona obrce ispod njihovih nogu i zato uvek stoje uspravno? :)

E moj naucnice, pa gde si ti bio kad su naucnici pokusavali da odgonetnu misteriju kako to covek stoji naglavacke a ne pada, da im to objasnis!?

Ovako su morali izmisliti gravitaciju, a po tebi eto ona im nije trebala.. hm :)

Tako je isto i sa onim sa suprotne strane lopte, odnosno zemljine kugle.

Aha, znaci mi lebdimo u vazduhu, dok se zemlja obrce ispod nasih nogu :)

O cemu ti bre pricas???

Ti mozes stojati naglavacke samo ako postoji gravitacija, a ona nije dokazana!

Ne postoji eksperiment koji dokazuje gravitaciju ili uredjaj koji je moze izmeriti!

S druge strane, na ravnoj zemlji nije potrebna gravitacija da bi predmeti padali na dole, to se moze objasniti "gustinom materije", predmeti tezi od vazduha padaju na zemlju, laksi lebde ili idu na gore.

Gravitacija je neophodna samo ako stojis naglavacke! Zato su je izmislili!
 
Natrag
Top