NLO i Biblija -leteci tanjiri i vanzemaljci u Bibliji

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
eh antonija, cirkus je oduvek tu. Čak su i ovu temu upropastili. Na kraju će ispasti da je ovo parodija na The X Files....

Vanzemaljci, leteći tanjiri, UFO, ovo ili ono. Svakojake gluposti new age-a. Priče za uzaludne tragaoce za istinom, a stvar je prosta da prostija ne može biti. Pitanje naime nije da li mi znamo ili ne znamo istinu, nego da li smo spremni da je prihvatimo. To jest kako ćemo reagovati na nju. A ona je čudesnija od najčudesnijih plodova naše mašte.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Vanzemaljci, leteći tanjiri, UFO, ovo ili ono.

Vanzemaljci postoje, ali svakako nisu dolazili na Zemlju, nije Bog samo jednom stvarao i više nikada, sigurno je stvarao još naseljenih planeta.

A da li su dolazili do nas? Nisu. To je jedna od demonskih prevara, da će vanzemaljci doći ili da su dolazili.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ja da trebam sebe onda ne bi "udarao" u glavu tebe.
Pa ti bi se tukao. Sto rece Laodikeja licnujes druge, bacas se kamenjem! I to ti je evandjelje. Odlika fariseja, dok Hristos kaze 'idi i vise ne gresi' , ti se bacas kamenjem, ti nista drugo i nisi do farisej u pravom smislu te reci!

Ti i kada kažeš nešto što je istina npr. da Bog gleda na srce, ti to kažeš samo formalno.
Kao sto rekoh, tebi je sve "suprotno od onog sto izgleda" sindrom balkanskog spijuna!

Kako znam da je formalno, pa zato što je tvoje mjerilo ispravnosti ne šta Bog kaže, nego što ti msiliš da je ispravno to je ispravno
Svo vreme se pozivam na bibliju, i sad nije sta Bog kaze nego sta ja kazem. Uzas jedan! Pa upravo je to kod tebe slucaj, da ti vrednujes vise svoje misljenje, tebi biblija dodje kao prirucnik iz koje crpis podrsku za vec unapred stvorene ideje.

Isto tako si podržao oštre kazne i time hoćeš ljude da napraviš licemjere da ne budu destruktivni iz straha od kazne a ne iz ljubavi prema Bogu. Ti ovdje iznosiš kontradikcije.
Pa po tebi je onda i Bog licemeran kad podrzava ostre kazne protiv takvih!

Kako ti ne vidis da si licemer , kad se suprotis onome sto Bog kaze, kad on sam kaznjava takve i to je potrebno da bi zastitio drustvo a ne da bi time stvorio licemere, ti kazes da to ne treba. Optuzujuci mene, optuzujes i samog Boga da je stvarao licemerno drustvo!

A ti si obican satanista, cim dopustas takve devijacije i perverzije da prodju bez kazne!

A ovamo kažeš da Bog gleda na srce.
I po tome znam da sve istine koje su Božje i zapisane u Pismu iznosiš formalno.

Ti bi cak i Hrista optuzio za formalizam, pa optuzi onda i Boga da je licemer kad smrcu kaznjava prostititke homoseksualce i ostale...

Ti znas da sam ja formalista i licemer? Pojma ti sa zivotom nemas! I za JS lupetas, izigravas nekog psihologa, a pre ce biti da tebi treba.

Ko je istinski pravedan njemu ne treba država, kao što nije trebala Avramu.

"Avram cekase grad, kojem je tvorac i graditelj sam Bog" kaze Pavle u Jevrejima poslanici. Pa naravno da je Avramu trebala drzava, on ju je i cekao a cekamo i mi, svi cekamo Bozje carstvo. U njemu ce svi prestupnici i zlocinci biti kaznjeni.

Opet pojma ni veze sa biblijom nemas!

Takođe i da si iskren u traženju istine, našao bi istinu. Ti samo formalno kažeš da istražuješ istinu, kao i JS, a u stvari pravi motiv je uklapanje učenja crkve u Bibliju.
Kako vi uklapate smo vec videli, vase licemerstvo i formalizam je ocigledno svima. A inace to svako svakome moze reci da je formalista i licemer, to su prazne reci. To se meri dokazima, ti ne mozes dokazati da sam ja takav. Pogledaj samo odnos ljudi koji su shvatili da ste licemeri, pa ne moram ja da te pobijam uopste, vi sami sebi skacete u stomak, jer ste totalno neiskreni. A ti si sam toliko ucinio da pokazes vase pravo lice, da ne moram ja prstom da mrdnem.

Zato je meni Laodikeja rekao da ne napadam PC, a to je dokaz da vi obožavate crkvu.
Rekao ti je to zato sto ti svojim napadima pokazujes da si gresnik i licemer, i sramotis adventiste jer nisu svi takvi. Kazem mnogo si ucinio da diskreditujes Adventiste i hvala ti!

Dakle Laodikeja je sam sebe demantovao sa tim, a ovamo je stvarno mislio za tebe da si iskren. Možda i sada misli.

Tebi da neko ucini dobro delo i da ti hranu, ti bi mislio da hoce da te otruje. Takav si ti!
Fanatizam i podozrenje, zlo oko, oponentan stav.. to su sve karakteristike koje ti imas.

I "sve je suprotno nego sto izgleda", imas sindrom balkanskog spijuna!

Naravno da sam iskren...

Jesam ti ja rekao da na mene uvek mozes racunati u nevolji, i da bi sa tobom seo da popijem i caj posto kafu ne pijes, a ti si rekao "bas me briga za tebe", to tvoje ide toliko daleko da sve ljude odbacujes kao neprijatelje..

Sada ćeš mi reći "ti si formalista, tebi je HAC idol, sve ovo važi za tebe".
Ne moram ja nista da kazem, vidi se da ti je crkva idol. Da nije, ne bi ti bio toliki licemer i pravio se lud, ne bi isao u crkvu da te tapsu po ramenu i zovu profesor, ti uzivas da te uzdizu, uzivas u crkvenom programu, dok ti je u PC bilo dosadno jer tvoju sujetu niko nije pothranjivao. Nacinili su od tebe "sina paklenog" gorim od sebe!

A da je tako onda bi ti to meni davno rekao i to prvi. Ali nije tako.
Pa ti uvek trcis pred rudu, ti optuzis coveka ni ne poznavajuci ga. Ja hvala Bogu tebe dovoljno poznajem po pisanju da mogu reci kakav si. A ti si mene optuzio u startu bez razloga, kao i inace sto svima radis. Mislis da ti je Bogom dano da poznajes srca. Jel, reci mi koji si dar Duha dobio u crkvi, da nije to ovaj da "poznajes duhove"? :)

Osim toga ti si kontraš, umjesto da si me podržao kod transfuzije krvi, ti si stao na stranu JS i istakao da je njihovo uvjerenje da je to dobro, dokaz da je to dobro, iako se sa tim što rade ne slažeš.

Naravno, jer oni to cine po veri, a sta god je po veri to nije greh. Ti nisi optuzio nauku, vec si optuzio njih kao ljude da su oni zli ljudi, da namerno ubijaju svoju decu, stavise da uzivaju u tome. To je morbidno, jer su to jadni prevareni ljudi, i to vrlo dobrocudni i iskreni. Drugo je sto neki njihovi forumasi kao i ti neiskreni i bezobrazni dolaze ovde da sebi daju oduska i isprazne se i pokake po svemu nasem na internetu, jer ih niko ne vidi ko su. To su mizerni ljudi, a takvih ima sa svih strana. I ne mozes po tome suditi celu zajednicu, jer ih ne poznajes licno. Ti uzimas uzorak i onda sudis na globalu, kao po onim statistikama i na mapama, sto ne odrazava pravo stanje. Kad bi mi sudili adventiste po onome sto pisete ovde ti i Laodikeja, gadno bi prosli, jer ste katastrofa. Ali mi smo razumni ljudi, pa znamo da adventisti nisu zli ljudi.

A ti ovde dolazis da se ispraznis, da lincujes ljude, da svu negativnost koju imas u srcu istreses i pokakis se po svima!

Internet je zlo sa te strane, sto je takvima kao ti dao anonimnost. Covek tajno cini ono sto ne sme javno i ti to radis na internetu! Dao si oduska svom srcu!

Strašno, šta reći. Onda si mi za pjesmu koju sam dao, koju je tvoj blizak rođak uredio rekao "da znaš ko je obradio pjesmu ne bi je dao".

S time otkrivaš znaš već šta u srcu, jer bi ti tako postupio da je obrnuto, pa misliš da bi ja.

Koji si ti nastran covek!
To sam ja rekao za tebe, jer verujem da bi tako postupio a ne zato sto bi ja tako postupio. Uzas je koliko si ti sve izokreces protiv drugog!

Da si je ti obradio dao bih je. Ja napadam i adven. za zablude isto žestinom kao i vas.

Ja da sam takav kakvim me predstavljas ne bi onda postavio adventistickog pevaca, i hvalio ga! Dokaz da si me opet bez razloga optuzio, kao i uvek sto radis.

A ja u vezi tebe nisam pogresio, jer ti ili me namerno optuzujes da sebe opravdas, ili si nerazuman. I dok pokvarenom ima pomoci, nerazumnom nema.

Zato se iskreno nadam da si pokvaren.

Ja napadam i adven. za zablude isto žestinom kao i vas.

Lazes!

Trazio sam od tebe da otvoris temu, i za to sto ih napadas da ih optuzis i ovde! Nisi to ucinio, znaci lazljivac si!

Isto tako sam trazio da pozoves ljude sa fb. jer tamo postavljas moje uzjave izvadjene van konteksta, da dodju i sami se uvere o cemu je rec i nisi to ucinio jer si prevarant!

To što ti nećeš vjerovati, to je tvoja stvar
Nemam ja sta da verujem tebi ili ne verujem, tvoja dela govore o tvojoj iskrenosti!

E to nećeš ovdje vidjeti jer se time hraniš, a meni govoriš da se ja hranim.
Ma jel? Necu videti da napdas adventiste zato jer se hranim time? :)

Pa jedini koji ovde napadate ste vi, i to svi vide. Zamene teza, izvrtanje, lazno predstavljanje, pa sad jos i meni podmeces kako se ja hranim time da adventisti budu napadnuti? Gde si ti video da ja napdam adventiste, ja samo branim!

Uzas jedan!

Zar je moguce da si toliko nerazuman!? Ali si ipak rekao za sebe da si "pokvaren", trebao sam to kopirati da imam da pokazem ljudima, kao sto ti kopiras mene, samo ja to ne sakupljam, zato sto ne uzivam da nekog ponizim, kao sto ti uzivas!

Tebi je srce bilo puno kada sam napao Laodikeju za one brojeve.
Nimalo!

Pa covece znas li ti uopste zasto ja njega napadam za te brojeve i piramidologiju?

Jovan me je zamolio da ga napadnem jer je njemu zao, a nece da mu kaze, da ga ne uvredi, pa je zamolio mene, i meni je zao Laodikeje pa sam pristao. Pitaj Jovana. Toliko si slep i nista ne vidis, da me optuzujes za nista stalno. Zaguljen si , toliko da sve ljude optuzujes i bacas se kamenjem, umisljajuci kako ti je Bog dao neki dar, a nije!

E kome je to hrana nije mu hrana Hristos.

To je tebi hrana, vidimo kako sakupljas moje izjave i postavljas ih na fb, uzivas u tome da namestis da mi se ljudi smeju, a izvadio si van konteksta. I kad sam rekao pozovi ljude ovamo da vide sta smo pisali i sami zakljuce, ti ne smes, jer znas da si zao i los, da si izvadio van konteksta, i da ce tvoja manipulacija izici na videlo!

Šta je to bitno da li može da se da komentar ili ne.
Kako nije bitno, stavio je da ne moze da se komentarise, zato sto ce mu reci da laze, dok je kod ravnozemljasa slobodna diskusija, kod ovih je onemogucena..

a sam pročitao pravosl. knjiga i literature da 90% vjernika pravoslavnih nije toliko pročitalo.

A i vaših arg. za ravnu Zemlju sam se načitao i nagledao.

Jav , daj ne kaki tu :)

Pa ti ne znas ni sta je "paralaksa" a nacitao si se sad i ravnozemljskih knjiga, jao sto izmisljas uzas jedan!

Pa ti si toliko arogantan i bezobrazan , da nisi nista ni pogledao, vec samo trcis da "obaras'', i pre nego sto znas sta obaras ti si krenuo da obaras, jer se hranis tim.

Samo čitanje ništa ne znači, nego iskrenost srca. Da li će neko čitati literaturu koju ne smatra istinom ili neće ne znači ništa.

Iskren covek nece trcati da obara nekoga a da ga nije saslusao. Covek koji to radi dokazuje zlo srce, odnosno da mu do istine nije ni stalo, on se hrani time da nekog unizi a sebe uzvisi, kao ti sto radis!

Vidimo to po tome sto se kezis i rugas, a videli smo i ranije kako nespreman, da ni procitao post nisi, vec odgovaras. Ti ustvari nista i ne citas!

Dakle tvoji postupci, otkrivaju tvoje stanje.

nam lika koji je pročitao 40 puta čitavu Bibliju i postao ateista.

Tebi neko 100 puta da dokaze ti ces i dalje ostati adventista, jer si zaguljen! Tvrdoglavi inatlija, mentalitet haos!

A Bog takvima ne pomaze jer se suprote! A izgovora neces imati, jer sam ti svedocio pa ne slusas..

Ono što ja radim je adekvatan odg. tebi, osim kada sam vrijeđao, a za to sam se izvinuo, a ti nisi. govorio si mi jado jadni.
Nikad ja tebe vredjao nisam, vec sam odgovarao na tvoje uvrede i rekao sam da si ''nerazuman". I izvinuo sam se za to, iako to nije psovanje niti bilo sta. A ti si mene cak i psovao u pvt. , a to "jado jadni" si ti meni uputio a ne ja tebi! Ja sam odgovorio da nisam 'jadan' nego si ti. I sad opet po obicaju izvrces, i pripisujes meni, kao da sam ja to rekao a nisam!

Ili ne znas da si ti ovo meni uputio, ili se pravis lud?

Uzas!

Ja vodim oštru raspravu, a ne vrijeđam nikoga.

Vidim kako vodis raspravu, kazes mi da sam "jado jadni" i onda tvrdis da sam ja to tebi rekao.

Ti bre stalno vredjas sagovornike, a onda kad ti odgovore malo ostrije, to izokrenes protiv njih, to je perverzija sta ti radis, taktika...

Ti si vrijeđao i to više puta. Zašto smo dobili svi opomenu, iako si samo ti to uradio.

Evo opet lazes! Ja nisam vredjao, ja sam govorio biblijskim recnikom, i osudio tvoje postupke na ovom forumu sto se ponasas neposteno. Ako je to bila uvreda, onda i biblija vredja. A ti si to prijavio, kao da sam ja nesto lose rekao, jer te je pogodilo!

I onda si dobio opomenu za svoje ponasanje, a ne bi tebe opominjao da sam ja bio kriv!

I drugi put si me prijavio, pa si sam sebe zeznuo i dobio ban. Jer se videlo da si me vredjao a ja ti odgovarao, istina malo ostrije biblijskim recnikom, pa sta ocekujes da ti cutim?

I tvoj postupak prijavljivanja je skroz nehriscanski. I ne bi me cudilo i ovaj post da prijavis, samo kad bi nesto u njemu nasao da me se resis.

Samo se ja neću ljutiti kada ti meni kažeš da sam formalista

Ali si se naljutio kad sam ti prvi put rekao da si licemer i formalista i ostalo, a nisam te vredjao, vec navodio bibliju. Toliko si se ljutio da si me prijavio za vredjanje, ali si se zeznuo pa si i ti dobio ban :)

E moj Tripo, ko drugom jamu kopa, sam u nju upada. A neces se ti opametiti nikada!

Uopste me ne boli sto ti izmisljas da sam ja formalista. Msm gluposti da mi to smeta, samo sto to nije tacno, pa je normalno da cu se braniti. Zamisli da te neko optuzi da si lopov, a ti cutis i ne branis se? Pa svako ce se braniti iako njegova odbrana ne znaci da jeste lopov. Kako ti sve izvrces namerno i pakujes ljudima, navrces im grehe da sebe opravdas!

Uzas!

Vidim daje opet krenijo cirkus , pa hajdemo i neku pjesmu dodat , biće veselije

Pa on pravi cirkus stalno, napravice sebi da ga opet banuju.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Pa ti bi se tukao. Sto rece Laodikeja licnujes druge, bacas se kamenjem! I to ti je evandjelje. Odlika fariseja, dok Hristos kaze 'idi i vise ne gresi' , ti se bacas kamenjem, ti nista drugo i nisi do farisej u pravom smislu te reci!

Sve što si napisao za mene, to u stvari važi za tebe jer si ti držao subotu kao fariseji, formalno.

Ti si vrijeđao, nisi se čak ni izvinio.

Duhovna hrana ti je knjiga o grijesima advent.

Kako si izvrtao stihove vidjeli smo. Svaka nauka ti je ubijena.

Zanima te samo kako da uklopiš učenje crkve u Bibliju.

Očigledno je da ne razlikuješ oštriju raspravu od vrijeđanja.

Neću da otvorim temu o HAC, jer bi se ti time hranio.

Ja nemam idolopoklonički stav prema crkvi ni kada sam bio pravoslavac ni sada, juče sam se žestoko sukobio sa jednim pastorom. Za mene i još jednog advent. je rekao da smo prokleti.

Ti ne vjeruješ meni jer sam ja iskazao nevjerovanje tebi, ti si kontraš. Svugdje gdje ja nastupim ti udaraš kontru, očigledno je da te pogodilo ono što sam rekao.

Uopste me ne boli sto ti izmisljas da sam ja formalista.

Da te ne boli ne bi kukao čak i u PP.

Pa on pravi cirkus stalno, napravice sebi da ga opet banuju.

To tebi i jeste cilj.

Što god sam ja rekao tebe je pogodilo, čak i ako ti se nisam direktno obratio, kao za onaj stih da lud vjeruje svašta.

Vidim kako vodis raspravu, kazes mi da sam "jado jadni" i onda tvrdis da sam ja to tebi rekao.

Pa zar nisi?

Nikad ja tebe vredjao nisam, vec sam odgovarao na tvoje uvrede i rekao sam da si ''nerazuman".

Pa ti ili zaboravljaš ili baš nečasno raspravljaš. Dakle lažeš, jesi rekao si jado jadni. Čak je i Jurivaka nakon toga dao upozorenje, mada je dao svima.

Ostalo iz tvoje demagogije i patetike neću ni da čitam.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ne svodite raspravu na lični odnos! Ovdje se raprave vode o pojedinim temama, a ne o članovima foruma. Osim toga, spamujete temu.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ponvit ću, nije za zgoreg. Čitava priča o UFO, Vanzemaljcima i ostalim paranormalnim fenomenima je produkt New Age revivala u drugoj polovini šezdesetih godina XX stoleća. Tada su name, nakon skoro dve decenije histerije oko malih zelenih (sivih), letećih tanjira, i ostalih nerazjašnjenih pojava, zagovornici ideje da smo posećivani od strane vanzemaljskih inteligentnih bića, našli za shodno da nakon što su "pronašli" dokaze o takozvanim kontaktima u mitologijama raznih naroda na zemlji, krenu da ih pronalaze i u Svetom Pismu, ili Bibliji. Naoružani sekularnističkim pogledom na svet, zamislili su da su sve čuda koja se opisuju u bibliji plod delovanja ne neke natprirodne sile, još manje delovanja Boga, nego da su plod delovanja vanzemaljaca. Njihove ideje naišle su na plodno tlo, ateizam i verovanje u nauku je tada bio na uzlaznoj putanji, dve vele sile su vodile svemirsku trku, nauka je napredovala gigantskim koracima, i samo je trebalo te ideje plasirati u pseudo naučnoj literaturi. Naravno nisu bili jedini niti prvi. Još su dvadesetih i tridesetih godina XX veka u naučnoj fantastici, tačnije podžanru literalne strave-horora obrađivane teme u kojima su demoni, bogovi, raznoraznih tradicija predstavljani ne kao duhovna i natprirodna bića, nego kao vanzemaljci. Najpoznatiji autor tog perioda je H.P-.Lavkraft, čiji je Ktulu mittos postao veoma popularan baš šezdesetih godina, kada se kao alternativa Judeo Hrišćanskoj kulturi nudi kontra kultura u vidu New Age. To je vreme i uspona postmodernističkih filozofskih pravaca, dekonstrukcionalista francuske škole i opšteg interesovanja za okultno, što se naravno propagiralo kroz tada popularnu muziku, uz opšte interesovanje za psihoaktivne supstance. Uz to možda najvažniji znak tog perioda bilo je opšte interesovanje i za lik i delo Alstera Kroulija, čiji su roditelji bili pripadnici puritanske Sola Scriptura sekte Plimutska Braća.

No, da se vratim na temu. Najpoznatiji zagovornik vanzemaljaca u Bibliji nije niko drugi no Erih Fon Daniken, koji je kada je iscrpeo svoje teorije po prošlosti i mitoloijama paganskog nasleđa krenuo da čuda opisana u Bibliji, i van nje tumači kao upliv vanzemaljaca. Za njim je skoro istovremeno išao i Jozef. P. Blumrich, inače inžinjer NASA, koji će u isto vreme kada i Denikone objaviti svoju knjigu u kojj tehnološki i "naučno" tumači knjigu proroka Ezekiela. U Blumrichovoj knjizi, koja je prevedena i na naš jezik, Bog prvii put prikazuje kao materijalno biće.

Danas sve te teorije možda izgledaju smešno, ili su zastarele, ali njihov moglo bi se reći opasno delovanje na psihu čoveka nije prestalo, o čemu govori i ova tema, kao i knjiga italijasnog autora koju sam već ranije na ovom mestu pomenuo.

Dakle, da li je bilo kontakata sa vanzemaljskim inteligentnim bićima ili ne, pitanje je koje za sada ostaje bez odgovora. Da li su vanzemaljci opisani u bibliji? Ne. Da li su bogovi starih naroda u stvari vanzemaljci? Ako znamo da su velikom većinom svi bogovi paganskih mitologija smrtni (čak i grčki bogovi moraju da piju ambroziju da bi očuvali besmrtnost), to jest da se većinom radi o obogotvorenium precima, onda odgovor može da bude jednostavno NE.
U suštini, nama kao Hrišćanima, monoteistima trebala bi da bude strana ideja o postojanju bogova za svaku priliku, ali pojava politeizma izlazi izvan okvira ove diskusije, tako da ću to pitanje ostaviti za neki drugi put i neko drugo mesto.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ponvit ću, nije za zgoreg. Čitava priča o UFO, Vanzemaljcima i ostalim paranormalnim fenomenima je produkt New Age revivala u drugoj polovini šezdesetih godina XX stoleća.

Nije to samo njihovo nego i svih onih koji vjeruju u zagrobni život.

U suštini, nama kao Hrišćanima, monoteistima trebala bi da bude strana ideja o postojanju bogova za svaku priliku,

Pa na tu prevaru će nasjesti mnogi hrišćani ali samo oni koji vjeruju u zagrobni život.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Nije to samo njihovo nego i svih onih koji vjeruju u zagrobni život.



Pa na tu prevaru će nasjesti mnogi hrišćani ali samo oni koji vjeruju u zagrobni život.


Ovo što napisah nema nikakve veze sa verovanjem u zagrobni život. Još manje sa spiritualizmom. Sa prevarom ima veze tek toliko da su ljudi poverovali da fantazmagorije H.P. Lavkrafta, nastale u njegovom kancerom izmučenom umu predstavljaju duboko skrivenu istinu. Na takvu osnovu su se zatim nakalemili i "pisci" željni novca. Kasnije će oni početi da veruju u ta svoja pisanija. Ništa posebno po kapom nebeskom. Uvek je bilo ljudi koji će lupati i onih koji će u to lupanje verovati. Tek, i ako oni koji lupaju počnu da implicitno po cenu teških sankcija od svojih sledbenika zahtevaju slepu poslušnost, možemo govoriti o kultu.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Sve što si napisao za mene, to u stvari važi za tebe jer si ti držao subotu kao fariseji, formalno.
Uh uh, "sve sto kazes to si ti", ko neko dete od 5 godina. Pa ti si dokazao da si sve to sto govoris za druge. Govorio si neprestano da smo mi kao deca, a ti se tako ponasas :)

Ma necu da gubim vreme na tebe, ajd cao! ...
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Uh uh, "sve sto kazes to si ti", ko neko dete od 5 godina.

To nije kao dijete, nego projekcija sebe kroz drugog.

Pa ti si dokazao da si sve to sto govoris za druge.

To uglavnom važi za one koji ponavljaju tuđe arg. oni što kažu drugome to važi za tu osobu.

Govorio si neprestano da smo mi kao deca, a ti se tako ponasas

Ja sam objasnio na konkretnim primjerima ko je nezrela osoba. Čime si ti dokazao.
 
Natrag
Top