NLO i Biblija -leteci tanjiri i vanzemaljci u Bibliji

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
"Kad izdahne covek gde je?"

"DOKLE JE NEBESA, NECE USTATI, NITI CE SE PRENUTI OD SNA SVOGA"!

Pa šta kaže Bog da će potrti nebesa.

Ako hocete njegove reci predstaviti dogmom, onda imajte na umu da je DAVID PORICAO I VASKRSENJE!!!

To vi negirate jer vjerujete u reinkarnaciju. A Davidu pripisujete svoje učenje.

Sve ti je oboreno!

:beee: Mire misli ako je sve koment. da je sve oborio.

Naravno da ce dobiti venac pravde "u onaj dan" jer niko ne dobija nagradu vecnog zivota pre drugog Hristovog dolaska, suda i vaspostavljanja svega.

Kod vas su već dobili nagradu jer su u raju, znači po vama 2 puta dobijaju istu nagradu.

On cak porice i vaskrsenje kad kaze: "eda li ce mrtvi ustati i tebe slaviti"???

Ovdje se govori o zagrobnom životu, mrtvi ne slave Boga. A kod vas slave.

Čuj negira vaskrsenje, a sin mu potvrđuje.

Sada su svi po tebi negirali. E svašta.

Ovo govori Jezekija, koji nije imao svest o onome sto biva nakon smrti.

Pa čim je vjerovao u vaskrsenje znači da je znao da nema zagrobnog života, jer to negira uskrs.

On kaze da "oni koji sidju u grob ne nadaju se Bozjoj istini".

I to je dokaz da je znao, jer kod vas se mrtvi nadaju, mrtvi nemaju nade, samo živ čovjek ima.

Sto opet nije istina jer za njih po Hriscanskom verovanju postoji nada.

To je pagansko učenje,a ne hrišćansko, kako mrtav čovjek koji nema misli da se nada.

On dakle izrazava svoje misljenje.

Znači nije nadahnut od Boga iako piše da je svo Pismo nadahnuto od Boga.

ov opet strahuje, boji se , izrazava sumnju, ali i nadanje "O da me hoces vaskrsnuti" a prethodno je rekao da nema vaskrsenja i da mrtvi nista ne znaju, kao i Solomun!

Naravno da nema stiha da je negirao vaskrs, a sada po Miretu Jov jedno msili, pa drugo.

To nije dogma, to je sumnja, i poricanje svega sto vernici veruju od strane jednog razocaranog i slomljenog coveka!

A jadni ovi po Miretu svi za psihijatra i na antidepresivima.

Pa normalno je da ce on reci da posle smrti nema nista - "da mrtvi ne cuju i ne vide"

A vi ćete reći da ima i da čuju.


i da ce u sve to izraziti sumnju pa cak i u vaskrsenje, kad je bio u tom stanju ocaja, ali to ne znaci da je to tacno!

Pa Jov kada je bio u očajanju nije napuštao vjeru u Boga,a ne da je sumnjao u vaskrsenje.

Zato je Bog smatrao da se njegov slučaj napiše i nadahnupo je Mojsija za to.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Ti ne mozes nista drugo nego da se ismejavas!

Ne samo da sam dokazao za Solomuna i Jova da izrazavaju sumnju u vaskrsenje, i da se zato te reci ne mogu uzeti kao dogma, jer poricu sve, nego i za Davida sam dokazao da covek govori kao bezboznik, evo tekst:

"Eda li ćeš na mrtvima činiti čudesa? ili će mrtvi ustati i tebe slaviti? (Ps. 88:10-12)

Dakle David porice ne samo zagrobni zivot, vec i vaskrsenje!

Stoga se ni ove izjave ne mogu uzeti kao dogma, jer Hriscani u vaskrsenje itekako veruju, a David to porice!

Dakle, David govori kao bezboznik, i sumnja u sve, ne samo u zagrobni zivot vec i u vaskrsenje!!! Ne mogu se te reci smatrati dogmom!

Oboreni ste 100%!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Vidis da je kontekst cinjenja cuda mrtvima. A ne vaskrsenje. Vi ne verujete u vaskrsenje.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Vidis da je kontekst cinjenja cuda mrtvima. A ne vaskrsenje.

Jevreji nisu ni poznavali drugi pojam osim vaskrsenja, dakle ne govori o nekakvom zagrobnom zivotu, vec o vaskrsu!

Sad pokusavas da se izvlacis, iako vidis da je poricao vaskrsenje!

On kaze "nece ustati" , to je vaskrs i nista drugo, ne pravi se lud!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
A sada su poznavali. U kom kontekstu nece ustati. Vidis da moras sijeckati stih. Kontekst je cinjenja cuda.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Vi ne verujete u vaskrsenje nego u reinkarnaciju. Jer kod vas dusa (duh) putuje iz tijela pa se vraca u tijelo. Dakle reinkarnacija. Kod vas covjek nije ni umro nego je putovao od jednog tijela do drugog.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
A sada su poznavali. U kom kontekstu nece ustati. Vidis da moras sijeckati stih. Kontekst je cinjenja cuda.

Poznavali su neki, ali ne svi.
David kao i Jov i Solomun postavljaju pitanja i izrazavaju sumnju, on kaze:

"ZAR CE MRTVI USTATI I TEBE SLAVITI!?"

I Jov i Solomun isto tako pisu izrazavajuci sumnju, a onda sami sebi odgovaraju na postavljena pitanja!

Ako to ne vidis, onda si slep!

Posto oni tako govore sumnjajuci, mi ne mozemo to uzeti i reci: "aha to je dogma" , jer bismo onda dogmom morali smatrati i tvrdnju da "mrtvi nece ustati" odnosno da nema vaskrsenja!!!

Dakle, kada on kaze: "mrtvi ne znaju nista, niti im ima plate... i vise nikada,nece imati udela ni u cemu sto biva pod suncem" - ne mozemo mi prvu tvrdnju o stanju mrtvih uzeti kao dogmu a drugi deo kada on govori da nema vaskrsa ignorisati!

Ne mozemo to ni kod Solomuna ni kod Davida, ni kod Jova!

Moramo uzeti ili sve ili nista!

Ja licno ne mogu uzeti ni prvo ni drugo kao dogmu, jer prvo se suproti NZ koji kaze da mrtvi jesu svesni a drugo se suproti Hristovim recima o vaskrsu!

Dakle, ovi pisci ne stvaraju dogmu u SZ, vec izrazavaju sumnju , postavljaju pitanja i odgovaraju na njih najbolje sto mogu!

Njihovi odgovori u kranjem jesu tacni sto se tice vaskrsenja, ali oni se ne doticu odgovora na pitanje da li su mrtvi svesni nakon smrti!

Dakle mi na to nemamo odgovor tamo!

Ovo tvoje je oboreno, i ti ne mozes nista osim da se migoljis!

Vi ne verujete u vaskrsenje nego u reinkarnaciju. Jer kod vas dusa (duh) putuje iz tijela pa se vraca u tijelo. Dakle reinkarnacija. Kod vas covjek nije ni umro nego je putovao od jednog tijela do drugog.

Pa naravno, moraces da skrenes temu, jer ono sto sam ja dao ti ne mozes oboriti!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Vidis da je kontekst cinjenja cuda mrtvima. A ne vaskrsenje

Cuj kontekst?

Tekst kaze:

"Eda li ćeš na mrtvima činiti čudesa? ili će mrtvi ustati i tebe slaviti? (Ps. 88:10-12)

Dakle on postavlja pitanje "zar ces ih vaskrsnuti?" - "Zar ces uciniti cudo vaskrsa nad njima"???

Odgovor se namece "Nece!".

Dakle, on porice vaskrsenje!

Ovo sto ti pokusavas je ispod casti, zaista!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Natrag
Top