NLO i Biblija -leteci tanjiri i vanzemaljci u Bibliji

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Dragi moj Laodikeja, ne da sam oborio, nego dotukao vasu nauku! :)

A vas dvojica ono gore niste ni procitali, sto je zalosno.

Dotukao si SVOJIM mišljenjima, ne biblijom.

Evo šta biblija kaže:


I Solomun i Jov i te kako imaju biblijsko ucenje po pitanju vaskrsenja, inace ne bi to učenje iznosili.

JOV:

"Ali znam da je živ moj iskupitelj, i na pošljedak da će stati nad prahom.
I ako se ova koža moja i raščini, opet ću u tijelu svom vidjeti Boga.
Ja isti vidjeću ga, i oči moje gledaće ga, a ne drugi" ( Jov 19. 25 - 27 )

SOLOMUN:

"Glavno je svemu što si čuo: Boga se boj, i zapovesti Njegove drži, jer to je sve čoveku.
Jer će svako delo Bog izneti na sud i svaku tajnu, bila dobra ili zla" ( propovednika 12. 13 - 14 )

ISUS POTVRĐUJE JOVA:

"I više neće biti nikakve prokletinje; i presto Božji i Jagnjetov biće u njemu; i sluge Njegove posluživaće Ga.
I gledaće lice Njegovo, i ime Njegovo biće na čelima njihovim" ( otkrivenje 22. 3 - 4 )

ISUS POTVRĐUJE SOLOMUNA:

"A ja vam kažem da će za svaku praznu reč koju kažu ljudi dati odgovor u dan strašnog suda.
Jer ćeš se svojim rečima opravdati, i svojim ćeš se rečima osuditi" ( Matej 12. 36 - 37 )

"I više neće biti nikakve prokletinje; i presto Božji i Jagnjetov biće u njemu; i sluge Njegove posluživaće Ga.
I gledaće lice Njegovo, i ime Njegovo biće na čelima njihovim" ( otkrivenje 22. 3 - 4 )
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Dotukao si SVOJIM mišljenjima, ne biblijom.

Evo šta biblija kaže:


I Solomun i Jov i te kako imaju biblijsko ucenje po pitanju vaskrsenja, inace ne bi to učenje iznosili.

JOV:

"Ali znam da je živ moj iskupitelj, i na pošljedak da će stati nad prahom.
I ako se ova koža moja i raščini, opet ću u tijelu svom vidjeti Boga.
Ja isti vidjeću ga, i oči moje gledaće ga, a ne drugi" ( Jov 19. 25 - 27 )

SOLOMUN:

"Glavno je svemu što si čuo: Boga se boj, i zapovesti Njegove drži, jer to je sve čoveku.
Jer će svako delo Bog izneti na sud i svaku tajnu, bila dobra ili zla" ( propovednika 12. 13 - 14 )

ISUS POTVRĐUJE JOVA:

"I više neće biti nikakve prokletinje; i presto Božji i Jagnjetov biće u njemu; i sluge Njegove posluživaće Ga.
I gledaće lice Njegovo, i ime Njegovo biće na čelima njihovim" ( otkrivenje 22. 3 - 4 )

ISUS POTVRĐUJE SOLOMUNA:

"A ja vam kažem da će za svaku praznu reč koju kažu ljudi dati odgovor u dan strašnog suda.
Jer ćeš se svojim rečima opravdati, i svojim ćeš se rečima osuditi" ( Matej 12. 36 - 37 )

"I više neće biti nikakve prokletinje; i presto Božji i Jagnjetov biće u njemu; i sluge Njegove posluživaće Ga.
I gledaće lice Njegovo, i ime Njegovo biće na čelima njihovim" ( otkrivenje 22. 3 - 4 )

Dokazao i dotukao!

Ti ono gore nisi ni procitao, kao ni moje komentare upucene Tripu u kojima sam jos dodatno pojasnio!

Ja nisam ni tvrdio da oni nisu slominjali vaskrsenje! Pises bezveze!

Sta da ti radim kad ne citas postove!

To je tvoj propust, a ne moj, ja sam istinu izlozio.

Ako ti ne zelis da cujes istinu i samo se bavis ''pobijanjem", to me uopste ne zanima.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Znam šta tvrdiš. POMINJALI. ali NE I VEROVALI, vež PREDPOSTAVLJALI.

Ja tvrdim suprotno, DA SU IMALI ČVRSTU BIBLIJSKU VERU PO OVOM PITANJU kako im je sam Bog i otkrio.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Znam šta tvrdiš. POMINJALI. ali NE I VEROVALI, vež PREDPOSTAVLJALI.

Nisam to uopste rekao.

Nisi citao, i ti kao i Tripo brzas da odgovoris i bas te briga sta drugi kazu.

Oni jednim delom iskazuju ocaj i beznadeznost, govore kao da su bez nade, pa su im i ti delovi kompletno poricanje dogmatike o stanju umrlih gde poricu i vaskrsenje!

U tim delovima mi ne mozemo traziti dogmatiku!

S druge strane , nakon sto im se pouzdanje u Boga povratilo oni su svi do jednoga dali tacne odgovore i naveli su vaskrsenje kao odgovor, ali nigde nisu odgovorili kakvo je stanje mrtvih nakon smrti!

Dakle, te reci gde oni govore u ocaju i beznadeznosti poricuci sve i postavljajuci pitanja o stanju umrlih (ponasajuci se kao da ne znaju odgovore), se ne moze uzeti kao dogma!!!

A vi bas to uzimate za dogmu!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
A vi bas to uzimate za dogmu!



Dogma je ljudska filozofija koja se ne može dokazati pismom.

Definicija:

"To je odluka ili odluke koju izdaje Papa ili vijeće u jedinstvu s Papom koje definira istinu vjere, a koja je prethodno bila predmetom široke diskusije"

IZVOR: Wikipedia

U Adventizmu je svaka tačka vere čvrsto utemeljena na pismu.

Biblijska istina je Božanski prosvetljujuća, i njom se čovek posvećuje.

"POSVETI IH ISTINOM SVOJOM, REČ JE TVOJA ISTINA"
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
To isto kažu i za evoluciju.
Ne lupaj, nisi ni pogledao video!

Evo ti jos jedan video gde okruglozemljas dokazuje da NASA itekako lazira videe!

Sam sebi je dokazao, iako on smatra da im zemlja nije bila u kadru, pa su morali da je naknadno dodaju (zasto bi dodavali i na taj nacin sebe kompromitovali?).

To da NASA lazira videe vise niko i ne dovodi u sumnju!

A naucnici jesu dokazali da nema zakrivljenja, ako ti mozes izvoli pa obori njihove nalaze.

 
Poslednja izmena:
Natrag
Top