Nikotinska zavisnost!

Član
Učlanjen(a)
02.06.2009
Poruka
94
Da li pusite? Koliko dugo i da li ste ikada probali da prestanete?

Nikotinska zavisnost je takva da se i najveci karakteri pred njom savijaju, a zbog ovog malog zadovoljstva strada vase zdravlje.
Pored vaseg, strada i zdravlje onih koji vas okruzuju, takozvano sekundarno pusenje, za koje se ponekad kaze da je gore nego samo pusenje.

Odbaciti nikotin je jako tesko jer on pruzi osecaj zadovoljstva i ugodnosti.
A pokusaj njegovog ostavljanja stvara neugodnost, pa ga je zbog toga tesko i ostaviti.

Po rečima dr Petra Borovića iz Instituta za zaštitu zdravlja Srbije, samo u Beogradu se svakog dana popuši oko 20 miliona cigareta i baci oko šest tona opušaka.
Samo Beograđanke za cigarete godišnje izdvoje sumu približnu ceni izgradnje jednog mosta preko Dunava, dok muški deo populacije glavnog grada potroši dva do tri puta više. Zahvaljujući svemu tome, visoko se kotiramo na svetskim rang listama broja pušača: pre deset godina bili smo na devetom mestu, ali smo uspeli da dođemo do petog. Po broju pušača u Evropi pretiču nas samo Turska i Grčka.


**********************************************************

Evo ja licno i nisam neki teski zavisnik, zapravo sad i ne pusim.
U srednjoj skoli sam pusila i onako standardno kao i vecina paklu na dan.
I to cigare tipa Lucky ili Davidoff sto mi je sad kao otrov jako.
Na faxu sam pusila Kareilu slims ali eto nekim cudom nikada mi nije bilo tesko da ih ostavim i vise puta se desavalo da eto tako jedan dan iz cista mira bacim paklu i kazem , ma ne pusim vise i eto.
Zaista tako ne pusim po nekoliko meseci pa onda kao zapalim po koju.
Jednom sam cak prestala na nekih godinu dana i eto tako sad vec u poslednje pa recmo 2 godine ne pusim i ne kupujem paklu ali jako retko se desi da zapalim jednu cigaru u drustvu i to mi je sasvim dosta i posle toga nemam nikakvu zelju da kupim paklu ili da nastavim da pusim.

Ali eto mene interesuje kako oni drugi koji su bas zavisni kojima se prakticno ruke tresu kad ne zapale po nekoliko sati a da ne pricam o danima i nedeljama.

http://www.luckystrikebaitworks.com/
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
31.05.2009
Poruka
436
Hm dani? Nedelje? Mislim da bi obrnuo ceo grad bukvalno...
Veoma sam tezak zavisnik, pogotovu shto sam rodjen nervoznom trudnocom, i ovako bez cigara sam bio zivac... Tako daaaa... ZELIM dobrim delom mozga da ostavim, jer sam svesan shta rade cigare organizmu aliiii... ALI ne znam kako... Probao sam vishe puta, nikotinskim proizvodima(zvake, biomed, chajevima, slatkishima itd itd...) ali nikakav rezultat...

Savetujem ONIMA koji ne pushe DA NIKADA I NE KRECU!!!!

toliko od mene... Pozdrav...
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
01.01.1970
Poruka
2.888
Da li je lako ostaviti cigare ili ne je individualno. Nekome tesko pada , nekome nije problem. Ja sam pusio 5 godina i kada sam odlucio da prestanem, zatvorio sam se u stan na dve nedelje i nisam izlazio napolje ni komunicirao sa ljudima. Nije bilo lako ali sam morao da savladam tu fizicku zavisnost. Svaki put kada mi se zapalila cigareta ja sam isao da popijem casu vode. Mozete zamisliti koliko sam vode pio :) Nakon 10. case vode, toliko vam se smuci da vam vise nije ni do cigara. Posle tih dve nedelje nisam vise bio fizicki ovisnik ali kada se izadje ili bude u prisustvu nekoga ko pusi pa dim pocne da mirise i da te zove....mislim da je tu glavna bitka. Meni je to trajalo sledecih par meseci ali bogu hvala izdrzao sam. Eto prodje 8 godina od tada i mogu da se pohvalim da nisam ni jednu zapalio od dana kada sam odlucio da prestanem.
Ovo nije recept koji preporucujem drugima jer ponavljam sve je to individualno tako da ce vama mozda biti lakse a mozda i teze. Ja sam sebe uspeo da "izlecim" a kako vi to da uradite....moracete to da vidite sa samim sobom.
 
Član
Učlanjen(a)
24.07.2009
Poruka
21
Hm dani? Nedelje? Mislim da bi obrnuo ceo grad bukvalno...
Veoma sam tezak zavisnik, pogotovu shto sam rodjen nervoznom trudnocom, i ovako bez cigara sam bio zivac... Tako daaaa... ZELIM dobrim delom mozga da ostavim, jer sam svesan shta rade cigare organizmu aliiii... ALI ne znam kako... Probao sam vishe puta, nikotinskim proizvodima(zvake, biomed, chajevima, slatkishima itd itd...) ali nikakav rezultat...

Savetujem ONIMA koji ne pushe DA NIKADA I NE KRECU!!!!

toliko od mene... Pozdrav...
amen

probala vise puta i ne vredi :cry:
razmishljam o zibanu
al mnogo je skup :cry:
 
Član
Učlanjen(a)
24.07.2009
Poruka
21
Da li je lako ostaviti cigare ili ne je individualno. Nekome tesko pada , nekome nije problem. Ja sam pusio 5 godina i kada sam odlucio da prestanem, zatvorio sam se u stan na dve nedelje i nisam izlazio napolje ni komunicirao sa ljudima. Nije bilo lako ali sam morao da savladam tu fizicku zavisnost. Svaki put kada mi se zapalila cigareta ja sam isao da popijem casu vode. Mozete zamisliti koliko sam vode pio :) Nakon 10. case vode, toliko vam se smuci da vam vise nije ni do cigara. Posle tih dve nedelje nisam vise bio fizicki ovisnik ali kada se izadje ili bude u prisustvu nekoga ko pusi pa dim pocne da mirise i da te zove....mislim da je tu glavna bitka. Meni je to trajalo sledecih par meseci ali bogu hvala izdrzao sam. Eto prodje 8 godina od tada i mogu da se pohvalim da nisam ni jednu zapalio od dana kada sam odlucio da prestanem.
Ovo nije recept koji preporucujem drugima jer ponavljam sve je to individualno tako da ce vama mozda biti lakse a mozda i teze. Ja sam sebe uspeo da "izlecim" a kako vi to da uradite....moracete to da vidite sa samim sobom.
mene jedino da zatvore u samicu na dva meseca...sa sve koritom vode
ja stvarno ne znam kako da uradim to.
Kada krene kriza,prvo mi sve ide na nerve...."ubila bi nekoga"....pa mi se place....pa mi smeshno...pa me opet nervira sve....i sve u krug
onda me sve to poklopi,odem kupim cigarete ......
pffff

--------------------------------------------------------------------------------------------------

cigarete nisu ono sto su nekada bile
mislim da je nikotinska zavisnost ustvari najmanji problem
toliko toga trpaju u to zlo,da je pitanje,koji tachno otrov izaziva zavisnost koja je toliko jaka
katastrofa
dosta gresaka sam u zivotu napravila)neke od njih i nisu bas male) ali da mogu da izaberem brisanje samo jedne od njih,to bi bile cigarete.definitivno
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
25.05.2009
Poruka
2.938
30 godina i nepada mi na pamet da prestajem.

Skoro 30 godina pušim. I neki dan mi pade na pamet da prestanem.
Razlog?
Tri kutije dnevno nije malo. Ispušite samo 10 komada i pogledajte u pepeljaru i vidićete koji je to jad. U zadnje vrijeme mi je se gadilo pogledati u pepeljaru. Pušim, otresam pepeo, gasim cigare i onda slučajno pogledam u pepeljaru. Auuuu, kako grozno izgleda. Istresem pepeljeru i nastavim dalje. Pogledajte i vi malo u svoju pepeljaru.

Drugi razlog je čista matematika. 3 kutije dnevno, 30 dana = 90 kutija. Znači 90 Eura (pušio sam jeftinije cigare) mjesečno. Nije to malo.

Ko zna koliko ću izdržati ovako, ali ću se stvarno truditi da više nikad ne zapalim.

Probajte i vi. Nije to toliko ni problem koliko umišljate ( nisam pogriješio, nije mislite, nego umišljate) da jeste.
 
Član
Učlanjen(a)
31.08.2009
Poruka
434
Sta da kazem?

Cistra Drogustina, proklet bio dan kad sam i zapalio sugavu cigaru,cisto zlo ostavljao sam mnogooo puta ali nevredi (sugava slaba volja) :red:
,:-x Damn you cigarettes damn you all to hell.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
24.04.2009
Poruka
2
Hm dani? Nedelje? Mislim da bi obrnuo ceo grad bukvalno...
Veoma sam tezak zavisnik, pogotovu shto sam rodjen nervoznom trudnocom, i ovako bez cigara sam bio zivac... Tako daaaa... ZELIM dobrim delom mozga da ostavim, jer sam svesan shta rade cigare organizmu aliiii... ALI ne znam kako... Probao sam vishe puta, nikotinskim proizvodima(zvake, biomed, chajevima, slatkishima itd itd...) ali nikakav rezultat...

Savetujem ONIMA koji ne pushe DA NIKADA I NE KRECU!!!!

toliko od mene... Pozdrav...
pa,ovako-pushio sam redovno 23 godine.Ideja da ostavim cigarete je nastala jos pre 2 godine.Nisam pokusavao i nisam ni znao kako,kao i ti.Komsinka je razbila moju slutnju da cu ceo zivot da budem pusac.Koristila je tablete koje se zovu TABEX i ostavila vec nakon 10 dana.Probao sam i prvog jutra sam pio kafu bez cigarete i tog dana popusio jos5-6.tako 3 dana,a 4-og,5-og i 6-og samo po jednu.od 7-og dana nijednu i evo vec 10 dana sam nepusac.Za mene neverovatno a istinito.Tablete kostaju 450 din,imash ih u skoro svakoj apoteci,procitaj uputstvo dobro,i ako imash zelju,uspeces,veruj mi.Javi mi se u svakom slucaju da razmenimo iskustva.Pozdrav!!!
 
Natrag
Top