Najveća prevara u istoriji čovečanstva???

Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
684
Trebao si ono što sam napisao - čekanje boljih vremena, pročitati i kao čekanje novih i bezbjednijih tehnologija...
NA neki način i jesam tako i shvatio...

Tako je vojni proračun SAD-a za sljedeću 2008. godinu već odobren u iznosu od 513 milijarde USD. A to je cifra koju će njihovo Minstarstvo obmane potrošiti u samo jednoj godini, dok cijeli projekt osvajanja Mjeseca rastegnut na čak 15 godina, iznosi samo petinu tog jednogodišnjeg iznosa....

Reč koja je crveno markirana mi se najviše dopala...:acute:
 
Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
684
Naravno da je citat al moram priznati da je termin dobro "lego"...yes3
Bila bi grehota da si korigovao...
 
Član
Učlanjen(a)
24.10.2009
Poruka
434
Sad zaozbiljno. Sa Mesecom nešto nije u redu, po pitanju istraživanja. Zašto bi se bavili Marsom i razglabali o njemu, a Mesec preskakali, da je sve kako treba? Zar nije logično da ono što ti je bliže detaljno eksploatišeš, pa onda ideš dalje ili to zaobiđeš i zveraš ka crvenoj planeti, šalješ sonde, razmišljaš o načinu kako ćeš da stvoriš gorivo za posadu koja će ići tamo i nazad itd.? Mesec bi bio idealan za testiranje opreme za razgradnju zemljišta i stvaranje vodonika i kiseonika, sonde i sl. a ne pustinja u Mohavi. Ili je tehnologija toliko uznapredovala da će mesec prosto preskočiti, ili nije interesantan, ili je dovoljno proučen ili je tamo nešto pronađeno što direktno upućuje na Mars.

Dodato posle 23 Sati 22 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Povodom pitanja u vezi "razgradnje zemljišta"... Gledo ja na televizoru, pa sad ako lažu, lažem i ja. Mislim da je Diskaveri. Lik radi u NASI, i vrše pripreme za slanje posade na Mars. Pre toga će poslati sonde koje će pripremiti gorivo i vodu za povratak. I onda lik pokaže neku skalameriju, koja kad se spakuje veličine je kutije za cipele, a stvarčica se spusti na tlo i za par sati razgradi pesak u vodonik i kiseonik, od čega se dobije gorivo koje plamti nekih dvadesetak sekundi (posle par sati rada). dakle, em je ekološki em je korisno (nus produkt je voda u obliku pare). Zašto se ta skalamerijane prodaje na zemlji gde bi rešila energetsku krizu? Staviš u dvorište i do jutra imaš pet-šest kila goriva. Odogovor je jasan. Drugi je problem, pošto NASA naemrava da pravi i to vodonik-kiseonik gorivo, pravi i zatvorene eko sisteme na Marsu i ostala čuda, da li se to vrši terafikacija Marsa? Da li predstoji veliki egzodus probranih? Videćete u sledećoj epizodi naše serije "Velike teorije zavere" za deset godina, ako bude nekog da gleda...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Sada ću pustiti jedan snimak koji potpuno raskrinkava pozadinu Apola 11
[YOUTUBE]rgG5s28fvM8[/YOUTUBE]
Ha ha ha . kako možete da verujete u ovkve šprdnje , pronađeni tajni snimci od NASE. Buuuuu. . . Pa ovo se danas može snimiti u najgorem studiju sa malo komp. obrade.
Za one koji i dalje ne veruju u uspešno sletanje na mesec, podsetiću da je posle Apola 11 bilo ukupno pet uspešnih misija (sletanja) sa ljudskim posadama na mesec.Dvanest ljudi je prošetalo mesecom. Nabrojaću misije,tačnije prilepiću ih:
- Apollo 12, Intrepid
Landing Date : 19. Novembar 1969.
Blastoff Date : 21. Novembar 1969.
Landing Site : Ocean of Storms
on Lunar Surface : 1 day, 7:31
malo višeApolo 12

- Apollo 14, Antares
Landing Date : 5. Februar 1971.
Blastoff Date : 6. Februar 1971.
Landing Site : Fra Mauro
on Lunar Surface : 1 day, 9:30

- Apollo 15, Falcon
Landing Date : 30. Jul 1971.
Blastoff Date : 3 Avgust 1971.
Landing Site : Hadley Rille
on Lunar Surface : 2 days, 18:55

- Apollo 16, Orion
Landing Date : 21. April 1972.
Blastoff Date : 24. April 1972.
Landing Site : Descartes Highlands
on Lunar Surface : 2 days, 23:02

- Apollo 17, Challenger
Landing Date : 11. Decembar 1972.
Blastoff Date : 14. Decembar 1972.
Landing Site : Taurus-Littrow
on Lunar Surface : 3 days, 2:59
Naravno sva ova sletanja potvrdio je i SSSR.
Pre sletanja sa ljudskom posadom bilo je sletanja bez njih, gde su Rusi prednjačili , evo prilepiću i to:

"To su uradili po prvi put 12. septembra 1959. godine kada su ''zakucali'' jednu svoju sondu na Mesec. Onda su 4. oktobra 1959. godine preko svoje sonde Luna-3 po prvi put snimili tamnu stranu meseca. Pa 31. januara 1966. godine kada su po prvi put imali ''meko'' sletanje na površinu Meseca sa Lunom-9. Inače, Luna-9 i Luna-13 koja je sletela na Mesec 21. decembra 1966. godine su poslale na Zemlju prve panoramske fotografije Mesečeve površine.

Prvo Američko ''meko'' sletanje na Mesec je bilo 30. maja 1966. godine i tom prilikom je Surveyor 1 poslao preko 11.000 fotografija na Zemlju.
U drugoj polovini 60-tih godina i jedni i drugi su počeli da šalju ne samo sonde na površinu Meseca, nego i satelite u orbitu oko Meseca. Ti sateliti su provodili od 80 pa do preko 500 dana kružeći oko Meseca i praveći gomilu fotografija njegove površine. A, onda su i jedni i drugi prešli na sledeću fazu istraživanja Meseca, a to je slanje modula koji bi ušao u orbitu oko Meseca, a onda se bezbedno vratio na Zemlju.

Dakle, prvo su slali sonde koje su ''zakucavali'' u površinu Meseca, pa ako preživi - super.
Onda su uspeli da sonde mirno, ''mekano'' slete na površinu Meseca.
Zatim su slali satelite u orbitu oko Meseca.
I, onda krenuli sa slanjem modula koji će otići u orbitu i vratiti se na Zemlju. Upravo ta faza je bila poslednja stepenica pre slanja modula sa ljudskom posadom.
15. septembra 1968. godine Sovjetski Zond-5 je lansiran, stigao do Meseca, ušao u njegovu orbitu i vratio se na Zemlju. U njemu su bile biološke materije ( kornjače, insekti, biljke, bakterije )...
Rusi su se spremali da pošalju ljude na Mesec i krajem 1968. godine otvorili novi centar za svemirska istraživanja u Baikonuru koji i danas koriste. Upravo Sovjetski Zond moduli su trebali da budu sa ljudskom posadom.

Prvi modul sa ljudskom posadom je bio Apollo 8, otišao za Mesec 24. decembra 1968. godine. Stigli su, kružili oko Meseca 10 puta i vratili se nazad na Zemlju.
U maju 1969. godine je izvedeno i ''probno'' sletanje na Mesec modula Apollo 10 sa ljudskom posadom. Bilo je probno zato što su se zaustavili na 10.000 milja iznad površine Meseca i vratili nazad na Zemlju. Svrha te probe je bila da ispitaju pristupne parametre za sletanje na površinu Meseca, kao i da mapiraju teren na kome će se obaviti prvo sletanje.

Ovo je sve pre sletanja čoveka na Mesec , deset godina se radilo na tome od strane obe tadašnje super sile. Samo...jedna je pretekla drugu u tom poduhvatu.
Posle svega nabrojanog dolazi Apollo 11".
Posle Apola 17 prekinuta je misija jer vojska je uspela da prigrabi sve pare za sebe. Debeli generali pokupiše sve pare..

Znam da će biti i onih koji će tvrditi da su sve ove misije lažne i nameštene, no ja tu ništa ne mogu . Međutim to što su sve ove misije bile istinite ne znači da su i snimci bili . Moguće da su neki od njih naknadno dorađivani u studijima zbog atraktivnosti i podizanja patriotskog duha.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
24.10.2009
Poruka
434
Ubeđen sam da je prvi na Mesecu bio bosanac. o tome postoji svedočanstvo, pesma: "Mujo kuje konja po Mjesecu" A narodu se mora verovati...
Za ozbiljno, ukoliko nije u pitanju puko dokazivanje SSSR-u u ono vreme da se može na Mesec prvi, ja ne znam što bi se cela priča izmišljala. A najnovije su vesti (pogledajte štampu) da se sprema sonda za Mesec, koja će doneti uzorke tla, radi ispitivanja...
Sad, ako nisu doneli par tona do sad, što bi slali sondu?
Moguće kako u u sve ko po običaju umešali prste masoni, mračne sile, sekte i Milan tarot.
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Za ozbiljno, ukoliko nije u pitanju puko dokazivanje SSSR-u u ono vreme da se može na Mesec prvi, ja ne znam što bi se cela priča izmišljala. A najnovije su vesti (pogledajte štampu) da se sprema sonda za Mesec, koja će doneti uzorke tla, radi ispitivanja...
Sad, ako nisu doneli par tona do sad, što bi slali sondu?
Pa verovatno da bi Sovjeti "sišli" pre na mesec da nisu doživeli par nesreća(eksplozija) , mislim da su dva puta bukvalno kretali iz početka. Sad ne mogu da ronjam po intu. sećam se da sam nekad gledao dokumentarac o tim nesrećama.
Što se tiče slanja sonde koja će doneti uzorke tla, radi ispitivanja, javili su se novi momenti, pre svega u pitanju su neki elemenati koji su potrebni pri fuziji a nema ih u dovoljnoj količini na zemlji a na mesecu ih ima (tako se smatra). Daću još jedan razlog , evo linka gde je to bolje objašnjeno tj gde je objavljena ta vest Čačak - www.cacak.co.rs - Magazin pročitati "Na mesecu nema vode".
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Pa zato što to košta , treba platiti ratove a NASA nema baš tako jak lobi kao vojska ili naftaši. Druga stvar, to je čisto bacanje para sa stanovišta njihovih bogataša ( koji imaju najveći uticaj ), tu samo nauka ima koristi a njima ne ide ništa u džepove. Da li bi ti platio veliko bogatstvo da bi se neko prošetao i pokupio kamenje a da ti nemaš nikakve koristi ?
Razlog zašto je čovek uopšte otišao na mesec je u antagonizmu između tadašnjih supersila i dokazivanju tehnološke dominacije pre svega vlastitim građanima ali i celom svetu (i nije se pitalo za cenu ). Nekada ljudska destruktivnost ima pozitivne posledice.
Uzgred,danas u mnogim segmentima Rusi su premašili NASU , tu pre svega mislim na jeftiniju tehnologiju . Zato bogati Ameri idu u svemir preko Rusa.
Na kraju postoji razlika između dolaska na mesec (samo spuštanja) i života na njemu. Za ovo drugo još nema potrebne saglasnosti , naime i tu niko nije spreman da uloži jer ulaganja su velika a isplativost nikakva (bar na kratki rok).
Istina i dalje se šalju sonde bez posada, to je em bezbednije em jeftinije (ovo zadnje je najvažnije).
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top