Najveća prevara u istoriji čovečanstva???

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Niti odlucujem da cu verovati niti da necu,niti se zanosim.Jednostavno,ima toga,o cemu sam pisala,sto moze da me pokoleba.Takodje,ne naturam nikome da li treba da veruje ili ne i pri tom mu ne govorim,ako veruje,da se zanosi.
 
Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
684
Nevjerne Tome, šta je vama? Kada čovjek odluči da nečemu ne vjeruje, naći će stotinu i jedan dokaz koji će potvrđivati tu njegovu sumnju. I što se više bude zanosio tim dokazima, biće sve uvjereniji da je njegova sumnja osnovana.....

Kako mi ovo liči na tvoje postove na podforumu religija...;)
Samo kao lik u ogledalu, tamo si ti neverni Toma....smile3
Naravno tvoje je pravo, da u jednom slučaju/temi veruješ ljudima, u drugom ne veruješ, a u trećem nemaš stav...Apsolutno prirodno i romantično..:vorred:
Takav stav/mišljenje postoji kod velike većine ljudi po raznim temam i to je brate Jurivaka meni sasvim OK...
Ubeđivanje ničemu ne služi, dokazi su nekom relevantni, nekome nerelevantni a nekom nepotpuni...
Nema oficijelnog sudije, tužioca i suda pa prema tome ni jednoglasnog mišljenja...
U ovoj temi nije više pitanje, po meni, da li je neko boravio na Mesecu, nego, zašto više niko ne boravi na Mesecu i da li će i kada da boravi...
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Kako mi ovo liči na tvoje postove na podforumu religija...;)
Samo kao lik u ogledalu, tamo si ti neverni Toma....smile3
Naravno tvoje je pravo, da u jednom slučaju/temi veruješ ljudima, u drugom ne veruješ, a u trećem nemaš stav...Apsolutno prirodno i romantično..:vorred:
Takav stav/mišljenje postoji kod velike većine ljudi po raznim temam i to je brate Jurivaka meni sasvim OK...
Ubeđivanje ničemu ne služi, dokazi su nekom relevantni, nekome nerelevantni a nekom nepotpuni...
Nema oficijelnog sudije, tužioca i suda pa prema tome ni jednoglasnog mišljenja...
U ovoj temi nije više pitanje, po meni, da li je neko boravio na Mesecu, nego, zašto više niko ne boravi na Mesecu i da li će i kada da boravi...
Sasvim je normalno da o svim pitanjima i svim temama nemam svoj stav, kao što nemaš ni ti niti bilo ko drugi. Isto je tako normalno da o nekim temama imam svoje mišljenje i da ga iznosim. Dakle, ja sam po "profesiji" ateista, i šta očekuješ od jednog takvog "profesionalca" da piše na religiji? Kada god to radim, ja nikoga ne ubjeđujem niti to pokušavam, samo iznosim svoje mišljenje.
Isti je slučaj i ovdje na ovoj temi.
Dakle, kažeš nije pitanje da li je neko boravio na Mjesecu, nego zašto više niko ne boravi tamo? Pa ovdje su izražene eksplicitne sumnje u to da je bilo kada neko bio na tom zemljinom satelitu i ja samo iznosim mišljenje u vezi tih sumnji. A što se tiče tvoje upitanosti zašto sada nikoga nema tamo, odgovor je dosta jednostavan. Još uvijek se ne isplati finansirati tako skupu avanturu, koja, sem spektakla, ne donosi nikakvu dobit. Naći sponzora koji će takvo što finansirati, jednostavno nije moguće.
 

Byk

Član
Učlanjen(a)
04.02.2010
Poruka
2.355
Eto! A,lepo sam rekao im rekao:
"Ljudi,manite se zezancije sa Mesecom - provalice nas!"
I sta sad??? :lol:
 
Učlanjen(a)
17.11.2009
Poruka
306
шта, зар ви то још нисте решили? слабо дискутујете.
 
Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
684
... A što se tiče tvoje upitanosti zašto sada nikoga nema tamo, odgovor je dosta jednostavan. Još uvijek se ne isplati finansirati tako skupu avanturu, koja, sem spektakla, ne donosi nikakvu dobit. Naći sponzora koji će takvo što finansirati, jednostavno nije moguće.

Cene i novac su relativna stvar i utvrđuju se, kako se utvrđuju, može se reći "dogovorom"...Tako da pare nisu problem, jer njih nikad nema dovoljno...
Ceo "svemirski" program košta od tada na ovamo, može se reći 4 decenije i nije ugašen nego je još uvek živ i troši ogromne pare, kojih nema i ni na koji način se sa ekonomskog aspekta ne umnožavaju u tom "poslu"...
Prema tome na Mesecu ili nema ničega "zanimljivog" za trgovinu i eksploataciju, što sigurno nije tačno ili naprosto živo biće se još ne može živo i zdravo do tamo probiti, što možda nije tačno i trećeg nema...
Tako da može svako da veruje u ono što procenjuje da je istinito ili da se jednostavno ne opterećuje tim pitanjem...
U svakom slučaju, ostaje nam da bar ponekad uživamo u pogledu na Mesec...A i zvezde...
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Cene i novac su relativna stvar i utvrđuju se, kako se utvrđuju, može se reći "dogovorom"...Tako da pare nisu problem, jer njih nikad nema dovoljno...
.
E, vidiš, ja mislim da su upravo pare jedini problem. Nema ko da finansira takve besprofitne projekte. Nema više ni hladnog rata, pa da države, radi prestiža, ulažu tako velika sredstva svojih poreskih obveznika.
Naravno, svemirski programi nisu ugašeni nigdje gdje su postojali, ali ni tamo se više ne ulaže kap nekada. Ulaže se toliko da se održe u životu i sačekaju "bolja vremena".
 
Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
684
Ulaže se više nego što se ulagalo i još uvek se ulaže bez profita ili možda sa profitom?
A pojavile su se i nove države sa sopstvenim kosmičkim programima, tako da se očito ne čekaju neka bolja vremena nego verovatno nove tehnologije...
Pogledaj cene prekookeanskih letova 70 tih godina i cene današnjih avio karata pa pridodaj inflaciju i videćeš koliko ima profita i danas a cene su realno bar 15 puta niže nego 70...Ilustracije radi velike Jugoslovenske firme koje su imale predstavnike u Australiji i Južnoj Americi su jednom u dve godine pozivali te svoje predstavnike na sastanke u maticu, jer su cene avio karata bile katastrofalno visoke...
Tako da to po meni nije baš čisto pitanje ekonomije....
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ulaže se više nego što se ulagalo i još uvek se ulaže bez profita ili možda sa profitom?
A pojavile su se i nove države sa sopstvenim kosmičkim programima, tako da se očito ne čekaju neka bolja vremena nego verovatno nove tehnologije...
Pogledaj cene prekookeanskih letova 70 tih godina i cene današnjih avio karata pa pridodaj inflaciju i videćeš koliko ima profita i danas a cene su realno bar 15 puta niže nego 70...Ilustracije radi velike Jugoslovenske firme koje su imale predstavnike u Australiji i Južnoj Americi su jednom u dve godine pozivali te svoje predstavnike na sastanke u maticu, jer su cene avio karata bile katastrofalno visoke...
Tako da to po meni nije baš čisto pitanje ekonomije....
Trebao si ono što sam napisao - čekanje boljih vremena, pročitati i kao čekanje novih i bezbjednijih tehnologija... No, pročitaj ovo:
" Kako stvari već sada stoje, upitni su i navedeni rokovi. Posebice imajući u vidu trenutne američke trednove vođenja imperijalnih ratova, a koji crpe enormne iznose iz proračuna. Tako je vojni proračun SAD-a za sljedeću 2008. godinu već odobren u iznosu od 513 milijarde USD. A to je cifra koju će njihovo Minstarstvo obmane potrošiti u samo jednoj godini, dok cijeli projekt osvajanja Mjeseca rastegnut na čak 15 godina, iznosi samo petinu tog jednogodišnjeg iznosa. No, rezultat imperijalnih osvajanja je materijalno opipljiv kroz naftu, dok ulaganje u osvajanje svemira, trenutno baš i nije. Stoga smo opet svjedoci američkog imperijalnog pragmatizma na djelu."
 
Natrag
Top