Najveca prevara - izbacivanje jehove iz biblije

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Pa pile moje ,
pokazao im je Bozje ime svugde u Bibliji gde pise,
a
Javio im je ime sasvim normalno bez ikakvog straha od fariseja i sadukeja koji su ih verski zatucali. iliii
Hajde nam svima koji citamo ovo objasni,ako su tako pametan,
sta znace Isusove reci u Jovanu 17:6
6 Ja javih ime Tvoje ljudima.... ?
Kako bi ti javio ime tvoga oca ljudima???

Objavio je Bozji karakter, zar ti treba crtati?
On je dosao "da im pokaze Oca" - shvatas???

Ti tvrdis da je on ovde vikao: "YHWH" - pa zar da vice onima(farisejima) koji su to ime "vec znali"!

Suludo!!!

Zar ti ne shvatas da ako je vikao i optuzivao ih: "vi ne znate ime svog Boga, i ne izgovarate ga, i zamenili ste ga titulama, a njegovo ime je Jehova" - zar ti ne razumes da bi ga momentalno kamenovali i ubili, jer krsi trecu zapovest (trazili su bilo sta da ga ubiju)???

Pile moje, ti jesi pilence, jer si se tek izlegao.

Ajde mi odgovori sad, ako ih je optuzio za "neizgovaranje imena", zasto nemamo traga o tome u Bibliji? Zasto ne nalazimo da su ga optuzili za "krsenje trece zapovesti"???

I nemoj tu da mi se izvlacis!

Ja sve razumem, razumem da ti volis ime Jehova, volim ga i ja i cesto ga koristim u molitvi. Nije to pogresno. Ali to nije razlog da lazes ljude!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Naucio ih je ,a i nas da kad se molimo,da na PRVO MESTO stavimo SLAVLJENJE BOZJEG IMENA.

„Молите се, дакле, овако:„’Оче наш, da se sveti ime tvoje

Rekao je "OCE NAS" a ne "JEHOVA NAS"!
To ti je dovoljan pokazatelj da ih "nije ucio izgovaranju imena" - vec je "upucivao na njega kao na Oca(Tatu)" - sto znaci upucivao ih je na "karakter" Boga"!!!

"Svetiti ime", uopste ne znaci "izgovarati ime", vec "razumeti njegovu licnost" - "proslavljati licnost". To je Hristos dosao da nam otkrije - NASEG TATU!!!

Prisno i intimno, pozivajuci da mu se priblizimo u molitvi, i pri tom ne koristeci se nikakvim IMENOM YHWH!!!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.10.2016
Poruka
122
Zašto Boga nazivati imenom kad je samo jedan? Kad netko kaže Bog zna se na koga se misli. Bogu je ime sasvim nepotrebno.
Kakvi ste vi bi mu najrađe još i nadimak izmislili.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.416
Objavio je Bozji karakter, zar ti treba crtati?
On je dosao "da im pokaze Oca" - shvatas???

Ti tvrdis da je on ovde vikao: "YHWH" - pa zar da vice onima(farisejima) koji su to ime "vec znali"!

Suludo!!!

Zar ti ne shvatas da ako je vikao i optuzivao ih: "vi ne znate ime svog Boga, i ne izgovarate ga, i zamenili ste ga titulama, a njegovo ime je Jehova" - zar ti ne razumes da bi ga momentalno kamenovali i ubili, jer krsi trecu zapovest (trazili su bilo sta da ga ubiju)???

Pile moje, ti jesi pilence, jer si se tek izlegao.

Ajde mi odgovori sad, ako ih je optuzio za "neizgovaranje imena", zasto nemamo traga o tome u Bibliji? Zasto ne nalazimo da su ga optuzili za "krsenje trece zapovesti"???

I nemoj tu da mi se izvlacis!

Ja sve razumem, razumem da ti volis ime Jehova, volim ga i ja i cesto ga koristim u molitvi. Nije to pogresno. Ali to nije razlog da lazes ljude!

Bas suludo razmisljas.
Isus nije nista vikao,on je pristojno pricao i molio svoga Oca Jehovu za sve sto mu treba i uvek je stavljao volju svoga oca i Boga Jehove iznad svoje.Njega nikada nije bila sramota da svoga oca zove po imenu. Svako slavi ime svoga Boga,pa kako sin ne bi slavio ime svoga Oca i Boga Jehove???
Kad kaze
"Ja javih IME tvoje ljudima"
To znaci da ga je oslovio po imenu,a svojim delima je oponasao svoga Oca i ljudima pokazao karatkter svoga Oca.Karakter se pokazuje a ime se objavljuje.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Ti se samo glupiras, nemas dokaze za svoje tvrdnje, i tako ce i ostati, dok god ne prihvatis istinu.

Tvrdio si da fariseji nisu dozvoljavali izgovaranje imena YHWH prema trecoj zapovesti, a ovamo ne mozes objasniti zasto onda nisu Isusa optuzili za uzaludno izgovaranje i zasto ga nisu kamenovali???
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
"Ja javih IME tvoje ljudima"

Kako je to Javio ime Božje ljudima koji su već znali da je jedno od imena Božjih JHWH ili JAHVE.

Zamisli da ti imaš prijatelja, i znaš mu ime, a onda dođe neko treći i konstantno ponavlja "ON SE ZOVE ZAOKRET, ON SE ZOVE ZAOKRET"
Šta bi pomislio o tom čoveku, osim da sa njime nešto nije u redu..

Jel tako?
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
"Ja javih IME tvoje ljudima"
To znaci da ga je oslovio po imenu,a svojim delima je oponasao svoga Oca i ljudima pokazao karatkter svoga Oca.Karakter se pokazuje a ime se objavljuje.

A nigdje nema da je spomenuo ime. znači da je spomenuo i otkrio karakter Boga. Kakvo plitko shvatanje stihova od strane JS.

Ne možeš nigdje konkretno da navedeš gdje je rekao ime (riječju).

Naravno da ne možeš jer ste od imena napravili magiju.
 
Učlanjen(a)
22.10.2016
Poruka
122
Puno veća prevara je izbacivanje sotone iz tih nekih novih sekti nastalih otpadom od hrišćanstva kao što su ti neki tzv. jehvovini svedoci, adventisti sedmog ili osmog dana, kojeg već i slične druge hrišćanske patvorine, pa izmišljaju kojekakva imena jednom i jedinome Bogu,Ocu svemogućem dok u isto vrijeme prava mnoga imena svoga vrhovnika namjerno nam taje ...

Sotona (heb. שָׂטָן satan; aram. שִׂטְנָא lat. Sátanas) znači protivnik, optužitelj, dok se u religiji smatra palim anđelom, to jest demonom, vragom. Kao protivnik spominje se u Prvoj knjizi o Kraljevima (1 Kr 11,14)[1], dok se kao Božji protivnik spominje u Knjizi o Jobu (Job 2,7)[2], u Drugoj knjizi o Samuelu (2 Sam 24,1)[3] i u Prvoj knjizi Ljetopisa (1 Ljet 21,1).[4]

U abrahamskim religijama (židovstvo, kršćanstvo, islam) Sotona je nadnaravno biće, a njegovo se ime često koristi kao simbol napasti i zla. Obično poznat je kao vrag ili đavao (lat. Diábolus - optužitelj), gospodar tame, Belzebub, Nečastivi, Mefisto, ili Lucifer. U Talmudu Sotona se spominje pod imenom Samael. U islamu Sotona je poznat kao Iblis (arap. إبليس) ili Šejtan (arap. شيطان), a bio je poglavica Džina, posebne vrste duhova prije svoje pobune i pada. Sam ga Isus Krist dva puta naziva knezom ovoga svijeta (Iv 12,31)[5] i (Iv 14,30)[6].

... vjernik ili jesi ili nisi, ako jesi vjernik i vjeruješ u Boga, ne izmišljaj mu kojekakva imena ...
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
vjernik ili jesi ili nisi, ako jesi vjernik i vjeruješ u Boga, ne izmišljaj mu kojekakva imena ...

Da li se neko moli Bogu ili sotoni, to ne zavisi od imena kojim Boga oslovljava, već od toga da li je njegova predstava o Bogu ispravna.

Obraćajući se ženi Samarjanki, Isus kaže: "Vi ne znate čemu se molite." (Jovan 4,22)

Jevreji Isusovog vremena su bili uvereni da je njihovo učenje u skladu sa Svetim pismom i da se oni mole Jehovi, međutim, Isus im odgovara: "Vaš je otac đavo." (Jovan 8,44)

Isus Hristos proriče da će doći vreme kada će lažni hrišćani progoniti prave hrišćane, misleći da služe Hristu: "Izgoniće vas iz zbornica; a doći će vreme kad će svaki koji vas ubije misliti da Bogu službu čini." (Jovan 16,2) Uzrok njihove obmane Isus otkriva sledećim rečima: "I ovo će činiti, jer ne poznaše Oca ni mene." (Jovan 16,3)

Zato Isus naglašava svojim učenicima potrebu za poznanjem Boga: "A ovo je život večni da poznaju tebe jedinoga istinitoga Boga, i koga si poslao Isusa Hrista." (Jovan 17,3)

Sveto pismo poznanje Boga vezuje za čovekov odnos prema Božjem zakonu (Deset zapovesti):

"I po tom razumemo da Ga poznasmo, ako zapovesti Njegove držimo. Koji govori: Poznajem Ga, a zapovesti Njegove ne drži, laža je, i u njemu istine nema. Jer je ovo ljubav Božija da zapovesti Njegove držimo." (1.Jovanova 2,3-4;5,3)
 
Natrag
Top