Molitva

kome da se molim nekom idiotu koji je prije 10000 godina pod dejstvom halucinogenog čaja napisao neku knjigu o božanstvu..probajte se molit da vam baci para, hrane, da nema rata, da svaki dan u africi ne umire 2999 djece..mislite da će vam uslišit ijednu molitvu ma jok nema šanse..bog je najveća perverzija i prevara

Ne znam šta misliš da postižeš tim postom- po meni je on samo uvreda teistima i još jedna mogućnost otvaranja večnog konflikta, a povrh svega i offtopic.
Ideja da se samo pripadnici hrišćanske religije mole i to lične koristi radi je bizarna.
Nekim ljudima molitva donosi duševni mir i osećaj jedinstva sa vrhovnom ljubavlju i svrhom kakav je često Bog u njihovim očima. U redu je verovati da tako nešto ne postoji- ali nema svrhe u jalovim pokušajima da se drugima oduzme ta nada i svrha.
 
kome da se molim nekom idiotu koji je prije 10000 godina pod dejstvom halucinogenog čaja napisao neku knjigu o božanstvu..
Knjigu koju jos nijedan ateista nije mogao osporiti!
probajte se molit da vam baci para, hrane, da nema rata, da svaki dan u africi ne umire 2999 djece..mislite da će vam uslišit ijednu molitvu ma jok nema šanse..bog je najveća perverzija i prevara
Sto si tice novca to nije svrha molitve, molitva nije tjelesno zadovoljavanje...
A sto se tice hrane, rata..za to smo mi direktni krivci....zar mislis da djeca u africi umiru zato sto nema dovoljno hrane...ili zato sto covek nije zainteresovan za coveka...
Pa da najlakse je okriviti Boga...
Pokusaj se pomoliti od srca pa ces da vidis vredili...ti koji se nijednom nisi pomolio ili mozda pokusao sa nekom izgovorenom molitvom a sa mislima na 7 nebu da pricas da li se vredi moliti. !!!
 
kome da se molim nekom idiotu koji je prije 10000 godina pod dejstvom halucinogenog čaja napisao neku knjigu o božanstvu..probajte se molit da vam baci para, hrane, da nema rata, da svaki dan u africi ne umire 2999 djece..mislite da će vam uslišit ijednu molitvu ma jok nema šanse..bog je najveća perverzija i prevara
NecroPsycho, nije uredu da Boga nazivaaš idiotom. I ja sam ateista, ali se ne slažem sa takvim vrijeđajem osjaćaja onih koji vjeruju. Možeš ti misliti o Bogu što hoćeš, ali moraš voditi računa da milioni ljudi vjeruju i nastojati da ne omalovažavaš i ne vrijeđaš predmet njihove vjere.
 
Ateisti se molitvom ne bave ni na kakav način - ni duševno ni paradoksalno. Pošto smatraju da Bog ne postoji, ignorišu i sve manifestacije vezane za religiozne rituale.
Paradoksalno je shvataju - toliki trud ulazu (vernici) a nista od njega. Ateisti ne ignorisu veru, vec joj pristupaju sa kriticke strane racionalizma.
 
Paradoksalno je shvataju - toliki trud ulazu (vernici) a nista od njega. Ateisti ne ignorisu veru, vec joj pristupaju sa kriticke strane racionalizma.
U krivu si. Ovo se, možda, može reći za agnostike. Za ateiste nikako. Ponavaljam, ateisti smatraju da Bog ne postoji - da je samo fikcija ljudskog uma, a ako nešto ne postoji, besmisleno je pristupati mu sa bilo koje tačke gledišta.
 
a ako nešto ne postoji, besmisleno je pristupati mu sa bilo koje tačke gledišta.
Pa ti sam sebe pokopavas. Nisi imao nikakva iskustva sa paranormalnim pojavama, a sejao si pamet po mojoj temi kako takvo nesto ne postoji i da smo svi mi ludaci sa tvoje tacke gledista. Licemerno.

U krivu si. Ovo se, možda, može reći za agnostike. Za ateiste nikako. Ponavaljam, ateisti smatraju da Bog ne postoji - da je samo fikcija ljudskog uma
xexexe, niko se ne radja kao ateista. To se postaje.

Ogromna vecina nas ovde su vaspitani kao hriscani i prestali su da praktikuju taj oblik vere iz ovog ili onog razloga, ali to ne znaci da u njima nije ostala ni trunka naucenog. Hriscanstvo ima i dobre stvari kao sto su osecaj povezanosti ljudi, pomagati nemocnima, prastanje itd. To su sve vrednosti koje smo usvojili kao klinci, i bez kojih bi bili totalne zivotinje. Nije religija tolika babaroga, cak ni za ateiste, vec su pojmovi poput izdaje, asketizma i poniznosti, koji dominiraju hriscanstvom neprihvatljivi mnogima zbog njihove vec izgradjene licnosti. Ne mozes mi reci da nikad nisi otisao u crkvu i voleo tog Boga. Ali kad odrastes neke stvari gledas drugacije i zrelije. To je poenta svega.

I najveca je steta sto neki ljudi nikad ne odrastu...
 
Poslednja izmena:
Pa ti sam sebe pokopavas. Nisi imao nikakva iskustva sa paranormalnim pojavama, a sejao si pamet po mojoj temi kako takvo nesto ne postoji i da smo svi mi ludaci sa tvoje tacke gledista. Licemerno.
Prvo, biraj riječnik. Niti ja niti bilo ko ne sije pamet, nego iznosi svoja mišljenja. Ostavi se toga podrugljivog tona. On samo govori o tvojoj nemoći. Drugo, nigdje nisam rekao da su oni koji "doživljavaju" paranormalno, ludaci. Nije potrebno da izmišljaš, ili možda jeste, da bi mogao polemisati sam sa sobom? Treće, onih koji "doživljavaju" paranormalno, pune su bolnice. Dakle, to je stvarnost, odnosno, stvarne posledice tih "doživljaja". Četvrto. Ni psihijatar nema ličnog iskustva sa paranormalnim, a liječi ljude od tih posledica.


xexexe, niko se ne radja kao ateista. To se postaje.
Niko se ne rađi ni kao teista. I to se postaje.

I
najveca je steta sto neki ljudi nikad ne odrastu...
Opet griješiš. Nema veće blagodati nego ostati dijete cijelog života!
 
Niti ja niti bilo ko ne sije pamet, nego iznosi svoja mišljenja.
-Svoja misljenja oko necega o cemu nemas nikakva iskustva, sem par procitanih definicija iz knjige i nastrebanih lekcija iz psihologije. A malopre pises da nema smisla polemisati o necemu o cemu smatramo da ne postoji. ETO PARADOKSA.
Ni psihijatar nema ličnog iskustva sa paranormalnim, a liječi ljude od tih posledica.
Si ti psihijatar? Ili si samo jedan od onih koji misle da sve znaju? Umirem da znam.

Niko se ne rađi ni kao teista. I to se postaje.
-Religija nije samo verovanje u postojanje i postovanje apsoluta (kroz rituale itd), vec i nacin obrazovanja ljudi od malena.
Opet griješiš. Nema veće blagodati nego ostati dijete cijelog života!

-Okolisas poentu. Nije razgovarano o radosti, vec o shvatanju stvari.
 
Poslednja izmena:
-Svoja misljenja oko necega o cemu nemas nikakva iskustva, sem par procitanih definicija iz knjige i nastrebanih lekcija iz psihologije. A malopre pises da nema smisla polemisati o necemu o cemu smatramo da ne postoji. ETO PARADOKSA. :dance2:

-Religija nije samo verovanje u postojanje i postovanje apsoluta (kroz rituale itd), vec i nacin obrazovanja ljudi od malena.

-Okolisas poentu. Nije razgovarano o radosti, vec o shvatanju stvari.

True, ateista i teista nikada neće pronaći nikakvu svrhu u raspravi o prirodi ili osobina Boga.
Stvar je sasvim drugačija kada se tiče rasprave o razlozima zbog kojih su se priklonili teizmu/ateizmu ili kada se povede rasprava o načinu obožavanja Boga- tj. religiji.
Svejedno, tema je posvećena suštini molitve, zar ne?
 
-
Svoja misljenja oko necega o cemu nemas nikakva iskustva, sem par procitanih definicija iz knjige i nastrebanih lekcija iz psihologije. A malopre pises da nema smisla polemisati o necemu o cemu smatramo da ne postoji. ETO PARADOKSA. :dance2:
Ćovječe, paranoralne pojave ljudi doživljavaju iako one objektivno ne postoje. No nije stvar u tome. To samo po sebi ne bi bilo vrijedno pomena, da ne ostavljaju poledice na ljude. Prema tome, polemisati o ovome, nije isto što i polemisati o nečemu što ne postoji. Valjda si u stanju to razlikovati?
-Religija nije samo verovanje u postojanje i postovanje apsoluta (kroz rituale itd), vec i nacin obrazovanja ljudi od malena.
Nećeš vjerovati, ali znam šta je religija.

-Okolisas poentu. Nije razgovarano o radosti, vec o shvatanju stvari.
Ne okolišem poentu. Ni ja ne govorim o radosti, nego govorim o tome da je život mnogo komotniji i bezstresniji, ako čovjek u svome odrastanju nikada potpuno ne izgubi dijete u sebi.
 
Natrag
Top