Član
Učlanjen(a)
15.01.2013
Poruka
555
Jedino ne voli Adventiste i kada da isceljenje nekom Adventisti ili neku drugu pomoc - to je od sotone..jel tako?

Pod svaku cenu sebe pokušavaš lažno prikazati ugroženim ovde, na ovom forumu, kako bi barem tako privukao pozornost na svoje krivoverje, kad ne ide drugačije. Lažno prikazujući svoju nepostojeću ugroženost ovde, kod čitatelja pokušavaš izazvati sažaljenje. Žalimo te mi, ne brini, ali ne zbog tvoga odabira neke vere već zbog načina na koju je promovišeš ovde. Ti bi svaki svoj post ovde trebao da napišeš mnogo puta pa bi tako možda i sam uspeo poverovati u to šta pišeš. To što misliš da će nauk tvoje vere postati verodostojan, samo ako se dovoljno mnogo puta ovde napiše, tu se varaš, jer i drug Lenjin je davno pre tebe rekao "Svaka laž postaje istina ako se ponovi mnogo puta!", pa se i on prevario, a gde si ti od Lenjina ...
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nisam trazio sazaljenje, vec sam ovo gore napisao upravo zbog protivnika Adventizma, jer ako ja ovde iznosim lazna ucenja koja nemaju veze sa biblijom, i ako Adventisti nemaju istinu - onda je logicno da su i iskustva koja Adventisti dozivljavaju ( a tu su ukljucena i iskustva iseljenja koje sam i licno doziveo, i mnoga druga iskustva ) od sotone, jer kako neko moze propovedati laz a opet da dobija iskustva od Boga.
Iz tog razloga sam napisao ono u mom poslednjem komentaru.

Moj licni stav po ovom pitanju je u potpunosti biblijski, a to je - da zajednica odnosno crkva ili pojedinci koji imaju istinu, oni dozivljavaju i iskustva kroz zajednicu sa Bogom.

Sa druge strane, zajednica ili pojedinci koji nemaju istinu, oni u svakom slucaju imaju nedostatak bilo kakvih iskustava, vec je njihova vera formalna.
Eventualno ovi drugi mogu imati odredjenu vrstu iskustava - ali su ta iskustva proizvod sotone, jer Bog nije prisutan i ne deluje u zajednici ili sa pojedincima koji nemaju istinu i cija se vera zasniva na pogresnim stanovistima.

Mire, ovaj moj prethodni komentar nije licno bio upucen tebi, vec nekim drugim koji konstantno napadaju Adventiste.
Ja o tebi licno imam vrlo pozitivno misljenje, i zelim ti svaki Bozji blagoslov i da te on vodi u poznanju i ispunjavanju Bozje volje.

Ovo zelim i svima drugima.

Pozdrav!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Nisam trazio sazaljenje, vec sam ovo gore napisao upravo zbog protivnika Adventizma, jer ako ja ovde iznosim lazna ucenja koja nemaju veze sa biblijom, i ako Adventisti nemaju istinu - onda je logicno da su i iskustva koja Adventisti dozivljavaju ( a tu su ukljucena i iskustva iseljenja koje sam i licno doziveo, i mnoga druga iskustva ) od sotone, jer kako neko moze propovedati laz a opet da dobija iskustva od Boga.
Iz tog razloga sam napisao ono u mom poslednjem komentaru.

Moj licni stav po ovom pitanju je u potpunosti biblijski, a to je - da zajednica odnosno crkva ili pojedinci koji imaju istinu, oni dozivljavaju i iskustva kroz zajednicu sa Bogom.

Sa druge strane, zajednica ili pojedinci koji nemaju istinu, oni u svakom slucaju imaju nedostatak bilo kakvih iskustava, vec je njihova vera formalna.
Eventualno ovi drugi mogu imati odredjenu vrstu iskustava - ali su ta iskustva proizvod sotone, jer Bog nije prisutan i ne deluje u zajednici ili sa pojedincima koji nemaju istinu i cija se vera zasniva na pogresnim stanovistima.

Mire, ovaj moj prethodni komentar nije licno bio upucen tebi, vec nekim drugim koji konstantno napadaju Adventiste.
Ja o tebi licno imam vrlo pozitivno misljenje, i zelim ti svaki Bozji blagoslov i da te on vodi u poznanju i ispunjavanju Bozje volje.

Ovo zelim i svima drugima.

Pozdrav!

Hvala, takodje..
Moje misljenje koje je i u skladu sa biblijom, jeste da Bog u svakoj crkvi ima ''svoje'', bilo da su oni pravoslavni katolici ili adventisti.
To nije povezano sa ''istinitom naukom i verom'' , Bozja cuda nisu vezana za odredjenu zajednicu, vec su vezana za ''ljude''.
Tim ljudima Bog salje svoje blagoslove, isceljuje ih i cuva, zato sto ima planove sa njima. U zadnje vreme ce i takvima biti otkrivena istina.
Bog nije pristrasan, on voli svoje: ''ja znam svoje ovce i moje ovce znaju mene''.
Bilo gde da su..

Zato svako ko prizove Boga iskreno, dobija odgovor.
Ali nekima jos nije vreme da se otkrije puna istina, ili su slabi u veri, njih Bog ipak cuva i uslisava.
Oni su njegova deca.

Zato se u svakoj crkvi(zajednici), desavaju cuda.

Cuda koja ''sotona cini'' ima ih, ali se vrlo lako mogu prepoznati, jer su njegova cuda ''privremena'' , znaci neko se isceli, ali mu posle nekog vremena bude jos gore i sl..
Dalje djavo bezi od iskrene molitve, stoga on nikada nece cuti molitvu koja je upucena licno Bogu.
Zato su cuda sa njegove strane kojima pokusava da prevari ljude veoma retka, a desavaju se neiskrenim ljudima..

Cinjenica da se o cudma cuje gotovo iz svih Hriscanskih crkava, i da ta cuda imaju Bozanski pecat - koje se moze proveriti Biblijom, pokazuje da je ovo moje gornje zapazanje istinito.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Bog je jedan pastir i njegovo stado je jedno.
U tom smislu - crkva je jedna i istina je jedna i u toj crkvi Bog deluje i preko nje objavljuje tu istinu i daje iskustva onima koji su u toj crkvi i u istini.

Sva iskustva koja se desavaju van ove njegove organizovane crkve - recimo u drugim zajednicama koje nemaju istinu - su pod znakom pitanja, jer Bog nikada ne bi dao iskustva onima koji nemaju istinu, jer bi ih ta iskustva samo jos vise utemeljila u lazi i pogresnom putu koji podrzavaju.

Dakle, sva iskustva se moraju sagledavati kroz istinu Bozje reci, da li je onaj ko iskustva dozivljava poseduje ili ne.

Bog moze dati iskustva van njegove crkve - ljudima pojedincima, ali takva iskustva imaju jedan osnovni cilj - da ljude dovedu u poznanje istine i zajednice koja ovu istinu poseduje, a ne da bi ih ostavio u stanju neznanja, dajuci im vrstu iskustava koja bi ih jos utemeljila u lazi.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Nisam trazio sazaljenje, vec sam ovo gore napisao upravo zbog protivnika Adventizma, jer ako ja ovde iznosim lazna ucenja koja nemaju veze sa biblijom, i ako Adventisti nemaju istinu - onda je logicno da su i iskustva koja Adventisti dozivljavaju ( a tu su ukljucena i iskustva iseljenja koje sam i licno doziveo, i mnoga druga iskustva ) od sotone, jer kako neko moze propovedati laz a opet da dobija iskustva od Boga.
Iz tog razloga sam napisao ono u mom poslednjem komentaru.

Nikad nemoj mislit daje tvoja vjera manje vrjedna od druge . Moja je kakva je takvaje zamene je naj vrednija.
Pozdrav :give_r:
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Bog u spasonosnom smislu sve ljude gleda isto i sve ljude zeli da spasi, u njegovim ocima svi ljudi su podjednako vredni.

Sto se tice vrednovanja vere ili crkve - u Bozjim ocima i njegovim promislom - postoji samo jedna vera i jedna crkva koja tu veru, odnosno istinu vere poseduje i koju on smatra svojom. - koja se zasniva na Bozjoj reci.

"Једно тело, један дух, као што сте и позвани у једној нади звања свог.
Један Господ, једна вера, једно крштење" ( Efescima 4. 4 - 5 )

Dakle, na nama je da se molimo Bogu da ovu istinu pronadjemo, da je prepoznamo i da je primimo celim srcem.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Bog je jedan pastir i njegovo stado je jedno.
U tom smislu - crkva je jedna i istina je jedna i u toj crkvi Bog deluje i preko nje objavljuje tu istinu i daje iskustva onima koji su u toj crkvi i u istini.

Sva iskustva koja se desavaju van ove njegove organizovane crkve - recimo u drugim zajednicama koje nemaju istinu - su pod znakom pitanja, jer Bog nikada ne bi dao iskustva onima koji nemaju istinu, jer bi ih ta iskustva samo jos vise utemeljila u lazi i pogresnom putu koji podrzavaju.

Dakle, sva iskustva se moraju sagledavati kroz istinu Bozje reci, da li je onaj ko iskustva dozivljava poseduje ili ne.

Bog moze dati iskustva van njegove crkve - ljudima pojedincima, ali takva iskustva imaju jedan osnovni cilj - da ljude dovedu u poznanje istine i zajednice koja ovu istinu poseduje, a ne da bi ih ostavio u stanju neznanja, dajuci im vrstu iskustava koja bi ih jos utemeljila u lazi.

Jeste, ali iskustva tipa izlecenje, ili pomoc u teskoj materijalnoj situaciji, o kojoj ja mogu da posvedocim u mom slucaju, nisu nesto sto bi nekoga utemeljilo da je njegova vera istinita.
Niti Bog to cini da bi ih utemeljio u nekoj veri, vec zato sto im se smilovao.
Mozda oni to tako razumeju...
Ali Isus je lecio i nije zahtevao da za tu pomoc ljudi napuste svoju veru.
Niti im je objasnjavao sta i gde tacno da promene nesto u svom verovanju.
Pitanje je uvek bilo: ''Verujes li Sina Bozjeg- Verujem!''
Jednostavno, to je bila milost, i to je sve...
Ja volim i verujem takvog Isusa i znam da on nece izneveriti onoga koji je u neznaju, a treba mu pomoc, hitno.
On nije kriv sto ne zna.
Mnogi su bili ne-jevreji kojima je on pomogao, tako i danas on svima pomaze, u svim crkvama.
Jel Bog je ljubav i njegova ljubav nije ogranicena na neku zajednicu, nego svim ljudima daje isto.
Niko nije kriv sto ne zna.
Bog ce im vec otkriti,kad dodje vreme, nekom treba vise vremena, nekom manje.
Bog zna slucaj svakog pojedinca i sta je za njegovo spasenje najvaznije.
Neko ima jedan greh a neko drugi sa kojim se mora suociti, nije svaki slucaj isti.
Bog postupno vodi coveka..
Znaci Bog vodi ljude ka istini to je tacno, ipak svaki covek je drugaciji i okolnosti su te koje odredjuju nacin Bozjeg delovanja..
Covek se u dodiru sa Hristom menja ''Verujes li Sina Bozjeg -Verujem'' -, njegova licnost biva preobrazena, to je ono sto je najvaznije - od gresnika postati pravedan. A sve ostalo nebitne stvari tipa: ''sta se desava sa covekom nakon smrti'' nije nesto sto ce odrediti tvoje vecno spasenje..
Postoje bitne i nebitne stvari u celoj prici, i Bog dobro zna sta je za svakog pojedinca vazno i od znacaja za njegov vecni zivot.
Ne posmatramo ni svi isto stvari, neko razume vise a neko ne, vec koliko mu je Bog razuma dao.
Kao sto je Apostol Pavle rekao: ''Znam i uveren sam u Isusu Hristu da nista nije greh, osim kad ko misli da mu je greh, njemu je greh''.
Dakle, ko mnogo zna, mnogo ce se od njega traziti, ko malo zna malo ce se od njega traziti.
Mislim cak da Bog neke ljude drzi u neznanju, jel i nisu spremni da prime vise,jel ne bi mogli da odrze, i nisu spremni.
Takvi ljudi ce isto biti spaseni po promislu Bozjem..
A tu je i odgovornost na coveku kao pojedincu, da se moli, da posti, da tezi ka vecem znanju i Bog ce mu dati..
On nikada ne daje ako covek nije spreman..
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja bih to okarakterisao onom narodnom izrekom "KOLIKO PARA TOLIKO I MUZIKE"

Drugim recima, koliko je covek iskren u svojoj veri - a zbog odredjenih okolnosti u tom trenutku nema vise svetlosti - Bog ce takvom coveku dati po srcu.

Iz tog razloga verujem - i mogu se sloziti da u drugim crkvama ima iskrenih ljudi koji dozivljavaju iskustva sa Bogom, a u prilog ovome mogu dati jedan ocigledan primer jednog coveka Nazarena koga licno poznajem, za koga mi je Gospod posvedocio da je krajnje iskren u svojoj veri i svetlosti koja mu je data, i da tezi ka potpunom poznanju istine i Gospoda Isusa - sto mi je i sam napomenuo u par navrata.
Gospod mi je otkrio za tog coveka - da ce se njegovo ime na kraju naci u knjizi zivota.

Svi ovi koji ne poznaju istinu zbog odredjenih OPRAVDANIH razloga i nisu je svesni, a zive krajnje Bogougodno po svetlosti koja im je data, njih ce Gospod u svakom slucaju dovesti u svoje carstvo.

Oni koji pak poznaju istinu a ne zele namerno da je prihvate vec biraju laksi put jer nisu spremni da ispostuju kriterijume jevandjelja, njihovo spasenje je pod znakom pitanja, jer njihova teznja nije da se usavrsavaju u veri i poznanju istine, vec da namerno ostaju u neznanju ne trazeci od Boga da ih povede putem poznanja istine.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
MATEJ 6:7-15 Prava molitva. Oče naš

(7) "Kad molite, ne blebećite kao pogani. Misle da će s mnoštva riječi biti uslišani.

(8) Ne nalikujte na njih. Ta zna vaš Otac što vam treba i prije negoli ga zaištete.

(9) Vi, dakle, ovako molite:

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

SIN ISUS KRIST daje uputstva za molitvu – KOGA i kako moliti

------------------------------------------------------

'Oče naš, koji jesi na nebesima!

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Oče, BOŽE, Jahvo naš jedini, NE ISUSE

-------------------------------------------------------

Sveti se ime tvoje!

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

sveti se IME OCA BOGA - JAHVE

------------------------------------------------------

(10) Dođi kraljevstvo tvoje!

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

kraljevstvo od OCA BOGA - JAHVE

-------------------------------------------------------

Budi volja tvoja kako na nebu tako i na zemlji!

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

budi JAHVINA volja

------------------------------------------------------

(11) Kruh naš svagdanji daj nam danas!

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

BOG OTAC nam daje hranu

--------------------------------------------------------

(12) I opusti nam duge naše kako i mi otpustismo dužnicima svojim!

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

BOG OTAC JAHVE oprašta nam duge naše

-----------------------------------------------------------

(13) I ne uvedi nas u napast, nego izbavi nas od Zloga!

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

BOG OTAC JAHVE nas može uvesti u napast i izbaviti od zlog




(14) "Doista, ako vi otpustite ljudima njihove prijestupke, otpustit će i vama Otac vaš nebeski. ( BOG OTAC JAHVE OTPUŠTA GRIJEHE )

(15) Ako li vi ne otpustite ljudima, ni Otac vaš neće otpustiti vaših prijestupaka."
 
Natrag
Top