Molitva mrtvima učenje iz Biblije ili ne?

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
2 Tim 4,19: Pozdravi Prisku i Akvilu i Oneziforov dom!

Od kada je pozdrav molitva?

2 Tim 1,16-18: Neka Gospodin milosrđem podari Oneziforov dom jer me često osvježivao i nije se stidio mojih okova, nego kad je bio u Rimu, brižljivo me potražio i našao. Dao mu Gospodin naći milosrđe u Gospodina u onaj Dan! A koliko je usluga u Efezu iskazao, to ti najbolje znaš.

Ovdje nema nikakve molitve nego je izražena želja i nada da će biti Onez. spasen, a ne da dobije spasenje nakon smrti i da se moli za njega kada je već mrtav.

Umre neko i čovjek izrazi nadu i zahvalnost da će ta osoba biti spasena, a ne da se moli za njega dok je mrtav.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Moleći se Gospodu, Majci Božjoj ili svetima svagda imaj na umu da Gospod daje po srcu -kakvo je srce takav je i dar.

Jovan Kronštatski

Opet bogohulna i jeretička izjava, izjednačavanje ljudi sa Bogom.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.258
Moleći se Gospodu, Majci Božjoj ili svetima svagda imaj na umu da Gospod daje po srcu -kakvo je srce takav je i dar.

Jovan Kronštatski

Opet bogohulna i jeretička izjava, izjednačavanje ljudi sa Bogom.

Molim ja i tebe da prestanes sa ovim baljezgarijama, pa sam zato idolopoklonik i jeretik, jer sam te izjednacio sa bogom.

Vrhunac bezumlja.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Molim ja i tebe da prestanes sa ovim baljezgarijama,

Pa to je vaš duhovnik napisao. Špijuniram jednu pravoslavnu grupu, član sam samo da bih uzeo ovakve bogohulne i jeretičke citate.

pa sam zato idolopoklonik i jeretik, jer sam te izjednacio sa bogom.

To jeste vaš duh da čovjeka izjednačite sa Bogom.

Vrhunac bezumlja.

Da kod vas je to pokazano haosom.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
SMRT = NESVJESNOST
kad čovjek umre
umre zato jer mu je Bog Otac JHVH
uzeo svoj dah-duh životni,
tijelo se raspadne,
a DUH čovjeka ide u stanje spavanja
NESVJESTAN je
do – uskrsa – bilo prvog za spašenike
bilo drugoga za ne spašenike

duhovi svih mrtvih su zajedno
u nekom „skladištu“


==================================





PSALAM 6,6

jer MEĐU MRTVIMA TKO TE SE SJEĆA,

U PODZEMLJU TKO TI HVALE PJEVA
?



PSALAM 30,10

"Kakva je korist od krvi moje, kakva korist da u grob siđem?

ZAR ĆE TE PRAŠINA SLAVITI,

ZAR ĆE NAVIJEŠTATI VJERNOST TVOJU?"



PSALAM 35,20

Jer oni ne misle o miru,

već spletke snuju PROTIV MIRNIH U ZEMLJI.



PSALAM 88,11

Zar na mrtvima činiš čudesa?

ZAR ĆE SJENE USTATI I HVALITI TEBE?



PSALAM 88,12

ZAR SE U GROBU PRIPOVIJEDA O TVOJOJ DOBROTI?

O VJERNOSTI TVOJOJ U PROPASTI?




PSALAM 88,13

ZAR SE U TMINI OBJAVLJUJU ČUDESA TVOJA

I TVOJA PRAVDA U ZABORAVU?



PSALAM 146,4

Iziđe li duh iz njega, u zemlju svoju on se vraća i

PROPADAJU SVE MISLI NJEGOVE



PROPOVJEDNIK 9,5

Živi barem znaju da će umrijeti,

a MRTVI NE ZNAJU NIŠTA niti imaju više nagrade,

jer se zaboravlja i spomen na njih.



PROPOVJEDNIK 9,10

I što god nakaniš učiniti, učini dok možeš,

JER NEMA NI DJELA, NI UMOVANJA, NI SPOZNAJE, NI MUDROSTI

u Podzemlju u koje ideš.



SIRAH 17,27

Jer TKO ĆE HVALITI SVEVIŠNJEG U PODZEMLJU

mjesto živih koji ga mogu slaviti?



SIRAH 17,28

HVALA MRTVIH MRTVA JE - KAO DA IH NEMA,

samo živ i zdrav hvali Gospodina.



BARUH 2,17

otvori oči i pogledaj:

ta MRTVI U PODZEMNOM SVIJETU –

KOJIMA JE IZ UTROBE ODUZET DAH - NE,

ONI VIŠE NE KAZUJU SLAVE I PRAVEDNOSTI GOSPODNJE
;
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Tripo, cini mi se da naslov ove tvoje teme nije dovoljno jasan.
Neki hriscani mole se mrtvima i traze pomoc od njih. Medjutim, postoje molitve i za mrtve, koje se obicno praktikuju posle smrti pokojnika za njega se daju darovi i molitve koje, kako oni veruju olaksavaju mu put u nebo.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Tripo, cini mi se da naslov ove tvoje teme nije dovoljno jasan.
Neki hriscani mole se mrtvima i traze pomoc od njih. Medjutim, postoje molitve i za mrtve, koje se obicno praktikuju posle smrti pokojnika za njega se daju darovi i molitve koje, kako oni veruju olaksavaju mu put u nebo.

I Židovi su se molili za svoje mrtve, evo:

2 Mak 12,42-45: Zatim se pomoliše da bi se počinjeni grijeh sasvim oprostio. Plemeniti Juda opomenu vojnike da se čuvaju čisti od grijeha, jer sad vide što je zbog grijeha zadesilo one koji su pali. Nato je sabrao oko dvije tisuće srebrnih drahmi i poslao u Jeruzalem da se prinese žrtva okajnica za grijeh. Učinio je to vrlo lijepo i plemenito djelo jer je mislio na uskrsnuće. Jer da nije vjerovao da će pali vojnici uskrsnuti, bilo bi suvišno i ludo moliti za mrtve. K tome je imao pred ovima najljepšu nagradu koja čeka one koji usnu pobožno. Svakako, sveta i pobožna misao. Zato je za pokojne prinio žrtvu naknadnicu da im se oproste grijesi.

Adventisti će sada reći da oni ovo u svojim Biblijama nemaju. Koga briga što oni nemaju, važno je da su apostoli i prva Crkva u svom Svetom pismu imali i "Knjige o Makabejcima".
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Knjiga o Makabejcima je Gnosticki spis nastao oko 100 godine pre nove ere, i ne moze se smatrati nadahnutom recju Bozjom.

Ona moze imati istorijsku tezinu, ali ne i duhovnu, jer se u njoj nalaze ucenja koja nisu bila ni deo Judaisticke religije, ni hriscanstva koje su uspostavili Hristos i apostoli, vec mnogobostva koje se uvuklo i u Judaizam tog vremena, pa tu spada i ucenje o molitvama mrtvima.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Kako su je onda apostoli imali u svojim Svetim pismima? :)

Izvinjavam se, napisao sam pogresnu informaciju.

Knjiga je nastala oko 100 godine pre nove ere, ali to ne menja stvari, jer je to gnosticizam i pagansko ucenje.

Ponavljam.

Ona moze imati istorijsku tezinu, ali ne i duhovnu, jer se u njoj nalaze ucenja koja nisu bila ni deo Judaisticke religije, ni hriscanstva koje su uspostavili Hristos i apostoli, vec mnogobostva koje se uvuklo i u Judaizam tog vremena, pa tu spada i ucenje o molitvama mrtvima.
 
Natrag
Top