Moć osmeha!?

Član
Učlanjen(a)
29.06.2010
Poruka
2.014
Osmjeh je nešto najljepše što krasi čovjeka. E, moram da izuzmem " profesionalne osmjehe " , koji su farsa i laž i koji su neprijatna grimasa, koja od čovjeka pravi automat. Ali ti se lažni osmjesi lako prepoznaju.
 
Član
Učlanjen(a)
28.09.2009
Poruka
856
Prosto ti zavidim, ima takvih osoba, retke su, zarazne za okolinu i zaista je zadovoljstvo biti u njihovom drustvu, poznam samo jednu zasad takvu, prepunu energije i zivotne radosti koju nesebicno deli prijateljima i okolini. Prosto biti ljubomoran na tako divan dar...
 
Član
Učlanjen(a)
03.02.2010
Poruka
5.515
Divim se osobama koje su vesele,a osmeh im je uvek na usnama.
Znam jednu takvu osobu,koja je vesele prirode i vema cesto se smeje.
Bas joj zavidim.Prirodan smeh je jedna vrlo pozitivna osobina covjecjeg
karaktera, a uz to smeh je vrlo blagotvoran po njega samog.
 
Član
Učlanjen(a)
03.12.2009
Poruka
5.036
Dakle, pozvala je osoba sa osmehom. Nije prepreka ni žica, ni daljina, vreme, prostor...
Govoreći, naizgled, ne tako bitne stvari ona šalje svoj osmeh na sve moguće načine.
Prosto zrači i tome se ne mogu odupreti!
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Nekad se desi da ti neko,slucajni prolaznik,necim izmami osmeh ili da nekome tako izmamis osmeh.Za mene je to isto nesto posebno,sitnicom,iskrenim gestom izmamiti osmeh potpunom strancu na ulici :)
 
Član
Učlanjen(a)
26.11.2010
Poruka
147
Osmeh je moj zaštitni znak, u smislu da se uvek trudim da iz sebe izmamim samo najpozitivnije kad god je to moguće. Čini mi se da su ljudi u današnje vreme ( teško, gde su svi toliko udaljeni jedni od drugih i opterećeni suludom svakodnevicom) željni pažnje, pa makar to bio i jedan mali osmeh odobravanja i prihvatanja. S druge strane, moć osmeha je velika, naravno ako iskren. Dugo sam bila u zabludi da se osećaj sreće, osmeh na licu i blaženstvo postižu samo tek kad se ispune određeni uslovi za to. Za sreću i ,naravno, OSMEH, potrebno je tako malo, a to je da postanemo svesni lepote života, sebe, svojih bespotrebnih želja i da se oslobodimo svih predrasuda. To je moj recept za osećaj spokojstva, pozitivne energije; ja sam stalno nasmejana. Verujte, to je uvek iskreno, jer odražava baš ono što osećam. Probajte, nije teško, a mnogo znači svima nama!
 
Član
Učlanjen(a)
18.02.2010
Poruka
4.679
Svi kukaju i psuju službenike po šalterima banke, pošte, raznih blagajni (pretežno ženske osobe rade). Dođi s osmijehom, komentiraj duhovito bilo što, izmami im osmijeh na lice i nećeš imati primjedbi. Sve ekspres i uslužno. Ne pamtim da sam negdje loše prošao već godinama.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.09.2009
Poruka
856
Ma, lako je tebi kad si negde u "Oblacima", :roll:. Mada, priznajem da si u pravu :yea:,samo osmeh cini vise od svih reci zajedno, pa kad i neko kasni "samo" sat vremena, sve mu prodje...
Eto, jos nema zime, to mora da su ljudi poceli vise da se smeju, ili se bar smeskaju kad cuju vesti i nase od naroda izabrane likove...
 
Član
Učlanjen(a)
29.06.2010
Poruka
2.014
Ni ja nemam problema sa ljudima na šalterima, medicinskim sestrama itd. Ja lijepo pitam, oni mi odgovore. Ako su nadrndani, nadrndani su zbog sebe, ja ne reagujem i onda se smire.
 
Natrag
Top