Misli velikih mislilaca

Čovjeka ćete najbolje upoznati ako ga posmatrate kako se ponaša kad se nešto dijeli besplatno. I.Andrić

Žene su kao iluzija mađioničara.Da bi te oduševljavale ne smiju se otkriti. Viljem Kongrejv
 
Ne obara se svako drvo prvim udarcem.( Kineska poslovica )

Život nam vraća samo ono što mi drugima dajemo.
(Ivo Andrić )

Velika srca vole,mala traze da budu voljena.(Rabindranat Tagore)

Bilo je stvari u zivotu kojih smo se bojali, nije trebalo, trebalo je ziveti. ( Ivo Andric)
 
Učiniti prvi korak, izreći novu reč, ono je čega se ljudi najviše plaše. Dostojevski

Sva ljudska mudrost sažeta je u dve reči: čekanje i nada. Aleksandra Dima Otac

Sloboda znači lično izabrati svoj teret. Hefsiba Menjuhin
 
„Ne treba mi prijatelj koji se menja kada se ja menjam niti onaj koji klima glavom kada ja klimam. To i moja senka radi sasvim dobro.” – Plutarh

„Ne kvari ono što imaš želeći ono što nemaš. Seti se da je ono što imaš sada nekada bilo ono čemu si se samo nadao.” - Epikur
 
Dve su prave nesrece i najvece covekove nesrece: nemati zdravlja i nemati prijatelja. JOVAN DUCIC
Prijateljstvo se ne bira - ono biva, ko zna zbog cega, kao ljubav. MESA SELIMOVIC
U sreci su mnogobrojni prijatelji, a u nesreci ce ostati samo oni pravi. SENEKA
Najvisi znak prijateljstva,to je biti ravan i nizem od sebe. CICERON
Najbolji ljudi to su oni koji su prema sebi najstrozi, i koji oproste drugom i ono sto ne bi nikad oprostili samom sebi. JOVAN DUCIC
Kad nadjes coveka sa kojim vredi govoriti i ne govoris, izgubio si coveka. Kad nadjes coveka sa kojim ne vredi govoriti i govoris, izgubio si reci. Mudar covek ne gubi ni coveka ni reci. KONFUCIJE
Najbolji covek je onaj koji crveni kada ga hvale, a ostaje cuteci kada kada ga korite. KAHIL GIBRAN
Veliki covek sudi coveka po njegovim vrlinama, mali sudi po manama. JOVAN DUCIC
Ljudi se hiljadu puta vise trude da steknu materijalno nego duhovno bogatstvo, mada je, sasvim sigurno, da nasu srecu stvara ono sto jesmo, a ne ono sto imamo. ARTUR SOPENHAUER
Mladost i ljubav, to je sve sto ima zivot. JOVAN DUCIC
Veliki ljudi nisu ludovali za zenom, nego za ljubavlju. JOVAN DUCIC
 
"Kada čovek dođe do toga da veruje da će mu se ono što ne želi desiti, a ono što želi nikad neće ostvariti - onda je zaista došao u stanje beznađa."
Artur Šopenhauer,nemački filozof
 
Velika srca vole,mala traze da budu voljena-Rabindranat Tagore

Čovjek koji se rodio u naše doba, a vraća se na puteve prošlosti, srlja u nesreću.-Konfucije

Kada je nekoliko ljudi međusobno posve zadovoljno,možemo najčešće biti uvereni da su u zabludi.-Gete-
 
Najgori način da ti neko nedostaje je da sediš pored njega i znaš da ga nikada nećeš imati. Gabrijel Garsija Markez

Zvezdanog neba i ljudskog lica nikad se čovek neće moći nagledati. Andrić
 
Prijateljstvo je uvek prijatna odgovornost, nikad povoljna prilika.KAHLIL GIBRAN
Prijateljstvo se radja iz dugog poznanstva-ili iznenadno osmeha...prijateljstvo je najdragocenije blago-osim ljubavi, a ljubav je najlepsa kada je pracena prijateljstvom. PAM BROWN
Neki ljudi udju u nase zivote i brzo odu... drugi se zadrze neko vreme i ostave trag u nasim srcima, i mi nikada, nikada vise nismo isti. FLAVIAda
Da bi se zapecatilo novo prijateljstvo, narocito izmedju stranaca ili ljudi razlicitog socijalnog miljea, iskra koja je u njima tajanstveno gorela mora da poleti od jednog do drugog i presece slucajnost mesta i vremena. GEORGE SANTAYANA
Dve osobe mogu da razgovaraju pod istim krovom mnogo godina, a da se nikad doista ne upoznaju, a neke druge dve osobe su vec tokom prvog razgovora stari prijatelji. MARY CATHERWOOD
Svi smo jednom susreli neciji pogled i osetili prepoznavanje koje je moglo biti zacetak prijateljstva. Ali svetlo se promenilo, voz je krenuo, gomila nas je razdvojila...i nikada necemo saznati sta se zaista moglo dogoditi. PAM BROWN
Svi drugi sede kraj kreveta i donose hrizanteme i casopise. Ti mi donosis ogromne balone i sale...I sebe. Hvala ti, hvala ti, hvala ti!!! PAM BROWN
Nazdravljam svim onim malim uslugama, svim "ucinjenim i zaboravljenim" i "Ah, to nije nista" delima, koje zivot cine vrednim borbe. (AUTOR NEPOZNAT)
 
Za sve što imamo ili mislimo da imamo trebamo da zahvalimo đavolu i njegovim švercovanim jabukama! FANTE.

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti? SELIMOVIĆ

Da li je sve što vidimo (ili mislimo da vidimo) samo san unutar sna? PO
 
Natrag
Top