Linux i rad sa njim

Član
Učlanjen(a)
20.10.2009
Poruka
123
Dali je netko probao, na starijoj mašini, SnowLinux?
Po opisu idealan za mašine koje su napravljene za XP Home SP2 ( celeron procesor, 512 rama)!
Obzirom da sam vlasnik jedne takve, stavio bi navedeni linux ali me muči problem drajvera. Zanima me može li se kako utvrditi postoje li uopće drajveri za moj laptop ili ne?
Hvala!
 
Učlanjen(a)
09.08.2012
Poruka
134
Pozdrav svima,na linux sam presao skoro i pocetnik sam tako reci,nesto sam sazvakao ali... dosta toga je za ucenje,krenuo sam od prve strane citati,pokusavati,istrazivati i prilicno se dobro snalazim,e sad imao bih jedno pitanje za napredne linuxsase,sa kojim alatom mogu sjeci mp3 i sta preporucujete za editovanje videa?Ne zelim da koristim Wine i WIN alatima,iskljucivo mi je linux na pameti (imam dualboot i uvijek se mogu posluziti WIN-om ali ne zelim),da,Linux Mint LMDE je verzija,skoro objavljena,a sto se tice Boki-a SVAKA CAST,na strpljenju,iscrpinim i preciznim tutorialima,iako je sve objasnjeno na Ubuntu,radi sve i na Mintu...HVALA BOKI
 
Učlanjen(a)
14.10.2012
Poruka
22
Postoji puno programa za audio i video obradu. Probaj u sinaptiku ili softver menadžeru upisati u pretragu video edit ili audio edit, sigurno će pokazati nekoliko različitih programa. Ja dugo nisam ništa obrađivao od video materijala, pa nisam u toku, ali znam da je npr. program "handbrake" imao neke već predefinisane postavke, pa je obrada videa bila jednostavan posao za amatersku upotrebu. Takođe, ako ti neki program nije jasan, probaj na Youtube potražiti, verovatno ima neki tutorijal.
 
Učlanjen(a)
06.01.2014
Poruka
15
Evo jos jednog pocetnika sa problemima poput malih boginja. Na svom racunaru istalirao sam Ubuntu 12.04 lts. Da napomenem da na istom laptopu imam i windows 7. Ubunntu Linux se mnogo sporije podize nego wibdoes a ocekivao sam obrnuto. I sto je jos vaznije desava se da blokira. Recimo kad koristim Skype racunar znacajno povecava tempreaturu i blokira, tako da moram da ga ugasim. pretpostavljam da je neki problem sa podesavanjem, posto imam amd_ov a10 procesor na 2.3ghz i 6gb rama sto je sasvim dovoljno za 64 bitnu verziju Ubuntu linuxa, ako se ne varam?
 
Član
Učlanjen(a)
01.04.2013
Poruka
78
Kapacitet hardvera ti je sasvim dovoljan, ALI, kod nekih fabrikata je Ubuntu sporiji i brže se grije nego Win. Koji fabrikat računara imaš?

Canonical izričito preporučuje Lenovo, Dell, HP i IBM http://www.ubuntu.com/certification/ .

Kod mene je jedan laptop Sony Vaio i recimo isto imam problem sa pregrijavanjem sa Ubuntu 13.10 dok Win 7 (dualboot) radi bez problema. Takođe mi ne ide Compiz. Ali mi te stvari ne smetaju. Zato na HP računaru sve ide od ruke, Compiz, Cairo dock itd.

Preporučio bih ti da umjesto Ubuntu-a isprobaš Lubuntu ili Xubuntu pa da onda vidiš kakav će biti rezultat. Jer Unity je na Ubuntu-u dosta zahtijevan.
 
Učlanjen(a)
15.08.2013
Poruka
103
Evo jos jednog pocetnika sa problemima poput malih boginja. Na svom racunaru istalirao sam Ubuntu 12.04 lts. Da napomenem da na istom laptopu imam i windows 7. Ubunntu Linux se mnogo sporije podize nego wibdoes a ocekivao sam obrnuto. I sto je jos vaznije desava se da blokira. Recimo kad koristim Skype racunar znacajno povecava tempreaturu i blokira, tako da moram da ga ugasim. pretpostavljam da je neki problem sa podesavanjem, posto imam amd_ov a10 procesor na 2.3ghz i 6gb rama sto je sasvim dovoljno za 64 bitnu verziju Ubuntu linuxa, ako se ne varam?

Обзиром на конфигурацију пробај Кубунту 13.10
Имаш машину са новим хардвером (новијим у односу на излазак Убунту 12.04) па би ти било боље да користиш и неку свежију верзију односно 13.10 коју ћеш потом надоградити на 14.04лтс за пар недеља.
 
Učlanjen(a)
06.01.2014
Poruka
15
Kapacitet hardvera ti je sasvim dovoljan, ALI, kod nekih fabrikata je Ubuntu sporiji i brže se grije nego Win. Koji fabrikat računara imaš?

Canonical izričito preporučuje Lenovo, Dell, HP i IBM http://www.ubuntu.com/certification/ .

Kod mene je jedan laptop Sony Vaio i recimo isto imam problem sa pregrijavanjem sa Ubuntu 13.10 dok Win 7 (dualboot) radi bez problema. Takođe mi ne ide Compiz. Ali mi te stvari ne smetaju. Zato na HP računaru sve ide od ruke, Compiz, Cairo dock itd.

Preporučio bih ti da umjesto Ubuntu-a isprobaš Lubuntu ili Xubuntu pa da onda vidiš kakav će biti rezultat. Jer Unity je na Ubuntu-u dosta zahtijevan.
хвала на брзом одговору. Имам HP Pavilion g6 тако да није у питању произвођач. Највероватније ћу послушаћу твој савет само ћу још мало покушати да га тестирам. Искрено,не знам шта се сматра под Unity!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
06.01.2014
Poruka
15
Обзиром на конфигурацију пробај Кубунту 13.10
Имаш машину са новим хардвером (новијим у односу на излазак Убунту 12.04) па би ти било боље да користиш и неку свежију верзију односно 13.10 коју ћеш потом надоградити на 14.04лтс за пар недеља.
Видим да ми сви препоручујете не Убунту него оперативне системе засноване на њему, па ме интересује разлог томе?
 
Natrag
Top