Linux i rad sa njim

Član
Učlanjen(a)
04.12.2012
Poruka
130
Primecujem razliku u skrolovanju misem u Mozzili u Win-u i ubuntu. u Ubuntu ne ide glatko, jel moze to nekako da se resi?
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Upomoc,Boki71,
odavno razmisljamo muz i ja o linux-u i sad posle 1000-og pucanja windowsa i obaranja sistema imamo zelju da uz windows podignemo i linux samo za surfovanje i download.(muka mi je od virusa,banera,svega.....)
Imam windows xp AMD Sempron 2.200+1.50 GHz,512 ram.Nije neka masina ali radi svoj posao.
Koji linux je najbolji za ovu "ljutu masinu"?
Nismo totalni pocetnici al ipak treba nam pomoc oko izbora linux-a.
Sony Playstation 3 ima O.S.linux nju povezujemo na komp(prenosimo svasta nesto,muziku,igrice...)a i instalirali smo jednom mint daryna surfovali,probali.....

Znam da imas neku pametnu za nas pa ti se zahvaljujemo unapred!!!!

Sto se tice instalacije Linuxa iz windowsa mozes to uraditi pomocu alata Wubi...

Instalacija Linux Ubuntu iz Windowsa


Sto se tige odabira distroa racunar podrzava neki minimum za recimo Mint ili Ubuntu....

Ja sam iskreno ljubitelj Ubuntu mada po svim kriterijumima korisnika na DistroWach Mint je vec duze vreme na prvom mestu dok se Ubuntu kotira izmedju 2-3 mesta pa vec godinu,dve...

DistroWatch.com: Put the fun back into computing. Use Linux, BSD.

Za niske konfiguracije su idealni recimo Puppy, WattOS,Slitaz...mada mislim da bi tu i ubuntu solidno funkcionisao....
 
Član
Učlanjen(a)
20.10.2009
Poruka
123
Sto se tice instalacije Linuxa iz windowsa mozes to uraditi pomocu alata Wubi...

Instalacija Linux Ubuntu iz Windowsa


Sto se tige odabira distroa racunar podrzava neki minimum za recimo Mint ili Ubuntu....

Ja sam iskreno ljubitelj Ubuntu mada po svim kriterijumima korisnika na DistroWach Mint je vec duze vreme na prvom mestu dok se Ubuntu kotira izmedju 2-3 mesta pa vec godinu,dve...

DistroWatch.com: Put the fun back into computing. Use Linux, BSD.

Za niske konfiguracije su idealni recimo Puppy, WattOS,Slitaz...mada mislim da bi tu i ubuntu solidno funkcionisao....


Kako rešiti problem sa drajverima za stare mašine tj. gde ih naći? Obzirom da i ja imam staru mašinu - laptop star 8 godina (celeron na 1.5) te bi ja instalirao npr Ubuntu ali šta ako, po rušenju win i instalaciji linux-a svatim da nema drajvera (za wlan npr)? Gde ih naći ?
 
Član
Učlanjen(a)
04.02.2013
Poruka
8
Sto se tice instalacije Linuxa iz windowsa mozes to uraditi pomocu alata Wubi...

Instalacija Linux Ubuntu iz Windowsa


Sto se tige odabira distroa racunar podrzava neki minimum za recimo Mint ili Ubuntu....

Ja sam iskreno ljubitelj Ubuntu mada po svim kriterijumima korisnika na DistroWach Mint je vec duze vreme na prvom mestu dok se Ubuntu kotira izmedju 2-3 mesta pa vec godinu,dve...

DistroWatch.com: Put the fun back into computing. Use Linux, BSD.

Za niske konfiguracije su idealni recimo Puppy, WattOS,Slitaz...mada mislim da bi tu i ubuntu solidno funkcionisao....
Pozdrav Boki,
Instalirali ubuntu 12.04.prvu stvar vezanu za drajvere ne mogu da uradim.Ne prepoznaje ih skenira i nema nista.Skinula sam drajvere za n-vidiu ali i tu treba nesto da se promeni u root-u a meni neda pristup root-u.A ne kapiram ni sta da promenim.Izgleda da mi ne ide bas kako sam mislila,zaglavila na tacki 1 instalacija dravera i update .Sta sad????
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Pozdrav Boki,
Instalirali ubuntu 12.04.prvu stvar vezanu za drajvere ne mogu da uradim.Ne prepoznaje ih skenira i nema nista.Skinula sam drajvere za n-vidiu ali i tu treba nesto da se promeni u root-u a meni neda pristup root-u.A ne kapiram ni sta da promenim.Izgleda da mi ne ide bas kako sam mislila,zaglavila na tacki 1 instalacija dravera i update .Sta sad????

Obidji malo ovu temu......to su neke osnovne stvari posle instalacije......

http://serbianforum.org/linux-os/354600-sta-uraditi-posle-instalacije-linux-ubuntu.html

tacka 5 ti je administrator dozvola u root-u.....
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Probala nece kaze unable to lock.Kaze nema takav file ni direktorijum.

Otvori Terminal i upisi komande....

Kod:
wget [URL]http://dl.dropbox.com/u/53319850/NoobsLab.com/libnautilus-gksu.so[/URL] 
sudo cp libnautilus-gksu.so /usr/lib/nautilus/extensions-3.0/

Zatim Enter na tastaturi i sacekaj da se proces obavi do kraja....restartuj Linux i trebalo bi dobiti komandu Otvori kao administrator u desnom kliku misa....
 
Natrag
Top