Krst u Hriscanstvu

Da li treba ljubiti krst i klanjati mu se kao Bogu?

  • Naravno da treba da se ljubi krst,jer na njemu je ubijen nas Isus Hrist

    Votes: 3 60,0%
  • Krst je idol,to je idolopoklonstvo

    Votes: 2 40,0%

  • Total voters
    5
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Adventisti ne prave nikakve kstove da bi se njima klanjali, ili ih prodavali drugima.
A cije krstove koristite?,gde ih kupujete?,dal ih preprodajte/kakve vise cenite metalne ili drvene,ili zlatne ?
Zar vi ne ljubite krst?,ne molite mu se?,pa kako ga koristite???kao simbol???,jel ga nema na vasoj crkvi?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Zaokret, odgovorio sam.

Krst jeste simbol koji predstavlja Isusovu smrt, i cesto se stavlja na crkve, i korice biblija, ali Adventisti nigde ne koriste ovaj simbol za licnu upotrebu kao tradicionalne crkve.

Koliko znam - na zgradi Adventisticke crkve u Beogradu postoji krst, ali iskljucivo da pokaze da je to crkva.

Ja sam licno protiv svakakvih obelezja, ali sve zavisi od pobuda.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ti misliš da je grijeh predmet, a da nije problem srca, šta je bitno koji je krst ako čovjek ne pravi magiju od toga.
Pa vi ste napravili magiju od svega pa i od krsta ,ali jos uza sve i dobru trgovinu pogotovo za zlatnim krstovima na ogrlicama i narukvicama,
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Zaokret, izraz "VI" nije baš prikladan da njime izjednačavaš SVE, i SVE stavljaš u isti koš, a JS prikazuješ kao posebne, već trebaš da se zapitaš u ispravnost svojih gledišta.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Zaokret, izraz "VI" nije baš prikladan da njime izjednačavaš SVE, i SVE stavljaš u isti koš, a JS prikazuješ kao posebne, već trebaš da se zapitaš u ispravnost svojih gledišta.

Zamenica "VI" je prikladna za sve vas koji zastupate trojstvo kojim od jednog Boga Oca jehove,stvarate tri boga.
Znas li jos nekoga sem JS koji su u hriscanstvu potpuno odbacli "trojstvo" kao bogohulnu nauku?
napisi ako znas.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nisam rekao da piše, ali su i te kako verovali da je Isus Bog, jer postoje svedočanstva samih apostola da je to tako, Bog koji je umro na krstu, nikako na stubu, jer biblija i istorijski kontekst tako kažu, a Jehovini svedoci ne veruju bibliji, već svojim filozofijama, i praznoj logici koju su sami izmislili.
 
Natrag
Top