Krst u Hriscanstvu

Da li treba ljubiti krst i klanjati mu se kao Bogu?

  • Naravno da treba da se ljubi krst,jer na njemu je ubijen nas Isus Hrist

    Votes: 3 60,0%
  • Krst je idol,to je idolopoklonstvo

    Votes: 2 40,0%

  • Total voters
    5
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ova boli??????????????????????????????????

Ne boli Antonija Ellen White, već boli što se njemu iznose istorijski podaci, svedočanstva Josifa Flavija, Cicerona, istorija Rimskog razapinjanja na krstove, filozofija krsta tokom istorije, arheologija koja je pronašla takve krstove na kojima su raspinjani ljudi, i biblijski dokazi o krstu, a on kaže da ja slušam Ellen White.

To je tužno i žalosno, a ne neka tamo uvreda proztiv bilo koga.

Očigledno je da Zaokret više voli izmišljotine JS, nego činjenice.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Ne boli Antonija Ellen White, već boli što se njemu iznose istorijski podaci, svedočanstva Josifa Flavija, Cicerona, istorija Rimskog razapinjanja na krstove, filozofija krsta tokom istorije, arheologija koja je pronašla takve krstove na kojima su raspinjani ljudi, i biblijski dokazi o krstu, a on kaže da ja slušam Ellen White.

To je tužno i žalosno, a ne neka tamo uvreda proztiv bilo koga.

Očigledno je da Zaokret više voli izmišljotine JS, nego činjenice.

Isus Hrist nije ubijen ni na kakvom krstu,ali cak i da je ubijen na krstu postavljaju se neka bitna pitanja,a to su?
1.Otkud krst postade predmet obozavanja ljubljenja,klanjanja i moljenja,pa cak i znak krsta rukama?
2.Zasto bi se oruzje koje je ubilo naseg najvoljenijeg obozavalo i posvecivalo???
3.Kakve veze krst ima sa nosenjem prokletstva?

osim sto je grcka rec stavros koju prevodite sa krst od IV veka nase ere uvek koristila u prevodu uspravan stub ili kolac za ograde...,Pogledajte sta biva povezivanjem sa starim savezom
Galatima 3:13
13 Hristos je nas iskupio od kletve zakonske postavši za nas kletva, jer je pisano: Proklet svaki koji visi na drvetu:
I opet na drvetu,a ne na krstu.
jednostavno receno Sotonini sledbenici nemaju sanse da opravdaju Krst kao simbol obozavanja.
Evo da vidimo odakle ovo ap,Pavlu?
5.Moj 21:
Ако неко учини грех због ког је заслужио смртну казну па буде погубљен и обешен на стуб, 23 нека његово тело не остане на стубу преко ноћи, већ га сахрани истог дана, јер је проклет пред Богом онај ко је обешен. Немој скрнавити своју земљу коју ти Јехова, твој Бог, даје у наследство.(NW)
Drvo bez ikakve poprecne precage je svakako stub,zar ne?
Da ima poprecnu precagu zvao bi se krst??

Pa ako su izbacili Jehovu ,ime Boga Oca,zasto ne bi izbacili sve sto im ne odgovara ,da prevara uspe.,zar ne?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Naravno da je Isus visio na drvetu, odnosno - na krstu napravljenom od posečenog drveta.
Stauros je drveni stub sa prečagom, jer princip raspeća je upravo bio taj - da su osuđenici nosili jedan deo krsta na svojim plećima, a potom bi telo osuđenika prikovali za taj deo, i on bi bio podignut na uspravni stub koji je bio stalno zabijen na mestu izvršenja presude.

Tradicionalne crkve su preuzele ovaj mnogobožački simbol Boga Tamuza na kome je Hristos umro.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Naravno da je Isus visio na drvetu, odnosno - na krstu napravljenom od posečenog drveta.
Stauros je drveni stub sa prečagom, jer princip raspeća je upravo bio taj - da su osuđenici nosili jedan deo krsta na svojim plećima, a potom bi telo osuđenika prikovali za taj deo, i on bi bio podignut na uspravni stub koji je bio stalno zabijen na mestu izvršenja presude.

Tradicionalne crkve su preuzele ovaj mnogobožački simbol Boga Tamuza na kome je Hristos umro.

Da nisu mozda i Jevreji ubijali ljude na krstu?
Sta kaze Biblija???
5.Moj 21:
22 Ko zgreši tako da zasluži smrt, te bude osuđen na smrt i obesiš ga na "KRST",
23 Neka ne prenoći telo njegovo na krstu, nego ga isti dan pogrebi, jer je proklet pred Bogom ko je obešen; zato ne skvrni zemlje koju ti Gospod Bog tvoj daje u nasledstvo.
A sta je radio Isus sin Navinov?
8:29
29 A cara gajskog obesi na drvo i ostavi do večera; a o zahodu sunčanom zapovedi Isus te skidoše telo njegovo s drveta i baciše pred vrata gradska, i nabacaše na nj veliku gomilu kamenja, koja stoji i danas.
10:
26
Potom ih pobi Isus i pogubi ih, i obesi ih na pet drveta, i ostaše viseći na drvetima do večera.
27 A o zahodu sunčanom zapovedi Isus te ih skidoše s drveta i baciše ih u pećinu, u koju se behu sakrili, i metnuše veliko kamenje na vrata pećine, koje osta onde do danas.
A sta je sa isusom_
Dela ap. 5,30
Bog otaca naših uskrisi Isusa kojega vi smakoste objesivši ga na drvo.

Dj 10,39
"Mi smo svjedoci svega što on učini u zemlji judejskoj i Jeruzalemu. I njega smakoše, objesivši ga na drvo!
1.Petrova 2:24
24 Koji grehe naše sam iznese na telu svom na drvo, da za grehe umremo, i za pravdu živimo; kog se ranom isceliste.
Eto krstaski zlotvori nisu uspeli da na svim mestima gde pise drvo upisu KRST!!!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nisu Jevreji kažnjavali raspećem na krst, već je to bio Rimski ritualni običaj prinošenja ljudskih žrtava Bogu Tamuzu, a krst ili slovo T je bio simbol tog Boga, i na tom simbolu je Isuus umro.

Što se tiče izraza DRVO, to sam već odgovorio.

Naravno da je Isus visio na drvetu, odnosno - na krstu napravljenom od posečenog drveta ili debla.

"A ja Bože sačuvaj da se čim drugijem hvalim osim krstom Gospoda našega Isusa Hrista, kojega radi razape se meni svijet, i ja svijetu" ( Galatima 6. 14 )

Evo još nekoliko tekstova u kojima se spominje krst.

1. Jevr. Glava 12
(Knjige Novoga zaveta/Jevrejima poslanica)
... i Svršitelja Isusa, koji mesto određene sebi radosti pretrpe krst, ne mareći za sramotu, i sede s desne strane prestola Božijeg. 12:3 Pomislite, dakle, na Onog koji je takvo protivljenje protiv sebe od ...
2. Kol. Glava 02
(Knjige Novoga zaveta/Kološanima poslanica)
... poklonivši nam sve grehe, 2:14 I izbrisavši pismo uredbe koja beše protiv nas, i to uzevši sa srede prikova ga na krstu; 2:15 I svukavši poglavarstva i vlasti izvede ih na ugled slobodno, i pobedi ih ...
3. Kol. Glava 01
(Knjige Novoga zaveta/Kološanima poslanica)
... sa sobom, umirivši krvlju krsta Njegova, kroza Nj sve, bilo na zemlji ili na nebu. 1:21 I vas koji ste nekad bili odlučeni i neprijatelji kroz pomisli u zlim delima, 1:22 A sad vas primiri u telu mesa ...
4. Filib. Glava 03
(Knjige Novoga zaveta/Filibljanima poslanica)
... one koji tako žive kao što nas imate za ugled. 3:18 Jer mnogi hode, za koje vam mnogo puta govorih, a sad i plačući govorim, neprijatelji krsta Hristovog; 3:19 Kojima je svršetak pogibao, kojima je Bog ...
5. Filib. Glava 02
(Knjige Novoga zaveta/Filibljanima poslanica)
... nađe se kao čovek. 2:8 Ponizio sam sebe postavši poslušan do same smrti, a smrti krstove. 2:9 Zato i Bog Njega povisi, i darova Mu ime koje je veće od svakog imena. 2:10 Da se u ime Isusovo pokloni ...
6. Efe. Glava 02
(Knjige Novoga zaveta/Efescima poslanica)
... da iz oboga načini sobom jednog novog čoveka, čineći mir; 2:16 I da pomiri s Bogom oboje u jednom telu krstom, ubivši neprijateljstvo na njemu. 2:17 I došavši propovedi u jevanđelju mir vama dalekima ...
7. Gal. Glava 06
(Knjige Novoga zaveta/Galatima poslanica)
... onima koji su s nama u veri. 6:11 Vidite koliko vam napisah rukom svojom! 6:12 Koji hoće da se hvale po telu oni vas nagone da se obrezujete, samo da ne budu gonjeni za krst Hristov. 6:13 Jer ni oni ...
8. Gal. Glava 05
(Knjige Novoga zaveta/Galatima poslanica)
... se ukide sablazan krstova. 5:12 O da bi odsečeni bili oni koji vas kvare! 5:13 Jer ste vi, braćo, na slobodu pozvani: samo da vaša sloboda ne bude na želju telesnu, nego iz ljubavi služite jedan drugom. ...
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Nisu Jevreji kažnjavali raspećem na krst, već je to bio Rimski ritualni običaj prinošenja ljudskih žrtava Bogu Tamuzu, a krst ili slovo T je bio simbol tog Boga, i na tom simbolu je Isuus umro.

Što se tiče izraza DRVO, to sam već odgovorio.

Naravno da je Isus visio na drvetu, odnosno - na krstu napravljenom od posečenog drveta ili debla.

"A ja Bože sačuvaj da se čim drugijem hvalim osim krstom Gospoda našega Isusa Hrista, kojega radi razape se meni svijet, i ja svijetu" ( Galatima 6. 14 )

Evo još nekoliko tekstova u kojima se spominje krst.

1. Jevr. Glava 12
(Knjige Novoga zaveta/Jevrejima poslanica)
... i Svršitelja Isusa, koji mesto određene sebi radosti pretrpe krst, ne mareći za sramotu, i sede s desne strane prestola Božijeg. 12:3 Pomislite, dakle, na Onog koji je takvo protivljenje protiv sebe od ...
2. Kol. Glava 02
(Knjige Novoga zaveta/Kološanima poslanica)
... poklonivši nam sve grehe, 2:14 I izbrisavši pismo uredbe koja beše protiv nas, i to uzevši sa srede prikova ga na krstu; 2:15 I svukavši poglavarstva i vlasti izvede ih na ugled slobodno, i pobedi ih ...
3. Kol. Glava 01
(Knjige Novoga zaveta/Kološanima poslanica)
... sa sobom, umirivši krvlju krsta Njegova, kroza Nj sve, bilo na zemlji ili na nebu. 1:21 I vas koji ste nekad bili odlučeni i neprijatelji kroz pomisli u zlim delima, 1:22 A sad vas primiri u telu mesa ...
4. Filib. Glava 03
(Knjige Novoga zaveta/Filibljanima poslanica)
... one koji tako žive kao što nas imate za ugled. 3:18 Jer mnogi hode, za koje vam mnogo puta govorih, a sad i plačući govorim, neprijatelji krsta Hristovog; 3:19 Kojima je svršetak pogibao, kojima je Bog ...
5. Filib. Glava 02
(Knjige Novoga zaveta/Filibljanima poslanica)
... nađe se kao čovek. 2:8 Ponizio sam sebe postavši poslušan do same smrti, a smrti krstove. 2:9 Zato i Bog Njega povisi, i darova Mu ime koje je veće od svakog imena. 2:10 Da se u ime Isusovo pokloni ...
6. Efe. Glava 02
(Knjige Novoga zaveta/Efescima poslanica)
... da iz oboga načini sobom jednog novog čoveka, čineći mir; 2:16 I da pomiri s Bogom oboje u jednom telu krstom, ubivši neprijateljstvo na njemu. 2:17 I došavši propovedi u jevanđelju mir vama dalekima ...
7. Gal. Glava 06
(Knjige Novoga zaveta/Galatima poslanica)
... onima koji su s nama u veri. 6:11 Vidite koliko vam napisah rukom svojom! 6:12 Koji hoće da se hvale po telu oni vas nagone da se obrezujete, samo da ne budu gonjeni za krst Hristov. 6:13 Jer ni oni ...
8. Gal. Glava 05
(Knjige Novoga zaveta/Galatima poslanica)
... se ukide sablazan krstova. 5:12 O da bi odsečeni bili oni koji vas kvare! 5:13 Jer ste vi, braćo, na slobodu pozvani: samo da vaša sloboda ne bude na želju telesnu, nego iz ljubavi služite jedan drugom. ...

Ama decko,
Rimljani su sve izrezirali u dosluhu sa jevrejima.
Ali nisu uspeli svuda da zamene drvo sa krstom.
Eno gore sam ti razotkrio te kriminalno zlobne lazljive spletke Konstantina.
Pre Konstantina je svuda stajalo drvo,nigde krst,svuda je pisalo Jehova Bog,a sa Konstantinom sektaski otpadnici uzimaju vlast uz njegov blagoslov,izbacuju Jehovu,ubacuju krst itd itd....
Ali ti branis svog vodju Konstantina koji je uveo krst kao simbol vere nakon sto ga je ubacio i u Bibliju...itd itd...jos ste tako zlobnog coveka nazvali Velikim ,i sveca ste od njega napravili....sto vam je neoprostiva sramota...
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne, nego su Jehovini svedoci, odnosno njihovi kreatori falsifikovali bibliju, i namerno pogrešno prevodili i menjali tekst da bi ga usaglasili sa svojim teorijama.

Tako su pogrešno preveli izraz "stauros" u stub, i ako stauros označava ogradu od kolja sa prečagom, što formira jedan ili više krstova.

Kako tumačiš Ciceronove spise i njegova svedočanstva o dve grede "PATIBULUMU" i "STIPOSU" jednoj vertikalnoj, i drugoj horizontalnoj, koje su formirale krst.

PATIBULUM



Stipos je uspravna greda koja je bila stalno na mestu raspeća.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Nas cenjeni sagovornik Ris Zaokret, suocio se sa teskim pitanje pa potrebno mu je dugo vremena da smisli odgovor, a mi cemo ici i dalje.
Nekoliko puta na ovoj temi Ris je umesto Hristovog raspeca upotrebio izras prikovan na stub.
Pitanje: Da li je Isus prikovan na stub ili RAZAPET NA KRSTU?


Sve hriscanske zajednice veruju i uce da je Hristos razapet na krstu.

Muslimani i Jehovini svedoci to poricu tvrdeci da je prikovan na stub.

JS se drze grcke reci stauros, sto znaci kolac, pritka, greda, lomac, krst. Pa krst se i satoji od dva parceta drveta koja su ukrstena od kojih je nacinjen krst.


U pocetku krst je bio u vidu slova T i na tom su razapinjani kriminalci. U Palestini ta vrsta kaznjavanja bila je uvedena sredinom II veka p.n.e. a uveo ju je Antioh Epifan.
Da bi imali vidno mesto gde da isloze presudu, dodat je jos i gornji deo, a to je krst.

U Novom zavetu izraz RAZAPETI spominje se 36 puta.

Svi prevodioci Biblije, osim JS, preveli su to sa razapete. Razapinjanje vrseno je tako sto su osudjenika vezali za krst i zatim prikovali klinovima, ili ekserima.

Isus je prorekao da ce biti razapet: "I predace ga neznaboscima da mu se rugaju i da Ga ubiju i RAZSAPNU." (Matej 20,19)


"... Sin coveciji predace se da se razapne." (Matej 26,2)


Tako je i bilo: "I povedose Ga da Ga razapnu." (Matej 27,31)


"A kad Ga razapese." (Matej 27,36)


"Tada raspese s Njim i dva hajduka." (matej 27,38)


Hristova Crkva propovedala je Hrista Raspetoga: "A mi propovedamo Hrista raspetoga."
(1. Korincanima 1,23)

Pitanje za Jehovine svedoke:

Da li ce te se vi Jehovini svedoci pridruziti hriscanima koji veruju da je Hristos razapet na krsu, ili cete ostati sa muslimanima?

Cekamo na odgovor!
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Ne, nego su Jehovini svedoci, odnosno njihovi kreatori falsifikovali bibliju, i namerno pogrešno prevodili i menjali tekst da bi ga usaglasili sa svojim teorijama.

Tako su pogrešno preveli izraz "stauros" u stub, i ako stauros označava ogradu od kolja sa prečagom, što formira jedan ili više krstova.

Kako tumačiš Ciceronove spise i njegova svedočanstva o dve grede "PATIBULUMU" i "STIPOSU" jednoj vertikalnoj, i drugoj horizontalnoj, koje su formirale krst.

PATIBULUM



Stipos je uspravna greda koja je bila stalno na mestu raspeća.


Kao sto pise u grckom recniku prevod stavros je prvo kolac a na kraju kriz ili krst...
Da je Isus ubijen na krstu,rec stavros bi se prvo prevodila sa krst,a ne sa kolac , nabijanje kolja ,ogradjivanje palisadom (stubovima,a ne krstevima)..tolko o prevodu grcke rec stavros ...
mrzL5Le.jpg
[/IMG]
mrzL5Le.jpg
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
JS pogrešno prevode STAUROS, to je ograda od kolja sa prečagom.

Izraz DRVO podrazumeva materijal od koga je napravljen krst, a to je od drveta posečenog u šumi.

Js su sve isfilozofirali sebi na štetu, i ne prihvataju ni istorijski kontekst, ni arheološka otkrića, ni svedočanstva ranih istoričara i govornika.
 
Natrag
Top