Koja Crkva spasava?

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Onda po tome ljudi koji veruju u Boga i zive po datoj svetlosti, a van su bilo koje crkve, nemaju nikakve sanse da se spasu.

Re; Bozja kaze:

"Jer ste vi crkve Boga Živoga, kao što reče Bog: Useliću se u njih, i živeću u njima, i biću im Bog, i oni će biti moj narod"
( 2 Korincanima 6. 16 ).

Bog ima svoju crkvu na zemlji, i ona ima ulogu da ljudima prenese javandjelje u Duhu Svetome, ali su ljudi iskljucivo odgovorni za sebe, da to jevandjelje prihvate, i da po njemu zive, i da rastu u veri i posvecenju, u druzenju sa vernim ljudima, zajednickim molitvama i pevanju pesama, proucavanjima Bozje reci, i obostranom hrabrenju i podsticanju na veru, u slusanju propovedi,
To sve nije nuzno i presudno, ali moze pomoci verniku na putu posvecenja.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Dobro jutro brate Mire,
U svim zajednicama ima problema i niko ne treba da misli da je ijedna sveta, kao sto bi trebala da bude. Nego mi nemamo vremena da se bavimo o onome sto je sporedno, mi trazimo odgovor na sustinsko pitanje.

Cemu onda napadi na PC ako ni vasa nije sveta? Ja sam mislio da nam nudite alternativnu veru jer smo mi nesveti i pagani a vi ste bezgresni?

Sad si morao priznati da i u vasoj crkvi postoje vuci i prevaranti! Znaci da niste ni vi sveti kako se predstavljate!

A optuzujes mene kako ja svoje crkvene autoritete ponizavam. Pa normalno je da cu izobliciti svakog onog koji iznosi laznu nauku protiv moje crkve, pa bio on unutar nje i predstavljao se kao brat ili spolja. Gori su ovi unutra, to su lazna braca. I protiv takvih se treba boriti.

A ti navodno branis moju crkvu od mene?
A podstices vukove u mojoj crkvi koji iznose izvrnutu nauku!

A to radis jer ti odgovara!

Pa Marko to je licemerno i nemoj to molim te vise raditi, jer ja to ne radim tebi.
(znam da ovo nije namerno)

Ja Pujica ne podrzavam, iako nisam clan vase crkve, i necu njegovo ponasanje koristiti da vas optuzim, a ti to radis nama. Zato nemoj!


Nego ja sam ovoga jutra ocekivao da ces ti svecano izjaviti kako je Pujic, u centru garada seo na raskrsnici i svom silom udara u BOBANJ.

Pa mozda je udarao na egzitu u Novom Sadu? Decu je vodio tamo na bubnjanje.
I sam znas da to nije u redu.

Ako o tome pod hitno javis svojoj bivsoj braci Jehovinim svedocima, odmah ce te unaprediti za PIONIRA, i na sav glas pocece da objavljuju da je poceo ARMAGEDON!

Sta ja imam sa JS?

Marko ti si ovu temu skrenuo u pogresnom pravcu, a sad se lepo vratimo nazad.

Za sve citate i tvrdnje sto je Popovic gore izneo daj mi citate iz antickih anala. Potkrepi te Popoviceve tvrdnje dokazima!

Ako to ne mozes, onda mi nemamo vise o cemu pricati, i ti nisi dokazao nista.

Onda po tome ljudi koji veruju u Boga i zive po datoj svetlosti, a van su bilo koje crkve, nemaju nikakve sanse da se spasu.
Laodikeja..

Takve ljude Bog vodi u svoju crkvu direktno, pozivom da se sa istom povezu.. Osim ako nije u pitanju neko pusto ostrvo ili prasuma, gde niko ne moze doci, onda takvog vodi licno Bog.

Ako neko iz nekog razloga nije spreman na vezu sa crkvom (to se vidi po karakteru), Bog takvog prepusta istini koju vec ima.

Takav instinktivno oseca da nije u istini..
I zato on mora da traga kleci i moli, da dokaze sebe dostojnim.. Jer takvi imaju karakterne mane koje ih sprecavaju u daljem napredku ka istini..

Bog to vidi, zato im ne daje punu istinu, jer oni na nju nisu spremni!

Takvi obicno lutaju od zajednice do zajednice, dok ne dodju do prave.. A neki nikad i ne stignu tamo, dok ne isprave svoj put..

Bog takve spasava neznanjem, jer kad bi znali punu istinu ne bi je odrzali, jer su slabi!

Kao sto je i rekao: "kome je malo dano, malo ce se od njega traziti, a kome je mnogo dano mnogo ce se od njega traziti"!

Nelogicno je verovati da Bog nekog drzi u neznaju sem ako on to nije zasluzio!

Dakle, za to postoji razlog.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, sta je kome dato, i sta ce se od koga traziti?

Da nece Bog mozda meriti da li ce pustiti u carstvo nebesko po tome da li je neko palio svece, klanjao se i ljubio ikone i slike, praznovao praznike, vrsio rituale i obicaje, praznovao nedelju, palio badnjak, kruzio oko crkve, vrteo kandilom, pio svetu vodu, itd, itd..

Zar nije merilo covekovo posvecenje i zivot u zajednici sa Bogom, i rodovi koje radja, koji proisticu iz te zajednice.

Sam prosudi u koju bi crkvu Bog pozvao ljude, da li u onu koja iznosi cistu rec Bozju, ili u ovu gore opisanu u kojoj sve ima osim reci Bozje.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527


Cemu onda napadi na PC ako ni vasa nije sveta?


Mire, izvini, ali ne napadam ja PC, nego ja je branim, a ti je napadas.
Zar nisma ja tvrdio da je Pravoslavna istorija od J. Popovica ispravna i da je pametno sto se predaje pravoslavnim buducim teolozima. A zart nisi ti tvrdio da je ona protestantska?
Pa onda budi iskren i reci ko napada, a ko brani.


Sad si morao priznati da i u vasoj crkvi postoje vuci i prevaranti! Znaci da niste ni vi sveti kako se predstavljate![/QUOTE]

Pa cim si ti bio u toj crkvi koju neprestano napadas, mora da govoris istinu, jer sve ocejujes prema sebi. Jeli tako? Mire, nikad niko nije predstavljao i tvrdio da je crkva sveta, to mozda vi pravoslavni i katolici tako tvrdite, a ne i mi.

Sve najbolje
 
Učlanjen(a)
14.01.2018
Poruka
518
Mire, sta je kome dato, i sta ce se od koga traziti?
Da nece Bog mozda meriti da li ce pustiti u carstvo nebesko po tome da li je neko palio svece, klanjao se i ljubio ikone i slike, praznovao praznike, vrsio rituale i obicaje, praznovao nedelju, palio badnjak, kruzio oko crkve, vrteo kandilom, pio svetu vodu, itd, itd..
Zar nije merilo covekovo posvecenje i zivot u zajednici sa Bogom, i rodovi koje radja, koji proisticu iz te zajednice.
Sam prosudi u koju bi crkvu Bog pozvao ljude, da li u onu koja iznosi cistu rec Bozju, ili u ovu gore opisanu u kojoj sve ima osim reci Bozje.

Pomaže Gospod i Bog naš!

Dok ti se ne javi Mire kome si ovo uputio, ne zameri meni dokonome
što pišem mada nisam ni prozvan ni pozvan.

Sa jedne strane, lako je moguće da si u pravu i da sva dela koja
ljudi čine bez da to rade Boga radi i spasenja svog radi ....
Neće dobaciti do Večnog života sa Hristom i Crkvom Njegovom.
Medju dela koja si napisao mogu se dodati i pomaganje bolesnima,
hranjenje gladnih, citiranje Svetog Pisma, post i nazovi molitvu..

Sa druge strane, ako neko sve pobrojano čini Boga radi, pa još i izmisli
nešto .... a sve to da bi što više i jače i prisnije bio sa Bogom, e
takav "ode u Raj" a mi maloverni.... Bože pomozi mome neverju!

brat Toma



 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Pitanje je kakva smo merila spasenja postavili u svom životu, da li reč Božju, ili nešto što mi smatramo da je potrebno činiti da bi se približili Bogu.

Ako čovek nešto radi a ne pronalazi dokaze u bibliji da to treba činiti, i da ona to uči, ili da su apostoli i prvi Hrišćani to činili, onda tome ni ne treba poklanjati pažnju, i predstavlja ljudski pokušaj da nametne neka vanbiblijska merila spasenja.

Tada se takav udaljava od Boga, i ako misli da ga to približava Bogu.

Ja mogu razumeti onoga koji nešto iskreno čini u neznanju, misleći da čineći to nešto služi Bogu.
Ja verujem da Bog takvog čoveka vodi i izvodi od manje ka većoj svetlosti.
Ali ako čovek zna a čini suprotno, to znači da on svesno bira nešto za šta zna da je pogrešno, jer nije iskren da u potpunosti ispoštuje jevanđeoske kriterijume spasenja, i pitanje je kako Bog na to gleda, a mogu to nazreti u biblijskim rečima koje govore o ljudskom neznanju, a koje glase: "Koji u prošavšijem naraštajima bješe pustio sve narode da idu svojijem putovima" ( dela apostolska 14. 16 ).

Zapitajmo se, da li su moji putevi i Božji, i šta je njegova volja, a ne šta mi mislimo da je njegova volja, i molimo se u tom cilju.

Pozdrav!
 
Učlanjen(a)
14.01.2018
Poruka
518
Pitanje je kakva smo merila spasenja postavili u svom životu, da li reč Božju, ili nešto što mi smatramo da je potrebno činiti da bi se približili Bogu.

Ako čovek nešto radi a ne pronalazi dokaze u bibliji da to treba činiti, i da ona to uči, ili da su apostoli i prvi Hrišćani to činili, onda tome ni ne treba poklanjati pažnju, i predstavlja ljudski pokušaj da nametne neka vanbiblijska merila spasenja.

Tada se takav udaljava od Boga, i ako misli da ga to približava Bogu.

Ja mogu razumeti onoga koji nešto iskreno čini u neznanju, misleći da čineći to nešto služi Bogu.
Ja verujem da Bog takvog čoveka vodi i izvodi od manje ka većoj svetlosti.
Ali ako čovek zna a čini suprotno, to znači da on svesno bira nešto za šta zna da je pogrešno, jer nije iskren da u potpunosti ispoštuje jevanđeoske kriterijume spasenja, i pitanje je kako Bog na to gleda, a mogu to nazreti u biblijskim rečima koje govore o ljudskom neznanju, a koje glase: "Koji u prošavšijem naraštajima bješe pustio sve narode da idu svojijem putovima" ( dela apostolska 14. 16 ).

Zapitajmo se, da li su moji putevi i Božji, i šta je njegova volja, a ne šta mi mislimo da je njegova volja, i molimo se u tom cilju.

Pozdrav!
Pomaže Bog!

Svidja mi se kako razmišljaš.

Nadam se iskreno da ćeš ostati u dijalogu sa Bogom,
i da će se dubina vašeg odnosa povećavati iz dana u dan,
sve do "pune mere Hristovoga rasta".

Nadam se da, premda tako piše u Svetom Pismu, i premda su
tako govorili i radili Apostoli, ti ipak nećeš platiti da neko ošiša glavu,
niti ćeš organizovati da za tebe budu žrtve prinošene (Dela Ap. 21).

brat Toma
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Koliko dopuštamo ( Bogu ), toliko i dobijamo.

Mnogobošci su se sekli i boli noževima ku starom zavetu da bi ih Bog uslišio i spalio žrtvu koju je Ilija postavio.

Ilija je nasuprot tome samo uputio jednu jednostavnu molitvu.

Bog ne traži brijanje glave i prinošenje ćrtava, ili nanošenja boli samom sebi, več samo naše otvoreno srce izraženo rečima "OČE, UČINI MI ČISTO SRCE, I DUH PRAVI PONOVI U MENI"

Ako tako čini, Bog će ga istinski blagosloviti.
 
Učlanjen(a)
14.01.2018
Poruka
518
Bog ne traži brijanje glave i prinošenje žrtava, ili nanošenja boli samom sebi, več samo naše otvoreno srce izraženo rečima "OČE, UČINI MI ČISTO SRCE, I DUH PRAVI PONOVI U MENI"

Bog te dobrotom iznenadio!

Ne sećam se da u Svetom Pismu ima pomena o "nanošenju bola samom sebi"
ili ti misliš da su brijali glave ... jako tupim brijačima?
:)

brat Toma
(koji se bezazleno šali!)
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Da nece Bog mozda meriti da li ce pustiti u carstvo nebesko po tome da li je neko palio svece, klanjao se i ljubio ikone i slike, praznovao praznike, vrsio rituale i obicaje, praznovao nedelju, palio badnjak, kruzio oko crkve, vrteo kandilom, pio svetu vodu, itd, itd..

To njima i jeste mjerilo jer je evidentno to uvedeno da bi se izbjegao susret sa Bogom tj. sa Njegovim karakterom koji ih svjedoči da su grešni i svakog čovjeka svjedoči. Zato se oni kriju iza ikona, brojanica itd.

Mire me blok. i ja njega, on je prvi što je dokaz da ne podnosi istinu.
 
Natrag
Top