Ko je po bibliji Ilija koji ce doci u poslednjem vremenu

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, to su TVOJA LIČNA mišljenja, jer ne poznaješ Božje delovanje u ovom vremenu, i još pripisuješ Bogu šta je on mislio kada je u bibliji dao određena otkrivenja, i otkrivao i pozivao na određene akcije ove vrste, kao da si ti proniknuo u Božju misao, pa znaš šta je u Bogu.
Postao si veliki Bogoispitivač, i sudija i njemu samom.

To su oni koji će i na nebu pokušati da vode glavnu reč, i postavljati se kao Bogotumači, i kada Bog priča - ubacivati mu se u reč, čak rotiveći se Bogu da on to ne zna dobro da objasni..itd..
Bože Bože, kakve li nadmenosti, i Bogoučenjaštva.

Dakle, ti ne poznaješ Božje delovanje, i kako on vodi čoveka putem osvedočenja, i zato SVE pripisuješ okultizmu što nije po tvojim ličnim merilima.

Meni je savest sasvim mirna, i znam šta mi Gospod svedoči, i kako me vodi, a moja iskustva sa njim su višestruka, ne samo u osvedočavanju i vodstvu njegovim Duhom, već i u drugoj vrsti osvedočenja koje prati sila Božjeg Duha.

Recimo samo neke od osvedočenja putem znakova.

Bog mi često govori putem brojeva - ukazujući na određene datume, i pojedinosti koje mi pokazuje kroz te brojeve, a to su brojevi 22, 44, 144, 1844, i od skora i broj 1948.

Bog mi često svakodnevno ukazuje na ove brojeve.

Recimo - kada idem ulicom pored parkiranih kola, a potom se instiktivno zaustavim bez ikakvog određenog cilja, ne razmišljajući o bilo kakvim brojevima, i pogledam slučajno na broj koji stoji na asfaltu kao broj parkirališta, uvek je to broj 22, i to mi se dešavalo bezbroj puta.

Takođe je to slučaj i sa zgradama, kada idem ulicom i gledam pravo, glava mi se instiktivno okrene ka nekoj zgradi, i uvek je broj te zgrade 22, ili 44.

Često mi se ukazuje i na broj 1844, kao godinu početka Adventnog doba.

Skoro svakoga dana kada pogledam na časovnik u večernjim satima, to se uvek desi u 18:44 h.

Ili kada odspam poslepodne, uvek se probudim i kao da me neka sila pokrene da pogledam na sat na mobilnom telefonu, vidim da je to 18:44, i to mi se takođe desava bezbroj puta.

Takođe je to slučaj i sa tablicama na kolima.

Jednom prilikom dok sam prolazio jednom ulicom u centru, glas mi je rekao da uđem u banku i da proverim račun, i ako sam znao da na njemu nemam novca , niti bilo kakvu uplatu od bilo koga.
Na ulazu gde se uzimaju papirići sa brojevima za čekanje u redu za šalter otkucao sam svrhu posete, i izašao je papirić sa rednim brojem 144.

Svi ovi brojevi imaju značenje, i predstavljaju u sebi određeno obećanje koje mi je Bog dao, poruku, ili pozive koje mi upućuje.
Od 2013 kada sam doživeo smrt majke - Bog mi je kroz direktno otkrivenje objavio da će ona biti na nebu, i od tada - uvek kada razmišljam o mojoj majci, on mi ukaže na broj 1948 kao dan njenog rođenja, na gore opisane, ili slične načine.

------------------------------------------------

Tripo, Ne možeš Bogu staviti okove, zaključati ga u tamnicu, zapušiti mu usta, i učiti ga šta on treba da čini.
Bog ima svoju slobodu delovanja po isključivo svojoj volji.

Sećam se da je jedan brat imao otkrivenje - gde je video da na nebu stoje neke sudske otvorene knjige na nekoj polici ili stolu.
Kada je on to izneo - jedan brat je prokomentarisao - da se u bibliji ne spominje nikakav sto ili polica, i da po tome to otkrivenje nije od Boga.

To je moj Tripo zaključanost u bibliju, i uskogrudo prikraćeno rezonovanje, po kome SVE što nije u bibliji, ne treba prihvatiti.

Da je taj brat izjavio da anđeli nose bele ili plave čarape, ili potkošulju na tufne - to bi bio skandal u crkvi, jer to ne piše u bibliji.

Ovo je banalan primer, ali prikazuje skučenost i uskogrudost, po principu Isusovih reči koje je uputio Farisejima "VI OCEĐUJETE KOMARCA, A PROŽDIRETE KAMILU"

Osim toga, ti govoriš suprotno Ellen White koja svedoči - govoreći ljudima njenog vremena "DA ĆE BOG U POSLEDNJE VREME RADITI VAN SVAKIH LJUDSKIH OČEKIVANJA I PLANIRANJA, I DA ĆE SE KORISTITI METODAMA KOJE MI SADA NE ZNAMO" misleći na ljude onoga vremena.

Ovo ništa nije suprotno bibliji, već se otkriva drugačijim metodama.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Tripo, Ne možeš Bogu staviti okove, zaključati ga u tamnicu, zapušiti mu usta, i učiti ga šta on treba da čini.

Gdje si to vidio u mojim komentarima?

Bog ima svoju slobodu delovanja po isključivo svojoj volji.

A ko je rekao da nema?

Sećam se da je jedan brat imao otkrivenje - gde je video da na nebu stoje neke sudske otvorene knjige na nekoj polici ili stolu.
Kada je on to izneo - jedan brat je prokomentarisao - da se u bibliji ne spominje nikakav sto ili polica, i da po tome to otkrivenje nije od Boga.

To ne dokazuje tvoje tvrdnje, tako bi svako svakome onda obarao nauku.

Ljudi ubiju druge iz mržnje i to dokazuje kao dobar i svet čin.

To je moj Tripo zaključanost u bibliju, i uskogrudo prikraćeno rezonovanje,

U pravo je to tvoje, besmisleno i uskogrudo.

po kome SVE što nije u bibliji, ne treba prihvatiti.

Pa može ako ima smisla, a tvoja nauka je besmislena.

Tako da ti taj arg. nije validan.

Da je taj brat izjavio da anđeli nose bele ili plave čarape, ili potkošulju na tufne - to bi bio skandal u crkvi, jer to ne piše u bibliji.

Imaš potpuno besmislene arg. to je laž jer nema smisla,a ne zbog Biblije.

Još nisam dao stihove iz Biblije koji obaraju tvoju nauku. Daću ih.

Ovo je banalan primer, ali prikazuje skučenost i uskogrudost, po principu Isusovih reči koje je uputio Farisejima "VI OCEĐUJETE KOMARCA, A PROŽDIRETE KAMILU"

To svako svakome može da citira, koji je smisao tih stihova vezan za tvoju nauku, nikakav.

Osim toga, ti govoriš suprotno Ellen White

To svako svakome može reći.

koja svedoči - govoreći ljudima njenog vremena "DA ĆE BOG U POSLEDNJE VREME RADITI VAN SVAKIH LJUDSKIH OČEKIVANJA I PLANIRANJA, I DA ĆE SE KORISTITI METODAMA KOJE MI SADA NE ZNAMO" misleći na ljude onoga vremena.

A to su opet metode koje imaju smisla, a sport svakako da nema.

Ovo ništa nije suprotno bibliji, već se otkriva drugačijim metodama.

To kažu i oni koji vjeruju u besmrtnost duše, da je Bog očistio svinju itd.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Mire, to su TVOJA LIČNA mišljenja, jer ne poznaješ Božje delovanje u ovom vremenu.

Ma ti si totalno skrenuo u okultizam, ti za sve sto mi pisemo tvrdis da su nasa LICNA misljenja. Samo sto se ti ovde jedini ne drzis biblije, mi sve biblijom dokazujemo i njom sam i dokazao! A ti podrske u njoj nemas cak je i ignorises!

TO SU TVOJA LICNA MISLJENJA!

Ti podrsku nalazis van nje u nekim svojim iskustvima!

Uzas zivi nemam reci!

Recimo - kada idem ulicom pored parkiranih kola, a potom se instiktivno zaustavim bez ikakvog određenog cilja, ne razmišljajući o bilo kakvim brojevima, i pogledam slučajno na broj koji stoji na asfaltu kao broj parkirališta, uvek je to broj 22, i to mi se dešavalo bezbroj puta.

Takođe je to slučaj i sa zgradama, kada idem ulicom i gledam pravo, glava mi se instiktivno okrene ka nekoj zgradi, i uvek je broj te zgrade 22, ili 44.

Kao sto rekoh, ti da zapnes za 22. i 44. stepenicu tebi ce to biti znak od Boga!

Uzas zivi!

Skoro svakoga dana kada pogledam na časovnik u večernjim satima, to se uvek desi u 18:44 h.

Ma kako da ne i ja kad pogledam na sat a ono sklopljene kazaljke, to znaci nesto!

Ili kad mi crna macka predje put, to znaci da ce se desiti nesto lose!

Sujeverje okultizam i vracarije, ti si totalno skrenuo!

Takođe je to slučaj i sa tablicama na kolima.

Pa i ja kad sam bio mali gatao sam na taj princip, kad pogledam na tablicu kola i bude pozitivan broj onda to znaci da ce mi se zelja ispuniti. I uvek se desi, bez da mi je neko rekao da to radim, sad znam da me je na to navodio satana da gatam. Tako ti u brojevima nalazis podrsku i gatas. To je od djavola.

Ti koristis brojne okultne principe vec oprobane.. i sport kad koristis, mnogi to isto rade, ili koriste brojeve na lotou.. sotonska racunica..
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Tkosam ja da savjetuje ikoga , a kamoli BOGA. Ovo štosi napisao potpuno mije nejasno .

Pozdrav

On misli da je okultno dozvoljeno, po njemu Biblija uci i tumacenju snova jer je Josif tumacio snove, pa eto mozemo i mi konsultovati sanovnike! Zanemaruje cinjenicu da je receno da - "tumacenje pripada Bogu" i da ne gatamo po snovima i slicno po brojevima!

On sam tumaci te pojave, umesto da trazi vodjstvo od Boga, on se oslanja na neke svoje osecaje.. Sigurno i prstom gadja tekst u bibliji, pa onda to smatra odgovorom, pa skakuce po stepenicama i kad zapne za 22. stepenicu to smatra znakom od Boga..

Uzas! On ne zna da tako priziva sotonu..

Pitam se sta se desi kad mu crna macka predje put! :)

sujevjerje_foto-620x400.jpg
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Bože Bože kakva nadmenost u vašim zaključivanjima, i kakva sve lažna pripisivanja, užas.

Pripisujete mi nekakvu magiju i okultizam, i ako sam dokazao rečju Božjom, da Bog sam poziva na numeričko izračunavanje, i sagledavanje vremenskih okvira vezanih za kraj istorije sveta.

Ja nemam veze sa nikakvom magijom i okultizmom, niti se ičim time bavim.
Kada razlučite Božja otkrivenja od ovoga što vi tvrdite - tada će mo moći da diskutujemo na normalan način.
Ovako - iznoseći SVOJA lična mišljenja u svojoj zaslepljenosti, i postavljajući se kao sudije i samom Bogu - nećemo nigde stići.

Tkosam ja da savjetuje ikoga , a kamoli BOGA. Ovo štosi napisao potpuno mije nejasno .

Pozdrav

Antonija, ti si napisala "da se nadaš da ću ja da prestanem da se bavim magijom" zato što sam računao vremenske odseke koje je Bog odredio do kraja istorije.

Ja sam na to odgovorio "Da bi u tom slučaju taj savet trebala da daš i samom Bogu, i da mu kažeš da prestane da se bavi navodnom magijom, jer on upravo u bibliji poziva da se izračuna brojčana vrednost imena, i takođe - da se izračunaju vremenski odseci koji su precizno dati u bibliji"

Dakle, ako se ja bavim magijom - onda i Bog to čini, jer ja činim po biblijskom principu, i plus onako kako mi je on to lično otkrio kao pozvanome na proročku službu.

Da napomenem da ovo nema veze sa magijom, već sa Božjim planiranjem događaja, čije vremenske okvire otkriva onima koje je danas pozvao na službu, kao i pojedinosti vezane za njihovu predodređenost, i to na različite načine, putem ličnog otkrivenja u snovima, vizijama, i glasom, putem znakova, putem pojedinih bitnih događaja, itd..

TEŽAK ZEMLJOTRES NA ISTOKU Najmanje 58 ljudi povređeno dok su u panici bežali iz kuća koje su se rušile (FOTO)
Tanjug | 13. 12. 2017 - 11:04h


Iranski mediji objavili su da je jutros još jedan zemljotres, jačine 6,1 stepen Rihtera, pogodio južni deo zemlje, kao i da je 58 osoba povređeno.

Agencija ISNA je javila da je zemljotres pogodio selo Hadždak u južnoj provinciji Kerman, na oko 700 kilometara južno od teherana. Posle je registrovano i nekoliko naknadnih potresa.


HANĐAK = 85

- Od početka istražnog suda na nebu 1844 godine, do potpisivanja konkordata od strane Italijanskog diktatora Benita Musolinija 1929 kojim se papi vraća sva verska i politička vlast, čime je smrtna rana zveri iz otkrivenja isceljena - prošlo je 85 godina.

- od potpisivanja konkordata od strane Italijanskog diktatora Benita Musolinija 1929 kojim se papi vraća sva verska i politička vlast, čime je smrtna rana zveri iz otkrivenja isceljena, do velikih poplava u Srbiji 2014 godine, koje su najavljene otkrivenjem koje mi je Bog lično dao - prošlo je 85 godina.

- Od smrti prvog vesnika Adventne crkve Ellen G White 1915 godine, do mog krštenja 2000 godine - prolo je 85 godina.

- Od Tungunske katastrofe 1908 godine, do mog prvog dolaska u Adventnu crkvu 1993 godine - prošlo je 85 godina.

-----------------------------------------------------------------------

SRBIN NAJBOLJI NA SVETU: Milorad Mažić fudbalski sudija broj 1 na planeti!

Svetski, a naš Ugledni sajt "worldreferee.com" na osnovu ocena u posednjih deset godina proglasio našeg sudiju za najuspešnijeg na planeti.

MILORAD MAZIC = 139

- Od usvajanja deklaracije o nezavisnosti Amerike 1776 godine na kojoj je Bog podigao Adventni pokret, ili crkvu Adventista sedmog dana - biblijsku Laodikeju koja znaci NAROD SUDA, sa ciljem da objavi vreme suda Bozjeg i skori Hristov dolazak u slavi, do smrti prvog vesnika Adventne crkve 1915 godine - proslo je 139 godina.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Bože Bože kakva nadmenost u vašim zaključivanjima, i kakva sve lažna pripisivanja, užas.

Pripisujete mi nekakvu magiju i okultizam, i ako sam dokazao rečju Božjom, da Bog sam poziva na numeričko izračunavanje, i sagledavanje vremenskih okvira vezanih za kraj istorije sveta.

I vračare kažu da su dobile viziju od Boga, a ona je od demona i kada gledaju u pasulj, karte itd. to je kažu od Boga.

Ja nemam veze sa nikakvom magijom i okultizmom, niti se ičim time bavim.

To kažu i vračare.

Kada razlučite Božja otkrivenja od ovoga što vi tvrdite - tada će mo moći da diskutujemo na normalan način.

Šta hoćeš da kažeš da milioni ljudi koji su gledali te utakmice od kojih bar recimo par hiljada advent. i niko nije primjetio ono što si ti vidio i ti sada bolje znaš od mase drugih.

- Od smrti prvog vesnika Adventne crkve Ellen G White 1915 godine, do mog krštenja 2000 godine - prolo je 85 godina.

Jadan ja kršten 2015. u avg. i do mene nije tih 85 godina.

- Od Tungunske katastrofe 1908 godine, do mog prvog dolaska u Adventnu crkvu 1993 godine - prošlo je 85 godina.

A šta do mog prvog dolaska u crkvu prije 3,5 godine.

Eto koliko je tvoja nauka besmislena.

SRBIN NAJBOLJI NA SVETU: Milorad Mažić fudbalski sudija broj 1 na planeti!

Svetski, a naš Ugledni sajt "worldreferee.com" na osnovu ocena u posednjih deset godina proglasio našeg sudiju za najuspešnijeg na planeti.

MILORAD MAZIC = 139

Pa naša slova nemaju numeričku vrijednost.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
HANĐAK = 85
- Od početka istražnog suda na nebu 1844 godine, do potpisivanja konkordata od strane Italijanskog diktatora Benita Musolinija 1929 kojim se papi vraća sva verska i politička vlast, čime je smrtna rana zveri iz otkrivenja isceljena - prošlo je 85 godina....

Ovo je dobar materijal za "trece oko" :)
Predlazem da im ovo posaljes, i da zaradis koji dinar, a pored toga postici ces da ljudi cuju za tebe!

jer ja činim po biblijskom principu
Kojem biblijskom principu, gatas po registarskim tablicama, po casovniku, po golovima u sportu? Nikakav biblijski princip tu ne postoji i ti si izasao iz okvira biblije!

U cemu se ti razlikujes od onih koji gledaju u pasulj. Skuvas rucak i kad prebrojis zrna u tanjiru ono tacno 22. Mora da je to znak od Boga, sto ne bi bio???

Ovo je totalno besmisleno!

Ti pazis na nekakve znakove, simbole, brojeve i tako si automatski podlozan demonskom uticaju.

Kazes ne mozes "Boga zakljucati u bibliju", moras ga zakljucati, jer on te stvari zabranjuje! Ovo je prizivanje satane sto ti radis. Gde je Bog ucio da mi brojimo pasulj ili registarske tablice ili stepenice ili golove u sportu ili da racunamo brojeve na casovniku?

Pa onda kazes "rekao nam je da se bavimo numerologijom i da izracunavamo datume"?

NIJE REKAO!!!

Racunanje imena zveri je samo zato da bi smo prepoznali antihrista, kao sto izracunamo broj imena nekog masona da bismo ga prepoznali! To ne znaci da smo mi numerolozi!!!

Racunanje datuma principom "dan za godinu" je cisto biblijski princip i ne postoji nigde drugde. I na taj nacin ti ne mozes pravdati svoje racunanje datuma "od tvoje babe do tebe" , jer takve racunice u bibliji ne postoje!

Osim toga, kad bi pravdao numerologiju biblijom, onda bi morao pravdati i druge okultne radnje, npr. "tumacenje snova" i upotrebu sanovnika, jer Josif u par navrata "samoinicijativno tumaci snove" bez da je pitao Boga!

Zasto bi onda i ostale okultne radnje bile zabranjene, kada je numerologija dozvoljena?

Ti naravno na to nemas odgovor!
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, u ovakvim svojim komentarima prikazuješ sebe kao potpuno nepoštenog čoveka, lažova, i onoga koji zna sve vešto da izvrne, i da pripiše drugima nešto što ne postoji, i što oni nisu nikada tvrdili.

Ja se ograđujem o SVAKU tvoju tvrdnju koju si izneo na moj račun, jer ništa od toga ne postoji.

Osim toga, ti sagledavaš samo moje delo, a ne suštinu i neverovatnost povezanosti onoga što sam izneo, što znači da ti to ni nije cilj, već si ovde na forumu isključivo da oblatiš druge i da ih diskredituješ, što pokazuje tvoju zloću i namere.

Ja zadržavam sve što sam kao objašnjenje dao u prethodnim komentarima, i ograđujem se o sve što mi se pripisuje, za navodni okultizam, gatanje, itd.
SVE što iznosim je po biblijskom principu, i nema veze sa gatanjem i okultizmom.

Ti kažeš sledeće:

Racunanje datuma principom "dan za godinu" je cisto biblijski princip i ne postoji nigde drugde. I na taj nacin ti ne mozes pravdati svoje racunanje datuma "od tvoje babe do tebe" , jer takve racunice u bibliji ne postoje!

Moj Mire, u bibliji i te kako postoje vremenski odseci, i sam Bog to naglašava kada objašnjava vremenski odsek od 2300 dana i noći - proročkih godina, i u nekim drugim slučajevima:

On kaže sledeće: "OD KAD IZIĐE REČ DA SE JERUSALIM PONOVO SAZIDA - BIĆE SEDAM NEDELJA I ŠEZDESET DVE NEDELJE..."

U otkrivenju takođe postoje vremenski odseci, a jedan od njih je vezan za progon žene od strane sotone, i otkrivenje jasno kaže:

"A ŽENA UTEČE U PUSTINJU, GDE IMAŠE MESTO PRIPRAVLJENO OD BOGA - DA SE ONAMO HRANI HILJADU DVESTA I ŠEZDESET DANA"


Takođe u starom zavetu postoji još jedno vremensko proročanstvo:

"A od vremena kad se ukine žrtva vazdašnja i postavi gnusoba pustošna, biće hiljadu i dvesta i devedeset dana.

Blago onome koji pretrpi i dočeka hiljadu i tri stotine i trideset i pet dana" ( Danilo 12. 11 - 12 )

Tako moj Mire cela tvoja postavka pada u vodu, i lažna je, jer biblija upravo govori isto ono što i ja, po tom principu vremenskih odseka OD - DO, što znači - da Bog planira, ili vidi događaje koji treba da se odigraju, i to otkriva putem proroštva.

Što se tiče numeroloških vrednosti, to je takođe biblijski princip, i sama biblija je pisana po fascinantno tačnoj matematičkoj strukturi, takozvanoj KAJASTIČKOJ STRUKTURI, i PARALELIZMIMA, gde je jedan tekst savršeno kreiran, sa istim brojem stihova, gde se u sredini nalazi centralna misa.

Takođe, Bog sam savetuje "DA SE IZRAČUNA BROJ IMENA ZVERI" odnosno "NUMERIČKA - BROJČANA VREDNOST ZVERI"

Iz tvojih tvrdnji kojima mene osuđuješ za nekakav okultizam i gatanje - može se zaključiti samo jedno, da Bog nas navodi na okultizam kada savetuje da se izračuna brojčana vrednost zveri, jer ako je to od sotone, i ako predstavlja greh - onda nas sam Bog navodi na taj čin greha.

To je Mire čista sprdnja sa Bogom, i ja sam ovakav tvoj pokušaj razotkrio, jer sve što sam pisao je biblijski princip, to nema veze sa bilo kakvim okultizmom, već sa načinom kako Bog danas otkriva svoje namere koje se tiču posletka vremena, i onih koje je podigao u službu reforme crkve, i objave Hristovog drugog dolaska.

Naravno, želim da napomenem - da okultisti zloupotrebljavaju ove principe, i koriste ih za svoje radnje, ali moramo imati na umu, da okultisti i satanisti koriste i bibliju u svojim radnjama.

Po tebi, mi bi sada trebali da se odreknemo biblije, i da je odbacimo jer je koriste tamo neki koji je zloupotrebljavaju.


 
Natrag
Top