Ko je po bibliji Ilija koji ce doci u poslednjem vremenu

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Nikakve veze nemaju ove izjave EGV sa tvojom naukom, tako bi mogle i one babe iz Trećeg oka koje zastupaju numerologiju da kažu da je to od Boga i da je tpo Božji prorok najavio.

Ja kad njega citam ko da citam trece oko. Na zalost.

Mire, nisam ja koristio nikakve tablice, već biblijski princip, ali tebi treba ponavljati hiljadu puta

Koji bre biblijski princip?

Jer nam Bog dao numeroloske tablice u bibliji da njima racunamo imena???

NIJE!

Dakle, ti koristis "okultna znanja' i tvrdis da Bog to odobrava!

Ako je on 'odobrio numerologiju' , kako mozes reci da nije odobrio i ostale okultne nauke?

Po tebi ispada da je i astrologija i tumacenje snova podrzano u bibliji. Medjutim Bog to osudjuje na drugom mestu!

Astrologija, numerologija, snovidjenja, hiromantija, gledanje u kafu i ostale sotonske metode se samo bave 'dekodiranjem koda' ili matematicke strukture univerzuma, odnosno sagledavanjem podudarnosti i jednacina, koje se desavaju na fizickom planu "kao posledica Bozjeg delovanja na svet". Ali Bog je 'iznad svega toga', iznad matematicke strukture koda, i on se time ne bavi! On deluje direktno i neposredno a ne nekom magijom!

Kada Bog nesto cini, menja se matematicka struktura sveta, pa mi to opazamo u podudarnostima i uzastopnim brojevima. Ali svi ti simboli i jednacine koje se odrazavaju na fizickom planu su posledica onoga sta Bog cini u pozadini!

sotonska disciplina se zasniva upravo na 'dekodiranju' te strukture. Odnosno sotona otkriva sta je dovelo do promene, i sta se kasnije po kauzalnom principu i jednacini moze desavati, i kako to utice na ljude. Ali skriva ko stoji iza toga. To je prosta matematika 1+1=2!

sotona tako moze predvideti i buducnost, po kauzalnom principu!

sotona ovo znanje koristi da bi fascinirao ljude! Krije ko stoji iza ovih desavanja i tvrdi da su to "neke sile" ili "zakoni" .

Nama je pak, kao onima koji znaju da iza svega stoji Bog, zapovedjeno da pitamo samo njega licno! Mi nemamo potrebe da "racunamo"!!!

Poziv na racunanje "imena zveri" je samo u cilju raskrinkavanja antihrista. Tako ja dokazujem da je neko mason ako njegovo ime iznosi 33. To ne znaci da sam ja numerolog, vec sam ga raskrinkao njegovom sopstvenom metodom i dokazao da je okultista!

Sve što sam pisao je po biblijskom principu i savetu, i te argumente sam dao više puta.

Ja sam te tvoje argumente oborio, i evo opet!

Bog ne zapoveda da se koristimo okultizmom u cilju istrazivanja njegovih delovanja vec samo u cilju raskrinkavanja antihrista!

Mi ako zelimo saznati zasto se neke podudarnosti desavaju, trebamo pitati njega licno bez da pravimo racunice!

sotona mora analizirati, jer mu Bog ne bi odgovorio da ga pita licno! A mi ne moramo to raditi!

Ti se ovde koristis sotonskom metodom, kao da nisi Bozji sluga.

I nisi!!!

To što rade okultisti zloupotrebljavajući Božanske metode - to nema veze sa Bogom,

Bozanske metode nisu okultizam!

Okultizam je sotonska nauka koja pokusava da pronikne u Bozja delovanja, jer kad bi demoni licno pitali Boga zasto je delovao kako je delovao, on im ne bi odgovorio.

Zato moraju da racunaju i iz toga izvode svoje zakljucke!

Napomenuo sam već, masoni, okultisti, i satanisti, oni takođe koriste i bibliju, pa ako je tako sa tvojim stavom, onda se odreci i biblije.

Ja sam tebi odgovorio da Bog nije okultista, niti se on bavi okultizmom, vec mi opazamo njegova delovanja po sablonima, jednacinama, promeni matematickih struktura i manifestacijama u fizickoj ravni. Bog na ta desavanja u stvarnosti deluje direktno svojom silom, a mi opazamo samo posledice! Zato nam to dolazi u obliku simbola i raznih drugih manifestacija i brojeva.

Besmisleno je da mi "dekodiramo" tu strukturu i da na osnovu toga iznosimo svoje zakljucke o Bozjem delovanju, kada mozemo da pitamo licno Boga zasto je to ucinio!

U bibliji se zabranjuje okultizam upravo iz tog razloga sto mi Hriscsni imamo licni odnos sa Bogom!

Mi ne treba da nagadjamo, lutamo, ili da koristimo metodu onih koji ga spijuniraju!

Tako tvoja nauka biva besmislena i oborena, i ti mozes da lupas glavu i razbijas se pisuci koliko hoces!

To nista nece promeniti. Ti ucis laz!
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, slobodno i dalje ostani pri svojim tvrdnjama, ja se okultizmom niti bilo čime takvim ne bavim, i ograđujem se o svaki takav pokušaj da mi se pripiše bilo šta takve vrste, odgovor u vezi biblijskog principa sam već dao.

Kao drugo, prvo Mire trebaš da sagledaš mnogoboštvo i okultizam u crkvi koju sada nazivaš svojom, pa onda da osudiš druge za nešto što ne postoji.

Dakle, sve je sa moje strane rečeno, i nema potrebe da se ponavljam.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Mire, slobodno i dalje ostani pri svojim tvrdnjama, ja se okultizmom niti bilo čime takvim ne bavim, i ograđujem se o svaki takav pokušaj da mi se pripiše bilo šta takve vrste, odgovor u vezi biblijskog principa sam već dao.

Ko da demon ne može da kopira taj princip i da ljude navede da misle da je to od Boga, pa satana je citirao Bibliju Isusu kada ga je kušao.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Kada čovek živi po principima biblije, održava zajednicu sa Bogom, moli mu se, proučava reč Božju, i ima živa iskustva sa njim - takvom čoveku sotona ne pristupa.

Iskustva koja imam su od Boga, i on mi svedoči šta je njegova volja, i na koji način od deluje u ovom vremenu u cilju probuđenja i reforme njegove crkve.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Kada čovek živi po principima biblije, održava zajednicu sa Bogom, moli mu se, proučava reč Božju, i ima živa iskustva sa njim - takvom čoveku sotona ne pristupa.

To kažu i oni kojima pristupa.

Iskustva koja imam su od Boga,

To svi kažu, i Korej je to mislio.

i on mi svedoči šta je njegova volja,

To kažu i džihadisti.

i na koji način od deluje u ovom vremenu u cilju probuđenja i reforme njegove crkve.

Isto kažu i svi ovi.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Jeste Tripo, svi kazu, i sve ja tako kako ni kazu, i svi su isti, i satanisti, i Adventisti, i svi ostali, i svi smo onda u istom kosu, i u tom smislu i ne postoji istina, i onda smo svi onda ludi sto uopste diskutujemo, i imamo rasprave.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Jeste Tripo, svi kazu, i sve ja tako kako ni kazu, i svi su isti, i satanisti, i Adventisti, i svi ostali, i svi smo onda u istom kosu, i u tom smislu i ne postoji istina, i onda smo svi onda ludi sto uopste diskutujemo, i imamo rasprave.

Ako tako misliš onda je to za tebe istina, ja tako ne mislim.

Samo sam dao činjenice koji dokazuju da tvoj arg. nije ozbiljan.

To što si rekao svi isto kažu. Dakle nisi u stanju da na osnovu razuma obrazložiš koji je smisao tih brojeva, nego samo daješ puko poklapanje, čak štaviše ponašaš se kao majka Jovana i Jakova koja je pitala Isusa mogu li njeni sinovi biti prvi na nebu, pa si sebi dao za pravo da ističeš kako je tvoja baba pa tvoja mama rađala u 22. godini, pa si se ti obratio u 22.

Dakle počeo si sebe da uzdižeš kao i ovaj slučaj u Bibliji.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nigde ja nisam napisao "DA JE MOJA BABA RADJALA uU 22, A DA SAM SE JA OBRATIO U 22 GODINI"

Istina, tu postoje vremenske povezanosti hronoloskim redom dogadjaja, ali one ukazuju na Bozje providjenje, kojim je predodredio dogadjaje vezane u zivotima onih koje je pozvao na poslednje veliko delo probudjenja i reforme crkve, i objave kraja i Hristovog drugog dolaska, kao i pojedinih istorijskih dogadjaja.

Ja dakle jesam obrazlozio svaku moju tvrdnju, a evo i mog svedocanstva u vezi toga, i tu se moze videti - da ne postoji nista u cemu ja govorim protiv Adventizma, i istine koju poseduje Adventisticka crkva, kao jedina prava Bozja crkva u ovom vremenu, vec upravo pisem u korist crkve, a to je versko probudjenje na osnovu Adventne istine i opravdanja verom, i priprema za skori Hristov dolazak u slavi.

OBJAŠNJENJE - DOLE PRILOŽENOG, OBJEDINJENOG SVEDOCANSTVA O POJEDINIM DOGADJAJIMA, I PRIRODNIM KATASTROFAMA U 2016 - 17 GODINI

Draga braćo i sestre

U pogledu svedočanstva koje ovom prilikom iznosim - želim na samom početku da dam jedno objašnjenje u vezi onoga što ono sadrži, a to su "vremenski odseci pojedinih istorijskih događaja - koje je Bog po svom Božanskom proviđenju vodio, kako bi se ovi događaji odigrali na način, i u tačno zacrtanim vremenskim okvirima - onako kako je njegova volja"

Ono sadrži i istinu o podzanju pojedinaca koje je Bog podigao da kroz njih ispuni ovu svoju volju, a sve sa ciljem ostvarenja njegovog plana spasenja, i završetka Božjeg dela na zemlji.

U ovom svedočanstvu - može se videti neverovatna hronološka preciznost povezanosti ovih istorijskih događaja, sa drugim događajima u budućnosti, koje je Bog potvrdio i kroz ispoljavanje svojih sudova, i imena mesta u kojima su se ovi sudovi dogodili, po njegovom planu i Božanskom proviđenju.

Samo ako se sagleda stepen verovatnoće ovih podudarnosti, ali i na šta ova hronologija vremena ukazuje, može se zaključiti - da ona nosi Božanski pečat.

Ona ukayuje na sledece:

1. Podizanje crkve poslednjeg vremena, i početak istražnog suda na nebu 1844 godine.

2. Podizanje Ellen. G. White za proroka crkve poslednjeg vremena 1844 godine.

3. Njena smrt 1915 godine.

4. Mineapoliska konferencija, i ustanovljenje nauke o opravdanju verom 1888 - 1890 godine.

5. Podizanje Božjeg dela za probuđenje i reformu crkve 2001 godine.

6. Pozvanje pojedinaca unutar Božje crkve, koji će raditi na probuđenju i reformi Božjeg naroda, kroz predodređenost događaja u njihovim životima, i njihovih bližnjih - od perioda 1901 - 2004 godine, kada je i poslednji od ovih osoba pozvan na ovo delo, što ne znači da ih neće biti i u skoroj budućnosti.

7. Vreme odpočinjanja izlivanja Božjih sudova na planetu zemlju 2011 godine.

8. I na kraju - pojedini istorijski događaji u vidu ratnih sukoba, prirodnih katastrofa, ili događaja koji predstavljaju ispunjenje biblijskih proročanstava - koji hronološkim redom prate ispunjenje ove Božje volje, sa osvrtom na događaje i datume 1776 - deklaracija o nezavisnosti Amerike, 1798 - ispunjenje proročanstva iz otkrivenja o ranjavanju zveri, 1804 - prvi ustanak protiv Turske okupacije na ovim prostorima, 1908 Tungunska katastrofa, 1914 - početak prvog svetskog rata, 1918 - kraj prvog svetskog rata, 1929 - izlečenje smrtne rane zveri iz otkrivenja, 1980 - smrt predsednika bivše SFRJ Josipa Broza Tita, 2011 - početak izlivanja sudova Božjih na planetu zemlju, 2014 - poplave u Srbiji, 2018 - završetak vremena koje je Bog odredio za probuđenje i reformu crkve.

U bibliji i pojedinoj biblijskoj literaturi, čak i unutar crkve ASD - mi pronalazimo ovakve metode sagledavanja biblijske hronologije događaja, i tumačenje kroz date simbole.

Ovakve primere pronalazimo u knjizi proroka Danila 8 i 9 poglavlje, i vremenskom proročanstvu o 2300 dana i noći - proročkih godina, i takođe u otkrivenju Jovanovom, gde sam Bog savetuje - da se izračuna numerička - brojčana vrednost imena zveri.
Bog se ovakvom metodom koristi, posebno u ovom poslednjem vremenu, u kome otkriva svoju volju, i svoje namere, i ona i rečju i Duhom nosi Božanski pečat.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Nigde ja nisam napisao "DA JE MOJA BABA RADJALA uU 22, A DA SAM SE JA OBRATIO U 22 GODINI"

Ne nego sam ja to izmislio sam, navodio si to. Tvoja nauke (okultna) je meni već poznata, jedan naš brat je isto tako zastranio u učenju on isto kao i ti tvrdi da na osnovu brojeva i Biblije papa Jovan Pavle 2. nije ni umro, kada je umro onda je rekao da su ga sakrili, isto uzima brojeve i prikazuje poklapanje isto se poziva na Bibliju.

Istina, tu postoje vremenske povezanosti hronoloskim redom dogadjaja, ali one ukazuju na Bozje providjenje, kojim je predodredio dogadjaje vezane u zivotima onih koje je pozvao na poslednje veliko delo probudjenja i reforme crkve, i objave kraja i Hristovog drugog dolaska, kao i pojedinih istorijskih dogadjaja.

Kakve veze ima fudbal ili rađanje u 22. godini sa objavom kraja svijeta.

Ja dakle jesam obrazlozio svaku moju tvrdnju,

Obrazloženje su imali i Adam i Eva prilikom pada.

Ona ukayuje na sledece:

1. Podizanje crkve poslednjeg vremena, i početak istražnog suda na nebu 1844 godine.

2. Podizanje Ellen. G. White za proroka crkve poslednjeg vremena 1844 godine.

3. Njena smrt 1915 godine.

4. Mineapoliska konferencija, i ustanovljenje nauke o opravdanju verom 1888 - 1890 godine.

5. Podizanje Božjeg dela za probuđenje i reformu crkve 2001 godine.

6. Pozvanje pojedinaca unutar Božje crkve, koji će raditi na probuđenju i reformi Božjeg naroda, kroz predodređenost događaja u njihovim životima, i njihovih bližnjih - od perioda 1901 - 2004 godine, kada je i poslednji od ovih osoba pozvan na ovo delo, što ne znači da ih neće biti i u skoroj budućnosti.

7. Vreme odpočinjanja izlivanja Božjih sudova na planetu zemlju 2011 godine.

8. I na kraju - pojedini istorijski događaji u vidu ratnih sukoba, prirodnih katastrofa, ili događaja koji predstavljaju ispunjenje biblijskih proročanstava - koji hronološkim redom prate ispunjenje ove Božje volje, sa osvrtom na događaje i datume 1776 - deklaracija o nezavisnosti Amerike, 1798 - ispunjenje proročanstva iz otkrivenja o ranjavanju zveri, 1804 - prvi ustanak protiv Turske okupacije na ovim prostorima, 1908 Tungunska katastrofa, 1914 - početak prvog svetskog rata, 1918 - kraj prvog svetskog rata, 1929 - izlečenje smrtne rane zveri iz otkrivenja, 1980 - smrt predsednika bivše SFRJ Josipa Broza Tita, 2011 - početak izlivanja sudova Božjih na planetu zemlju, 2014 - poplave u Srbiji, 2018 - završetak vremena koje je Bog odredio za probuđenje i reformu crkve.

Kakve veze ima smrt Tita sa ovim? Tipični sistem manipulacije miješavine istina i laži da bi se progurala laž.

Ovo još nisu Božji sudovi nego opomene, pa kada se izlije sud gnjeva onda ćemo vidjeti šta će biti sa Zemljom.

Osim toga nisi mi og. ko je Ilija jasno i konkretno nego me upućuješ na kilometarske tekstove koje si već dao. Postao si bezobrazan.

Jednostavno sam ti postavio pitanje a ti mene upućuješ na ono što si davao.

Dakle budi pošten pa jasno reci ko je Ilija po Bibliji.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Mire, slobodno i dalje ostani pri svojim tvrdnjama, ja se okultizmom niti bilo čime takvim ne bavim, i ograđujem se o svaki takav pokušaj da mi se pripiše bilo šta takve vrste, odgovor u vezi biblijskog principa sam već dao.

Kao drugo, prvo Mire trebaš da sagledaš mnogoboštvo i okultizam u crkvi koju sada nazivaš svojom, pa onda da osudiš druge za nešto što ne postoji.

Dakle, sve je sa moje strane rečeno, i nema potrebe da se ponavljam.

Jok ne bavis se okultizmom samo koristis 'numeroloske tablice', kao da su Bogom dane!

Ti na osnovu tih tablica istrazujes sta je Bog cinio, umesto da njega "licno pitas" o tim podudarnostima! To je sotonska metoda kojom se on koristi od kad je sveta i veka da bi 'proniknuo' u Bozja delovanja i predvideo njegov sledeci potez. A tu metodu je dao i svojim slugama, jedino je sakrio ko je u pozadini svega toga!

I umesto da licno pitas Boga ti "vracas"!

A sto se tice tvrdnji da si dao dokaze o 'numerologiji' iz biblije, to je laz! Jer Bog nas poziva na 'racunanje imena' samo u cilju "raskrinkavanja antihrista" i to metodama koje on sam koristi, da bismo ga prepoznali, a ne zato da bi smo i mi postali numerolozi!

Dakle, ako zelimo znati razlog zasto Bog nesto cini, onda ga i pitamo licno! A ne racunamo i "ne vracamo" kao ti!

Ispada po tebi da mi i nemamo licni odnos sa Bogom, kad moramo vracati i racunati!?

U istu zabludu je upao i Samulio, kada je umesto Boga pitao vracaru!

A sto se tice moje crkve, prebacujes loptu, da bi skrenuo pricu! To nije tema ovde, vec ti licno, jer si sebe predstavio prorokom i vesnikom Bozjim.

jedan naš brat je isto tako zastranio u učenju on isto kao i ti tvrdi da na osnovu brojeva i Biblije papa Jovan Pavle 2. nije ni umro, kada je umro onda je rekao da su ga sakrili, isto uzima brojeve i prikazuje poklapanje isto se poziva na Bibliju.

To je dokaz prevarantskog duha koji ih je zaposeo.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top