Kako prebaciti skoro sve Android aplikacije sa telefona na sd card

Član
Učlanjen(a)
25.05.2013
Poruka
620
Hvala druže,pokušati ću mada će ići vrlo teško pošto ti napisa roman ovde,tako da te uopšte ne mogu pratiti na videu.ako imaš napisano ovo sve šta napisa u cmd više bi mi pomoglo .poz
 
Član
Učlanjen(a)
25.05.2013
Poruka
620
Za karticu si pogodio,procesor nije toliko loš(800.Za ovo treće,tj.prebacivanje svega na sd karticu upravo sam pogledao video koji mi je postavio Drashko78 i nema šanse da bih to mogao uraditi .jedino da imam pisani tekst ili nešto slično ali čak nisam ni siguran da li ovo može na ovaj telefon pošto ga nema na listi.poz
 
Član
Učlanjen(a)
25.05.2013
Poruka
620
Hvala na pomoći obadvojici.Našao sam pisano objašnjenje ovde pa ću tako pokušati.poz
 
Član
Učlanjen(a)
25.05.2013
Poruka
620
Druže,hvala još jednom.Ovaj zadnji način tj.ovaj program nemam instaliran na mobitelu iz razloga što u postavkama telefona mogu prebaciti skinute aplikacije sa tel.memorije na sd-karticu i obratno,tako da mi ovaj program ne bi pomogao.Ako sa ova prva dva mogu postići kao što je anonymvs dobio prostora(npr.na tel.memoriji ima oko 400kb od ige što je ništa u usporedbi sa mojih 19mb)ja bih bio prezadovoljan.pooz
 
Član
Učlanjen(a)
07.08.2013
Poruka
319
Za karticu si pogodio,procesor nije toliko loš(800.Za ovo treće,tj.prebacivanje svega na sd karticu upravo sam pogledao video koji mi je postavio Drashko78 i nema šanse da bih to mogao uraditi .jedino da imam pisani tekst ili nešto slično ali čak nisam ni siguran da li ovo može na ovaj telefon pošto ga nema na listi.poz
To sa videa je malo drugaciji nacin nego sto sam ga ja opisao ... ako ti je lakse, ti prati video i uradi tako.
 
Član
Učlanjen(a)
25.05.2013
Poruka
620
Druže postavio bih ti pitanje koliko ti je prije igo zauzimao na tel.memoriji odnosno sd-kartici ili si ga instalirao nakon ovoga.Ja sam od sinoć samo instalirao ovaj apk.file od drashko78 ,čisto iz razloga da vidim šta ću time dobiti.I nisam dobio ništa mada je drashko78 napisao da je to još jedan način pored dva opisana u ovom postu.Znači da sam ja to već imao u postavkama telefona(prebacivanje sa sd-karte na mem.telefona i obratno).navesti ću jedan primer:kada instaliram npr.viber oko 6mb ide na tel.memoriju dok oko 22 mb na sd-karticu,što je ok,sa obzirom da manja količina ide na tel.memoriju.Zašto je kod ige obratno?.Ja mislim da je do njega i da ako uspem ovo uraditi neću ništa dobiti,ili se varam.poz
 
Član
Učlanjen(a)
07.08.2013
Poruka
319
Druže postavio bih ti pitanje koliko ti je prije igo zauzimao na tel.memoriji odnosno sd-kartici ili si ga instalirao nakon ovoga.Ja sam od sinoć samo instalirao ovaj apk.file od drashko78 ,čisto iz razloga da vidim šta ću time dobiti.I nisam dobio ništa mada je drashko78 napisao da je to još jedan način pored dva opisana u ovom postu.Znači da sam ja to već imao u postavkama telefona(prebacivanje sa sd-karte na mem.telefona i obratno).navesti ću jedan primer:kada instaliram npr.viber oko 6mb ide na tel.memoriju dok oko 22 mb na sd-karticu,što je ok,sa obzirom da manja količina ide na tel.memoriju.Zašto je kod ige obratno?.Ja mislim da je do njega i da ako uspem ovo uraditi neću ništa dobiti,ili se varam.poz
I kod mene iGO zauzima 19 mb na memoriji telefona dok ga ovde opisanom metodom ne prebacim na sd karticu.
... da se razumemo ...
Nista kod iGO-a nije obratno, neke aplikacije po defaultu se instalisu na sd karticu (tako je programer predvideo), dok se neke aplikacije instalisu u memoriju telefona. Kada se aplikacija instalise na sd karticu (po defaultu), onda nema sta da se prebacuje. Sve je vec sredjeno. Glavnina aplikacije je na sd kartici, dok je samo mali deo u memoriji telefona. Ali ako se aplikacija po defaultu (fabrickoj postavci) instalise u memoriju telefona, onda nastaje potreba prebacivanja aplikacije sa memorije telefona na sd karticu (kod starijih telefona sa malom kolicinom memorije). Tada se upotrebom "adb"-a (AndroidDebugBridge, sto je razvojni alat koji dozvoljava kontrolu android telefona preko USB kabla) "saopsti" telefonu da se od tog trenutka sve aplikacije instalisu ISKLJUCIVO na sd karticu i da se vec instalisane aplikacije u memoriji telefona mogu prebaciti na sd karticu.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
21.12.2010
Poruka
4
probaj na kompu u Start>Control Panel>Programs and Features (Win 7) da pronadjes te drajvere za fon i da ih deinstalises ... restart kompa, pa ponovo ih instalisi sa onog sajta ... onda pre nego sto prikacis fon na komp aktiviraj USB Debugging i tek tada prikljuci fon na PC ... mozda proradi ...

Evo tebra probao sam i tako, ali ne vredi, ne prepoznaje ga... Nema veze, necu te smarati vise :) Sigurno je do samog tableta neka fora, pa ga zbog toga ne prepoznaje... Msm jesam se smorio najstrasnije sto ne mogu da instaliram NBA 2k14 (nemam dovoljno interne mem), ali dobro, sta da se radi.. :) A na samom tabletu imam 16gb i memorijsku od 32gb....jooooj, toliko ne iskoriscene memorijeeeee :(((
Hvala ti jos jednom....pozzz :)
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2012
Poruka
917
Ne znam zašto ali meni kad sam sve aplikacije prebacio na karticu šro nije bio nikakav problem, mobitel duplo brže isprazni bateriju i to sam na 4 različita mobitela napravio i uvijek isto,kad sam ponovno vratio na memoriju mobitela mobitel radi normalno kao i prije.
 
Član
Učlanjen(a)
25.05.2013
Poruka
620
poz.ja sam pokušao ovo uraditi,međutim zapeo sam na početku .radi se o tome da mi command prompt ne prepoznaje komandu"cd".ako imate ikakvu ideju zbog čega se to dešava pomozite
 
Natrag
Top