Kako prebaciti skoro sve Android aplikacije sa telefona na sd card

Član
Učlanjen(a)
07.08.2013
Poruka
319
poz.ja sam pokušao ovo uraditi,međutim zapeo sam na početku .radi se o tome da mi command prompt ne prepoznaje komandu"cd".ako imate ikakvu ideju zbog čega se to dešava pomozite
??? Mali kurs DOS komandi ... :) ... cd<razmak>[naziv foldera] ... ali pre toga kucaj "cd\" da se vratis u root C particije.
mozda nisi sintaksicki tacno ukucao naredbu ... u command prompt-u kucaj : "help<razmak>cd" (sve to bez navodnika).
 
Član
Učlanjen(a)
25.05.2013
Poruka
620
Hvala druže i ako možeš da izneseš svoj stav u vezi trošenja baterije u postu koji je iznio jedan od učesnika u forumu,tj. da li imaš sličnih problema.poz
 
Član
Učlanjen(a)
07.08.2013
Poruka
319
@dilerik; @mirkolj
Ne znam ... mozda telefon trosi vise struje za komunikaciju sa sd karticom, nego za komunikaciju sa internom memorijom. Nista mi drugo ne pada na pamet. Meni je kapacitet baterije isti u oba slucaja.
 
Član
Učlanjen(a)
25.05.2013
Poruka
620
Pozdrav.Ne bih te više morio sa ovom temom da sam uspio da se maknem dalje od ovoga:c:\program files\android\sdk.Sad bi verovatno trebao doći do platform tools ali ne uspevam.Do ovoga sam došao na sledeći način:cd\ ,program files ,cd android ,cd sdk.Ako ti nije problem da napišeš šta si ti upisivao .Hvala
 
Član
Učlanjen(a)
07.08.2013
Poruka
319
@dilerik
... ne "moris" :). Samim tim sto navodis "Program Files" ... nisi pratio moj tutorijal ... u nacinu koji sam ja opisao koristeci iskustva ljudi sa "originalnog" sajta (pogledaj na prvoj strani teme), nista se ne instalise, vec samo raspakuje .zip fajl (da ne ponavljam, sve pise na prvoj strani). Ne znam ... pretpostavljam (jer ja nisam radio na taj nacin - nisam instalisao SDK Manager.exe), da kada instalises SDK Manager, u "Program Files"-u nema foldera "platform tools" pa zato i ne mozes da "dodjes" do njega. Prati moj tutorijal onako kako je napisan (a pise da nema potrebe bilo sta da instalisete) ... pa ces onda moci "cd platform tools".
 
Član
Učlanjen(a)
25.05.2013
Poruka
620
Kao prvo želio bih ti se zahvaliti što mi pomažeš u rešavanju ovoga.Što se tiče "program files",tu sam samo postavio folder dobiven nakon raspakovanja fajla,što sam mogao učiniti bilo gde na pc-u.Ništa nisam instalirao a pogotovo ne sdk.manager.exe.Znači fajl sam samo raspakovao i dobio sledeće:sdk.manager.exe,eclipse, i sdk.U sdk se nalazi:build-tools,platforms,extras,platform tools,tools,system-images. Sa sledeće stranice sam uzeo upustva : Instalirajte sve aplikacije na SD karticu! | MobileNews2k. poz
 
Član
Učlanjen(a)
07.08.2013
Poruka
319
Kao prvo želio bih ti se zahvaliti što mi pomažeš u rešavanju ovoga.Što se tiče "program files",tu sam samo postavio folder dobiven nakon raspakovanja fajla,što sam mogao učiniti bilo gde na pc-u.Ništa nisam instalirao a pogotovo ne sdk.manager.exe.Znači fajl sam samo raspakovao i dobio sledeće:sdk.manager.exe,eclipse, i sdk.U sdk se nalazi:build-tools,platforms,extras,platform tools,tools,system-images. Sa sledeće stranice sam uzeo upustva : Instalirajte sve aplikacije na SD karticu! | MobileNews2k. poz
dobro ... onda prvo u Program Files napravi folder "android" i u njega raspakuj zip fajl koji si skinuo sa neta. U njemu bi trebalo da budu dva foldera : eclipse i sdk i program sdk manager.exe. ... udji u command prompt i kucaj cd/ da bi se vradio u root C particije (command prompt treba da ti ispise "C:\>"). Nakon toga kucaj : cd program files, enter ... cd android, enter ... cd sdk, enter ... cd platform-tools, enter i tada bi trebao da budes u folderu gde se nalazi adb.exe kojim radis sve ostalo.
 
Član
Učlanjen(a)
22.02.2011
Poruka
23
Nakon premještanja aplikacija na sd card da li vam je brzina tih aplikacija ista? Ja mislim da ne s obzirom da je sigurno interna memorija bža u radu od sd kartice.
 
Član
Učlanjen(a)
22.06.2009
Poruka
4.880
Sada postoje opcije u nekim telefonima da se to ručno podesi bez ovih zezancija
Gingerbread 2.3.3
idete na Postavke --> Aplikacije --> Preferirana lokacija za instalaciju
1- unutrašnja memorija na uređaju
2- Prenosna SD kartica o
3- Neka sistem odluči
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top