Kako instalirati srpsku cirilicu i latinicu na XP

Učlanjen(a)
14.10.2015
Poruka
14
Evo napravio sam u BS Playeru,izabrao sam central evrope i sad ucitava. :) Ostalo jos na internetu ali to nije bitno,retki su filmovi gde su stavili prevode sa kvakicama, uglavnom konvertuju titl bez kvaka kad postavljaju,neki dan sam naletio na jedan gde je sa kvakama i slova su pobrkana bila Č i tako ta :D U notepadu nece da ucitava ni uz pomoc central evrope,ali nema veze nije sad bitno toliko.Vazno da smo ovo glavno resili :)
 
Član
Učlanjen(a)
07.07.2011
Poruka
557
U BS playeru, kao i u drugim playerima, nema da piše da izabereš Serbian, nego traži Central European.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Kada se isprati procedura iz posta broj 6...u svakom plejeru se ocitavaju fontovi za Srpski, jel plejer jednostavno ocita folder Fonts i da rezultat, vrlo prosto. Medjutim moraju fontovi da se ubace onako kako sam opisao, inace dolazimo u situaciju ko ovo sad, da nagadjamo stvari.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Ja sam ranije koristio BS player i imalo je komandu da se izabera sarpski cirilica i srpski latinica.Samo sto cirilicni prevod nisi mogao da prepoznas,jer to su bile neke oznake sacuvaj boze za neka slova,a za latinicu onda nije imalo kvacica za latinicu,ali moze da se procita,a evo i sad imam Srpsku tastaturu,ali je ne koristim zbog nekih znakova.kad mi zatreba dok ja nadjem kako su da ga otkucam prodje vremena i vremena.Mladji verovatno to bolje i brze rade,a i na google-u kad pretrazujem nesto sa tim slovima sa kvacicama ne dobijem uvek prave stranice.Dok pisem ovim fontom,retko kad se desi da nesto ne mogu da nadjem.
 
Natrag
Top