Jehovini svedoci!

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Dakle, zaključili smo da nema večnog mučenja u paklu, već da će svako primiti sud po SVOJIM delima, i neko će biti MANJE, a neko VIŠE BIJEN, i to se odnosi na kaznu posle Hristovog drugog dolaska i suda Božjeg, gde će se oni koji budu bačeni u ognjeno jezero - neki od njih više, a neki manje mučiti dok ne izgore i nestanu u vatri.

To Isus nije rekao u prici o bogatasu i Lazaru! U toj prici se muce odmah nakon smrti i to "u paklu", a pakao se "baca u jezero ognjeno" na kraju, sto znaci da je pre toga itekako postojao kao mesto mucenja!!!

Isto tako Juda kaze da se sodomljani "muce u vecnoj vatri" , sto znaci da su odmah nakon smrti otisli na to mesto mucenja odnosno "pakao"!

Vi ste ovo izvrnuli tvrdeci da "danas ne gore gradovi". A ko je rekao da gore gradovi? Gore 'ljudi koji su ziveli u njima'!!!

Dalje..

Nigde Isus nije rekao da ce muka biti presudjena "tek 'nakon njegovog drugog dolaska'', tj. hoce, ali SAMO ONIMA KOJI SU ZIVI DOCEKALI NJEGOV DRUGI DOLAZAK PA NIJE BILO VREMENA DA DOSPEJU U PAKAO PRETHODNO!

NJIMA SE SUDI I PRESUDJUJE MUCENJE!

Takođe, zaključili smo - da se u bibliji govori o DUHOVNOJ TAMNICI, ZATVORU, I OKOVIMA, i o DUHOVNO MRTVIM LJUDIMA kojima se NA OVOJ ZEMLJI propoveda jevanđelje, i oni već U OVOM ŽIVOTU primaju sud, jer njihova imena bivaju zapiana u knjigu života ili smrti, i to se zove ISTRAŽNI PREADVENTNI SUD U PROPOVEDANJU JEVANĐELJA.

Govori se o duhovnoj tamnici o duhovnoj smrti itd na drugim mestima.. ali ne mozes tvrditi da se i ovde govori o istom, jer kontekst to ne dozvoljava!

Vi se bavite manipulacijom!

Petar razvija postupno istu temu - pocinjuci od 3. poglavlja govori o 'doslovno mrtvima' da bi se u 4. nadovezao na prethodno receno govoreci opet o 'mrtvima'.

O kojim mrtvima on govori u 4. poglavlju?

Pa naravno da govori o 'doslovno mrtvima', jer se nadovezuje na prethodno receno, a pominje i 'sud' i da ce se 'suditi zivima i mrtvima'. Znaci, posto je sud doslovan i mrtvi su doslovni u tom prethodnom stihu, onda je logicno da i sledeci stih govori o 'doslovnim mrtvima'!

Znaci sve ste izvrnuli da bi odrzali svoju nauku!

Ja cu istrajati u borbi protiv vas, jer vi ucite neistine!

Hvala Bogu na ovim jasnim biblijskim istinama.

Amin!

Hvala ti Boze sto si pomogao ljudima da shvate da ima pakla, da ima mucenja i da bezboznike kaznjavas po njihovim zlim delima. Kao sto ces i hitlera muciti jer je on mucio druge i ubio stotine miliona neduznih ljudi, vratices mu milo za drago da oseti na sopstvenoj kozi (oko za oko i zub za zub)! Hvala ti Boze sto si pravedan!

Amin!


Naravno da ima veze, jer to dokazuje da je i mrtvima duhovno propovijedano, tebi je Biblija 10 rupa na svirali, baš t briga što je Isus rekao da je došao radi bolesnih.



Glupo i besmisleno da meni to govoriš koji ne znam šta to znači i ne živim u Srbiji, ko da si rekao Englezu "obilazi kao kiša oko Kragujevca".



Pa ne govori doslovno mrtvima, svako propovijdanje je stavljeno u kontekst Noja i duhovno mrtvih.



Kojim mrtvima jasno je.



Cijeli kontekst je duhovno mrtvima.



Pa prethodno rečeno nije bukvalno mrtvima.



Naravno jer Pismo tumači Pismo.



Pa ni kontekst ostalih stihova ne dokazuje bukvalno mrtve.



Besmislen arg. jer nigdje nema da se mrtvima propovijedalo Jevanđelje, nađi primjer gdje neko umro i Isus mu propovijedao Jevanđelje.



Duh je um,a tamnica grijeh. Dum čovječiji je sam čovjek.



Pa ti uopšte ne razumiješ semitske jezike i kontekst.



Koje mogu da se obje odnose na ljude. Ajd prvo nauči nešto o semitskim jezicima.



Objašnjeno gore.



Pa ko što ima razlika između duhovno mrtvih i živih ljudi.



Pitaj Davida kada ga vidiš zašto mu se uznemirio duh njegov, pa ga pitaj da li se on uznemirio ili neko biće u njemu.



Pa i Zemlja (ova grešna) može da znači tamnica.



Po tvom shvatanju su demoni zaista u bukvalnim okovima.

A Isus je obilazio zatvore i njima samo propovjedao Jevanđelje.



Vrlo važno tvoje mišljenje.



Besmislen arg. jer si ti negirao da ne koristi prošlost.

Ti uopšte ne znaš kada šta treba citirati.

Isti odgovor kao i Laodikeji, vi se pravite ludi, ili ne sagledavate reci Hrista i apostola nepristrasno nego im dajete svoju interpretaciju, svoje crkve. Vi bibliju uklapate u svoj kalup.

Tako ces poreci sve, makar bilo ocigledno da pricas neistine ti ces zaklopiti oci na dokaze jer si pristrasan. Sta vredi da pricam dalje, sve je kristalno jasno.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
To Isus nije rekao u prici o bogatasu i Lazaru!

Očigledno da nisi shvatio smisao priče. Smisao se i ne govori, nego se shvata iz priče.

U toj prici se muce odmah nakon smrti i to "u paklu",

A ne znaju ništa i nemaju misli pa se muče. U paganskim mitologijama se muče odmah nakon smrti kao duhovi.

Pa ti uopšte nisi shvatio smisao priče.

a pakao se "baca u jezero ognjeno" na kraju,

Znači imaju dva pakla, pakao je grob, smrti više neće biti, opet nisi shvatio smisao jer si zaslijepljen učenjem PC i imaš potrebu da po svaku cijenu sebi dokažeš kako PC uči istinu.

Isto tako Juda kaze da se sodomljani "muce u vecnoj vatri" ,

Pa ne muče se mrtvi su.

sto znaci da su odmah nakon smrti otisli na to mesto mucenja odnosno "pakao"!

Zato dokaza u Bibliji imaš 0 (NULA). Pa pakao je grob.

Vi ste ovo izvrnuli tvrdeci da "danas ne gore gradovi".

Znači da ne gore ni ljudi.

A ko je rekao da gore gradovi? Gore 'ljudi koji su ziveli u njima'!!!

Pa ko je od nas naglašavao objekte, ulice u gradu itd.

Nigde Isus nije rekao da ce muka biti presudjena "tek 'nakon njegovog drugog dolaska'',

Jok nije nego će kada dođe dati ljudima po djelima njihovim, kada dođe.

tj. hoce, ali SAMO ONIMA KOJI SU ZIVI DOCEKALI NJEGOV DRUGI DOLAZAK PA NIJE BILO VREMENA DA DOSPEJU U PAKAO PRETHODNO!

Hoće ustati i oni koji su ga razapeli.

NJIMA SE SUDI I PRESUDJUJE MUCENJE!

I onima koji su umrli nepokajani u 3. dolasku.

Govori se o duhovnoj tamnici o duhovnoj smrti itd na drugim mestima.. ali ne mozes tvrditi da se i ovde govori o istom, jer kontekst to ne dozvoljava!

Naravno da dozvoljava jer piše da mrtvi ne znaju ništa, pa je po vama propovijedano onima koji ne znaju ništa, ko da si otišao da propovijedaš kamenu da se pokaje.

Vi se bavite manipulacijom!

To je i zmija rekla Evi za Boga.

Petar razvija postupno istu temu - pocinjuci od 3. poglavlja govori o 'doslovno mrtvima' da bi se u 4. nadovezao na prethodno receno govoreci opet o 'mrtvima'.

Kojim mrtvima znamo.

O kojim mrtvima on govori u 4. poglavlju?

Pa ti ne shvataš smisao teksta, kada se kaže da će se mrtvima suditi, onima koji su umrli, to ne znači da su oni živi kao duhovi, na sud dolaze samo nepokajani, njima je odmah presuđeno čim umre, bilo na spasenje ili na smrt, njihov slučaj je zaključen, što obara vašu nauku da mogu neki nepokajani da se spase, oni koji su umrli pokajani, neće nikada izaći na sud pred Boga jer ih Isus zastupa.

Pa naravno da govori o 'doslovno mrtvima', jer se nadovezuje na prethodno receno, a pominje i 'sud' i da ce se 'suditi zivima i mrtvima'.

I kako to dokazuje zagrobni život. Ti ne razlikuješ sudski proces, presudu i izvršenje presude.

Jadna je vaša nauka (PC,) pa kada se morate hvaliti da vas je mač održao, jadno je to. Ne daj Bože da mač mora da brani moju nauku i vjeru.

Hvala ti Boze sto si pomogao ljudima da shvate da ima pakla, da ima mucenja i da bezboznike kaznjavas po njihovim zlim delima.

A kod vas će da kažnjava beskonačno dugo za djela ograničena u ovom životu.

Pa ko da je od nas neko negirao muku.

Kao sto ces i hitlera muciti jer je on mucio druge i ubio stotine miliona neduznih ljudi, vratices mu milo za drago da oseti na sopstvenoj kozi (oko za oko i zub za zub)! Hvala ti Boze sto si pravedan!

Pa po vašem shvatanju kažanjavanje nije Bog pravedan, ali po vašem, jer će da da za oko beskonačno mnogo očiju.

Nije kod vas oko za oko zub za zub, nego za zub beskonačno mnogo zubi.

Isti odgovor kao i Laodikeji, vi se pravite ludi, ili ne sagledavate reci Hrista i apostola nepristrasno nego im dajete svoju interpretaciju, svoje crkve. Vi bibliju uklapate u svoj kalup.

Glupo je da me citiraš a nisi u stanju konkretno da odg. na moju primjedbu, ko kada bi ti pričao o kruškama ja te citirao i nastavio priču o vulkanima.

Šta me citiraš a nisi u stanju da odg. na ono što sam dao u vezi Isusa zašto je došao.

Tako ces poreci sve,

Naravno sa arg. koji imaju smisla.

makar bilo ocigledno da pricas neistine ti ces zaklopiti oci na dokaze jer si pristrasan.

Da znači trebam da vjerujem da će Bog da muči ljude 1.000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000... za grijehe koje su činili 10, 20, 50, 70 godina.

I da vjerujem da se mrtvima propovijedalo Jevanđelje, pa ako ga nisu prihvatili za života, da ga prihvate kao duhovi. Puno smisla nema šta.

Sta vredi da pricam dalje, sve je kristalno jasno.

Da je besmisleno ono što ti tvrdiš.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Po Miretu svi ljudi se muče podjednako za čitavu večnost, a reč Božja kaže "DA ĆE NEKO BITI BIJEN MANJE, A NEKO VIŠE PO SVOJIM DELIMA"

Priča o Bogatašu i Lazaru je PARABOLA uzeta iz narodnog verovanja, koja ima za cilj DUHOVNU PORUKU, i ona nije istinita.

Dakle, mrtvi se ne muče u nekakvom paklu, već čekaju sud u svojim grobovima, i na kraju će biti bačeni u vatru, u kojoj će se neki mučiti kratko, neki malo duže, ali će na kraju sve to nestati, i zemlja biti očišćena tom vatrom, i Bog stvoriti novo nebo, i novu zemlju.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Očigledno da nisi shvatio smisao priče. Smisao se i ne govori, nego se shvata iz priče.

Smisao je da ukaze na "mesto mucenja" (tako se u prici i naziva) u koje ce doci oni koji ne budu vrsili Bozju volju!

To je dokaz da "postoji mesto mucenja", i zato ova prica nije suprotna ostatku biblije! Zapravo u savrsenom je skladu sa ostatkom, jer se o tom mestu "paklu" i "mucenju" govori i na drugim mestima, konkretno i u ostalim Hristovim govorima!

Koji je razlog onda, ovu pricu alegorizovati, kada se o tom mestu mucenja i paklu govori i na drugim mestima!?

Nema razloga!

Razlog za alegorizaciju imaju samo adventisti, sa ciljem da izbegnu "postojanje pakla"! A sada smo videli da on itekako POSTOJI, i vi ste to i priznali!

Dakle, ako ima pakla i ima mucenja, onda ova prica nije u tom segmentu uopste izmisljena, i govori istinu!

Istina je da covek "odmah posle smrti zavrsava tamo", jer u otkrivenju se "pakao" kao vec prethodno postojece mesto baca u vatru. Znaci postojao je od ranije! Dok Juda svedoci da se i sodomljani "muce u vecnom ognju" pa i to izvrcete!!!

Takodje Petar kaze da je Hristos "propovedao mrtvima", i vec sam dokazao da je rec o "duhovima" a ne ljudima.

Tvoj problem je "kognitivna disonanca!"
Ignorisanje cinjenica, jer tvoj um ne moze da dozvoli rusenje iluzije koju je stvorio!
A ne znaju ništa i nemaju misli pa se muče. U paganskim mitologijama se muče odmah nakon smrti kao duhovi.

A Hristos rece da se "muce odmah nakon smrti", pa to ignorises! :)

A adventisti jadni hteli da "paganizuju ovu pricu" i da bi "porekli postojanje pakla" rekli da se Hristos "posluzio mitom"! A sad vidimo da "pakao i mucenje ipak postoje" (i to ste priznali)? Pa sto bismo onda odbacivali ovu pricu?

Za to zaista nema razloga, jer je prica u skladu sa ostatkom biblije o "postojanju pakla i mucenju"!

Dakle, Isus istinu govori!!!
Propade vam pokusaj!
Pa ti uopšte nisi shvatio smisao priče.

Uh, a ti jesi!? :)

Znači imaju dva pakla, pakao je grob, smrti više neće biti, opet nisi shvatio smisao jer si zaslijepljen učenjem PC i imaš potrebu da po svaku cijenu sebi dokažeš kako PC uči istinu.

Uopste nemam potrebu dokazivati , ja sebi nista dokazivao nisam. Vi ste mi sve dokazali!

Pa ne muče se mrtvi su.

Zato sto ti kazes da se ne muce, zato se i ne muce. :)

A Hristos kaze da se muce i Juda kaze i Petar kaze da su mrtvi svesni i Jovan u otkrivenju, pa kome cemo verovati tebi ili njima?

Plus ono sto izvrcete Solomunove i Davidove reci o stanju mrtvih, a oni postavljaju pitanja tipa - "zar ce mrtvi Boga slaviti?", uzeli "pitanje kao odgovor" pa tvrdite da mrtvi ne znaju nista na isnovu pitanja! Boze me sacuvaj! Od kad je to pitanje nekog coveka temelj dogme?

Zato dokaza u Bibliji imaš 0 (NULA). Pa pakao je grob.

Imam ja dokaza u Novom Zavetu, ali vi te stihove "morate izvrnuti da uskladite sa Starim Zavetom" , kao da Stari Zavet vise vredi od Hristovih reci u Novom!

Pa kad vredi, zasto onda ne uzmete reci Solomuna i Davida koji tvrde "da nema vaskrsenja"!

Uzmite i to za dogmu!

Znači da ne gore ni ljudi.

Auuu al ti je logika!

Pa Juda kaze "MUCE SE U VECNOM OGNJU" - ne 'muce' se tu gradovi, vec se muce ljudi!!!

Dakle Juda kaze da se 'muce' u sadasnjem vremenu!!!

Bezis od cinjenica, i tvoj um je zatvoren!
Ti mozes samo glavom lupati o zid da isteras misao, nista drugo!

Pa ko je od nas naglašavao objekte, ulice u gradu itd.

Pa vi ste naglasavali, presli ste sa ljudi na objekte, jer vas um bezi od cinjenica i izbegavate da mu se narusi postojeci sklad!

(Treba li da te citiram?)
Jok nije nego će kada dođe dati ljudima po djelima njihovim, kada dođe.

Opet te muci kognitivni poremecaj!

Naravno da ce dati ljudima po delima njihovim - onima koji su zivi. Njih pravda ili sudi! Dakle, zive gresnike baca u pakao odmah, a pravednicima daje telo. Dok ostali mrtvi (iz prethodnih narastaja) ne vaskrsavaju 1000 godina, jer traje sud!

Zato i govori u bibliji o dva suda: "Hristos ce suditi svojim dolaskom i svojim carstvom"!

Hoće ustati i oni koji su ga razapeli.

A gde to pise? Vi sve bukvalno tumacite!

Pa nepravednici vaskrsavaju tek nakon 1000 godina! Tako i vi ucite!

Sta ce ih kao vaskrsnuti da ga vide, pa ce ih pobiti, pa ponovo vaskrsnuti nakon 1000 god?

Koja papazjanija!

I onima koji su umrli nepokajani u 3. dolasku.

U kojem 3. dolasku?
Ne igraj se terminima.

Naravno da dozvoljava jer piše da mrtvi ne znaju ništa, pa je po vama propovijedano onima koji ne znaju ništa, ko da si otišao da propovijedaš kamenu da se pokaje.

Vec sam odgovorio da to ne pise u SZ, nego Solomun govori onako kako bezboznici govore za mrtve, "jedimo pijmo uzivajmo, jer je to sve coveku, nakon smrti nema nista". I kao bezboznici Solomun "porice vaskrsenje", a onda menja iskaz i govori da ipak slusamo Boga i da "vaskrsenja ima"!

Solomun dakle "glumi" bezboznika, jer jedno vreme u svom zivotu je zaista i proveo ziveci bezbozno, odajuci se grehu, i zato sada pokazuje kako je isprazno ziveti bez Boga takvim zivotom, i da nema smisla provesti tako zivot! I sam govori u knjizi kako je odlucio da se oda uzivanju, da bi ispitao kako je to..

Vi ste uzeli te njegove izjave, kao izjave "pravednog coveka", a te izjave su u stvari "pitanja bezboznika" a ne "odgovori na postavljena pitanja" , i to smatrate dogmom. To je neozbiljno i suludo!

To je i zmija rekla Evi za Boga.

Zmija je rekla da ce ljudi "postati kao bogovi" a Bog kaze : "covek posta kao jedan od nas"!

Jer lagala? Nije!

Nije onda lagala ni kad je rekla da nece stvarno umreti! Ali je obmanula coveka o sustini stvari!

Pa ti ne shvataš smisao teksta, kada se kaže da će se mrtvima suditi, onima koji su umrli, to ne znači da su oni živi kao duhovi, na sud dolaze samo nepokajani, njima je odmah presuđeno čim umre, bilo na spasenje ili na smrt, njihov slučaj je zaključen, što obara vašu nauku da mogu neki nepokajani da se spase, oni koji su umrli pokajani, neće nikada izaći na sud pred Boga jer ih Isus zastupa.

Ma gde pise da je mrtvima presudjeno u odsustvu odmah kad umru, i da za njih nema vise nade nakon smrti?

Daj ne lupetaj tu, jer svi dolaze na sud, jer Pavle kaze: "SVIMA NAM SE VALJA JAVITI NA SUDU HRISTOVU DA SVAKI PRIMI STA JE KOJI U TELU CINIO, BILO DOBRO ILI ZLO!"

Znaci i pravednici i nepravednici idu na sud. Pravednici odmah po dolasku Hrista a nepravednici u milenijumu!

Do tad Bog gresnike privremeno muci u paklu.

Zato i kaze da ima dva suda i da ce Hristos suditi :"svojim dolaskom i svojim carstvom", pise u bibliji o "dva suda"!

Problem je sto ti ne znas bibliju dovoljno.

I kako to dokazuje zagrobni život. Ti ne razlikuješ sudski proces, presudu i izvršenje presude.

Ma jok! A ti razlikujes, zali Boze vase nauke, ti kazes da je mrtvom presudjeno u odsustvu, jer se nije pokajao a kako ce se pokajati ako "nije znao" a "niko ne propoveda"!?

Pa i Pavle kaze: "kako ce verovati ako niko ne propoveda", sto stavlja ovu tvoju tvrdnju kao besmislenu!

Jadna je vaša nauka (PC,) pa kada se morate hvaliti da vas je mač održao, jadno je to. Ne daj Bože da mač mora da brani moju nauku i vjeru.

Pa Luter vas je branio macem, izjavio je da: "veru treba nametati macem"!

Tako je mac branio vasu veru, ali ti imas kognitivni poremecaj, pa moras iz svog uma izgoniti ovu cinjenicu da ti ne srusi iluziju!
A kod vas će da kažnjava beskonačno dugo za djela ograničena u ovom životu.

Vec sam odgovorio da ne mora biti tako i da u crkvi postoje podeljena misljenja o trajanju kaznjavanja!

Ti nemas izgovora!

Pa ko da je od nas neko negirao muku.

Jeste jeste, negirate je od starta, zato i alegorizujete onu Hristovu pricu o mukama i paklu, jer ucite da nema pakla uopste! A videli smo da ima! Samo ste morali ustuknuti pred biblijom i poreci adventisticku nauku koja uci da "nema pakla"!

Znaci IMA PAKLA, a vi sad filozofirate kako pakao "nastaje nakon drugog dolaska", a tamo u otkrivenju se "pakao baca u jezero ognjeno" sto pokazuje da je "postojao od ranije"!

I Juda svedoci da se sodomljani ''muce u vecnom ognju" - dakle sadasnje vreme a ne proslo!

A Petar i Jovan svedoce da su mrtvi "svesni", kao i Hristos sto svedoci u prici o bogatasu i Lazaru!

Nemas izgovora!

Mozes samo da se izvlacis, jer nisi sposoban da dve tvrdnje suprotstavis u svom umu, jer imas kognitivni poremecaj.

Pa po vašem shvatanju kažanjavanje nije Bog pravedan, ali po vašem, jer će da da za oko beskonačno mnogo očiju.

Izmisljas, jer crkva ne tvrdi da to "mora biti vecno"!

Glupo je da me citiraš a nisi u stanju konkretno da odg. na moju primjedbu, ko kada bi ti pričao o kruškama ja te citirao i nastavio priču o vulkanima.

Pa upravo ti to radis svaki put, jer uvek skrenes temu, vidimo da to neprestano radis, jer imas kognitivni poremecaj, bezis od cinjenica!

Šta me citiraš a nisi u stanju da odg. na ono što sam dao u vezi Isusa zašto je došao.

Pa ja sam na sve odgovorio, ali ti nisi ni na sta, vec skreces temu u suprotnom pravcu govoreci nasiroko i nadugacko kojekakve gluposti!

Naravno sa arg. koji imaju smisla.

Pa tvoji su besmisleni.

Da znači trebam da vjerujem da će Bog da muči ljude 1.000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000... za grijehe koje su činili 10, 20, 50, 70 godina.

Vec sam rekao da ne moras.
Ali tebi treba neki izgovor da bi odrzao svoju postojecu iluziju, jer ne dozvoljavas da se ona srusi! Ides glavom kroz zid, izmisljas izgovore.. Zato sto patis od kognitivnog poremecaja.

I da vjerujem da se mrtvima propovijedalo Jevanđelje, pa ako ga nisu prihvatili za života, da ga prihvate kao duhovi. Puno smisla nema šta.

Pa nema smisla verovati da ce on nekog osuditi samo zato "sto nije znao", zbog lenjosti onih koji ne propovedaju. Pa po tebi smo svi krivi, i ja sam kriv jer ne znam, ali ti znas. Ti ces se spasti a ja necu!

Koje ti gluposti ucis!

Znaci svi oni koji su pomrli u toku mracnog srednjeg veka, su izgubljeni!

Da je besmisleno ono što ti tvrdiš.

Pa vidimo tvoj smisao, propadose svi oni koji su ziveli pre nastanka adventista, zavrsise u ognjenom jezeru! Vec su osudjeni jer nisu verovali, a jadni nisu ni znali Hrista!

Po Miretu svi ljudi se muče podjednako za čitavu večnost

Zasto izmisljas kada ja nigde nisam rekao da ce se ljudi 'muciti vecno'!?

Sram te bilo, kako izmisljas!
Priča o Bogatašu i Lazaru je PARABOLA uzeta iz narodnog verovanja, koja ima za cilj DUHOVNU PORUKU, i ona nije istinita.

Dakle, mrtvi se ne muče u nekakvom paklu, već čekaju sud u svojim grobovima, i na kraju će biti bačeni u vatru, u kojoj će se neki mučiti kratko, neki malo duže, ali će na kraju sve to nestati, i zemlja biti očišćena tom vatrom, i Bog stvoriti novo nebo, i novu zemlju.

A prica govori suprotno, da postoji mesto mucenja i da covek odmah nakon smrti odlazi na to mesto. I drugi smisao ova prica osim izbegavanja tog mesta zaista nema!

I sto je najvaznije ta prica je u skladu sa ostalim tekstovima u Novom Zavetu koji pominju "mucenje" i "mesto mucenja", npr. Juda kaze da se sodomljani "muce u vecnom ognju" kao i sa Hristovim izjavama da ce ljudi "biti muceni". Stoga ova prica odrazava stvarno mesto mucenja, iako su sami akteri izmisljeni!
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne govori Mire suprotno, već ti to tako predstavljaš, pogrešno predstavljajući elemente "KO JE POODIGAO ISUSA, KADA JE ON SIŠAO I U KOM VREMENU, ŠTA JE SUŠTINA OVE PRIČE..itd"

Dakle, stvaraš dogmu koja u ovoj priči ne postoji, niti je to njen cilj.

Ne piše "DA SE SODOMLJANI MUČE U VEČNOM OGNJU DO DANAŠNJEG DANA" već piše "DA JE BOG SPALIO GRADOVE SODOM I GOMOR U TO VREME VEČNIM OGNJEM ( što znači da da taj oganj donosi večne rezultate nestajanja za večnost, a ne večno mučenje u ognju ), I DA SE TA VATRA UGASILA NAKON OBAVLJENOG SPALJIVANJA"

Ti kažeš sledeće "Zasto izmisljas kada ja nigde nisam rekao da ce se ljudi 'muciti vecno'!?"

Kako nisi rekao klada veruješ u večni oganj, kao mestu gde se ljudi muče večno po tvom shvatanju izraza VEČNO?
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Smisao je da ukaze na "mesto mucenja" (tako se u prici i naziva) u koje ce doci oni koji ne budu vrsili Bozju volju!

To su već vjerovali, dakle to nije smisao priče.

To je dokaz da "postoji mesto mucenja", i zato ova prica nije suprotna ostatku biblije! Zapravo u savrsenom je skladu sa ostatkom, jer se o tom mestu "paklu" i "mucenju" govori i na drugim mestima, konkretno i u ostalim Hristovim govorima!

A ko je rekao da nema mjesta mučenje.

Koji je razlog onda, ovu pricu alegorizovati, kada se o tom mestu mucenja i paklu govori i na drugim mestima!?

Nisi čitao od Josifa Flavija nešto o tome, da ne spominjem što nisi čitao o tome kako su Jevreji napravili idolopoklonstvo i kult Avrama.


Tvoje mjerilo.

Razlog za alegorizaciju imaju samo adventisti, sa ciljem da izbegnu "postojanje pakla"! A sada smo videli da on itekako POSTOJI, i vi ste to i priznali!

Pa ja nisam ni negirao da postoji mjesto mučenja.

Dakle, ako ima pakla i ima mucenja, onda ova prica nije u tom segmentu uopste izmisljena, i govori istinu!

Priča i ne govori o mučenju, to nije smisao priče.

Istina je da covek "odmah posle smrti zavrsava tamo",

Gdje u paklu? Jesi ti ikada bio na nekoj sahrani?

jer u otkrivenju se "pakao" kao vec prethodno postojece mesto baca u vatru.

Znači Isus je izašao iz mjsta mučenja, a nije iz groba.

Dok Juda svedoci da se i sodomljani "muce u vecnom ognju" pa i to izvrcete!!!

Da i onaj rob još služi kod svog gospodara, služi ga na onom svijetu.

Takodje Petar kaze da je Hristos "propovedao mrtvima", i vec sam dokazao da je rec o "duhovima" a ne ljudima.

Kojim mrtvima vidjeli smo.

Tvoj problem je "kognitivna disonanca!"
Ignorisanje cinjenica, jer tvoj um ne moze da dozvoli rusenje iluzije koju je stvorio!

Tvoj problem je formalizam. Da stvarno iluzija, Mire ode na sahranu, a misli da je čovjek otišao negdje drugo a ne u grob. Dakle iluzija.

A Hristos rece da se "muce odmah nakon smrti", pa to ignorises!

Još 1 dokaz formalnog razmišljanja kod tebe.

A adventisti jadni hteli da "paganizuju ovu pricu" i da bi "porekli postojanje pakla" rekli da se Hristos "posluzio mitom"! A sad vidimo da "pakao i mucenje ipak postoje" (i to ste priznali)? Pa sto bismo onda odbacivali ovu pricu?

Vaše shvatanje je paganizovano. Pa Bog se poslužio paganskim carem Novuhodonosorom, što ne bi i pričom.

Pa Bog se poslužio mržnjom i otpadom Jevreja da spasi svijet.

Za to zaista nema razloga, jer je prica u skladu sa ostatkom biblije o "postojanju pakla i mucenju"!

A za ovo je imalo, a za to nema. Da sada ti bolje znaš od Isusa kako je trebao da koristi paganizme.

Dakle, Isus istinu govori!!!
Propade vam pokusaj!

A vi laž zagrobnog života.

Uopste nemam potrebu dokazivati , ja sebi nista dokazivao nisam. Vi ste mi sve dokazali!

Pa ti svo vrijeme sebi dokazuješ.

A gde to pise? Vi sve bukvalno tumacite!

Pa nepravednici vaskrsavaju tek nakon 1000 godina! Tako i vi ucite!

Sta ce ih kao vaskrsnuti da ga vide, pa ce ih pobiti, pa ponovo vaskrsnuti nakon 1000 god?

Koja papazjanija!

U Bibliji se ništa ne tumači bukvalno, nego sve sa smislom, kada P4 kaže da je subota 7. dan i dan odmora, on nije shvatio smisao subote (kao ni ti) čak i kada govori istinu on to govori bukvalistički bez shvatanja smisla.

Pa ko je rekao da neće biti vaskrsnuti nakon 1000 godina, a vi to negirate.

pa naravno da će ih vaskrsnuti da ga vide. To što ti nisi shvatio smisao toga nije dokaz da ja nisam u pravu.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
jer imas kognitivni poremecaj.

I opet imaš potrebu da vrijeđaš sagovornika.

Naravno da imaš potrebu da zagadiš raspravu jer te boli istina, imaš potrebu da otjeraš sagovornika jer ti govori istinu. Moram reći da je jadna vjera takvih ljudi.

Šta će jadni ljudi sva pobožnost im je da poljube ikonu i da se prekrste.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Smatram da urednika Jurivaku jedino na ovom forumu vodi Gospod, i da će na kraju na Božjem sudu - njegova dela i rodovi biti na spasenje, dok će drugi glasnogovornici biti izmereni na merila i naći se laki u Božjim očima.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Smatram da urednika Jurivaku jedino na ovom forumu vodi Gospod, i da će na kraju na Božjem sudu - njegova dela i rodovi biti na spasenje, dok će drugi glasnogovornici biti izmereni na merila i naći se laki u Božjim očima.

Do sada se pokazalo da si slabo sudio, jel neko možda vrijeđao Mireta.

A svakako je tačno da su ateisti dali bolji rod od pravoslavaca i katolika.

E to ti je tvoj dobri Mire, znači da sam ja bio u pravu, a ne ti.

Nije ti baš psihologija dobra strana, ali nema veze većinu nauke si iznio tačno.
 
Natrag
Top