Jehovini svedoci!

Učlanjen(a)
12.02.2014
Poruka
207
Evo ja nisam pravoslavac ali se slazem sa svime sto je Mire000 rekao.
Sad sta ces kao argument protiv mene da koristis?
Mislim, ti se i ne bavis argumentima. Ti napadas osobu koja stoji iza argumenata sto je osnovna logicka greska.
Da li ti mozes da se bavis sa napisanim a ne sa osobom?
Cak je i sam Isus je ucio da treba poslusati sta kazu farizeji ali ne ciniti ono sto oni cine. Hocu reci, bez obzira ko je Mire000 ili ko sam ja ili bilo ko drugi, to nije pitanje, pitanje je da li je tacan argument koji se iznosi. On ti iznese argument a ti repliciras sa "ti si pravoslavac". Iznese ti drugi argument a ti ponovo isto.
Pa hajde da se slozimo, svi smo mi otpali, slepi i pod kontrolom Sotone. Evo, ti si u pravu. Moze kraj na tu temu?
Medjutim, sad nam pomozi nam da progledamo i objasni nam to neslaganje sa vasom teologijom i sa onim sto jasno pise u Bibliji a sto je Mire000 izneo.
Znas te fazone prodaj drugome objavljujes se pod drugim nikom , rekao sam kao i Isus vama tvrdoglavima i Andjeo da sidje i da vam prica andjeoskim jezikom pa opet ce te biti isti , sve je to pojasnjeno hiljadu puta , ali za vas je mrak odnosno pojedincima ovde na forumu.
 
Učlanjen(a)
29.08.2009
Poruka
20
Ok. Otkrio si me. Ja sam neko od pre pod drugim nikom :warning: , samo mi javi ko pa da upoznam svoje proslo ja.
Nego, ponovo se bavis osobom a ne argumentom.
Diskutovao sam sa raznim vasim clanovima izmedju ostalog i sa staresinom. Jedna stvar vam je u dlaku ista. Ne bavite se argumentima. Kad vam se insistira da odgovorite na pitanja tipa: "Zasto?", "Kako to kada ovde pise...?", vi automatski prelazite na drugu temu. Kada se ne prihvati prelazak na drugu temu nego insistira na razjasnjenju onda krene ova prica kako smo slepi pa nam nista nije jasno. Druze, jednostavno pitanje - kako x kad y?
Al dobro, to nije za cuditi. Vi ste u Kuli strazari uceni da ne treba previse zapitkivati i talasati okolo ako vam nesto nije jasno da ne biste sumnjajuci u Kulu strazaru ispali kao oni koji sumnjaju u Boga. Tako tretirate i druge kada zapitkuju. Tumacite ih kao da su nevernici pod kontrolom Sotone. Sa druge strane, Bereanci nisu blanko verovali apostolu Pavlu nego su ispitivali da li je tacno ono sto on kaze. Biblija je pohvalna u vezi toga. Pavla se sme proveravati da li je tačno što kaže a KS ne. Ok.
A ono sto kazes da smete citati tudju literaturu - pa po Kuli strazari, zvanicnom tumacu Biblije, bash i ne. Mrzi me da trazim po svojim kopijama. Ako naletim gde mi je onda cu ti citirati broj i stranu pa nadji sam.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Pa tebi ne vredi godinama da se prica , uzalud trositi vreme na tvrdoglavog coveka nemam namere , rekao sam ti nije ti dano kao sto je Isus rekao , gledace slusa ce a nece razumeti jer im nije dano , sotona ti je zamracio um , objasni ti ljudima ovde kada si pravoslavac , zasto slavis bozic , da li su ga slavili najpre Apostoli, zasto postujes li crveno slovo kalendarima koji su sastavili vase crkvene vodje , zasto se klanjas kipovima i ikonama ? kome dajes slavu svecima ili Bogu , zasto stitis krivu religiju i veru kada vidis kako kradu i boga te se , i koliko javno se pojave homoseksualaca u samom vrhu , zasto si i dalje u krivoj religiji ..To se pitaj i objasni ljudima.

Ja nisam tvrdoglav covek, tu gresis.
Koliko je puta Laodikeja (Adventista) ovde izneo neke stvari iz Biblije, i cesto puta se slozimo, bez obzira sto nam je vera razlicita.
Ja prvobitno na ovaj forum nisam dosao da bih promovisao svoju veru kao sto si ti, vec iskreno i nepristrasno razmatrajuci sta drugi imaju da kazu.
Ja nemam problem da priznam da nisam u pravu kada to nisam, niti me je sramota da priznam da nesto ne znam, kada to ne znam, i nisam kao vi sujetan da bolujem od ponosa.
Ali znam sta pricam i zato pisem ovde, jer odgovora na ovo nemate, samo cutke prelazenje preko istog..
Ti izbegavas pitanje jer ne znas odgovor.
Tipicno za Jehovine Svedoke, je da kada nesto ne znaju onda skrenu temu i beze od problema.
Ukazujuci na drugo manje vazno pitanje, time zbune sagovornika..

Spominjes ikone, praznike, bozic , uskrs i sl..
Pretpostavimo da je ovo sve pogresno, i da ste u pravu..
Onda se ocekuje da tu vasu ''istinu'' dokazete Biblijom.
Ocekuje se da kriticki razmatrimo vasu veru, i proverimo istu Biblijom.
Nema smisla bezati od toga...
Ako je to ''prava vera'' ona mora proci svaki test Svetoga Pisma, jer vi tvrdite da se vasa vera na njemu zasniva.
Dakle, ja sam ti naveo sta je problem i sta se u vasoj nauci suprotstavlja Pismu.
Ja trazim od tebe da svedocis za svoju veru i odgovoris nam na pitanje..
Ako ne zbog mene , onda zbog drugih na forumu..

Istina da bi bila ''istina'' mora da bude ''nepogresiva u svakoj svojoj tvrdnji'' , ako se nadje makar 1% neistine u njoj to je onda laz. Kao sto se kaze: ''malo kvasca ukiseli svo testo''.
Problem je sto vi imate bas mnogo tog ''kvasca''.

Znaci ako Pravoslavlje ima ''kvasca'' , dokazite nam ovde da vi ''nemate'' i da ste ''jedina prava apostolska crkva''.
Ili ti Bozja Organizacija..
Tako sto ces odgovoriti na moje pitanje..
 
Učlanjen(a)
12.02.2014
Poruka
207
Ja nisam tvrdoglav covek, tu gresis.
Koliko je puta Laodikeja (Adventista) ovde izneo neke stvari iz Biblije, i cesto puta se slozimo, bez obzira sto nam je vera razlicita.
Ja prvobitno na ovaj forum nisam dosao da bih promovisao svoju veru kao sto si ti, vec iskreno i nepristrasno razmatrajuci sta drugi imaju da kazu.
Ja nemam problem da priznam da nisam u pravu kada to nisam, niti me je sramota da priznam da nesto ne znam, kada to ne znam, i nisam kao vi sujetan da bolujem od ponosa.
Ali znam sta pricam i zato pisem ovde, jer odgovora na ovo nemate, samo cutke prelazenje preko istog..
Ti izbegavas pitanje jer ne znas odgovor.
Tipicno za Jehovine Svedoke, je da kada nesto ne znaju onda skrenu temu i beze od problema.
Ukazujuci na drugo manje vazno pitanje, time zbune sagovornika..

Spominjes ikone, praznike, bozic , uskrs i sl..
Pretpostavimo da je ovo sve pogresno, i da ste u pravu..
Onda se ocekuje da tu vasu ''istinu'' dokazete Biblijom.
Ocekuje se da kriticki razmatrimo vasu veru, i proverimo istu Biblijom.
Nema smisla bezati od toga...
Ako je to ''prava vera'' ona mora proci svaki test Svetoga Pisma, jer vi tvrdite da se vasa vera na njemu zasniva.
Dakle, ja sam ti naveo sta je problem i sta se u vasoj nauci suprotstavlja Pismu.
Ja trazim od tebe da svedocis za svoju veru i odgovoris nam na pitanje..
Ako ne zbog mene , onda zbog drugih na forumu..

Istina da bi bila ''istina'' mora da bude ''nepogresiva u svakoj svojoj tvrdnji'' , ako se nadje makar 1% neistine u njoj to je onda laz. Kao sto se kaze: ''malo kvasca ukiseli svo testo''.
Problem je sto vi imate bas mnogo tog ''kvasca''.

Znaci ako Pravoslavlje ima ''kvasca'' , dokazite nam ovde da vi ''nemate'' i da ste ''jedina prava apostolska crkva''.
Ili ti Bozja Organizacija..
Tako sto ces odgovoriti na moje pitanje..
Ja na hiljade puta sve iste reci imas pogledaj koliko puta ti je odgovoreno i ti stalno vrtis u krug jednu istu plocu , rekao sam ti nemam namere da ponavljam jedno isto stobom , na sva pitanja ti je odgovoreno ali ti si uvek kontradiktoran , znamo i toda ce biti takvih ljudi , ali mi trazimo krotke ljude koji slusaju glas boziji, a ovakve prepustamo bogu da on sudi , nije na nas , imas stranicu JW.ORG pa ako te zanima naci ces odgovore .
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Ja na hiljade puta sve iste reci imas pogledaj koliko puta ti je odgovoreno i ti stalno vrtis u krug jednu istu plocu , rekao sam ti nemam namere da ponavljam jedno isto stobom , na sva pitanja ti je odgovoreno ali ti si uvek kontradiktoran , znamo i toda ce biti takvih ljudi , ali mi trazimo krotke ljude koji slusaju glas boziji, a ovakve prepustamo bogu da on sudi , nije na nas , imas stranicu JW.ORG pa ako te zanima naci ces odgovore .

Ti trazis krotke ljude, a ne znas da sam ja upravo takav?
Upucujes me na JW.ORG koju sam celu iscitao kao i brdo vasih knjiga i tamo nema odgovora na moja pitanja.

Ucili su vas studijskim knjigama a ne samoj bibliji.
Pa ni ti ne znas odgovor.
Uzmi knjigu 'raspravljanje na temelju pisma' pa pokusaj da mi odgovoris, pise li to tamo?

Gde mi je odgovoreno ranije, gde?
I ko mi je dao odgovor, ko?

Da li se iko od vas ikada ovde upustio u nepristrasnu raspravu o bibliji, kazi mi da li je iko?
Samo ih je zanimalo da 'misionare' i 'prave ucenike' da dobijaju pluseve u dvorani, a da ispitaju i svoju veru, nikada im na pamet nije palo.
Ako se ovde postavi pitanje ispravnosti njihove vere, onda beze, netragom nestaju.
Ja se zaista pitam, da li je to uredu?
Drugima namecete svoje, a ne date da se posumnja u vase, a pritom nikakvih argumenata nemate, a na ozbiljna pitanja ne odgovarate, vec po sablonu iz vasih knjiga odgovarate?

Ti i tvoji koji su mi odgovarali, nazivali su me svakojako, vredjali i govorili da ih mrzim, izmisljam, manipulisem, i da im zelim zlo. Jedan je rekao da me treba kamenovati.
A ti radis sad isto to, a ja ti zelim pomoci, ali vidim da ne vredi...

Ja sam sve, sem sto sam tvrdoglav covek kako ti tvrdis, to nisam.
I kada mi neko pokaze da nisam u pravu ja to priznam i prihvatim ispravku..
Da mi sada ovde odgovoris na sva moja pitanja biblijom, naravno da bi prihvatio vasu veru, ali vidim da odgovora necu dobiti!
Jer me usmeravas kako ste i uceni na: JW.ORG -po sablonu..
A da smo licno sada u razgovoru, pozvao bi me na 'biblijski studij'(da ti dobijes plus u dvorani), al odgovor na postavljeno pitanje ne bi mi dao, vec 'studij'.
Hvala ti na tome, studij sam vec prosao..
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
12.02.2014
Poruka
207
a ja ti zelim pomoci, ali vidim da ne vredi...
Pa kako ces ti meni pomoci , kad ti verujes u trojednog boga, kad ti sam Isus kaze da je Prvorodjenac svega stvarstva , kako da slavim bozic 7 januara , a Katolici 25 decembra , kome da verujem,a kada i sam Isus to nije odredio , , a i sami Apostoli nisu to cinili, kako da ja postujem crveno slovo kada to ne pise u Sveto pismo, kako da slavim svece kada to ne pise , kako da se klanjam ikonama , kada Jehova direknto kaze da mu je to mrsko gledati ,pa sta da naucim od tebe , opet da se vratim na pogano , da li je to normalno , :beee:, :warning:.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Pa kako ces ti meni pomoci , kad ti verujes u trojednog boga, kad ti sam Isus kaze da je Prvorodjenac svega stvarstva , kako da slavim bozic 7 januara , a Katolici 25 decembra , kome da verujem,a kada i sam Isus to nije odredio , , a i sami Apostoli nisu to cinili, kako da ja postujem crveno slovo kada to ne pise u Sveto pismo, kako da slavim svece kada to ne pise , kako da se klanjam ikonama , kada Jehova direknto kaze da mu je to mrsko gledati ,pa sta da naucim od tebe , opet da se vratim na pogano , da li je to normalno , :beee:, :warning:.
Ti da si ovde na forumu duže, video bi lepo, da smo na sva ova pitanja odgovorili, prvenstveno na pitanja o trojstvo i Jehovinom imenu.
Vaši argumenti što se toga tiču su smešni.
Dalje što se tiče božića, niko te i ne tera da ga držiš, on je sećanje na Hristovo rodjenje i nista vise.
Nije obavezno, ali nije ni zabranjeno.
Što se tiče svetaca, niko ne slavi svece, toga u pravoslavlju nema, niko se ne moli svecima toga u pravoslavlju nema. Ne razumeš Pravoslavlje niti znaš šta ono uči a nešto pricas.
Opet što se tiče ikona, niko se ne klanja ikonama, niti obožava ikone i slike u Pravoslavlju, opet je tu vaša laz i neznanje u pitanju.
A mi smo hiljadu puta ponavljali i objašnjavali ...
Da hoces da saznaš, ti bi lepo pitao.
Ali pošto nećeš ti nas optuzujes da smo pagani...
 
Učlanjen(a)
12.02.2014
Poruka
207
Dalje što se tiče božića, niko te i ne tera da ga držiš, on je sećanje na Hristovo rodjenje i nista vise.
Nije obavezno, ali nije ni zabranjeno.
Pa svaka kuca ga slavi u srbiji sta pricas tu kojesta , i koje secanje gde to pise u pismu gde je naveo Isus vidis kako okreces pisma , on je naveo njegovu smrt na secanje da se seti svak na njegov spomen, rodjene nigde nije naveo , pa nije se rodio valjada dva puta kod vas 7 Januara a kod Katolika 25 Decembr ko je u pravu ,
I jos nesto ne moze kako ti hoces nego kako pismo nalaze , po tome se vidi kakav sie vernik , a o je veran u malome veran je i u velikome.

Što se tiče svetaca, niko ne slavi svece, toga u pravoslavlju nema, niko se ne moli svecima toga u pravoslavlju nema. Ne razumeš Pravoslavlje niti znaš šta ono uči a nešto pricas.
Opet što se tiče ikona, niko se ne klanja ikonama, niti obožava ikone i slike u Pravoslavlju, opet je tu vaša laz i neznanje u pitanju.
:beee: nemoj molim te vise da me zasmejavas , a sta radu popovi na slave , pa to svi Pravoslavci znaju samo si ti van serije kao da si pao sa Marsa, sto ljudi kace po zidovima slike svetaca hajde objasni , o cemu da razgovaram kada neces da priznas , za ono sto je stvarno dokaz da cela srbija to radi, bas is smesan covek.:D
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Pa svaka kuca ga slavi u srbiji sta pricas tu kojesta , i koje secanje gde to pise u pismu gde je naveo Isus vidis kako okreces pisma , on je naveo njegovu smrt na secanje da se seti svak na njegov spomen, rodjene nigde nije naveo , pa nije se rodio valjada dva puta kod vas 7 Januara a kod Katolika 25 Decembr ko je u pravu ,
I jos nesto ne moze kako ti hoces nego kako pismo nalaze , po tome se vidi kakav sie vernik , a o je veran u malome veran je i u velikome.

Rekao sam ,nije zapovedjeno a nije ni zabranjeno.
Sve sto nije zabranjeno i sto nije osudjeno je i dozvoljeno.
Gde mi je zabranjeno da ja odaberem neki dan i u taj poseban dan odlucim da slavim Hrista?
Gde , pokazi mi iz biblije da je to zaranjeno!?


:beee: nemoj molim te vise da me zasmejavas ,a sta radu popovi na slave , pa to svi Pravoslavci znaju samo si ti van serije kao da si pao sa Marsa, sto ljudi kace po zidovima slike svetaca hajde objasni , o cemu da razgovaram kada neces da priznas , za ono sto je stvarno dokaz da cela srbija to radi, bas is smesan covek.:D

Namerno sam to rekao zato sto je tacno!
Klanjanje i ljubljenje ikone je znak postovanja -nebeske stvarnosti, a ne idolopoklonstvo kao sto vi predstavljate.
Niko ne ''obozava ikonu'' , vec samo odaje postovanje onome sto ona predstavlja.

To je slicno kao kada zena nosi sliku umrlog muza, pa je izvadi iz novacnika i poljubi.
Da li je to ''idolopoklonstvo'' ili mislis da bi je njen muz kad bi video sta radi, osudio?
Naravno da ne bi, jer ona ne ljubi drugog coveka, vec ljubi istog coveka, svog muza.
A to cini zato sto joj on nedostaje..
Ta zena niti je luda , niti je idolopoklonik.
Tako ni Bog ne osudjuje onoga koji poljubi ikonu u znak postovanja.
Nekada se poljubac i naklon uporavo smatrao znakom postovanja..
Ali sta tebi pricati koji se ismejavas...
 
Učlanjen(a)
12.02.2014
Poruka
207
Rekao sam ,nije zapovedjeno a nije ni zabranjeno.
Sve sto nije zabranjeno i sto nije osudjeno je i dozvoljeno.
Gde mi je zabranjeno da ja odaberem neki dan i u taj poseban dan odlucim da slavim Hrista?
Gde , pokazi mi iz biblije da je to zaranjeno!?




Namerno sam to rekao zato sto je tacno!
Klanjanje i ljubljenje ikone je znak postovanja -nebeske stvarnosti, a ne idolopoklonstvo kao sto vi predstavljate.
Niko ne ''obozava ikonu'' , vec samo odaje postovanje onome sto ona predstavlja.

To je slicno kao kada zena nosi sliku umrlog muza, pa je izvadi iz novacnika i poljubi.
Da li je to ''idolopoklonstvo'' ili mislis da bi je njen muz kad bi video sta radi, osudio?
Naravno da ne bi, jer ona ne ljubi drugog coveka, vec ljubi istog coveka, svog muza.
A to cini zato sto joj on nedostaje..
Ta zena niti je luda , niti je idolopoklonik.
Tako ni Bog ne osudjuje onoga koji poljubi ikonu u znak postovanja.
Nekada se poljubac i naklon uporavo smatrao znakom postovanja..
Ali sta tebi pricati koji se ismejavas...
Nije sija nego vrat , kada slavite ond se i klanjate tim svecimaikonama koji vise na vasim zidovima a i vasim dzepovima ih ima u mini formatima, koga lazes :ludd/:
 
Natrag
Top