Izgubilose oko 50 GB slobodnog prostora na HDD

Član
Učlanjen(a)
13.09.2011
Poruka
31
Problem se svodi u tome, sto mi racunar prikazuje vise iskoristenog prostora, na HDD-u, nego sto stvarno jeste. Da pojasnim, kada oznacim HDD on mi pokazuje da je iskoristeni prostor 291 GB, a kad selektujem sve fajlove i foldere na toj particiji pokazuje mi da je iskoristeni prostor 238 GB. To mi se desavalo i na starom racunaru, s time sto sam tamo to resavao tako sto sam sve datoteke premestao na druge particije i nakon toga tu particiju formatiram. Sada mi je problem sto 238 GB nemam gde da premestim. Postoji li program kojim to mogu resiti?
Unapred hvala ! Pozdrav!
 
Član
Učlanjen(a)
25.05.2012
Poruka
63
Ovako. Ja sam imao juce problema sa tim. hard disk mi se napunio za nekih 48 gb bukvalno ni sa cim! Skenirao sam ceo kompjuter, pronasao je 50 virusa. Obrisao sam ih. Zatim sam instalirao program CCleaner Professional i on je odradio sve,dakle, obrisao je oko 42 800 MB "viska"! Preporucujem ti da uradis isto sto i ja, dakle, skeniras kompjuter prvo od virusa, obrises ih ako ih ima ( 90% da ce ih biti ) i onda upalis CCleaner ( poslacu ti link za full verziju u pp ) i on odradi ostatak posla.
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
12
resenje ti je sa ccleaner, ali promeni u folder option/ (chekiraj) show hiden files and folders, da nemas nesto sakriveno.
 
Član
Učlanjen(a)
13.09.2011
Poruka
31
Skeniro sam kompletan racunar sa avastom i nije pronasao virus. Da li je normalno da CCleaner brise slobodan prostor na disku 12 sati ( radi oko 2 sata i pokazuje da mu treba jos 10 sati ). Disk je 400 Gb, od toga je slobodno oko 80 Gb.
 
Član
Učlanjen(a)
25.05.2012
Poruka
63
Ne verujem da je tacno to vreme od 10 sati, to bise smanjilo... Trebao si da ostavis, da vidis sta ce da bude.
 
Član
Učlanjen(a)
13.09.2011
Poruka
31
Radio je oko tri sata i stalno je pokazivao da mu je potrebno da zavrsi izmedju 10 i 11 sati.
 
Član
Učlanjen(a)
21.10.2009
Poruka
210
U podesavanjima imas opciju "normalno fajl brisanje" (brzo) i "sigurno fajl brisanje" (sporo). Vidi sta je kod tebe!
 
Natrag
Top