Izgubilose oko 50 GB slobodnog prostora na HDD

Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
272
Jesi li se zapitao da nisi mozda imao dosta Update-a,itd...jer imas sakrivene sistemske foldere,koje nemozes da vidis ovako!
u opcijama Foldera imas,da ti prikaze Hiden Objects (sakrivene foldere i datoteke),a i jos dodatno posebno sistemske datoteke,koje ne smojes dirati!Naravno,samo to poukljuci u folder opcijama,i vidi na propratis kada idjes na particiju u kojoj ti je win..podudara li se sa iskoriscenim prosorom...Ako ti je nejasno javi da ti pojasnim,ali to je sigurno jer nema logike da ti pise 291gb,a kada sve selektujes nije,ocigledno je dio sakriven (jer tako treba.)pa nevidis sta je na njemu...Javi sta si uradio?
 
Član
Učlanjen(a)
13.09.2011
Poruka
31
Ovako, u opcijma fascikle sam:
Iskljucio opciju Sakrij zasticene datoteke operativnog sistema i
Ukljucio opciju Prikazi skrivene ,datoteke, disk jedinice.
Dobio sam sledece :
Na sistemskoj c: jedinici iskoristen prostor 40,7 Gb, a kad selektujem sve velicina na disku je 38.2 Gb. Znaci izgubilo se nekih 2,5 Gb.
Na d: particiji koja je arhivska (slike, muzika, filmovi, softveri...) iskoristeni prostor je 263 Gb, a kad selektujem sve 239 Gb. Znaci izgubilo se 24 GB. Pre par dana bilo je 50 Gb razlike, kako sam smanjio neznam. Na toj particiji pojavila su se sada i dva foldera, folder $RECYCLE.BIN veličine 4.00kb i folder System Volume Information 0 kb i datoteka treeinfo.wc velicine 164 kb.
Iste podatke sam imao i kad su one dve, gore navedene opcije, bile u obrnutim funkcijama. U cemu je problem i zasto je na arhivskoj particiji tolika razlka ?
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
272
Ovako, u opcijma fascikle sam:
Iskljucio opciju Sakrij zasticene datoteke operativnog sistema i
Ukljucio opciju Prikazi skrivene ,datoteke, disk jedinice.
Dobio sam sledece :
Na sistemskoj c: jedinici iskoristen prostor 40,7 Gb, a kad selektujem sve velicina na disku je 38.2 Gb. Znaci izgubilo se nekih 2,5 Gb.
Na d: particiji koja je arhivska (slike, muzika, filmovi, softveri...) iskoristeni prostor je 263 Gb, a kad selektujem sve 239 Gb. Znaci izgubilo se 24 GB. Pre par dana bilo je 50 Gb razlike, kako sam smanjio neznam. Na toj particiji pojavila su se sada i dva foldera, folder $RECYCLE.BIN veličine 4.00kb i folder System Volume Information 0 kb i datoteka treeinfo.wc velicine 164 kb.
Iste podatke sam imao i kad su one dve, gore navedene opcije, bile u obrnutim funkcijama. U cemu je problem i zasto je na arhivskoj particiji tolika razlka ?

Ukljuci opciju Sakrij zasticene datoteke operativnog sistema,i samo pogledaj koliko ti je onda iskoriscenog prostora...pa javi..ako tada nebude podudareno ponovo reinstall os.. :)
 
Član
Učlanjen(a)
22.12.2012
Poruka
235
Instaliraj Spacemonger program, mnogim ljudima u takvim situacijama je pomogao, pokazavsi sve foldere koji okupiraju hard disk prostor , dok su recimo WinDirStat i drugi programi 'falili'.
Kod:
Spacemonger:  http://www.sixty-five.cc/sm/
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
13.09.2011
Poruka
31
Instalirao sam Spacemonger program i skenirao racunar. Pored iskoristenog i slobodnog prostora pojavio se jos jedan prostor. Kad saberem iskoristeni, slobodan i taj prostor na sistemskoj C jedinici fali jos 1,7 Gb prostora, ali na d: jedinici kad sve to saberem to je to (slaze se). U tom prostoru pise:
unscanned /6.8%
24.4 GB
unscanable folder 6
Kakav je to prostor i sta dalje ?
 
Član
Učlanjen(a)
13.09.2011
Poruka
31
Resio sam problem. Prostor na hard disku koji mi racunar prikazuje kao iskoristeni prostor je prostor koji windows rezervise za bekapovanje sistema. Kad sam iskljucio tu opciju i obriso podatke, taj prostor je presao u slobodan prostor. Ako bi neko imao sl. problem tu opciju moze iskljuciti na sledeci nacin :
-Desni klik misa na Moj racunar, pa Svojstva;
-Kliknuti na Vise opcija za postavku sistema;
-Otvori se kartica zastite sistema, otvoriti opciju zastita sistema;
-U Postavkama zastite odabrati disk jedinicu (u mom slucaju to je disk jedinica D:);
-Konfigurisi;
-Izbrisi, u dnu kartice;
-Skalu pomeri skroz u levo;
-Iskljuci zastitu sistema;
-U redu.
To je to.
Hvala svima koji su pokusali da mi pomognu da resim ovaj proble. Pozdrav !
 
Član
Učlanjen(a)
25.05.2012
Poruka
63
U start meniju kucaj " Disk Cleanup ", i ocisti i C i D ( koje vec particije imas, ali C obavezno ). To bi trebalo da ce pomoci :)
 
Natrag
Top