Izazov za Protestante i Pravoslavce!

Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Mire bracika,ja razumem Patriota i rećiću ti o čemu je reč.
I ja sam u početku pomišljaoda si Adventistakoji krije svoje verovanje ti se toga sećaš još u temi Promašaji Adv. crkve i vremenom sam video da jesi Pravoslavacali koji razmišlja i to me je posebno obradovalo. Sad je Patriot u sličnoj poziciji i trebašga razumeti on nije loš čovek jedino malo nezgrapno nastupa ali iskreno on ne uvija već kaže šta misli,eh,sad koliko je u pravu to je već druga priča.Nekad zna biti sasvim OK.a nekad ritne i sve prospe veoma nestabilan.

Voleo bih da Patriot kao ne opredeljen vernik (tako ga ja vidim) malo koriguje rečnik i malo bude oprezniji i to je to.
Pozvao sam čoveka ovde da malo svrati jer ovde može komotnije reći šta misli o svemu,šalim se ja da je on katolik ne opredeljen je u smislu da nebrani nijednu dogmu.
Najlakš opis je nosorog u staklarskoj radnji ne u opisu ličnosti već bahatosti.
Oprostimo i peglajmo dalje.
 
Učlanjen(a)
24.01.2015
Poruka
218
Mire bracika,ja razumem Patriota i rećiću ti o čemu je reč.
I ja sam u početku pomišljaoda si Adventistakoji krije svoje verovanje ti se toga sećaš još u temi Promašaji Adv. crkve i vremenom sam video da jesi Pravoslavacali koji razmišlja i to me je posebno obradovalo. Sad je Patriot u sličnoj poziciji i trebašga razumeti on nije loš čovek jedino malo nezgrapno nastupa ali iskreno on ne uvija već kaže šta misli,eh,sad koliko je u pravu to je već druga priča.Nekad zna biti sasvim OK.a nekad ritne i sve prospe veoma nestabilan.

Voleo bih da Patriot kao ne opredeljen vernik (tako ga ja vidim) malo koriguje rečnik i malo bude oprezniji i to je to.
Pozvao sam čoveka ovde da malo svrati jer ovde može komotnije reći šta misli o svemu,šalim se ja da je on katolik ne opredeljen je u smislu da nebrani nijednu dogmu.
Najlakš opis je nosorog u staklarskoj radnji ne u opisu ličnosti već bahatosti.
Oprostimo i peglajmo dalje.
To kažeš ti ,,a stvarnoslap citira tebe:

1) Citat Lavić: Meni je drago kad neki Katolik voli svoj narod (ako je Mađar Mađare i sl.) ali taj isti treba ukazati na zlo u SVOM NARODU i pokazati ubicu i odbaciti ga kao čoveka a o verni ne treba ni govoriti jer se prvvo treba bitri ČOVEK a onda vernik.

2) Ovaj posao koji ja radim bi trebao da radi svaki Katolik ili Hrvat koji je NORMALAN ČOVEK i vernik da odbaci zlo i odrekne se istog a ne da ga pokušava braniti, to je branjenje ludila i satane.



3) Citat Lavić: Ovo je veliko dobro što činim da bi ljudi naučili i shvatili da Bog ne gleda na kolektiv ili naciju već na POJEDINAČNO srce.



4) Citat Lavić: A ako u milion srca nalazimo 90 posto zloga kako možemo reći da je taj narod pun ljubavi i da nije genocidan i bolesta duhovno.
............................................................................
Ovdje vidim,kipiš od dobrote,poštenja i vjere!
I što misliš kako se osjeća čovjek kao ja kome su u zadnjem ratu Srbi spalili kuću i ubili staru mamu i sestru,a mi kao genocidni?Pročitaj što su tvoji dobri ljudi napravili u Saborskom,nedaleko od mog sela!
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ne pišite na temama religije o ratovima na ovim prostorima i o nacionalnim sukobima i netrpeljivostima! Toga zla je u daljoj i bližoj prošlosti bilo i previše, i nije uputno stalno podsjećati na to, a posebno takvim pričama nije mjesto na ovom forumu. To se neće tolerisati. Ovo se odnosi na sve koji ovdje pišu.
 
Učlanjen(a)
24.01.2015
Poruka
218
Znači,istina je nebitna ,,,i osobna svjedočanstva!?
Tarabana nas Hrvate proglašava genocidnom narodom,a ja mu kažem da to u ovom ratu,nije bilo tako!Ja sam stradao,meni su zapalili kuću i ubili mamu i sestru,i sad on nas proglašava genocidnima.A na to ga nisi upozorio!
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Znači,istina je nebitna ,,,i osobna svjedočanstva!?
Tarabana nas Hrvate proglašava genocidnom narodom,a ja mu kažem da to u ovom ratu,nije bilo tako!Ja sam stradao,meni su zapalili kuću i ubili mamu i sestru,i sad on nas proglašava genocidnima.A na to ga nisi upozorio!
Istina je bitna, ali svaka istina nije za svako mjesto. Nećemo ovdje pisati o genocidima i ratovima, nego o religijskim temama.
 
Učlanjen(a)
24.01.2015
Poruka
218
Istina je bitna, ali svaka istina nije za svako mjesto. Nećemo ovdje pisati o genocidima i ratovima, nego o religijskim temama.
Jere,,ok,,ali stvar je krenula u tom smjeru,pusti malo!
A JA PIŠEM IZ OSOBNOG iskustva,vjeruj mi , ne lažem!
Bilo bi dobro da nije tako!No stradao sam gadno,I boli me kad netko kaže da smo mi Hrvati za to krivi!
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Jere,,ok,,ali stvar je krenula u tom smjeru,pusti malo!
A JA PIŠEM IZ OSOBNOG iskustva,vjeruj mi , ne lažem!
Bilo bi dobro da nije tako!No stradao sam gadno,I boli me kad netko kaže da smo mi Hrvati za to krivi!
Razumijem te ja, patriot, kao što bih razumio svakog drugog čovjeka koji je tako stradao. Ali i ti moraš razumjeti da takve priče i teme nisu za ovo mjesto. Nacionalizmi i nacionalna mržnja i netrpeljivost među narodima, najgori je otrov koji razara ljudsku dušu. Inficirani tim otrovom, ljudi prestaju biti ljudi i pretvaraju se u monstrume!
 
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
Patriote, ovde na ovom forumu imamo sreću i možemo da se pohvalimo da imamo najtolerantnijeg urednika, ali te ipak molim da ga poslušaš.
Pravac koji si izabrao vodi samo u svađu.
Neko bi mogao sada od tebe da traži spisak tih 1000 srušenih crkvi :)
Da li bi mogao to da potkrepiš argumentima ili su tvoje namere ipak samo da unosiš nered i mržnju?
 
Učlanjen(a)
24.01.2015
Poruka
218
Patriote, ovde na ovom forumu imamo sreću i možemo da se pohvalimo da imamo najtolerantnijeg urednika, ali te ipak molim da ga poslušaš.
Pravac koji si izabrao vodi samo u svađu.
Neko bi mogao sada od tebe da traži spisak tih 1000 srušenih crkvi :)
Da li bi mogao to da potkrepiš argumentima ili su tvoje namere ipak samo da unosiš nered i mržnju?
Nema mržnje i nereda kad se iznosi istina!Istina oslobađa!
 
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
Tu si u pravu.
Pošto tvrdiš da nema nereda kada se iznosi istina i da istina oslobađa zamoljavam te najljubaznije da svoju tvrdnju dokumentovano potkrepiš.
Molim te iznesi spisak svih 1000 srušenih crkvi.
Ako ne možeš da potkrepiš svoje tvrdnje kako se onda zove to što ti ovde radiš?
 
Natrag
Top