Izazov za Protestante i Pravoslavce!

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, ti treba da se osvestiš, jer govoriš sve gluposti u svom gnevu koji te izjeda, i pripisujući mi svašta, izmišljajući gadosti, i izvrčući moje reči.

Dakle, ja tvrdim na osnovu same idelogije RKC "DA JE RIMOKATOLIČKA CRKVA BILA ZLOČINAČKA ORGANIZACIJA KROT CELU ISTORIJU, I DA JE TAJ DUH I DALJE PRISUTAN"

Što se tiče protestanata već sam odgovorio "DA JA NE POZNAJEM NIKAKVU ISTORIJU PROGONSTVA RIMOKATOLIKA OD STRANE PROTESTANATA"

Sa druge strane, biblija daje mogućnost da Bog može dati vlast suda jednom čoveku, ali je pitanje - da li se takav slučaj desio u novozavetnoj istoriji.
Ja sam tvrdio "DA SU ODREĐENE VLADE PROTESTANTSKIH ZEMALJA ČINILE ISPRAVNE POTEZE KADA SU ZABRANJIVALE ŠIRENJE RIMOKATOLICIZMA U NJIHOVIM ZEMLJAMA" kao što je to slučaj sa Engleskom, koja je tim činom zaustavila pokolj hiljade protestanata koji je mogao da se dogodi, a koji je bio planiran od strane Španske inkvizicije, da su šmanske armade osvojile Englesku.

Dakle, Bog može činiti sud, preko čoveka i lično, ali da bi zaštitio svoj narod.

Svaki drugi oblik prisile da neko silom prihvati neku ideologiju, i za to propisivati smrtnu kaznu, lomaču, mučenje, itd, to je nedopustivo, a to je upravo činila Rimokatolička inkvizicija.

Bunt protiv takve tiranije je nešto sasvim drugo, ali Gandijevskim principima tihog nenasilnog bunta.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Mire, ti treba da se osvestiš, jer govoriš sve gluposti u svom gnevu koji te izjeda, i pripisujući mi svašta, izmišljajući gadosti, i izvrčući moje reči.

Dakle, ja tvrdim na osnovu same idelogije RKC "DA JE RIMOKATOLIČKA CRKVA BILA ZLOČINAČKA ORGANIZACIJA KROT CELU ISTORIJU, I DA JE TAJ DUH I DALJE PRISUTAN"

Što se tiče protestanata već sam odgovorio "DA JA NE POZNAJEM NIKAKVU ISTORIJU PROGONSTVA RIMOKATOLIKA OD STRANE PROTESTANATA"

Sa druge strane, biblija daje mogućnost da Bog može dati vlast suda jednom čoveku, ali je pitanje - da li se takav slučaj desio u novozavetnoj istoriji.
Ja sam tvrdio "DA SU ODREĐENE VLADE PROTESTANTSKIH ZEMALJA ČINILE ISPRAVNE POTEZE KADA SU ZABRANJIVALE ŠIRENJE RIMOKATOLICIZMA U NJIHOVIM ZEMLJAMA" kao što je to slučaj sa Engleskom, koja je tim činom zaustavila pokolj hiljade protestanata koji je mogao da se dogodi, a koji je bio planiran od strane Španske inkvizicije, da su šmanske armade osvojile Englesku.

Dakle, Bog može činiti sud, preko čoveka i lično, ali da bi zaštitio svoj narod.

Svaki drugi oblik prisile da neko silom prihvati neku ideologiju, i za to propisivati smrtnu kaznu, lomaču, mučenje, itd, to je nedopustivo, a to je upravo činila Rimokatolička inkvizicija.

Bunt protiv takve tiranije je nešto sasvim drugo, ali Gandijevskim principima tihog nenasilnog bunta.

Ako Bog moze ciniti sud preko coveka onda je mogao presuditi i preko Pape vama protestantima!

Otisao si iz miroljubivog stava u stav opravdavanja progonstava i ubistava, jer dobro znas da su protestanti ubijali katolike!

To je vise nego licemerno da nas optuzujete za ubistva a sebe pravdate za iste zlocine ucinjene nad nevinim ljudima!

Sramota je sta vi radite i koliko ste dvolicni i prevrtljivi ljudi!

Dobro je neko rekao da ste "vuci u jagnjecoj kozi"!

Ja sam svoje dokazao, vasi reformatori su "pozivali na ubijanje i proganjanje katolika".

A vi ste koristili drzavne aparate da sprovedete tiraniju i mucenja! Nista niste bolji od Pape, vi niste nevine zrtve vec prevaranti!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ako Bog moze ciniti sud preko coveka onda je mogao presuditi i preko Pape vama protestantima!

Samo što je u bibliji prorečeno "DA ĆE ZVER PROGONITI VERNE 1269 GODINA" i to se obistinilo u 1260 godina mračnog srednjeg veka.

Dakle, nigde u bibliji ne postoji "da će verni progoniti ikoga"

Otisao si iz miroljubivog stava u stav opravdavanja progonstava i ubistava, jer dobro znas da su protestanti ubijali katolike!
!

Opet lažeš protiv mene, jer ja to nikada nisam napisao, već upravo suprotno, i ti to znaš, ali amerno iznosiš neistine da bi me prikazao onakvog kakav nisam, niti sam bilo takvo šta tvrdio.

Evo mojih reči:

Svaki drugi oblik prisile da neko silom prihvati neku ideologiju, i za to propisivati smrtnu kaznu, lomaču, mučenje, itd, to je nedopustivo, a to je upravo činila Rimokatolička inkvizicija.

Ja tvrdim "DA PROTESTANTI NIKADA NISU UBIJALI, MUČILI, ILI PRISILJAVALI BILO KAKVIM NAČINOM LJUDE, ŽENE, I DECU - DA BILO ŠTA PRIHVATE SILOM.

Po svemu se čini - da upravo ti opravdavaš one koji su to činili, pokušajem da oblatiš druge.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ujedninjene nacije su posmatrajući podatke 200 zemalja napravile listu na osnovu nekoliko kategorija uključujući finansijsku situaciju, rodnu ravnopravnost, obrazovanje i životni vek.

Business Insider je predstavio listu najbolje rangiranih zemalja:

12. Hongkong – Visok prosečni životni vek (84 godine)

11. Sjedinjene Američke Države – Visoka prosečna godišnja zarada (53.245 dolara)

10. Kanada – Zemlja visoko obrazovanih ljudi (više od polovine stanovništva ima diplomu koledža).

9. Island – Životni vek 82,7 godina

8. Irska – Nizak nivo kriminala. Stopa ubistava 1,1 naspram 100.000.

7. Holandija – Najniža stopa nejednakosti u visini dohotka (12,4 odsto)

6. Singapur – Prosečan životni vek 83 godine

5. Danska – Razlika između plata koje primaju muškarci i onih koje primaju žene 7,8 odsto

4. Nemačka - Svi univerziteti primaju strane studente

3. Švajcarska – Visok prosečni životni vek (83 godine) i nizak rizik od obolevanja od malarije, HIV-a i tuberkuloze

2. Australija – Obrazovanje čini preko 5 osto BDP-a

1. Norveška – Zemlja sa najvišim životnim standardom, prosečnim životnim vekom i obrazovanjem. Zahvaljujući odlično razvijenom zdravstvenom sistemu, Norvežani u proseku žive 82 godine.

Izvor B92


Istraživanje koje je obelodanio Institut za psihologiju Filozofskog fakulteta u Beogradu, a koje je rađeno u Beogradu, Zagrebu i Sarajevu, među pripadnicima pravoslavne, katoličke i islamske religije, otkrilo je da su pripadnici sve tri religije skloniji sukobima i manje spremni na praštanje i pomirenje u odnosu na ateiste i agnostike. Najgore rezultate su pokazali “oni koji se deklarišu kao ´ubeđeni vernici koji prihvataju sva učenja svoje religije i po njima se ponašaju´. Potom slede vernici koji ne prihvataju baš sve zahteve svoje vere, a najspremniji praštanju i pomirenju jesu ateisti i agnostici.” (N. Petrović, Psihološke osnove pomirenja, 265, 2005) Dakle, najskloniji sukobima i nepraštanju jesu oni vernici koji zastupaju da se drže učenja svoje crkve, a manje oni koji ne prihvataju sve što crkva uči, a najmanje oni koji ne veruju i koji su neopredeljeni po pitanju da li veruju u Boga ili ne.

Psiholog prof. dr. Nebojša Petrović koji je vodio istraživanje, iznosi zaprepašćujuće saznanje da oni koji visoko vrednuju religiju, jesu manje spremni da u protivniku vide ljudsko biće i da mu oproste, nego oni koji se deklarišu kao ateisti ili agnostici. Takođe, istraživanje koje je radio dr. Radovan Čokorilo u Hercegovini (Trebinju i Mostaru), otkrilo je viši nivo autoritarnosti kod pripadnika sve tri religije nego kod ateista. Najautoritarniji su vernici pravoslavne vere, zatim islamske, i potom katoličke, dok su najmanje autoritarni oni koji ne veruju.


veruju.




 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Samo što je u bibliji prorečeno "DA ĆE ZVER PROGONITI VERNE 1269 GODINA" i to se obistinilo u 1260 godina mračnog srednjeg veka.

To je vasa racunica i tumacenje koje nije tacno, buduci da sve ostalo gresite, i ovde lupetate..

Odgovor sam dao:

Ako Bog moze ciniti sud preko jednog coveka onda je mogao presuditi i vama preko Pape!

Ispada po vama da kada Papa ubije onda je on sotona, a kad vi ubijete onda ste vi andjeli!?

Dakle, nigde u bibliji ne postoji "da će verni progoniti ikoga"

Pa zasto ste vi onda progonili, znaci da niste od Boga!

Sam si sebe pobio!

Opet lažeš protiv mene, jer ja to nikada nisam napisao, već upravo suprotno, i ti to znaš, ali amerno iznosiš neistine da bi me prikazao onakvog kakav nisam, niti sam bilo takvo šta tvrdio.

Jesi jesi.. opravdavao si progone protestanata tvrdeci da "Bog moze i preko coveka izvrsiti sud nad bezboznicima". Tvrdio si da je upotrebio Martina Lutera i njemu slicne ljude ( engleze ) da izvrse sud nad katolicima i da ih proteraju.

Kao sa ubistvima se ne slazes, jer si ti dobrica, a zaboravio si da su isti tokom progona ubijali, i pozivali na ubijanje!

Dakle podrzao si ubice!

To pokazuje i ovaj tvoj prethodni odgovor da se ti s tim slazes, jedino sto si Papu nazvao "covekom bezakonja" pa on nije mogao biti taj 'covek - sudija'!

Pokusavas na svaki moguci nacin da opravdas vasa ubistva i progone a da nasa osudis!!! Dvolican si!

Govoris kako u bibliji pise da "verni nece progoniti nikoga" a s druge strane opravdavas "vasa progonstva"!!!

Mozes li ti biti apsirdniji???

Evo mojih reči:

Svaki drugi oblik prisile da neko silom prihvati neku ideologiju, i za to propisivati smrtnu kaznu, lomaču, mučenje, itd, to je nedopustivo, a to je upravo činila Rimokatolička inkvizicija.

Ja sam dokazao da ste vi ubijali, progonili i gusili slobodu savesti.. Imali ste lomace i vesala i bicevali ste ljude!!!

Ti nemas izgovora!



Ja tvrdim "DA PROTESTANTI NIKADA NISU UBIJALI, MUČILI, ILI PRISILJAVALI BILO KAKVIM NAČINOM LJUDE, ŽENE, I DECU - DA BILO ŠTA PRIHVATE SILOM.

Ma nemoj! A ovamo ih pravdavas za progone. Jel progon nije prisiljavanje?

Ti isti koji su progonili oni su i ubijali!

A ti si onda opravdao ubice!

Ne pravi se malouman, ti znas da su oni ubijali a opet ih pravdas!

Melanhton, Luter , Cvingli svi su pozivali na ubijanje!

Ti si rekao da je engleska ispravno postupila kad je progonila katolike! Pa oni su ubili na hiljade i hiljade katolika, nisu samo proterivali!!! I ti to znas!

Koga ti ovde zafrkavas!?

Pa ti si pokusao da opravdas ubice i progonitelje, ne pravi se tu nevest!

Ti znas sta su oni radili!


TI takve nazivas "Bozjim slugama", a u vasim knjigama se takvi reformatori velicaju svecima!!!

Nema tu izvlacenja, ili jeste ubijali ili niste! Ili su reformatori Bozje sluge ili nisu!?

A ja sam dokazao da ste ubijali, i za to nema opravdanja isti ste kao i katolici!


Po svemu se čini - da upravo ti opravdavaš one koji su to činili, pokušajem da oblatiš druge.

Ti si Laodikeja pristrasan!

Ti ces braniti vase progonitelje i ubice tvrdeci da ih je Bog ovlastio da to rade, a sa druge strane kada mi radimo isto onda smo mi satane. Koliko je to samo pristrasno!?

Do juce si tvrdio kako "hriscani ne progone nikoga" vec su "oni progonjeni" a sada tvrdis da je Bog poslao reformatore u englesku da "progone katolike"!

Ovo su tvoje dvolicne izjave a ne moje!

Ujedninjene nacije su posmatrajući podatke 200 zemalja napravile listu na osnovu nekoliko kategorija uključujući finansijsku situaciju, rodnu ravnopravnost, obrazovanje i životni vek.

Business Insider je predstavio listu najbolje rangiranih zemalja:

12. Hongkong – Visok prosečni životni vek (84 godine)

11. Sjedinjene Američke Države – Visoka prosečna godišnja zarada (53.245 dolara)

10. Kanada – Zemlja visoko obrazovanih ljudi (više od polovine stanovništva ima diplomu koledža).

9. Island – Životni vek 82,7 godina

8. Irska – Nizak nivo kriminala. Stopa ubistava 1,1 naspram 100.000.

7. Holandija – Najniža stopa nejednakosti u visini dohotka (12,4 odsto)

6. Singapur – Prosečan životni vek 83 godine

5. Danska – Razlika između plata koje primaju muškarci i onih koje primaju žene 7,8 odsto

4. Nemačka - Svi univerziteti primaju strane studente

3. Švajcarska – Visok prosečni životni vek (83 godine) i nizak rizik od obolevanja od malarije, HIV-a i tuberkuloze

2. Australija – Obrazovanje čini preko 5 osto BDP-a

1. Norveška – Zemlja sa najvišim životnim standardom, prosečnim životnim vekom i obrazovanjem. Zahvaljujući odlično razvijenom zdravstvenom sistemu, Norvežani u proseku žive 82 godine.

Izvor B92


Istraživanje koje je obelodanio Institut za psihologiju Filozofskog fakulteta u Beogradu, a koje je rađeno u Beogradu, Zagrebu i Sarajevu, među pripadnicima pravoslavne, katoličke i islamske religije, otkrilo je da su pripadnici sve tri religije skloniji sukobima i manje spremni na praštanje i pomirenje u odnosu na ateiste i agnostike. Najgore rezultate su pokazali “oni koji se deklarišu kao ´ubeđeni vernici koji prihvataju sva učenja svoje religije i po njima se ponašaju´. Potom slede vernici koji ne prihvataju baš sve zahteve svoje vere, a najspremniji praštanju i pomirenju jesu ateisti i agnostici.” (N. Petrović, Psihološke osnove pomirenja, 265, 2005) Dakle, najskloniji sukobima i nepraštanju jesu oni vernici koji zastupaju da se drže učenja svoje crkve, a manje oni koji ne prihvataju sve što crkva uči, a najmanje oni koji ne veruju i koji su neopredeljeni po pitanju da li veruju u Boga ili ne.

Psiholog prof. dr. Nebojša Petrović koji je vodio istraživanje, iznosi zaprepašćujuće saznanje da oni koji visoko vrednuju religiju, jesu manje spremni da u protivniku vide ljudsko biće i da mu oproste, nego oni koji se deklarišu kao ateisti ili agnostici. Takođe, istraživanje koje je radio dr. Radovan Čokorilo u Hercegovini (Trebinju i Mostaru), otkrilo je viši nivo autoritarnosti kod pripadnika sve tri religije nego kod ateista. Najautoritarniji su vernici pravoslavne vere, zatim islamske, i potom katoličke, dok su najmanje autoritarni oni koji ne veruju.


veruju.




Gde je dokaz da protestanti nisu ubijali katolike? Gde je dokaz da Luter Melanhton Cvingli i Kalvin nisu pozivali na progonstva i ucestvovali u inkviziciji protiv katolika?

Ti samo bombardujes nekim analizama i postavljas gluposti!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
To je vasa racunica i tumacenje koje nije tacno, buduci da sve ostalo gresite, i ovde lupetate..

Arg. krajnje besmislen, pa ti nemaš druge računice osim šuplje filozofije pravosl. teologa.

Odgovor sam dao:

Ako Bog moze ciniti sud preko jednog coveka onda je mogao presuditi i vama preko Pape!

Protenst. je uglavnom danas otpao, ali i takav je bolji od vas.

Ispada po vama da kada Papa ubije onda je on sotona, a kad vi ubijete onda ste vi andjeli!?

Nisi čitao obrazloženje za Lutera koje sam dao.

Pa zasto ste vi onda progonili, znaci da niste od Boga!

Sam si sebe pobio!

Odg. sam već dao.

Gde je dokaz da protestanti nisu ubijali katolike? Gde je dokaz da Luter Melanhton Cvingli i Kalvin nisu pozivali na progonstva i ucestvovali u inkviziciji protiv katolika?

Odg. je dat.

Ti samo bombardujes nekim analizama i postavljas gluposti!

Koje ti ne možeš da oboriš i tebi je jasno ko je pokazao bolji rod.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
NIGDE ja Mire nisam opravdao progonstvo niti ga podsticao.

Ja sam na umu imao starozavetni Izrailj, gde je Bog terao bezbožne narode ispred Izrailja, i kažnjavao ih za bezboštvo.

Lukavo i zlo koristiš svaku priliku da oblatiš druge.

Negativnog li duha Bože Bože..
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Nisi čitao obrazloženje za Lutera koje sam dao.

Koje si ti obrazlozenje dao leba ti?

Jer Luter pozivao da se katolici bicuju, da se anabaptisti obese a ostali protestanti proteraju? Jer sam Luter izjavio, citiram: "kada bih imao sve franjevce u jednoj kuci ja bih ju zapalio, u pakao sa njima!"

Jer Melanhton desna ruka Lutera sprovodio i predsedavao protestantskom inkvizicijom?

Jesu li Cvingli i Kalvin progonili i ubijali katolike kao i ostale neistomisljenike?

Jesu li protestantski (Luteranski) gradovi progonili i ubijali katolike i rusili njihove crkve?

Jel engleska istorija sva u krvi napisana svedoceci o ubistvima i mucenjima katolika?

A ipak, sve njih vasa crkva i EGW velicaju "svecima"!?

Fini i dobri protestanti!

Ispada da je u redu kada protestanti "ubijaju" a nije u redu kada Papa "ubija", onda ga nazivate "satanom"!!!

Ti imas "kognitivni poremecaj" (disonancu). To je poremecaj, kada covek nije u stanju da prihvati cinjenice koje ruse njegova postojeca uverenja, pa udara glavom o zid, i izgoni svaku misao koja moze da pokvari postojeci sklad!

Odg. sam već dao.

Samo sto taj odgovor niko nije video!

Koje ti ne možeš da oboriš i tebi je jasno ko je pokazao bolji rod.

Istorija kao i danasnje stanje u svetu svedoci da pricas neistine! Dok u te namestene analize niko ne veruje , jer su pisane sa ciljem propagande!

NIGDE ja Mire nisam opravdao progonstvo niti ga podsticao.

Ja sam na umu imao starozavetni Izrailj, gde je Bog terao bezbožne narode ispred Izrailja, i kažnjavao ih za bezboštvo.

Pa sta je to nego "opravdavanje progonstva"???

Ako je izrailj imao pravo da ubija i progoni narode druge veroispovesti onda imaju i Hriscani!

Zar ne???

Pa to si ti tvrdio i evo sada opet!

Izjavio si citiram: "Bog moze preko jednog coveka uciniti sud"!

To je bila tvoja tvrdnja, a znacenje je da je "Bog mogao preko Lutera presuditi katolicima"!

I to si ti tvrdio! Nemoj se ovde praviti blesav i sada izvlaciti! To radis i na onoj drugoj temi, izvlacis se neposteno!

Lukavo i zlo koristiš svaku priliku da oblatiš druge.

Nikog ja nisam oblatio, ja pisem da bih vam pomogao. Coveka koji pati umom, treba suociti sa problemom, i srusiti mu iluziju koju je izgradio i koju besomucno brani, i ne dozvoljava da je iko pipne. To se zove rusenje programa, a vezano je za um.
Jedini nacin da se covek oslobodi iz stege jeste da mu se srusi iluzija koju je stvorio (ili su mu drugi stvorili), ma koliko to bolno za njega bilo.

U medicini se vas slucaj naziva "kognitivnim poremecajem" , a vise je vezano za manipulaciju umom koju koristi satana da zarobi! Vi ste "robovi"!
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
"Bog moze preko jednog coveka uciniti sud"!

Da naravno, Bog je to činio u prošlosti preko proroka koje je slao da izvedu Izrailj iz ropstva, stvarnog drugim narodima, kao i iz ropstva greha.

Ja to nisam tvrdio za Lutera ni bilo kog drugog reformatora ili čoveka, bilo u bližoj prošlosti ili danas.
Čak šta všše, tvrdio sam da to nije bio slučaj sa Luterom, već da su to izmislili protivnici reformacije.

Biblijski stav po ovom pitanju prisutnosti vernih i nevernih, ili prave i lažnih crkava - je sledeći "DA ĆE PŠENICA I KUKOLJ RASTI ZAJEDNO NA PLANETI ZEMLJI DO HRISTOVOG DRUGOG DOLASKA, A DA ĆE ŽETVA HRISTOVOG DOLASKA PŠENICU STAVITI U ŽITNICU, A KUKOLJ SPALITI OGNJEM"
 
Natrag
Top