Isusovo telo nakon uskrsenja-kako se prepoznaje

Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Pali anđeli nemaju moć reprodukcije, već su to duhovna bića, bez mogućnosti bilo kakvih intimnih odnosa i stvaranja potomstva.

EEEE,otkud ti to???
Pa bas Biblija govori da su oni imali sex sa zenama koje su im radjale nefilime.veoma zle.
Bili su andjeli koji su pali jer su dozvolili sotoni da ih prevari kao i Adama i Evu...cccc
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nisu to bili andjeli ni demoni, vec sinovi SITOVI koji su ostali verni Bogu i nazvani SINOVI BOZJI, i kceri KAINOVE iz koje je nastala loza otpadnika.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
EEEE,otkud ti to???
Pa bas Biblija govori da su oni imali sex sa zenama koje su im radjale nefilime.veoma zle.
Bili su andjeli koji su pali jer su dozvolili sotoni da ih prevari kao i Adama i Evu...cccc

Pise da su uzimali zene, ali ne i da su imali sex.

Jeste dobro pitanje, gde pise da andjeli nemaju sposobnost reprodukcije?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Pošto meni voliš da kontriraš opet lupaš gluposti. Ispunjavaš stihove da će doći vremena kada ljudi neće podnositi zdrave nauke.

Ne kontriram ja tebi namerno..

A napadaš ono što ja iznosim.

Nisam ja napao, lepo sam ti postavio pitanje. Ali ti si to shvatio kao napad..

Pa ako su se ženili znači da su imali polni odnos. Baš ga lupaš bezveze.

Ne pise izraz "zenili", vec "uzimali"!

Opet formalna logika. Pa gdje piše da je bio seks između Adama i Eve, naravno da ne znaš da riječ POZNATI znači imati sa nekim polni odnos. I POZNA Adam Evu.

Naravno da znam rec "poznati".
I ona u izvoru znaci "odnos"!
Ali to ne pise ovde u tekstu.

Ali ima u Bibliji, a Enohova knjiga nije baš mjerodavna.

Nema ni u bibliji , jer ne pise "pozna andjeo zenu", toga nema!

Opet formalna logika. Po opisu jeste bio div.Kao Nefilimi.

Moze biti on po opisu i div, pa i danas postoje divovi, ali to nije dokaz.

Ako je za Golijata koristio termin "nefilim" , to je dokaz, jer taj izraz je poseban!

Ti sam to tražiš. Ja samo konstatujem stanje razmišljanja, tačnije nivo.

Ne daj Boze da sam ja na tvom nivou, ljudi bi me izbegavali, jer bi ih stalno optuzivao i podcenjivao njihovu inteligenciju..

Neće ni neko drugo jer si već bio obraćen, a ko odbaci svjetlo može da ide samo u dublju tamu.

Ja nisam nista odbacio, jer ja nikad ne odbacujem, vec dopustam Hristu da me vodi. Za razliku od vas , neprijemcivih i tvrdoglavih!

Vi kad nesto umislite, samo vam Bog moze pomoci..

To je još gore, imamo stihove o tome u Bibliji, brojne.

Imamo stihove, mogli smo ih primeniti na tebe dok si poricao Trojstvo, srecom nismo!

Sta bi bilo da smo te tako srozavali, i govorili da ti nikad neces prihvatiti istinu, te da ces tonuti sve dalje u tamu? A ti na kraju prihvatio istinu!
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Jeste dobro pitanje, gde pise da andjeli nemaju sposobnost reprodukcije?

Zato što nisu rođeni od žene kao i ljudi, i nemaju fizičke predispozicije za takvu vrstu odnosa.

Isus u jevanđeljima na jednom mestu napominje "NA NEBU NITI ĆE SE ŽENITI NITI UDAVATI, NEGO ĆE BITI KAO ANĐELI NEBESKI"
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ne pise izraz "zenili", vec "uzimali"!

Opet formalizam, ne piše ni da je Adam imao seksualni odnos sa evom nego je POZNAO a to je isto. Nije se Kain rodio sam od sebe.

Naravno da znam rec "poznati".
I ona u izvoru znaci "odnos"!
Ali to ne pise ovde u tekstu.

al konktekst je isti jer iza njega ide da su se ljudi rađali Nefili.

Nema ni u bibliji , jer ne pise "pozna andjeo zenu", toga nema!

Ja nisam ni rekao da ima u Bibliji.

Moze biti on po opisu i div, pa i danas postoje divovi, ali to nije dokaz.

Onakvih ne, postoje visoki i snažni ljudi, ali ne divovi. oni mršavi po 2.30-2.40 nisu snažni puno.

Ako je za Golijata koristio termin "nefilim" , to je dokaz, jer taj izraz je poseban!

On je svakako nosio gene Nefilima. Što znači da su geni preneseni i nakon Potopa, nego od Nojevih sinova ih je imao.

Ne daj Boze da sam ja na tvom nivou, ljudi bi me izbegavali, jer bi ih stalno optuzivao i podcenjivao njihovu inteligenciju..

Ja nauku ponižavam, aljudima konstatujem stanje razm.

Ja nisam nista odbacio, jer ja nikad ne odbacujem, vec dopustam Hristu da me vodi. Za razliku od vas , neprijemcivih i tvrdoglavih!

Vi kad nesto umislite, samo vam Bog moze pomoci..

Odbacio si, tako da se Laodik. džabe trudi, još je gore to nego kada čovjek ima manje svjetla.

Imamo stihove, mogli smo ih primeniti na tebe dok si poricao Trojstvo, srecom nismo!

Pa ja i sada zastupam da se treba okrenuti Ocu i Isusu i to je pravo Trojstvo.

Sta bi bilo da smo te tako srozavali, i govorili da ti nikad neces prihvatiti istinu, te da ces tonuti sve dalje u tamu? A ti na kraju prihvatio istinu!

ja sve provjeravam i napadam učenja i advent. eno su se počeli moliti duhu Svetom.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Pise da su uzimali zene, ali ne i da su imali sex.

Jeste dobro pitanje, gde pise da andjeli nemaju sposobnost reprodukcije?

Sto se tice da su andjeli (sinovi bozji) uzimali zene ,podrazumeva se da su imali sex jer su im zene radjale sinove.Divovskih ljudi je bilo i pre toga,ali pogotovo sa tim palim andjelima ,sinovi divovi su bili veoma zli.
Odgovor ti je u 1.Moj 6:2-5
2 Videći sinovi Božji kćeri čovečije kako su lepe uzimaše ih za žene koje hteše
3 A Gospod reče: Neće se duh moj do veka preti s ljudima, jer su telo; neka im još sto dvadeset godina
4 A beše tada divova na zemlji; a i posle, kad se sinovi Božji sastajahu sa kćerima čovečijim, pa im one rađahu sinove; to behu silni ljudi, od starine na glasu.
E sad sto se tice samog sexa izmedju palih andjela i zena moze da bude na dva nacina.
Prvi nacin je kao sto je i Marija zatrudnela sa isusom bez ikakvog sexualnog odnosa.
Drugi nacin je da su ti pali andjeli uzimalji ljudska tela koja su hteli i imali bukvalni telesni sex sa onim zenama sa kojima su hteli....,a mogli su i kombinovano...kako god.
Sami andjeli su bespolni ,i sasvim drugi oblik zivota nego mi na zemlji,tako da kod njih nema ni zenidbe nit udaje kao kod nas na zemlji.
Лука 20:34
Исус им је рекао: „Људи који живе у овом поретку жене се и удају,35 али они који буду достојни да живе у оном поретку и да ускрсну из мртвих, неће се женити нити удавати. 36 Они више неће моћи ни умрети, јер ће бити као анђели, и биће Божја деца јер ће бити деца ускрсења.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
E sad sto se tice samog sexa izmedju palih andjela i zena moze da bude na dva nacina.

Lud vjeruje svašta. Solomon.

Prvi nacin je kao sto je i Marija zatrudnela sa isusom bez ikakvog sexualnog odnosa.

Pa Bog može takva čuda da čini, demoni ne mogu.

Drugi nacin je da su ti pali andjeli uzimalji ljudska tela koja su hteli i imali bukvalni telesni sex sa onim zenama sa kojima su hteli....,a mogli su i kombinovano...kako god.
Sami andjeli su bespolni ,i sasvim drugi oblik zivota nego mi na zemlji,tako da kod njih nema ni zenidbe nit udaje kao kod nas na zemlji.

A sada kažeš da su bespolni.
 
Natrag
Top