Isusovo telo nakon uskrsenja-kako se prepoznaje

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
A onda se pojavio Golijat koji je bio kao i Nefilimi, znači da su bili ljudi, a ne poluljudi kao kod tebe.

Da li se za Golijata koristi izraz "nefilim"?
Ako da, to bi mozda potvrdilo tvoju tezu da su to samo ljudi. Navedi mi izvorni tekst ako te ne mrzi, ne mogu da trazim s telefona.. Hvala.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, da li veruješ da demoni, ili pak anđeli imaju moć da stvaraju potomstvo?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Mire, da li veruješ da demoni, ili pak anđeli imaju moć da stvaraju potomstvo?

Ne verujem i nikad nisam to ni tvrdio.
Ne radi se tu o polnom odnosu, vec o inzinjeringu, ako je do toga doslo.
Tekst uopste ne govori o polnom odnosu.

Enohova knjiga govori o unapredjivanju ljudske rase, da su pali andjeli pokusavali da ucine coveka savrsenim (nasuprot zelji Boga) i vrsili eksperimente (dakle nema polnog odnosa) , postanje kaze nesto slicno spominjuci Sinove Bozje koji su uzimali zene, ali tu nema naznaka odnosa..

Postavih pitanje Tripu da li se za Golijata koristi izraz "nefilim", sto bi opovrglo takvu jednu tezu, a on se po obicaju ismejava, i koristi njegove poznate fraze tipa "formalno" bla bla....

Rekoh, ako me iko ikada obrati, to nece biti on sa takvim ponasanjem..
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Pise da su se zenili, i da su se iz takvih brakova radjali ljudi, nema govora o nikakvom inzenjeringu, itd.

To su bili potomci Sita, i potomke Kaina.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ajde kazi kakvu bi ti tu logiku primenio , molim te? Da mozda ne neformalnu???

Haos.

Pa jeste haos u nauci JS.

Po opisu je isti kao i Nefilimi.

Pošto meni voliš da kontriraš opet lupaš gluposti. Ispunjavaš stihove da će doći vremena kada ljudi neće podnositi zdrave nauke.

Ne verujem i nikad nisam to ni tvrdio.

A napadaš ono što ja iznosim.

Ne radi se tu o polnom odnosu, vec o inzinjeringu, ako je do toga doslo.

Pa ako su se ženili znači da su imali polni odnos. Baš ga lupaš bezveze.

Tekst uopste ne govori o polnom odnosu.

Opet formalna logika. Pa gdje piše da je bio seks između Adama i Eve, naravno da ne znaš da riječ POZNATI znači imati sa nekim polni odnos. I POZNA Adam Evu.

Enohova knjiga govori o unapredjivanju ljudske rase, da su pali andjeli pokusavali da ucine coveka savrsenim (nasuprot zelji Boga) i vrsili eksperimente (dakle nema polnog odnosa) , postanje kaze nesto slicno spominjuci Sinove Bozje koji su uzimali zene, ali tu nema naznaka odnosa..

Ali ima u Bibliji, a Enohova knjiga nije baš mjerodavna.

Postavih pitanje Tripu da li se za Golijata koristi izraz "nefilim",

Opet formalna logika. Po opisu jeste bio div.Kao Nefilimi.

sto bi opovrglo takvu jednu tezu, a on se po obicaju ismejava, i koristi njegove poznate fraze tipa "formalno" bla bla....

Ti sam to tražiš. Ja samo konstatujem stanje razmišljanja, tačnije nivo.

Rekoh, ako me iko ikada obrati, to nece biti on sa takvim ponasanjem..

Neće ni neko drugo jer si već bio obraćen, a ko odbaci svjetlo može da ide samo u dublju tamu.

To je još gore, imamo stihove o tome u Bibliji, brojne.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
A onda se pojavio Golijat koji je bio kao i Nefilimi, znači da su bili ljudi, a ne poluljudi kao kod tebe.
Golijat je bio covek ,po rodoslovlju potomak Nojevog sina Hama,jel te to buni?
Da ne mislis mozda da su Bozji sinovi opstili i sa Nojevom zenom dok je on radio na arki???,ili pak Hamovoj zeni???
Da li ti znas kakav sve genetski potencijal imamo mi ljudi?
Samo mozak nam radi nekih par procenata,a neiskoriscenost mozga je preko 90% i ko zna sta sve i cega.
Nefelimi su izginuli svi u potopu,ili ti to ne priznajes?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Pali anđeli nemaju moć reprodukcije, već su to duhovna bića, bez mogućnosti bilo kakvih intimnih odnosa i stvaranja potomstva.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Golijat je bio covek

To piše i za Nefilime.

Da ne mislis mozda da su Bozji sinovi opstili i sa Nojevom zenom dok je on radio na arki???

Ja ono što mislim je nauka Biblije. Naravno da imaš potrebu da izmišljaš da li ja nešto smatram ili ne.

Da li ti znas kakav sve genetski potencijal imamo mi ljudi?

Ajd mi reci.

Samo mozak nam radi nekih par procenata,a neiskoriscenost mozga je preko 90% i ko zna sta sve i cega.

A jadni demoni sa 100% mozga (uma, pošto si ti formalista) ne mogu da se materijalizuju više.

Samo mozak nam radi nekih par procenata,a neiskoriscenost mozga je preko 90% i ko zna sta sve i cega.

Kako to dokazuje opštenje ljudi i demona?

Nefelimi su izginuli svi u potopu,ili ti to ne priznajes?

A Golijat ko Nefilim. Otkud on nakon Potopa. Otkud geni demonima.?

Lud vjeruje svašta. Solomon
 
Natrag
Top