Isusovo telo nakon uskrsenja-kako se prepoznaje

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Nije spam ti tvrdiš da Isus uzima oblik kao ovaj iz Terminatora 2.

Opet spamujes.
Nigde ja nisam rekao da iusu uzima oblik terminatora.
Ja sam rekao da je dok je bio na zemlji nakon svoje smrti Isus uzimao koje god je pozeleo ljudsko telo jer ga u tom telu nisu prepoznavali.,sem Tome kad je da bi mu udovoljio uzeo telo slicno onome u kojem je ubijen.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Opet spamujes.
Nigde ja nisam rekao da iusu uzima oblik terminatora.

Nismo djeca da se moramo formalno izražavati. To je tvoja nauka. Da se iz nevidljivog spektra pojavi u vidljiv i da uzme oblik koji je imao da stavi lažne rane i to da pokaže ljudima. Samo tvoj Isus je lažni Isus.

Ja sam rekao da je dok je bio na zemlji nakon svoje smrti Isus uzimao koje god je pozeleo ljudsko telo

Isto i onaj negativni terminator.

sem Tome kad je da bi mu udovoljio uzeo telo slicno onome u kojem je ubijen.

Znači ljude lagao, dovodio ih u zabludu. Jao kako ružite Isusa.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nije Isus ništa uzeo, već je vaskrsao u telu u kome je položen u grob, i tom prilikom sa sebe skinuo platna kojima je bio povijen i uredno ih složio, i u tom telu se Javio tomi, i dopustio da dodirne njegove rane na rukama i na rebru.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Nije Isus ništa uzeo, već je vaskrsao u telu u kome je položen u grob, i tom prilikom sa sebe skinuo platna kojima je bio povijen i uredno ih složio, i u tom telu se Javio tomi, i dopustio da dodirne njegove rane na rukama i na rebru.

1.Kor15:
Први човек потиче са земље и начињен је од земаљског праха, а други човек потиче с неба.48 Какав је онај који је начињен од праха, такви су и други који су начињени од праха, а какав је онај који је небески, такви су и други који су небески. 49 И као што носимо обличје онога који је начињен од праха, носићемо и обличје+ онога који је небески.

50 Али ово кажем, браћо: Тело и крв не могу наследити Божје краљевство, нити распадљивост наслеђује нераспадљивост.
Da li razumes da na nebu ne mogu da postoje dve vrste tela zemaljsko i nebesko??? tako da nije moguce na nebo otici sa zemaljskim (ljudskim ) telom.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
1.Kor15:
Први човек потиче са земље и начињен је од земаљског праха, а други човек потиче с неба.48 Какав је онај који је начињен од праха, такви су и други који су начињени од праха, а какав је онај који је небески, такви су и други који су небески. 49 И као што носимо обличје онога који је начињен од праха, носићемо и обличје+ онога који је небески.

površno shvatanje stihova, nije Biblija pisana za formalni nivo razmišljanja.

50 Али ово кажем, браћо: Тело и крв не могу наследити Божје краљевство, нити распадљивост наслеђује нераспадљивост.
Da li razumes da na nebu ne mogu da postoje dve vrste tela zemaljsko i nebesko??? tako da nije moguce na nebo otici sa zemaljskim (ljudskim ) telom.

Naravno da ne shvataš, da tijelo znači grijeh, a duh bez grijeha. Duhovan čovjek nije duh, nego osoba koja ne čini grijeha ima čiste misli i djela i riječi.

Teška je to hrana (nemoj misliti bukvalno jelo, obrok nego nauka) za tebe.

Moram ovako da ti u zagradi dodatno objasnim. A ti tako shvataš ove stihove.

Pavle kaže da ne ostanemo u tijelu (grijehu) nego da budemo u duhu, ljudima koji su još bili živi.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Isus je vaskrsao u telu u kome je polozen u grob, ali je ono prilikom uznesenja bilo preobrazeno - obuceno u besmrtnost.

Zaokret, prouci malo ovu temu vaskrsenja i preobrazenja, pa mozemo diskutovati.
 
Natrag
Top