Isusovo telo nakon uskrsenja-kako se prepoznaje

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Pricas kojestarije, to sto Isus prolazi kroz zidove nema veze sa vrstom tela..
(ako je prosao)

Nije ni prošao o tome se radi.

Isusovo telo nakon uskrsenja se bitno razlikuje od svih drugih ljudskih tela pa cak i onih koje je on uskrsnuo.

Pavle te demantovao kaže da će ljudi spaseni dobiti jednako tijelo kao i Isus.

Po vašoj logici Isusu bi trebalo da ostane tijelo u grobu, a izgovor vam je da je Bog sklonio to tijelo, morate debelo da izađete iz Biblije da bi svoje govorili.

Za razliku od sina udovice iz Naina ,Lazara i jos nekih koji su nakon sto ih je Isus uskrsnuo iz mrtvih i dalje imali ljudska tela i ponovo umrli,

Kakve to ima veze sa temom. Mojsije jevaskrsnut za vječnost kao i oni što su izašli iz grobova i pokazali se u Jerusalimu.

Isus je ove spomenute digao radi svjedočanstva da je Bog i da se proslavi On. Ova smrt nije na žalost (Lazareva) nego da se proslavi Isus.

,Isus je svojim uskrsenjem dobio besmrtno duhovno telo koje ne moze da se ubije ili da umre.

Pa ne može da se ubije ni besmrtno fizičko tijelo. Opet te Isus oborio kada je rekao da DUH NEMA KOSTIJU KAO ŠTO JA IMAM.

Sa takvim telom je Isus mogao da radi sta god pozeli,

Demoni mogu da rade to isto. Da prolaze kroz zid da se pojavljuju kao ljudi.

ili mislite da on to nije mogao da cini??? u cemu je tu problem???

Ja mislim da ti ne možeš da dokažeš svoju nauku.

I mislim da ima fizičko besmrtno tijelo.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Nije ni prošao o tome se radi.



Pavle te demantovao kaže da će ljudi spaseni dobiti jednako tijelo kao i Isus.

Po vašoj logici Isusu bi trebalo da ostane tijelo u grobu, a izgovor vam je da je Bog sklonio to tijelo, morate debelo da izađete iz Biblije da bi svoje govorili.



Kakve to ima veze sa temom. Mojsije jevaskrsnut za vječnost kao i oni što su izašli iz grobova i pokazali se u Jerusalimu.

Isus je ove spomenute digao radi svjedočanstva da je Bog i da se proslavi On. Ova smrt nije na žalost (Lazareva) nego da se proslavi Isus.



Pa ne može da se ubije ni besmrtno fizičko tijelo. Opet te Isus oborio kada je rekao da DUH NEMA KOSTIJU KAO ŠTO JA IMAM.



Demoni mogu da rade to isto. Da prolaze kroz zid da se pojavljuju kao ljudi.



Ja mislim da ti ne možeš da dokažeš svoju nauku.

I mislim da ima fizičko besmrtno tijelo.
Pavle govori da ce samo 144.000 ljudi dobiti isto telo kao i isus...
A sta mislis kakvo je telo imao Bog u sudijama 13 glave kda je Manoje kazao,umrecemo jer videsmo boga ,?Ko je bio taj bog?
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Pavle govori da ce samo 144.000 ljudi dobiti isto telo kao i isus...

Odmah skrećeš sa teme, nije to tema. Naravno da morap da zaobiđeš ono što je rekao Pavle o vaskrsenju.

A ni ovo nisu upravu, nigdje ne stoji da će samo 144.000 biti spašenih. Pa samo u jednom trenutku u izraelu Bog je izbrojao 7000 vjernih.

A sta mislis kakvo je telo imao Bog u sudijama 13 glave kda je Manoje kazao,umrecemo jer videsmo boga ,

Opet te i to demnatuje, čovjek u slabom i grešnom tijelu ne može da vidi Bogu lice i Njegovu pojavnost u slavi. I opet nisu ovi umrli. Jer Boga sa vidjeli Mojsije, Aron i 70 sveštenika, Isaija.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Gde apostol Pavle govori da će SAMO 144000 dobiti isto telo kao Isus?

Molim odgovor.

Ne bi zeleo da ispadnem uobrazen ili prepametan,ali me zanima sta bi se desilo kad bi tebi i ostalima pokazao taj stih?
Da li bi ste ga prihvatili i postali Jehovini svedoci?
Ali da ne bude tajne pocecemo direktno sa onim sta kaze Isus Hrist.
Da li ste mozda primetili da se govori o prvom i o drugom uskrsenju?
Da li mozda znate u cemu je razlika?
Sta se kaze za onu osobu kojoj smrt ne moze nista? Kako se zove takva osoba?
Ali da ne budete u velikom iscekivanju evo stiha koji govori o tome
otkrivenje 20:6
Blažen je i svet onaj koji ima deo u prvom vaskrsenju; nad njima druga smrt nema oblasti, nego će biti sveštenici Bogu i Hristu, i carovaće s Njim hiljadu godina.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.324
otkrivenje 20:6
Blažen je i svet onaj koji ima deo u prvom vaskrsenju; nad njima druga smrt nema oblasti, nego će biti sveštenici Bogu i Hristu, i carovaće s Njim hiljadu godina.

Stih je toliko sitno napisan da treba povećalo . Bez uvrede , evo stih podebljan

otkrivenje 20:6
Blažen je i svet onaj koji ima deo u prvom vaskrsenju; nad njima druga smrt nema oblasti, nego će biti sveštenici Bogu i Hristu, i carovaće s Njim hiljadu godina.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.394
A sta mislis kakvo je telo imao Bog u sudijama 13 glave kda je Manoje kazao,umrecemo jer videsmo boga ,?Ko je bio taj bog?

Taj Bog je bio sam Isus-Jahve. U stihu 22 koristi se izraz "Elohim". Taj izraz može označavati kako Svemogućeg Boga tako i moćna bića. Međutim u stihu 23 naš prevod Bog u hebrejsklom se prevodi sa Jahve a u tom stihu se aludira na Boga koga su Manoje i njegova žena videli. Dakle, isti Bog je u stihu 22 preveden sa Elohim a u stihu 23 sa Jahve. Takođe u stihu od 17-21 se ovo biće naziva i "anđeo Gospodnji" ili Glasnik Gospodnji. Očigledno se radi o Isusu koji je Bog i Gospod u anđeoskom obličju...što On i jeste jer je arhangel Mihajlo.

Pozdrav.
 
Natrag
Top