Instalacija windowsa na novi( stari) hdd

Član
Učlanjen(a)
01.04.2011
Poruka
293
Eve me, ...bio sam malo pre na pijaci i kupi jedan hard od 160Gb za 200 kinte. Celo vreme sam se molio da radi i ono stvarno radi. Sad mi krivo sto ne-uzo i onaj drugi. Jedan je prodavao lapa za 1000 dinara, a ja budala nisam ni pare poneo, pa se izmanda za dzabe.
Sve u svemu mozda ce nas Zarec ozari srecnom vescu, pa bi to bila druga za danas, mada...hmmm.
Ja skoro kupio tri hd za laptop za oko 1000 kinti i NULA poena!
Brisem disk saDisk Wipe...sporo al brise!
Na ovom Hd sto se grije ko lud ima instaliran xp .
Kako napraviti kopiju koja bi,mozda,mogla posluziti za novu instalaciju???
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Pa ti bre Zarec sve kontra radis. To nije program za formatiranje diska i cak nema nikakvog ucinka na tvoj problem. Cak je u par slucaja ta vrsta programa potpuno unistila hard disk. To mahom upotrebljavaju ljudi koji imaju neke licne podatke i sad kad bacaju hard uzmu i izvipuju ga i bace. Recimo sexualni manijak ima snimke kako bije zrtvu i sad da ga ne bi uvatili, on sa taj alat obrise hard, Ili recimo direktor mafijaske banke, tri dana pred raciju banke uzme i izvipuje komplet arhivicu.
Za formatiranje koje je tebi potrebno upotrebljava se program koji je na samom XP disku. Normalno ima ga i onaj u samom XP sistemu, ali su u zadnje vreme na ceni low level format tool-ovi, koji dobro formatiraju i bad sektore.
-------
Ovo zadnje pitanje nisam razumeo, da li mislis na kopiju cd-a od XP-a(butabilnu), da li na recovery disk, da li na kopiranje celog harda na drugi hard specijalizovanim programom.
 
Član
Učlanjen(a)
01.04.2011
Poruka
293
Pa ti bre Zarec sve kontra radis. To nije program za formatiranje diska i cak nema nikakvog ucinka na tvoj problem. Cak je u par slucaja ta vrsta programa potpuno unistila hard disk. To mahom upotrebljavaju ljudi koji imaju neke licne podatke i sad kad bacaju hard uzmu i izvipuju ga i bace. Recimo sexualni manijak ima snimke kako bije zrtvu i sad da ga ne bi uvatili, on sa taj alat obrise hard, Ili recimo direktor mafijaske banke, tri dana pred raciju banke uzme i izvipuje komplet arhivicu.
Za formatiranje koje je tebi potrebno upotrebljava se program koji je na samom XP disku. Normalno ima ga i onaj u samom XP sistemu, ali su u zadnje vreme na ceni low level format tool-ovi, koji dobro formatiraju i bad sektore.
-------
Ovo zadnje pitanje nisam razumeo, da li mislis na kopiju cd-a od XP-a(butabilnu), da li na recovery disk, da li na kopiranje celog harda na drugi hard specijalizovanim programom.
Na ovom Aceru bio je instalirann xp Black ediion i ,osim grijanja hd sve je radilo normalno.
Sa istiM CD sam pokusao instalirati win xo na hd iz Tosibe i nije islo.
Uopste instalacija nije dosla do te tacke nego do do R repar i dont repar..tu je instalacija pucala!
Inace partijica C ovog novog ,starog hd je formatirana u win xp a na njoj je bio win 7.
Vise nisam siguran da li sam napusao sve sto treba!?
Cini mi se da Aspira ne prepoznaje ovajhd!?
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Tu nema sta da ti se cini ili ga ima kad udjes u Bios ili ga nema. A to da proizvodjaci ogranicavaju svoju opremu na uredjaje svojih kooperanata, to je druga prica. Cak ogranicavaju i verziju Windowsa, pa se ide toliko daleko da se pojedini lapovi ogranicavaju na posebne custom verzije Win-a.
Ajde ti lepo udji u bios, pa proveri da li se disk pojavljuje, ja sad mora da idem.
Adios Amigos...
 
Član
Učlanjen(a)
01.04.2011
Poruka
293
Amigos javim se kasnije..hvala na trudu!

Definitivno sam obrisao sistemsku partijicu na C !!
Ima li sanse da se ona nekako instslira..?
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
01.04.2011
Poruka
293
Kako ne!! Ubaciš instalacijski disk, odrediš particiju C i vozi.

Nece biti lako !
Ovaj hd sam koristio kao externi i formatirao partijicu na kojo je bio windows 7.
Vjerovatno sam izbrisao sistemske podatke jer ga Acer uopste ne vidi a na druom komp vidi ga kao memoriju sa tri partijice.
Trazim kako povratiti te podatke ako je ovo problem!?!?
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.064
Nece biti lako !
Ovaj hd sam koristio kao externi i formatirao partijicu na kojo je bio windows 7.
Vjerovatno sam izbrisao sistemske podatke jer ga Acer uopste ne vidi a na druom komp vidi ga kao memoriju sa tri partijice.
Trazim kako povratiti te podatke ako je ovo problem!?!?

Udjite u disk managment na win, i ako je obrisana particija napravite novu od praznog prostora. ili prilikom instalacije izaberite prazan prostor i napravite novu particiju. Verovatno su potrebni sata drajveri za instalaciju xp, pa mozete ih ubaciti na usb drajv i ucitati tokom instalacije...
 
Član
Učlanjen(a)
01.04.2011
Poruka
293
Probacu.
Na C partijici sada ima nekoliko megabajta zauzetog kapaciteta a C ima 100 Gig.
 
Natrag
Top