Instalacija windowsa na novi( stari) hdd

Član
Učlanjen(a)
01.04.2011
Poruka
293
Na acer aspiri 3020 zbog pregrijavanja hdd(dostizao je skoro 70stepeni) stavio sam novi hdd sa thosibe kojoj je bila crkla graficka
Ovaj hdd sam koristio kao eksterni a C partijicu na kojoj je bio Win 7 ssm obrisao( formatirao) i radio je normalno.
Sada kada ubacim instalacioni disk za win xp..instalacija se prekida u trnutku kada ,ustvari poslije skeniranja,treba da pocne instslacija.
Pokusao sam instslirati win 7 ali ni to mi nije poslo za rukom jer mi je trazio drajvere!
Ima li ko ideju kako ovo da razrijesim?
 
Član
Učlanjen(a)
01.04.2011
Poruka
293
Da ali win xp ne ide u normalnu instalaciju a win 7 trazi drajvere.
Win 7 krene u normalnu instalaciju ali vidi samo rezervnu partijicu na hdd.
Ponovo sam ovaj hd ubacio u externu ladicu i na kucnom racunaru sa wjn xp ponsa se normalno.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Da me nokautiras kolenom u medjunozje ako sam te razumeo, ali sumnjam da upotrebljavas nepotpunu verziju XP-a, vidi da skines sa neta Black verziju XP-a sa sata drajverima, mada postoji blagasna sansa da u samom biosu nisi podesio hard disk na odgovarajucu opciju u skaladu sa tipom hard diska.
Ajde opet malo experimentisi sa hardom iz biosa, ...normalno skini Black verziju XP-a, ako si u mogucnosti, u njemu je sve od drajvera do zadnjeg servis paka.
U svakom slucaju, posto sam ja upleten, pripremi se na visednevni holokaust u vidu iskidanih zivaca, ...salim se ce resis ovo uz asistenciju ostalih...samo strpljenje.
 
Član
Učlanjen(a)
01.04.2011
Poruka
293
Da li si podesio u BIOS-u da ti first boot bude s CD-a/DVD-a?
Mozda je problem u pripremi Hd!?
Naime,Hd ima sistemsku partijicu i tri ostale.
Partijicu C sam iz Xp formatrao a na njoj je bio win 7
Sredjujuci podatke na C sam prebacio slike i video fajlove.
Da li sam,ustvari ,trebao formatirati cijeli HD pa onda ici u instalaciju?
 
Član
Učlanjen(a)
07.07.2011
Poruka
557
Prvo prebaci sve bitno sa tog Toshiba, pa ga onda formatiraj u jednu cjelinu i onda ga prvo ako je preko 160 GB ta Toshiba podijeli na 2 particije. Prva da bude Primary i Active, a druga da bude ... (zaboravio sam tačan naziv, nije secondary) i na tu Primary instaliraj Windows koji hoćeš, pa javi šta si uradio.

Poslato sa Huawei P8 lite
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Pa ko zna sta su sve izdesavalo i sto si taj grdni materijal prebacivao na particiju pre dizanja wina, kad vec imas jos particija. Windows bi trebalo sam sebe da smesti u prednji deo particije gde je najbrzi. Osim toga boot disk na sebi ima alat za formatiranje particije, pa probaj njega da odradi posao.
Nevolja pocinje, ako imas bad sektore na tom hardu, pa nije lose uraditi analizu istog.
Probaj da instaliras taj Win na nekoj drugoj particiji radi testa, da vidmo da li ce da krene instalacija.

P.S..imam neki vidoviti predosecaj da ti to ne znas da formatiras.

Gde si bre Radjo, otkud vaskrse.
 
Član
Učlanjen(a)
01.04.2011
Poruka
293
Ok.
Moracu nesto i narezati pa tek onda formatirati HD.
Inace,kapacitet mu je 320Gb
Ovo ce malo potrajati ali javim se..
Hvala puno..
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Eve me, ...bio sam malo pre na pijaci i kupi jedan hard od 160Gb za 200 kinte. Celo vreme sam se molio da radi i ono stvarno radi. Sad mi krivo sto ne-uzo i onaj drugi. Jedan je prodavao lapa za 1000 dinara, a ja budala nisam ni pare poneo, pa se izmanda za dzabe.
Sve u svemu mozda ce nas Zarec ozari srecnom vescu, pa bi to bila druga za danas, mada...hmmm.
 
Natrag
Top