iGO Primo, NextGen - dodaci, skin, branding, lang, voice, ux, poi, speedcam...

Učlanjen(a)
09.10.2011
Poruka
274
Pozdrav
Da li moze neki link za Europe_CGIAR_Premium_2006.06_120920.dem i neki speedcam za Bgd i NS koji je azuriran sa prekrsajnim kamerama. Unapred zahvalan.
 
Učlanjen(a)
09.10.2011
Poruka
274
Hvala, ali nema Europe_CGIAR_Premium_2006.06_120920.dem koji je ovde naveden da radi sa NextGen-om, a sto se tice kamera, mislio sam na sredjene kamere (prekrsajne) za Bgd ili Srbiju, a ne da pisti svuda gde ih i nema.

Daj da se organizujemo napravimo timove i da odradimo SPEEDCAMs za Balkan makar. Pola ovih kamera nije kako treba bar kod mene. Treba nam mjesec dana i sve bilo OK. Ovako kao da neko samo hlupa beze po mapi i salje na POI PLAZA
 
Član
Učlanjen(a)
22.06.2009
Poruka
4.880
te kamere se ne menjaju barem što se srbije tiče godinama tako da te razne updatove treba primiti sa rezervom.
tamo gde pišu nekakve radarske kontrole to nema veze sa kamerama. to su znakovi koji stoje na nekim mestima decenijama.

Lokacije kamera gde se kontroliše vožnja žutom trakom

  • Brankov most(sa obe strane)
  • Bulevar Despota stefana (kod Ul. Jovana Avakumovića)
  • Bulevar vojvode Mišića (ulaz u Sajam)
Lokacije kamera gde se kontroliše prolazak na crveno svetlo

  • Tošin Bunar - Zagrebački put
  • Bulevar Nikole Tesle - Trešnjin cvet
  • Bulevar Mihajla Pupina - Ušće
  • Trg Nikole Pašića (Dečanska) - Vlajkovićeva
Lokacije kamera za kontrolu prekoračenja brzine

  • Bulevar Nikole Tesle - Ušće
  • Bulevar Mihajla Pupina - Palata Srbija
  • Jurija Gagarina - Žrtava antifašističke borbe
  • Omladinskih brigada - Jurija Gagarina
  • Bulevar kneza Aleksandra Karađorđevića - Botićeva

----------------------------------------------------------------------------------------


U Beogradu kamere koje snimaju vozila koja prođu kroz crveno svetlo na semaforu ili se kreću žutom trakom nalaze se na sledećim lokacijama:

1. Ustanička (kod zgrade Specijalnog suda)
2. Bulevar vojvode Mišića (kod ulaza u Sajam)
3. Bulevar despota Stefana (kod raskrsnice sa Jovana Avakumovića)
4. Raskrsnica sa Vlajkovićevom na Trgu Nikole Pašića
5. Brankov most u smeru ka Brankovoj ulici
6. Bulevar Mihajla Pupina kod TC Ušće
7. Raskrsnica ulica Bilevar Nikole Tesle i Trešnjin cvet
8. Raskrsnica ulica Tošin bunar - Studentska

Kamere koje beleže prekoračenje brzine u glavnom gradu nalaze se na sledećim mestima:

1.Bulevar Nikole Tesle kod TC Ušće (Novi Beograd)
2. Bulevar Mihajla Pupina kod palate Srbija (bivšeg SIV-a)
3. Ugao Jurija Gagarina i Žrtava antifašističke borbe
4. Ugao Jurija Gagarina i Omladinskih brigada
5. Ugao ulica Bul. kneza Aleksandra Karađorđevića i Topčiderski venac

Kamere za otkrivanje saobraćajnih prekršaja (prolazak kroz crveno) u Novom Sadu postavljene su na sledećim lokacijama:

1. Daničićeva ulica
2. Raskrsnica ulica Bul. Oslobođenja - Bul. kralja Petra I
3. Raskrsnica ulica Bul. Oslobođenja - Jevrejska
4. Raskrsnica ulica Bul. Oslobođenja - Bul. cara Lazara
5. Raskrsnica ulica Bul. Oslobođenja - Narodnog fronta
6. Raskrsnica ulica Futoški put - Bul. Slobodana Jovanovića
7. Raskrsnica ulica Futoški put - Bul. kneza Miloša

-------------------------------------------------------------------------------------------

Za Niš mislim da ima samo kod crvenog pevca ali neka neko potvrdi ovu informaciju....
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
2.991

Prilozi

  • Prekrsajne kamere.txt
    1,4 KB · Pregleda: 13
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
920
Ja imam ovaj spisak kamera u Beogradu i Novom Sadu. Znaci bez onih mnogobrojnih "patrola".
Te kamere se ne menjaju, barem što se Srbije tiče, godinama tako da te razne updatove treba primiti sa rezervom. Tamo gde pišu nekakve radarske kontrole to nema veze sa kamerama. To su znakovi koji stoje na nekim mestima decenijama.
Lokacije kamera gde se kontroliše prolazak na crveno svetlo u Beogradu
Tošin Bunar - Zagrebački put
Bulevar Nikole Tesle - Trešnjin cvet
Bulevar Mihajla Pupina - Ušće
Trg Nikole Pašića (Dečanska) - Vlajkovićeva
Drugari, znam sigurno da na Novom Beogradu, u Bulevaru Zorana Đinđića, postoje dve "Kamere koje kontrolišu prolaz kroz crveno" i uz obe piše "Kamera snima 24h" :

1) 44.817510, 20.418842 Bulevar Zorana Đinđića, smer od Hayatt-a ka Merkatoru. (Slike ZDJ 11 i ZDJ 12)
2) 44.818225, 20.416417 Bulevar Zorana Đinđića, iz smera Merkatora ka Hayatt-u. (Slike ZDJ 21 i ZDJ 22)

Jedino me čudi da nisu pomenute ni u jednom spisku, pa ni u zvaničnom spisku Policije. Skoro sam prolazio, kamere su i dalje tamo, kao i table sa obaveštenjem. Mislim da bi ove kamere, na datim koordinatama, trebalo ubaciti u spisak prekršajnih kamera za Beograd, "Kamere koje kontrolišu prolaz kroz crveno", koji je @vladcepesh postavio. Možda isti takav spisak ima i @nenadsenn.

Što se Niša tiče, izgleda da nema nijedne Prekršajne automatske kamere. Jedino ima po gradu, na nekoliko mesta, kod Pozorišta (Suda), kod "Margera", policijskih kamera za praćenje saobraćaja. Te kamere ne mogu automatski da prave tz. prekršajni snimak. U prilogu su slike lokacije "Crveni Pevac" sa policijskim, a ne prekršajnim, kamerama (slike Ni 1, Ni 2 i Ni). Ovo znam jer povremeno provedem par dana u Nišu, a tako misle i moji koji tamo žive. Ipak, ovo nije zvanično.
 

Prilozi

  • ZDJ 11.jpg
    ZDJ 11.jpg
    146 KB · Pregleda: 36
  • ZDJ 12.jpg
    ZDJ 12.jpg
    132,1 KB · Pregleda: 35
  • ZDJ 21.jpg
    ZDJ 21.jpg
    151,4 KB · Pregleda: 35
  • ZDJ 22.jpg
    ZDJ 22.jpg
    135 KB · Pregleda: 34
  • Ni 1.jpg
    Ni 1.jpg
    161,2 KB · Pregleda: 36
  • Ni 2.jpg
    Ni 2.jpg
    150,4 KB · Pregleda: 33
  • Ni.jpg
    Ni.jpg
    75,1 KB · Pregleda: 29
Član
Učlanjen(a)
05.05.2009
Poruka
5
Epa evo ja cu vam reci da su na crvenom pevcu u nisu od pre jedno mesec dana postavljene kamere koje snimaju prolazak na crveno svetlo. One se ne vide na slici koju je @navigas postavio.Znaci pored vec postojecih za pracenje saobracaja ima i onih koje snimaju prolazak kroz crveno.Probacu da nadjem i neku slicicu pa cu objaviti.
 
Učlanjen(a)
09.10.2011
Poruka
274
@ vladcepesh, nenadsenn, navigas

te kamere se ne menjaju barem što se srbije tiče godinama tako da te razne updatove treba primiti sa rezervom.
tamo gde pišu nekakve radarske kontrole to nema veze sa kamerama. to su znakovi koji stoje na nekim mestima decenijama.

Upravo tako, sada samo treba to sve lepo sloziti u jedan speedcam.txt i da bude funkcionalno svima.
Ako je neko u mogucnosti da to odradi i zna kordinate bio bih mu zahvalan kao i vecina na ovom forumu.
Interesantno je da se nigde ne pominje kamera u Milutina Milankovica ispred Gorenja (kod Expo centra) koja tu stoji jedno 2 godine. U medjuvremenu su dodali jos jednu.
Pozz.
 
Član
Učlanjen(a)
07.05.2013
Poruka
381
  • Tošin Bunar - Zagrebački put
Zagrebacki put...to bi trebalo da je Studentska.

Inace, to je dobar spisak. Nedostaje samo kamera za crveno i brzinu u Starine Novaka, raskrsnica sa Cvijicevom.

Da dodam, u BGu ima nekih 36. kamera. Za sada samo 14. automatski belezi prekrsaje, tako da nema nikakve potrebe dodavati kamere koje sluze za nadzor saobracaja.

edit

Ovo bi trebalo da je u redu za BG. Izbacene kamere sa Gazele, ubacene Starine Novaka. Za Novi Sad, ne znam, neka neko drugi proveri.
 

Prilozi

  • Prekrsajne kamere.txt
    1,3 KB · Pregleda: 9
Poslednja izmena:
Natrag
Top